Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Ve bir sorum var.bu wipe ayarı yapılınca telefon sıfırlanıyor mu yoksa nasıl?
Wipe cache ve wipe data yapinca eski surumden kalan yada indirip kaldirdigimiz dosyalardan kalan artiklari temizliyor .yani cihaz tertemiz oluyor ve cihazda eskiden kalma yada caiismalardan olusan hatalar buglar hatta bazen isinma sorunu yasayanlarin sorunlari dahi duzelebiliyor

Yaqub

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Peki arkadaşın az önce önerdiği programla yaəsam yine de sonuç aynı mı?

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Peki arkadaşın az önce önerdiği programla yaəsam yine de sonuç aynı mı?
Ben kendim kullanmadim ama en az 5 6 defa farkli konularda onun soyledigi programlari kullandim ve hep memnun kaldim.kendisi benden cok daha kidemli ve bilgilidir bu konularda

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Android telefon ve ayrıca tabletlerinizde sildiğinizi zannettiğiniz fotoğraflar, video klipler ve ayrıca dosyalar cihazın ücra köşelerinde bir yerde öylece duruyor. Bu telefonlar istenmeyen kişilerin eline geçerse söz konusu dosyaları tekrar ortaya çıkarması muhtemel.
Ancak Secure Wipe isimli bu yazılım ile birlikte daha önce telefondan sildiğiniz resim, video ve diğer dosyaları tamamı ile cihazlarınızdan silebilirsiniz.
Aşağıdaki programı bir deneyin bakalım. Ama unutmayın sorumluluk size ait. Gerekli yedeklerinizi de almanızda fayda var.
Hayırlı geceler.

Secure Wipe - Google Play'de Android Uygulamaları
Bu uygulama root istemiyor. Vaatleri boştur. Root istemeyen bir uygulamanın derinlemesine temizlik yapabileceğine inanmıyorum. Bunun yapıyorum dediğini Mixplorer da yapıyor. Mixplorer üzerinden dosya sildiğinizde 2 seçenek sunar. Normal silme, bir de parçalayarak silme (shredder). Şuradan indirebilirsiniz.
mixplorer_6.7.6.BETA.apk
Xda'da eklentilerine de ulaşabilirsiniz.

baycebir

Asistan
Reaksiyon puanı
347
Bu uygulama root istemiyor. Vaatleri boştur. Root istemeyen bir uygulamanın derinlemesine temizlik yapabileceğine inanmıyorum. Bunun yapıyorum dediğini Mixplorer da yapıyor. Mixplorer üzerinden dosya sildiğinizde 2 seçenek sunar. Normal silme, bir de parçalayarak silme (shredder). Şuradan indirebilirsiniz.
mixplorer_6.7.6.BETA.apk
Xda'da eklentilerine de ulaşabilirsiniz.
Önerdiğim programı işin doğrusu bende çok kullanmadım.Fakat arkadaşa alternatif olsun diye Google Play Store den bir program seçmiştim.Google Play dışındaki programlara çok bakmadım.Çünkü dışarıdaki programlar içeridekilerden daha güvensiz olabiliyor.
Ama paylaşımın için teşekkürler.Programı kullanıp denediğiniz için sanırım güvenliği ile ilgili sıkıntı yokturdur değil mi?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Önerdiğim programı işin doğrusu bende çok kullanmadım.Fakat arkadaşa alternatif olsun diye Google Play Store den bir program seçmiştim.Google Play dışındaki programlara çok bakmadım.Çünkü dışarıdaki programlar içeridekilerden daha güvensiz olabiliyor.
Ama paylaşımın için teşekkürler.Programı kullanıp denediğiniz için sanırım güvenliği ile ilgili sıkıntı yokturdur değil mi?
Mixplorer, xda geliştiricilerine ait bir dosya yöneticisi. (solidexplorer, es file explorer gibi) Uygulama güvenli, herhangi bir virüs vs içermiyor. Hızlı ve kullanışlı üstelik. Belki daha güncel sürümleri de çıkmıştır. OTA update özelliği var, güncel sürümü olduğunda bildirim veriyor ve anında indirip kurabiliyorsunuz.
Edit:
Hatta 30 Ekim 2016 tarihli güncellemesi çıkmış.
Yeni sürümü direkt indirebilirsiniz: MiXplorer_v6.9.6.BETA_B1610301.apk

Son düzenleme:

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Benim anlamadigim neden bize bulut kullanimini gorebilecegimiz bolum gelmedigi. Avrupadaki guncelleme de bu var. Bir sey daha dikkatimi cekti bazi guncellemeler Nxxu2dpj4 olarak verilmis. Bunlar; Tayland, Malezya, Vietnam ve Suudi Arabistan. Son gelen guncelleme disinda bir guncelleme daha mi baslatildi acaba?

baycebir

Asistan
Reaksiyon puanı
347
LQLypJ.jpg

Son gelecek güncellemeye dair içerik görseli.
Senin daha önce bilgilendirme amaçlı paylaştığın güncelleme ile dünkü güncelleme arasında farklılıklar var gibi.
Acaba gerçekten bir güncelleme daha yolda mı?
Onu da zamanla göreceğiz inşaallah.

