Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Yalnız ikonları değişmişler ve neredeyse hepsinde detay azaltılmış. Yani ikonlar basit ama sadeliğiyle güzel olmuşlar. Bir de renk değişimleri haricinde göz ile görülecek pek bi değişiklik yok. Büyük değişiklik (videoya göre) ram yönetiminde olmuş gibi ,o kadar uygulama açıkken bile 1.8 GB ram hala boştu. Benim çıkarımım samsung akıllıca bir hareketle gereksiz görsellikten (biraz da fedakarlık yaparak ) cayarak ram in daha stabil hale gelmesini sağlamaya çalışmış olabilir . Birde telefon boştayken şarjı yemezse ,harika olur bence.

kenji

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Uygulama izinlerini ayarlamak için seçenek koymaları güzel olmuş.

sifirbakiye

Profesör
Reaksiyon puanı
437
Dün yapılan canlı yayında ben Note5 fiyatlarında düşüş olabilirmi demiştim. Beklemek lazım olur denmişti. Almayı düşünen arkadaş için tekrarlamakta fayda var.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Dün yapılan canlı yayında ben Note5 fiyatlarında düşüş olabilirmi demiştim. Beklemek lazım olur denmişti. Almayı düşünen arkadaş için tekrarlamakta fayda var.
Şuan oynama olmaz, yaza doğru note 5 fiyatlarında düşüş gerçekleşir.

TheSpeculators

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şu an 2400 civarı gidiyor ki zaten yeni amiral gemi(note 6)çıkana kadar bende düşüş beklemiyorum.Anlayacağınız gözümü kararttım :D:D

TheSpeculators

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Video için çok teşekkürler gerçekten güzel açıklayıcı olmuş.Pazar günü bende note 5 kullanıcısı olacağım inşallah.Aklımda bi kaç soru daha var Buff kalem hassasiyetini etkiliyor mu? Mesela

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Video için çok teşekkürler gerçekten güzel açıklayıcı olmuş.Pazar günü bende note 5 kullanıcısı olacağım inşallah.Aklımda bi kaç soru daha var Buff kalem hassasiyetini etkiliyor mu? Mesela
etkiliyor dokunmatiği de etkiliyor ben kırdım attım koruyucusuz kullanıyorum

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Bu arada sitelere parmak iziyle giriş yap seçeneği gelmiş çok güzel :)
aa9631ad255d93844be5032ad3d34edd.jpg

TheSpeculators

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şarj konusunda neler değişti acaba tamam stabilizasyon güzel olmuş şarj konusunada el attılarsa tadından yenmez.

TheSpeculators

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kılıf olarak önerdiğiniz marka model var mı? Çok abartı tank gibi olmasada olur telefonun şeklini bozmasın yeter.

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hızlıydı zaten daha hızlı oldu :)

Hocam birde bildirim paneli 5.1.1 de hafif laglıydı o beyaz bildirimler . Şimdi nasıl yag gibimi :D Tek sıkıntım animasyonların ara sıra laglı olması gibiydi. Oda bildirim panelinde ve whatsapptan ekran açıkken gelen beyaz bildirimin saga sola kaydırınca laglı gibi olmasıydı.

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Hocam birde bildirim paneli 5.1.1 de hafif laglıydı o beyaz bildirimler . Şimdi nasıl yag gibimi :D Tek sıkıntım animasyonların ara sıra laglı olması gibiydi. Oda bildirim panelinde ve whatsapptan ekran açıkken gelen beyaz bildirimin saga sola kaydırınca laglı gibi olmasıydı.
yağ gibi akıyor dostum en ufak lag görmedim şu saate kadar videoda da görebilirsin ayrıca programdan kaynaklı o videonun başı nedense siyah olmuş

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ekran için ne yapayım? Buff dan vazgeçtim zaten kalemi için alıyorum?
http://www.hepsiburada.com/microson...il-tam-ekran-kaplayici-film-pm-telkildltch318
http://www.epttavm.com/item/1235673...-arka-kavisler-dahil-tam-ekran-kaplayici-film

Bu ürünü alabilirsin eptt avmden aldım ben daha ucuz aynı ürün aynı satıcı. Jelatinin milimetrik kesimleri var ne büyük ne küçük milimetresi milimetresine oturuyor normal jelatinden daha kalın.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Diğer forumlarda Rom'u Türkçe'ye çeviren arkadaşlar var, aynen alıntı yaptım aşağıya yapıştırıyorum.

"İlk olarak morelocale programını telefona kuruyoruz
Bilgisayara adb yi indiriyoruz
adb yi zipten çıkarıyoruz
o pencerede bilgisayarda shifte basılı tutarken sağ tıklayıp komut penceresini burda aç diyoruz
sonra adb devices yazıp enterliyoruz
Sonra adb shell yazıp yine enterliyoruz
sonra pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION yazıp yine enterliyoruz
sonra programa gelip aşağıda Türkçe var seçip onaylıyoruz
Bu kadar"

Ben kurcalamak istemem pek ama isteyen deneyebilir sorumluluk yine size ait :D

B

BogaLoo

SDN Okuru
Tarayicida parmak izi girisi ve facebook bildirim olayi zaten 5.1.1 de var 6.0.1le gelen bisey degil yani yanlis bilgilendirme yapmayalim