Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
320fd43bb9488cd98bffee68ead43cf8.jpg

Arkadaşlar bana şu ana bant surumu ve yapim numarasi kodu lazim ona gore stock rom indirip telefona kuracagim. Indirdigim romlarda telefon deep sleep moda girmiyor sabaha kadar sarji bitiyor ve telefon kapaniyor. Resmini kopyalayim buraya atabilecek varmi?
Ekli dosyayı görüntüle 15213

kosed

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Herseyi ayni hicbir degisiklik yok. Ama uyku moduna girmiyor telefondan sogudum bi root yaptim. Hemen satmam lazim.

kosed

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Neden root yaptınız ki ?
Xposed yukleyecektim oda kerneli degismem gerekiyordu kerneli degistirdim. Sonra root kaldirip stock rom kurdum orjinal note 5 yazilimi ile herseyi ayni ama uyku moduna girmiyor. Farkli bir kernel atiyorum sorun kalmiyor. Satip tekrar iphone 6 alacagim.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Xposed yukleyecektim oda kerneli degismem gerekiyordu kerneli degistirdim. Sonra root kaldirip stock rom kurdum orjinal note 5 yazilimi ile herseyi ayni ama uyku moduna girmiyor. Farkli bir kernel atiyorum sorun kalmiyor. Satip tekrar iphone 6 alacagim.
Hadi hayirli olsun simdiden:)

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Sorunun xposed kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Uyku moduna geçmeme olayını bizlerde yaşadık. Bende 1 ay sürdü sonrasında güncelleme gelmişti ya onunla düzelttiler ya da kendi kendine düzeldi hatırlayamadım şimdi.

kosed

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Note 5 satip note 5 al bence:)
Rengi gold oldugu icin birazda hevesim gecti siyah olsa belki satmazdim ama. Ben telefon ozellestirmeyi cok severim. Androidde ozellestirebilecegim hicbirsey yok. Iphone 6 da bi jb yap telefondan daha fazlasi cebinde oluyor. Note 5 i bi hevese aldiydim heves kacti :)

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Rengi gold oldugu icin birazda hevesim gecti siyah olsa belki satmazdim ama. Ben telefon ozellestirmeyi cok severim. Androidde ozellestirebilecegim hicbirsey yok. Iphone 6 da bi jb yap telefondan daha fazlasi cebinde oluyor. Note 5 i bi hevese aldiydim heves kacti :)
Bence sen beceremedin abi millet deli gibi ozellestiriyor android:)
Neyse ya :) jb yapar rahatlarsin bence 6s al ama 6 napacan attan inip eşeğe binme:) 6s al bari

kosed

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Sorunun xposed kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Uyku moduna geçmeme olayını bizlerde yaşadık. Bende 1 ay sürdü sonrasında güncelleme gelmişti ya onunla düzelttiler ya da kendi kendine düzeldi hatırlayamadım şimdi.
Telefonu kullaninca sarji bitmiyor ekran kapaliyken 5 dkkada bir dusuyor [emoji2]

kosed

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bence sen beceremedin abi millet deli gibi ozellestiriyor android:)
Neyse ya :) jb yapar rahatlarsin bence 6s al ama 6 napacan attan inip eşeğe binme:) 6s al bari
6s ile 6 nin arasinda cok asiri bir fark olacagini zannetmiyorum. Iphone 6s 64 gbye 3.500 tl veremem kusura bakmasin iphone :)

Mesela androidi nasil ozellestriyoruz? Kilit ekranina istedigin gibi duzenleme menuyu istedigin gibi duzenleme fln varmi

