Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Eve geldim ve videoyu izledim hemen :) Arayüzde görsel olarak büyük bir değişiklik yok daha çok iyileştirmeye odaklanıldığı ne kadar belli oluyor. İos gibi görsel olarak belli bir standart tuttursa üreticiler çok daha hoş olur. Her marka kendi arayüzünü android üstüne yazdığından saf androidin performansını alamıyoruz. Herneyse bu kadar gelişmeden sonra zamanla bunlarda olur :) Arka planda 10'dan fazla uygulama açıkken 1.8 gb ramin boşta olması ve arayüzün akıcılığı muazzam olmuş. Bundan sonrası için uygulamaların iosla aynı anda sunulması ve ios kalitesinde olması ve güncelleme konularına yatırım yapılsın. Benden iyi stratejist olur olur da sonucu ne olur bilinmez :) Touchwiz zaten iyiydi daha da iyi hale gelmiş. İos'un belki önüne geçemez ama kesinlikle altta kalır yanı yok artık.

TheSpeculators

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam ben takabilir miyim kabarcık falan kalır mı ola?
Hiç takmadıysanız sizin uygulamanızı tavsiye etmem çünkü milimetrik kesim hata payı sıfır. Ama bir kere jelatini yapıştırdım yamuk oldu yarısını kaldırdım tekrar uyguladım bu sefer sıfır oturttum ama kabarcık kalmıştı hafıfçe kaldırdım içerisinden çıkan hava alma kartı ile kaldırdığım jelatini yapıştırdım kabarcıksız bir şekilde çok profesyonelce oldu ama benim 7-8 kere jelatin uyguladım az çok pratikliğim var elinizin çok hassas olması lazım o da ayrı bir konu. Ama malzeme kalitesi gerçekten güzel incecik değil kalın bir jelatin. 2 kişi ile daha rahat uygulama yapabilirsiniz.

TheSpeculators

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hiç takmadıysanız sizin uygulamanızı tavsiye etmem çünkü milimetrik kesim hata payı sıfır. Ama bir kere jelatini yapıştırdım yamuk oldu yarısını kaldırdım tekrar uyguladım bu sefer sıfır oturttum ama kabarcık kalmıştı hafıfçe kaldırdım içerisinden çıkan hava alma kartı ile kaldırdığım jelatini yapıştırdım kabarcıksız bir şekilde çok profesyonelce oldu ama benim 7-8 kere jelatin uyguladım az çok pratikliğim var elinizin çok hassas olması lazım o da ayrı bir konu. Ama malzeme kalitesi gerçekten güzel incecik değil kalın bir jelatin. 2 kişi ile daha rahat uygulama yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam gerçekten forumda çok değerli arkadaşlar var çok yardımcı oldunuz

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Diğer forumlarda Rom'u Türkçe'ye çeviren arkadaşlar var, aynen alıntı yaptım aşağıya yapıştırıyorum.

"İlk olarak morelocale programını telefona kuruyoruz
Bilgisayara adb yi indiriyoruz
adb yi zipten çıkarıyoruz
o pencerede bilgisayarda shifte basılı tutarken sağ tıklayıp komut penceresini burda aç diyoruz
sonra adb devices yazıp enterliyoruz
Sonra adb shell yazıp yine enterliyoruz
sonra pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION yazıp yine enterliyoruz
sonra programa gelip aşağıda Türkçe var seçip onaylıyoruz
Bu kadar"

Ben kurcalamak istemem pek ama isteyen deneyebilir sorumluluk yine size ait :D
Morelocaleyi ben de indirdim denilenler basit yapılır ama root istiyor mu acaba bi deneyeyim buraya yazarım

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Bu forumu seviyorum. İhtiyaç anında kimse kimseyi yardıma çağırmamışken yardıma koşan o muhteşem ruhu fazlasıyla bulabileceğiniz ender yerlerden birisi :)

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Root istemiyormuş.
Türkçe oldu vallahi de billahi de ahahaha :)
1991350230e3278a22d8d3cf6c9272e5.jpg

6952ab456e7c60d3079620a6a01bbf37.jpg

61564e52c63a18b8efb1a5ba3fecbdf3.jpg

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Birde bu ilk başta telefona kurulan programı kaldırınca dil yine eski haline dönecek mi ?

