Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Yarin bir aksilik cikmaz ise iphone 7 ye gecis yapiyorum. Note 4 u elden cikaracagim.
Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanın :) Pişman etmeyecek bir cihaz, kafanız bayağı bir süre kafaniz rahat olacak :)

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Samsung zorluyor sinirleri. Arkadasta j7 midir nedir 600-700 tl lik gecen senenin modeli var. Bi baktim tema destegi var. Touchwizi bizimkinden yeni. 2 sene sonra yazilim destegi alamayacagini bile bile Samsung s8 e 4-5 bin tl verilir mi? Samsung bu guvensizligi verdi bize yillar icinde. Servis desen kotu. Yazilim destegi kotu. Bi tek saglam cihaz uretiyor. Donanim ve yazilim basta guzel. Sonra donanim hala guzel, yazilim destegi yok.... Ben de bundan sonra kesinlikle iPhone a gececegim. Stabil, hizli, tam destekli...
Hocam Samsung'a o kadar para verilmez cidden. Ki onu geçtim, hiç bir telefona bence verilmez.

Çıkrıkcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanın :) Pişman etmeyecek bir cihaz, kafanız bayağı bir süre kafaniz rahat olacak :)

Teşekkür ederim. Allah sizlere de gönlünüzce versin :). Aynen bu vakitten sonrada degistirecegimi sanmıyorum zaten :).
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam Samsung'a o kadar para verilmez cidden. Ki onu geçtim, hiç bir telefona bence verilmez.

Tabiki verilmez. Ama malesef ülkemizde durum fena fiyat konusunda. Bende o kadar para veriyorum uzun zaman kullanmak isterim. Bu sebeptendir tercihimi Apple dan yana kullanmaya karar verdim.

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Teşekkür ederim. Allah sizlere de gönlünüzce versin :). Aynen bu vakitten sonrada degistirecegimi sanmıyorum zaten :).

Tabiki verilmez. Ama malesef ülkemizde durum fena fiyat konusunda. Bende o kadar para veriyorum uzun zaman kullanmak isterim. Bu sebeptendir tercihimi Apple dan yana kullanmaya karar verdim.
İnşallah :)
Evet hocam o kadar masraf yapmışken değsin bari. Umarım fiyatlar en makul seviyelere düşerde bizler de istediğimiz cihazları alırız.

Çıkrıkcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
509

Tabiki verilmez. Ama malesef ülkemizde durum fena. Bende o kadar para veriyorum uzun zaman kullanmak isterim. Bu sebeptendir tercihimi ios
İnşallah :)
Evet hocam o kadar masraf yapmışken değsin bari. Umarım fiyatlar en makul seviyelere düşerde bizler de istediğimiz cihazları alırız.

Aynen. İnşallah :)

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Ben androidden baska isletim sistemiyle yapamam ancak bende yakinda samsungdan kurtulacagim ve bir daha asla samsunga bulasmayacagim...

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Ben usandim acikcasi. Yillarin verdigi bikkinlik var. Bir de servis acisindan ciddi farklilik var.
Valla bende exynos islemciden usendim be kadar port toolu varsa hepsinde mtk var snapdragon var exynos yok her seyi manural yapiyoruz

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Home tuşu var diye ve dayanıklı diye tercih ediyordum.Birde kamera performansınde her sene en iyisi.Lakin +4000 tl satışına başlayan her firmaya kırmızı çizgi çekiyorum (android).İphone alan adam 3000e alıyor ya 1000 tl farkla 2 sene sonra yeni çıkan modele geçiyor yada telefon bozuluncaya kadar takır takır kullanıyor.Bilinçsiz bir android kullanıcısının ben hiç 3. senesini gördüğünü duymadım.Bizim gibi bilgisi olan arkadaşlar ancak 3-4 sene götürür ki herşeye rağmen pil değiştiriyoruz. ve bu işlem kullanıcı hatası diye geçiyor.Sanki pili ben öldürüyorum.Dileğim kısa sürede dolar düşer ve vergilerde indirim olursa samsungdan iphone a bizde geçiş yapabiliriz :)

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Home tuşu var diye ve dayanıklı diye tercih ediyordum.Birde kamera performansınde her sene en iyisi.Lakin +4000 tl satışına başlayan her firmaya kırmızı çizgi çekiyorum (android).İphone alan adam 3000e alıyor ya 1000 tl farkla 2 sene sonra yeni çıkan modele geçiyor yada telefon bozuluncaya kadar takır takır kullanıyor.Bilinçsiz bir android kullanıcısının ben hiç 3. senesini gördüğünü duymadım.Bizim gibi bilgisi olan arkadaşlar ancak 3-4 sene götürür ki herşeye rağmen pil değiştiriyoruz. ve bu işlem kullanıcı hatası diye geçiyor.Sanki pili ben öldürüyorum.Dileğim kısa sürede dolar düşer ve vergilerde indirim olursa samsungdan iphone a bizde geçiş yapabiliriz :)
Bende Sony veya LG denemek istiyorum açıkçası :)
Gerçi en az iki-üç sene daha Note 4'ü kullanırım :)

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
Millet bıkmış :) Grubun adını son Samsung kullanıcıları diye değiştirsek mi?

Çıkrıkcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Millet oncu ariyor

Bir bikmislik vardi zaten bu grupta. Heralde ben ic ses olarak disari vurdum. Diger arkadaslarda patladilar dayanamayip. :)
Operatorden alayim dedim ama olmadi sorun cikti. Galiba suan icin ertelendi benim i7 maceram daha baslamadan. İş durumu olursa yine beklemeden alacak hale gelecem insallah. Bu hafta haber gelir muhtemelen. Dualarinizi esirgemeyin.. :) Simdilik Note 4 kullanicisi olarak yoluma devam ediyorum. Kararliyim yalniz mutlaka alacagim i7.

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Bir bikmislik vardi zaten bu grupta. Heralde ben ic ses olarak disari vurdum. Diger arkadaslarda patladilar dayanamayip. :)
Operatorden alayim dedim ama olmadi sorun cikti. Galiba suan icin ertelendi benim i7 maceram daha baslamadan. İş durumu olursa yine beklemeden alacak hale gelecem insallah. Bu hafta haber gelir muhtemelen. Dualarinizi esirgemeyin.. :) Simdilik Note 4 kullanicisi olarak yoluma devam ediyorum. Kararliyim yalniz mutlaka alacagim i7.
Illet oldu Samsung, bırakmıyor peşimizi :)

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Valla dostum herkes yerden goge kadar hakli..hepimiz telefondan memnunduk ama adamlarin satis icin 2 sene sonra o kadar para verdigin telefonu cope cevirme cabalari gercekten can sikici..servis sikintisi ise bambaska dert zaten.iphone larda bu durumlar cok daha az tabiki..ben bile bir ara dusunmedim diyemem.yalniz benim en cok kullandigim kamera yetersizligi (selfie ceken biri degilim) ve screen mirror ile televizyona atip film seyretme olayi olmadigi icin hep suphede kaldim acikcasi..ama samsungun yapdiklarida artik bardagi tasirdi gercekten...ben en az bir sene daha telefonum ile devam edecegim.

Benim nacizane tavsiyem eger kararli isen 7 degil 7plus almandir sartlar elverirse..6 ile 7 arasinda neredeyse hic fark yok zaten...dun bakmisdim 7 3900 7plus 4400 civarlarinda idi.en azindan bir farkliliklar olur telefonda ip6 ya gore..eger faturaya ek alacaksan cok pahaliya geliyor.36 ay nerdeyse 7000 tl oluyor duz ip7...banka kredisi ile alma sansin varsa daha uyguna gelir fiyat olarakda

Çıkrıkcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Valla dostum herkes yerden goge kadar hakli..hepimiz telefondan memnunduk ama adamlarin satis icin 2 sene sonra o kadar para verdigin telefonu cope cevirme cabalari gercekten can sikici..servis sikintisi ise bambaska dert zaten.iphone larda bu durumlar cok daha az tabiki..ben bile bir ara dusunmedim diyemem.yalniz benim en cok kullandigim kamera yetersizligi (selfie ceken biri degilim) ve screen mirror ile televizyona atip film seyretme olayi olmadigi icin hep suphede kaldim acikcasi..ama samsungun yapdiklarida artik bardagi tasirdi gercekten...ben en az bir sene daha telefonum ile devam edecegim.

Benim nacizane tavsiyem eger kararli isen 7 degil 7plus almandir sartlar elverirse..6 ile 7 arasinda neredeyse hic fark yok zaten...dun bakmisdim 7 3900 7plus 4400 civarlarinda idi.en azindan bir farkliliklar olur telefonda ip6 ya gore..eger faturaya ek alacaksan cok pahaliya geliyor.36 ay nerdeyse 7000 tl oluyor duz ip7...banka kredisi ile alma sansin varsa daha uyguna gelir fiyat olarakda