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
atma be hindistan teknolojide bizden ileride filan değil saçmalama...
Arkadaşım sosyal forumlarda böyke yazı yazılmaz. Ben neyinatıyorum ki atma diyorsun. Çocukmusun ki atma be yazıyorsun. Yorumdan yaşından küçük duruyorda neyse, hindistan yıllarca ingiltere sömürüsünde yaşamış bir ülkedir. Gandhi ile bu süreç tersine dönmüştür. Eskiden beri bir mdeniyet beşiği olması, bazı avantajlarıda beraberinde getirmiştir. Evet nüfusu kalabalıktır. Lakin halkın büyük çoğunluğu anadil seviyesinde ingilizce bilmektedir. İngiliz sömürüsü zamanında kalma cerilen görevi yapmak çok çalışmak gibide bir anlayışlatı vardır. Sosyal alandada kast sistemi olduğu için zengine hizmet için yetişen fakirler mevcuttur. Bütün bunlad tıp, metematik, uzay bilimleri, matematikle birlikte ciddi bir yazılım ve programlama birikiminide beraberinde getirmiştir. O yüzden hakim olmadığın konuları bir araştır. Araştıramayacak kadar tembelsen google emmiye sor. Oda toksa Allah hak getire ne yapayım. Yazılımsal durumlarından sebep samsungun cihaz yazılım ofislerinden biride hindistanda bulunmaktadır. Bak kardrşim teiaşda çalışıyor. Biz Türkiye olarak yüksek gerilim hatlarında kyllanulan kablolar ve saha panolarını dahi hindistandan alıyoruz. 2 ay önce fabrika kabulüne gitti. Kapişşşşş

onerfenb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hocam başka yerde söyleme bunu. Android nasıl özelleştirilemiyor? Iphone'larda buton şekli bile değiştirilemezken, androidde markette envai çeşit özelleştirme uygulaması var. Kaldı ki root yapacaksan üzerine bunun çok daha fazlasına sahip olursun.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
6s ile 6 nin arasinda cok asiri bir fark olacagini zannetmiyorum. Iphone 6s 64 gbye 3.500 tl veremem kusura bakmasin iphone :)

Mesela androidi nasil ozellestriyoruz? Kilit ekranina istedigin gibi duzenleme menuyu istedigin gibi duzenleme fln varmi
Abi bence satma yine senin kararin..
Ama note 5 den iphone 6 gecmek mantikli degil

kosed

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hocam başka yerde söyleme bunu. Android nasıl özelleştirilemiyor? Iphone'larda buton şekli bile değiştirilemezken, androidde markette envai çeşit özelleştirme uygulaması var. Kaldı ki root yapacaksan üzerine bunun çok daha fazlasına sahip olursun.
Ya tabiki dogrudur ios kullandigim kadar android kullanmadim fakat sizden iyi bilemem ama mesela bi cydia gibi programlarin tamami bir yerde olsa tek bir yerde herseye ulasilabilecek bi uygulama olsa daha iyi olurdu.

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
6.0 geldiğinde wipe yaparak sıfırlayıp mı kursam yoksa hiç bulaşmasam mı ? Wipe yapmanın bir avantajı olur mu gibi bir soru sorsam ?

onerfenb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya tabiki dogrudur ios kullandigim kadar android kullanmadim fakat sizden iyi bilemem ama mesela bi cydia gibi programlarin tamami bir yerde olsa tek bir yerde herseye ulasilabilecek bi uygulama olsa daha iyi olurdu.

.Apk uygulamaları en iyi çözüm aslında ama illa Cydia gibi mağaza istiyorum dersen BlackMart uygulaması vardı en son. Muhtemelen hala vardır ancak bir senedir hiç kullanmadım. Ücretli\ücretsiz neredeyse tüm uygulamalar mevcut orada. Bilgin olsun.

İKU87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb 1 aylık note 5 kullanıcısıyım 2 gündür cihazımda sanki bildirim gelicekmiş gibi ekran açılıp bildirim ışığı yanıyor çok sık olmamakla beraber kafam takıldı başına böyle bişey gelen varmı acaba

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
mrb 1 aylık note 5 kullanıcısıyım 2 gündür cihazımda sanki bildirim gelicekmiş gibi ekran açılıp bildirim ışığı yanıyor çok sık olmamakla beraber kafam takıldı başına böyle bişey gelen varmı acaba

Yüklediğin bir program ekranın uyku moduna geçmesin önlüyor.