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Birde bu ilk başta telefona kurulan programı kaldırınca dil yine eski haline dönecek mi ?
Ha bu arada belirteyim romu kurduktan sonra direk recoverye gelip wipe data wipe cache yapın yoksa rom sağlıklı çalışmaz.

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Boot Ekranı da değişti arkadaşlar unuttum söylemeyi :D

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Yalnız yeniden başlatınca parmak izi yerine şifre ile giriş yapacaksınız iphonedaki gibi daha sonra parmak izinle giriş yapabilirsiniz.

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Boot Ekranı da değişti arkadaşlar unuttum söylemeyi :D

Valla illa yükle yükle diye sübliminal mesaj veriyorsun :D Çok heveslendim ama Türkiyeyi beklemelimiyim acaba ?

Birde Tr dil yapınca wipe data yaptıgımızda Türkçe dil kalkıyor mu ? Şehir dışında olucam bilgisayarımda yok. Tekrar ugraşmak istemem açıkçası :D

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Valla illa yükle yükle diye sübliminal mesaj veriyorsun :D Çok heveslendim ama Türkiyeyi beklemelimiyim acaba ?

Birde Tr dil yapınca wipe data yaptıgımızda Türkçe dil kalkıyor mu ? Şehir dışında olucam bilgisayarımda yok. Tekrar ugraşmak istemem açıkçası :D
Wipe datayı romu ilk kurduğunuzda yapacaksınız daha sonra yapmanıza gerek yok Türkçe yaptıktan sonra yaparsanız telefon orjinal kamboç diline dönüyor :D

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Yalnız yeniden başlatınca parmak izi yerine şifre ile giriş yapacaksınız iphonedaki gibi daha sonra parmak izinle giriş yapabilirsiniz.

Hocam birde rehberde tuş takımına basınca takılarak açılıyordu ilk açılışta . Marshmallowda düzelmişmi o ?

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Wipe datayı romu ilk kurduğunuzda yapacaksınız daha sonra yapmanıza gerek yok Türkçe yaptıktan sonra yaparsanız telefon orjinal kamboç diline dönüyor :D

Sorun olmazsa özelden numaranızı alabilirmiyim telefon hakkında birkaç şey daha sormak istiyorum :D Facebook'ta olur tabi :D

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hocam ben burdayım 7-24 burdan mesaj atabilirsiniz :D

Ozaman burdan sorayım hem benim gibi merak edenler vardır :D

Mesela ekran açıkken whatsapptan bildirim gelince üstte beyaz büyük bildirim çıkıyor ya onu saga sola kaydırınca böyle hafif zorlanıyor gibimi yoksa yag gibi akıyor mu? Benim tek sıkıntım aslında 5.1.1 de ara sıra bildirim panelindeki bildirimleri saga sola kaydırıp silmek istedigimde saga kaydırırken sanki laglı gidiyormuş gibi oluyor göze kötü geliyordu. Bu sorunlar kalkmışmı Marshmallowda :D Birde kilit ekranı kaydırma efektleri hala aynımı degişen birşey varmı :D

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Ozaman burdan sorayım hem benim gibi merak edenler vardır :D

Mesela ekran açıkken whatsapptan bildirim gelince üstte beyaz büyük bildirim çıkıyor ya onu saga sola kaydırınca böyle hafif zorlanıyor gibimi yoksa yag gibi akıyor mu? Benim tek sıkıntım aslında 5.1.1 de ara sıra bildirim panelindeki bildirimleri saga sola kaydırıp silmek istedigimde saga kaydırırken sanki laglı gidiyormuş gibi oluyor göze kötü geliyordu. Bu sorunlar kalkmışmı Marshmallowda :D Birde kilit ekranı kaydırma efektleri hala aynımı degişen birşey varmı :D
Hocam LAG'a dair bişe yok. Akıyor cihaz 100 defa dedim videoda :D. Whatsapptan bildirim geliyor ya takvim yaprağı gibi iniyor aşağı yana yolluyorsunuz :)

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hocam LAG'a dair bişe yok. Akıyor cihaz 100 defa dedim videoda :D. Whatsapptan bildirim geliyor ya takvim yaprağı gibi iniyor aşağı yana yolluyorsunuz :)

Ohhh maşallah hemen indiriyom sammobile'dan 20 dk kaldı :D

Türkçe yapımını çok anlıyamadım detaylı anlatım varmı acaba :D

Son mesajlar