Hocam, kıymetli düşünceleriniz için teşekkür ederim. Söylediklerinize katılıyorum. Yalnız ben Samsung ve Apple karşılaştırması yapan biri değilim. Ios=Apple - Android=Google. Bu sebeptendir ki Google cihazları ile Apple cihazları karşılaştırılmalı. Hepsinde mutlaka problemler var. Olmaya da devam edecek. Fakat verilen paranın hakkını birazda olsa karşılayacak bir cihaz olmalı. Eskiden Nokia alırdık uzun yıllar kullanırdık hiçbir şey olmazdı. Şimdi anlatılması bir o kadar güç saçma sorunlarla uğraşıyoruz. Hadi uğraşıyoruz niye muhatap bulamıyoruz. Malesef ülkemizde bu iş doğru yapılamıyor. Avrupa'da karşında muhatap bulabiliyorsun. Ben istiyorum ki; Nokia gibi uzun zaman idare etsin. Ben çok uygulama yükleyen hor kullanan bu işten anlamayan biri değilim. Tam tersine aşırı titizimdir. Gel gör ki bu kadar titizliğe rağmen ekran sararması, şebeke sorunu, kamera sorunu, kasılma sorunu yaşıyorum. O kadar güncelleme gönderiyorsun da bunu nasıl düzeltemiyorsun? Komik bir hata daha söyleyeyim size:

"Yazılım Güncellemesi" yazıyor biliyorsunuz ki güncelleme ekranında. Oraya dikkatli bakın "Yazılım Güncellmesi" yazıyor. Bunların gözü kör mü? Madem cihaza otomatik arıza teşhis olayı koydun tespit etsin düzeltilsin güncellemelerle. Bu tamamen yazılımsal bir olay. Servis desen rezalet. Adam sana fırça atmaya kalkıyor. Saymakla bitmeyecek şeyler var.

Cihaz konusunda ise; Plus olsun isterdim ama bilemiyorum şuan için düz i7 var alabilirlik açısından. Eğer alabilirsem zaten Plus alırım.

Son düzenleme:

TOLGA_00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaslr yeni guncelleme nasil pil nasil ozellikle tavsiye edermisiniz yapalimmi guncellrme yapan arkadaslr yazarsa memnun olurum teşekürler

Çıkrıkcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Arkadaslr yeni guncelleme nasil pil nasil ozellikle tavsiye edermisiniz yapalimmi guncellrme yapan arkadaslr yazarsa memnun olurum teşekürler

Yapmanızda fayda var. Pile etkisi olduğunu düşünüyorum. Grafiği kontrol ediyorum aklıma geldikçe verimlilik söz konusu.

cemal344

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Bu fiyatlarla samsung alınmaz artık almayalım enazından Türkiyede burnu sürtünsün yeter artık 5000 bine telefonmu olur.

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Bu fiyatlarla samsung alınmaz artık almayalım enazından Türkiyede burnu sürtünsün yeter artık 5000 bine telefonmu olur.
Önce enflasyon ve döviz kurları dusmeli. Bu kurlar devam ederse sadece teknoloji değil, her alanda pahalı tüketime başlayacağız.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Aslinda bir tek bu konuda samsungu elestiremem..adam cihazi disarda 700_ 799 euro bir fiyata satiyor..2100-2500 tl arasi galiba bir rakama geliyor.maalesef kur ve vergilerle bizim ulkemizde bu rakamlara cikiyor

Çıkrıkcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Aynen katiliyorum. Ulkemizde vergiler cok yuksek. Hicbir cihaz ulkemizde satilan fiyatlari haketmiyor. Maksimum 2.500 u bulmali.

TOLGA_00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Aslinda bir tek bu konuda samsungu elestiremem..adam cihazi disarda 700_ 799 euro bir fiyata satiyor..2100-2500 tl arasi galiba bir rakama geliyor.maalesef kur ve vergilerle bizim ulkemizde bu rakamlara cikiyor
Kardesim yeni guncelleme nsl yaptinmi pil performnasi felan korkuom guncelleme yapmaya:)

baycebir

Asistan
Reaksiyon puanı
347
Yeni güncelleme ile ilgili ben bir sıkıntı yaşamadım. Şimdilik memnunum. Yukarılarda yazmıştım. Bende pil kullanım süresi arttı gibi. Onun dışında bir değişiklik yok. Zaten genel itibariyle güvenlik güncellemesi.

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Vallahi ben de korkuyorum yapmaya. Şubat güncellemesinden memnunum :) Ekran süresi artiyorsa yapmak lazim aslında
Screenshot_2017-04-04-09-59-38.png
Şubat guncellemesinde ekran sürem bu kadar arkadaşlar (6% daha var) . Sizinkiler nasıl Mart güncellemesinde?