Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Fullhd de daha az pixel açtığı için ekran tasarruf ediyor bir nevi
Full HD de 2k kadar piksel açıyor. Telefonun ekran panelinin piksel açmaması söz konusu değil, sadece 1080p seçtiğinizde uygulamalar çalışırken panele verilen görüntü 1080 p oluyor ama ekran hala 2k da ne kadar piksel açtıysa aynı piksel devam ediyor. Burada kilit nokta programların 1080p de başlayıp işlemciye ve gpu ya daha az yuk bindirmeleri. Soyle ornek verebilirim. Bilgisayarda youtubeden video izlerken 240p de 1080p izlerken de seçtiğinde bilgisayarda ekranda piksellerin hepsine güç veriliyorsa aynı olay telefon için geçerli.
--- Gönderi Güncellendi ---
arkadaşlar bişiy soracağım telefonum note 5 ; usb flash belleğimi ntfs olarak biçimlendirince note 5 görmüyor okumuyor ama fat32 ile biçimlendirince görüyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba şimdiden teşekkürler...
Evet bende senin yazını gördüm ve usb yi nfst dosya sistemi olarak biçimlendirdim ama bende de usb yi okumadı, daha doğrusu gördü de dosya sistemi hatali/desteklemiyor tibi bir ibare çıktı bildirim panelinde. Onar diyince telefon otomatik usb ti fat 32 sistemi olarak biçimlendirdi. Yani nfst desteklemiyor sanırım. Fat32 sorunsuz.

burhan_52

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar türk Telekoma volte ile ilgili yaptığım şikayet doğrultusunda şikayetim değerlendirildi ve volte aktif hale geldi
884666d0ba07272640216bb518351f18.jpg
bu kullandığın simge paketi deneme sürümünde simgelere arka plan koyuyor nasıl hallettin bu işi

TalhaArı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yaklasik olarak 30-40dk once 7.0 guncellemesi yaptım ve o andan itibaren telefon sarjda ama hızli sarj olmasina ragmen %40dan %52 ye 30 dakikada oldu ilk başta böyle olmasi normal mi ? Hizli sarj konusunda sikinti yasayan oldumu ?

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Arkadaşlar yaklasik olarak 30-40dk once 7.0 guncellemesi yaptım ve o andan itibaren telefon sarjda ama hızli sarj olmasina ragmen %40dan %52 ye 30 dakikada oldu ilk başta böyle olmasi normal mi ? Hizli sarj konusunda sikinti yasayan oldumu ?
Evet benimde ilk güncelleme yaptığımda yavaştı ama senin dediğin kadar değil şu anda eskisi kadar hızlı değil ama pek farketmiyo

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Arkadaşlar batarya yüzde 5 yada 7 den yüzde 100 e kaç saatte doluyor konu ile ilgili bilgi paylaşımı yapalım

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
Bazen hala
bazen hâlâ yapıyor benimde başıma geldi. Düzelecek bunlar inşallah aylık guncellemelerle
Arkadaşlar batarya yüzde 5 yada 7 den yüzde 100 e kaç saatte doluyor konu ile ilgili bilgi paylaşımı yapalım
0 dan 100 e 1 saat 25 dk da doldu bugün test ettim 17:40da koydum kapalıydı telefon ama 19:05 'te yeşil ışık yandi

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Bazen hala
bazen hâlâ yapıyor benimde başıma geldi. Düzelecek bunlar inşallah aylık guncellemelerle

0 dan 100 e 1 saat 25 dk da doldu bugün test ettim 17:40da koydum kapalıydı telefon ama 19:05 'te yeşil ışık yandi
Benim ki çok geç doluyor şarj aleti mi sıkıntılı dicem ama şarj aleti yeni pil de mi bi sorun var acaba

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Şimdi tamamen yavaş şarj ile şarj edeyim bakayım ne kadar fark olacak.

Not yüzde bire kadar inmesini bekledim bu sefer.

Screenshot_20170416-221340.png
Screenshot_20170416-221344.png

Vedat1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sadece bir spen degisimi icin 1 hafta bekleyeceksiniz yazılım yuklenecek diyorlar. Insanlarla dalga gecmekten baska bisey degil bu. Israrla telefonum arızalı değil sadece spen tutukluk yapiyor elinizde varsa spen verin dedigim halde...hayir burda kalacak telefonu sifirlayacagiz diyorlar. Lanet olsun samsungada note 5ede.sizlere verdiğim 2800 tlnin her kurusu haram zikkim olsun samsung

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Sadece bir spen degisimi icin 1 hafta bekleyeceksiniz yazılım yuklenecek diyorlar. Insanlarla dalga gecmekten baska bisey degil bu. Israrla telefonum arızalı değil sadece spen tutukluk yapiyor elinizde varsa spen verin dedigim halde...hayir burda kalacak telefonu sifirlayacagiz diyorlar. Lanet olsun samsungada note 5ede.sizlere verdiğim 2800 tlnin her kurusu haram zikkim olsun samsung
Geçenlerde bir arkadaş tartışıyordu da ben bu sizin yaşadığınız olayı idrak ettirememistim. Geçmiş olsun ne diyelim, bende yakın bir zamanda batarya yüzünden ve kasa soyulmalari nedeniyle servise vereceğim bakalım o zaman ne diyecekler.