92edd470976af4df83c7887634d2b801.jpg

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Senin daha önce bilgilendirme amaçlı paylaştığın güncelleme ile dünkü güncelleme arasında farklılıklar var gibi.
Acaba gerçekten bir güncelleme daha yolda mı?
Onu da zamanla göreceğiz inşaallah.

92edd470976af4df83c7887634d2b801.jpg

Bende farkettim bunu. İçerik farklı çıktı. Bizim dün yüklediğimiz güncelleme ile vereceğim linkteki pda farklı. O yüzden başka bir güncelleme daha mı var diye düşündürdü beni. Detaylı araştırmaya fırsatım olmadı daha.

Download firmware: N910CXXU2DPJ4_N910COJV2DPJ1_KSA

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
[Discussion] Android Marshmallow for Note 4

Bu linkte bulunan en baştaki görselde güvenlik yaması 1 Ekim olarak görünüyor. Ama içerik farklı gibi. Suudi Arabistan romundaki pda ile bu görseldeki yapım numaraları da aynı. Bize gelende 1 Ekim yaması. Anlayamadım bu durumu.

baycebir

Asistan
Reaksiyon puanı
347
[Discussion] Android Marshmallow for Note 4

Bu linkte bulunan en baştaki görselde güvenlik yaması 1 Ekim olarak görünüyor. Ama içerik farklı gibi. Suudi Arabistan romundaki pda ile bu görseldeki yapım numaraları da aynı. Bize gelende 1 Ekim yaması. Anlayamadım bu durumu.
Bence Türkiye ye özel güncelleme verilmiş olabilir. Çünkü cumartesi note 4 ekranına samsung tarafından saatin geri alınmaması ile ilgili bildirim gelmişti.Saat konusunda güncellemenin verileceği yazıyordu.Dikkat edersen saatlerin geri alınmamasından 1 gün sonra bizim güncelleme geldi. Ve saat diliminde +03.00 güncellemesine gidilmiş.
Yani başka güncelleme gelmeyedebilir.

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
Gear s2 kullanan var mi? Onun saatini bir turlu degistiremedim. Reset attim, telefonla bagini koparip yeniden esledim. Banamisin demiyor

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Bence Türkiye ye özel güncelleme verilmiş olabilir. Çünkü cumartesi note 4 ekranına samsung tarafından saatin geri alınmaması ile ilgili bildirim gelmişti.Saat konusunda güncellemenin verileceği yazıyordu.Dikkat edersen saatlerin geri alınmamasından 1 gün sonra bizim güncelleme geldi. Ve saat diliminde +03.00 güncellemesine gidilmiş.
Yani başka güncelleme gelmeyedebilir.

Bana bildirim gelmedigi icin pek dikkat etmedim dogrusu. Senin dusundugun sekilde olmasi muhtemel. Bakalim.

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Geliyorrr bakalım sizdekindenmi cikacak buna wipe yapmicam guncellemenin faydasini goren varmi ? Ozellikle bildirim panelini asagi cekerken takilmasi duzelmismi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-11-02-01-34-34.png
    Screenshot_2016-11-02-01-34-34.png
    128.9 KB · Görüntüleme: 163

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Geliyorrr bakalım sizdekindenmi cikacak buna wipe yapmicam guncellemenin faydasini goren varmi ? Ozellikle bildirim panelini asagi cekerken takilmasi duzelmismi
Ben pek birsey farkedemedim.sqhsen bende bildirim cubugunda takillma zaten hic yok idi.bence sende wipe yaparsan duzelir diye dusunuyorum

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Ben pek birsey farkedemedim.sqhsen bende bildirim cubugunda takillma zaten hic yok idi.bence sende wipe yaparsan duzelir diye dusunuyorum
Hocam wipe yapmak bisey degilde yedek almak geri yuklemek trkrar herseye sifre girmek duzrnlemek 1 2 saatimi aliyo 6.0 gecerken yapmisdimda bu ara guncellemeleree yapmiyorm

malt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
616efadb037e334ac2bb05653fc6c8cf.jpg
recowery moda geçerken ekran bu şekilde oluyor nedeni nedir acaba?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Gear s2 kullanan var mi? Onun saatini bir turlu degistiremedim. Reset attim, telefonla bagini koparip yeniden esledim. Banamisin demiyor
telefona bağla saati sonra telden saat ayarlarına gir otomatik saati kapat saat dilimini +3 moskova yap saat düzelir
geara güncelleme gelesiye kadar böyle artık

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
Daha önce sormuştum ama tam dönen olmamıştı. Twitter instagram facebook gibi sosyal medya uygulamalarından bildirim gelince örneğin mesajlar gibi ekranda kayan bildirim geliyor mu? Heads up yani. Bende olmuyor. Olan var mı? Varsa nasıl ayarladınız?

