Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

M.Fatih06

Öğrenci
27 Mart 2016
48
8
8
40
Arkadaşlar bir sorum olacak. Bugün internette note 5 cihaz kameralarının bazılarında sony sensör bazılarında ise samsung sensör kullanıldığını öğrendim. Kendi telefonuma baktım sony yazıyor, eşiminkine baktım sony yazmıyor, onunkisi galiba samsung sensör. Buraya kadar sıkıntı yok ancak aynı ayarlarda aynı anda iki telefonda da aynı fotoğrafı çektiğimizde birisi daha solgun gösteriyor. Ya fotoğrafı daha solgun çekiyor veya ekran öyle gösteriyor. Bilemiyorum. Bu durum hakkında bilgisi olan var mı? Her iki telefon ile çektiğim fotoğrafları ve sensör bilgileri ile ilgili ekran görüntüsünü gönderiyorum.
uploadfromtaptalk1466114053489.jpg
uploadfromtaptalk1466114063386.jpg
uploadfromtaptalk1466114082579.png
uploadfromtaptalk1466114093321.jpg

M3rTR

Profesör
16 Aralık 2015
1,166
135
243
O derece memnunsunuz yani :) ne kadar süredir kullanıyorsunuz Touchwiz in azizliği felan kaldı mı :D note 7 demek istediniz herhalde note 6 deyince sanki s7 den geri özellikleri varmış gibi bir algı oluşur diye samsung ismi note 7 yapacak.
Bir sonraki nesil Note diyelim ona Şuanlık öyle baktık note 7yi beğeniriz romunu atarım .Şuan sağlam agizina kadar dolu telefon

M3rTR

Profesör
16 Aralık 2015
1,166
135
243
Arkadaşlar bir sorum olacak. Bugün internette note 5 cihaz kameralarının bazılarında sony sensör bazılarında ise samsung sensör kullanıldığını öğrendim. Kendi telefonuma baktım sony yazıyor, eşiminkine baktım sony yazmıyor, onunkisi galiba samsung sensör. Buraya kadar sıkıntı yok ancak aynı ayarlarda aynı anda iki telefonda da aynı fotoğrafı çektiğimizde birisi daha solgun gösteriyor. Ya fotoğrafı daha solgun çekiyor veya ekran öyle gösteriyor. Bilemiyorum. Bu durum hakkında bilgisi olan var mı? Her iki telefon ile çektiğim fotoğrafları ve sensör bilgileri ile ilgili ekran görüntüsünü gönderiyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 5505Ekli dosyayı görüntüle 5506Ekli dosyayı görüntüle 5507Ekli dosyayı görüntüle 5508
Alttaki resim biraz hani ekran modlari varya ordan temel e alinmis gibi duruyor. Ama kalite aynı sadece ton farklı

M.Fatih06

Öğrenci
27 Mart 2016
48
8
8
40
Aynen ton farklı. Ama her iki fotoğraf da temelde yani efekt olmadan çekildi. Mesela futbol sahasının yeşil renginde çok bariz belli oluyor. Benim telefon bariz daha parlak çekiyor

Tarayıcı666

Asistan
6 Aralık 2015
135
21
18
Arkadaşlar aklımda bir soru var da cevap yok,belkiyardımcı olursunuz.
Hani diyoruz ya bataryası değiştirilemiyor,mesela Note 5 aldım 3-4 sene kullandım ve pil eskisi gibi değil,değiştirmek zamanı geldiği zaman servise götürdüm diğelim.4-4.5 sene sonra bu telefonun serviste pilinin olucağını ve değiştireleceğini nerden bile bilirim?(Sonuçta telefon 4.5 sene önce piyasayada olmuş bir cihaz ve artık üretilmiyor.Pili kalırmı ki o zaman serviste?)

Lazzz

Rektör
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
Hani diyoruz ya bataryası değiştirilemiyor,mesela Note 5 aldım 3-4 sene kullandım ve pil eskisi gibi değil,değiştirmek zamanı geldiği zaman servise götürdüm diğelim.4-4.5 sene sonra bu telefonun serviste pilinin olucağını ve değiştireleceğini nerden bile bilirim?(Sonuçta telefon 4.5 sene önce piyasayada olmuş bir cihaz ve artık üretilmiyor.Pili kalırmı ki o zaman serviste?)
Satılan bir elektronik malın parçasını satıcı 7,5 yıl temin etmek zorunda. Kanun böyle der.

KöpkeFet

Öğrenci
16 Mart 2016
41
2
8
25
Arkadaşlar benim bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. Real racing 3 oynuyorum sürekli oyunu açtığımda bazen baştan kare hızı düşük oluyor bazen sonradan düşüyor kare hızı game tuner ile açmayı denedim ama kare hızı yine düşüyor. İnternetten videolara baktım adamlar gayet güzel oynuyor. Sorun nedir acaba?

mirai

Asistan
1 Nisan 2016
348
43
28
26
Arkadaşlar benim bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. Real racing 3 oynuyorum sürekli oyunu açtığımda bazen baştan kare hızı düşük oluyor bazen sonradan düşüyor kare hızı game tuner ile açmayı denedim ama kare hızı yine düşüyor. İnternetten videolara baktım adamlar gayet güzel oynuyor. Sorun nedir acaba?
S7 edge kullanıyorum güncellemeden sonra böyle oldu. Arkadaşım 6s kullanıyor güncellemeden sonra onunki de bozuldu. Dert etme

M3rTR

Profesör
16 Aralık 2015
1,166
135
243
6s demeyin bana geçen gün telefonu evde bırakmıştım akşam bir yerin fotoğrafını çekmek istedim arkadastan aldım telefonunu karanlikta bukadarmi mükemmel ceker bir telefon ya flashsiz çeksem kare gozukmuyor karanlık, flashli ceksem puslu cekiyor. Ogun Birde takvimi cekeyim dedim ondada tum panoyu aciya alamadığı icin uzaktan cektim ondada okunmuyordu. Yardimima note 4 kullanan arkadas yetiştide günü kurtardım. Birdaha telefonumu yanimdan ayirmam töbe

Lazzz

Rektör
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
Belkide ben odaklayamadım ama bu kadar kötü olduğunu beklemiyordum
2 sensör arasında o kadar fark olmaması gerekiyor. Note5 ilk çıktığında sensörlerin çektikleri videolar karşılaştırılmış ve puanlanmıştı. Sony sensörü 100 üzerinden 1 puan daha yüksek almıştı o kadar.

M3rTR

Profesör
16 Aralık 2015
1,166
135
243
2 sensör arasında o kadar fark olmaması gerekiyor. Note5 ilk çıktığında sensörlerin çektikleri videolar karşılaştırılmış ve puanlanmıştı. Sony sensörü 100 üzerinden 1 puan daha yüksek almıştı o kadar.
Hani flashli cekim yaparken cekim yaptiktan sonra yakiyor ya flashi öyle oldugu icin bulanik cikiyor sanirim

lotusadana

Doçent
9 Mart 2015
644
220
43
Türkiye'de yasal olarak satılan her malın parça bulundurma zorUnluluğu BELİRTİLEN ÖMRÜ KADARDIR. Sonrası firmanın keyfine kalmıştır.

Telefon için 5 yıl. Kullanım kılavuzu son sayfaya bakınız