Vedat1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Geçenlerde bir arkadaş tartışıyordu da ben bu sizin yaşadığınız olayı idrak ettirememistim. Geçmiş olsun ne diyelim, bende yakın bir zamanda batarya yüzünden ve kasa soyulmalari nedeniyle servise vereceğim bakalım o zaman ne diyecekler.
Daha once ben sormustum gruba. Arkadasin biri bozuk speni verdiginiz an degistiriyorlar demisti. Sevindim o yuzden gittim. Kesinlikle oyle bisey yok sadece kaleme islem yapamiyoruz diyorlar

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Daha once ben sormustum gruba. Arkadasin biri bozuk speni verdiginiz an degistiriyorlar demisti. Sevindim o yuzden gittim. Kesinlikle oyle bisey yok sadece kaleme islem yapamiyoruz diyorlar
Ben gittiğimde degistirttim. Fakat o gün servise farklı bir cihaz daha görürdüm 700 tl ücret ödemiştim farklı bir telefon için, ardından bu S
Spen ı gösterdim değiştirdiler. Ama genel olarak
sorun çıkartıyorlar.

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Yazılımsal o android 7 de oldu bekle düzelir

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yazılımsal o android 7 de oldu bekle düzelir
S-pen in tutukluk yapması yazılımsal mi çok fena güldüm Allah senide güldürsün :D:D:D:D:D

Kalemim iç yayı bozuk. Samsung ucuz malzemeye kaçtığı için her samsung amiral gemisinde 1-2 yilnicinde çıkan kronik sorun bunlar.

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
S-pen in tutukluk yapması yazılımsal mi çok fena güldüm Allah senide güldürsün :D:D:D:D:D

Kalemim iç yayı bozuk. Samsung ucuz malzemeye kaçtığı için her samsung amiral gemisinde 1-2 yilnicinde çıkan kronik sorun bunlar.
Araştır isterneb birçok kişide var
7.0 dan sonra kalemi yerine taksan bile bazen spen klavyesi açık kalıyo

Laz bu arda gözünü seveyim birdaha samsung alma

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Normal şarj powerbank ve kendi kablosu ile yaptım. Tek sıkıntı şu ki gördüğünüz üzere güvenli klasörü aktive ettim ve oradaki google play servisi arkada çok çalışmış diğer normal olana göre. Şimdi devre dışı bıraktım. Şimdi yine hızlı şarja geçtim. Bu sonuçlar şarjım %1 e düşmesi ile geldi. Bu sürümün tek avantajı bu. 6.0 da tleefon kapanıyor ama bir açıyorsun şarj 7 ya da 9. Pile faydası büyük ama 3 5 aralığı olsa daha iyi olurdu bu değer. Şimdi 0 olana kadar kullandırıyor kendini.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170417-171404.png
    Screenshot_20170417-171404.png
    82.7 KB · Görüntüleme: 505
  • Screenshot_20170417-171407.png
    Screenshot_20170417-171407.png
    34.3 KB · Görüntüleme: 509

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278

7.0 dan sonra kalemi yerine taksan bile bazen spen klavyesi açık kalıyo
--- --

7.0 dan sonra kalemi yerine taksan bile bazen spen klavyesi açık kalıyo demişsin ya, o yazılımsaldır, çünkü cihazın spen taktıgın yerde sensör var orada kalem yoksa açık kalır kalem varsa kapanır, yazılımsal hata olabilir lakin spen'in tutukluk yapması spen yayının kalitesizliğinden kaynaklanaıyor.

Detaylı bilgi için cihazın ve spen ın çalışma prensıplerını çok detaylı incelersen görürsün.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Beni de o konuda bilgilendirirsen çok sevinirim. Yaza doğru aynı iki sebepten bırakacağım kesin. Çok merak ediyorum ne diyecekler bu defa cihaza.

İlk defa bu kadar çok aksesuar değiştim servisten. Ama bir metal çerçeve iki pil üç şu an kendi kendine şu ara ciddili düzelmiş devamı nasıl olur bilemediğim güncelleme ile wi-fi problemim canıma tak etti.

Outrageous2344

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar milletin andorid OS kullanimlarina bakıyorum herkesin yüzde 5 yüzde 7. Bu sorunu çözemedim bı turlu. Şarjım yüzde 13. Ekran yüzde 27 Android OS yüzde 24. Ekran surem 4 saat 25 dakika. Mobil veri sürekli açık tasarruf modu acik. Yardım ederseniz sevinirim. Normalmidir

TalhaArı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar 7.0 guncellemesinden sonra tahmini hizli sarj 1.20den 1.30a yukselmis sizdede böyle oldumu ?

encan41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar son birkaç gündür ekranda üst sağ köşede bu icon çıktı , ne olduğunu bulamadım ?
http%3A%2F%2Fi.imgur.com%2Fq5eMV9c.png

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Beni de o konuda bilgilendirirsen çok sevinirim. Yaza doğru aynı iki sebepten bırakacağım kesin. Çok merak ediyorum ne diyecekler bu defa cihaza.

İlk defa bu kadar çok aksesuar değiştim servisten. Ama bir metal çerçeve iki pil üç şu an kendi kendine şu ara ciddili düzelmiş devamı nasıl olur bilemediğim güncelleme ile wi-fi problemim canıma tak etti.
Cihazı servise verdiğim zaman zaten ve deneyımlerı ve durumu buraya mutlaka yazacağım.

Son mesajlar