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Daha önce sormuştum ama tam dönen olmamıştı. Twitter instagram facebook gibi sosyal medya uygulamalarından bildirim gelince örneğin mesajlar gibi ekranda kayan bildirim geliyor mu? Heads up yani. Bende olmuyor. Olan var mı? Varsa nasıl ayarladınız?
2d429cec768174b68a748f09bd2d332a.jpg

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
Tam olarak kastettiğim mesela facebook açık. Twitter bildirimi geldi. O anda pop up olarak kayan bildirim olarak geliyor ya . Samsung ta yok bu özellik sanırım. Yoksa eklediğin ok yukarıdan bildirimleri çekince ben de bunları görüyorum.

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Acil yardim arkadaslar 2 gundur telefonum sarji %91 den yukari cikmiyor yardim.. sarj oluyor gorunuyor ama 91 de duruyor

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Tam olarak kastettiğim mesela facebook açık. Twitter bildirimi geldi. O anda pop up olarak kayan bildirim olarak geliyor ya . Samsung ta yok bu özellik sanırım. Yoksa eklediğin ok yukarıdan bildirimleri çekince ben de bunları görüyorum.
6df98e53c96f8296950b37b9571f7d23.jpg

Hepsinde yok. Gmail geldiğinde yok. Yahooda var. Twiterde yok facede var. Vs..

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
6df98e53c96f8296950b37b9571f7d23.jpg

Hepsinde yok. Gmail geldiğinde yok. Yahooda var. Twiterde yok facede var. Vs..
Custom ROM lar neden revacta bundan. Customisation yok . Yahu android kullaniyorsan nimetlerinden yararlandir. Ya da tizen midir nedir onu gelistir kardesim . Yazilim donanim birligi sagla. Android isletim sistemi diyorlar dogru duzgun faydasini gormuyoruz bi de guncelleyemiyoruz :)

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Custom ROM lar neden revacta bundan. Customisation yok . Yahu android kullaniyorsan nimetlerinden yararlandir. Ya da tizen midir nedir onu gelistir kardesim . Yazilim donanim birligi sagla. Android isletim sistemi diyorlar dogru duzgun faydasini gormuyoruz bi de guncelleyemiyoruz :)
Evet custom romlar cok revacta.yalniz hep birseylerden fedakarlik etme zorundasin.birinde kamera calismaz yok digerinde parmak izi calismaz.yok arama yapmaz yok o calismiyor bu calismiyor her custom rom sorunlu hocam.ve her custom ilerde mutlaka patlar..ve hicbir custom stock kadar stavil degildirde.daha stock romda telefonu dogru duzgun kullanamayan tonlarca adam var.ne temizligini yaparlar ne iyi bakarlar ne duzgun kullanirlar.birde sen dusun herseyin serbest oldugunu.herkezin kafasinna gore rom attiginji sonra servjalere kosup su calismiyor bu calismiyor dedigini...adam 16 mplik kamera koyuyor eleman rotlu romlu telefona marketten indirdigi uygulama kamerasi ile onun ayarlarini bozuyor sonra bu kamera iyi cekmiyor bu samsung nasil is yapiyor vsvssonra birde servislerin halini dusun..vermek sorun degil devami onemli bence..haa burde ticari yonu var tabi onu da dusunursen anlarain demek istedigimi..ben samsung yada android fani degilim yanlis anlasilmasin ama bunlarda gercekler.

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
Evet custom romlar cok revacta.yalniz hep birseylerden fedakarlik etme zorundasin.birinde kamera calismaz yok digerinde parmak izi calismaz.yok arama yapmaz yok o calismiyor bu calismiyor her custom rom sorunlu hocam.ve her custom ilerde mutlaka patlar..ve hicbir custom stock kadar stavil degildirde.daha stock romda telefonu dogru duzgun kullanamayan tonlarca adam var.ne temizligini yaparlar ne iyi bakarlar ne duzgun kullanirlar.birde sen dusun herseyin serbest oldugunu.herkezin kafasinna gore rom attiginji sonra servjalere kosup su calismiyor bu calismiyor dedigini...adam 16 mplik kamera koyuyor eleman rotlu romlu telefona marketten indirdigi uygulama kamerasi ile onun ayarlarini bozuyor sonra bu kamera iyi cekmiyor bu samsung nasil is yapiyor vsvssonra birde servislerin halini dusun..vermek sorun degil devami onemli bence..haa burde ticari yonu var tabi onu da dusunursen anlarain demek istedigimi..ben samsung yada android fani degilim yanlis anlasilmasin ama bunlarda gercekler.
Ben de onu diyorum custom roma yönlendirme milleti ey Samsung. En basit şeylerde bari aksiyon al. Mesela tema mevzuu. Mesela bu bildirimler meselesi. Android zaten stock olarak bu imkanı veriyor. Sen niye vermiyorsun. Tarla geniş sen de üzerine mesela Sony gibi gerçekten gerekli olanı ek. Olanı engelleme. Note 4 u plastik kasa yap note 5 ı metal. Note 7 ye iris kilidi yap ( herkes o kadar çok denedi ki o özelliği belertip belertip kenafir gözlerle baktılar göze geldi telefon :) ). Note 8 e 8 GB ram yap. Zaten burdan kitleyi al...
Yine çenemiz yoruldu ama sonuç yok Di mi [emoji2]