Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

kaan718

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar kalemi çıkardığımda kalemin ucundan bariz yanık kokusu geliyor. Sizde de böyle bir koku geliyor mu ?

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Arkadaşlar kalemi çıkardığımda kalemin ucundan bariz yanık kokusu geliyor. Sizde de böyle bir koku geliyor mu ?
Normal dostum. Telefon isi dikca birde yeni olduğu için olur.sonucta kalem plastik.zamanla hafifler ve gider.bende bile telefon çok isindigi da hâlâ olabiliyor arada. .Ama çok aşırı bir koku var ise yada telefon soğukken dışardan hissedebilecegin kadar bir koku ise sakatlık olabilir.

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Ben hemen geçmeyi düşünmüyorum. Note 4 ü alalı daha 7 ay kadar oldu. Note 6 bi çıksın piyasa yapsın o zaman duruma göre bakarız. Ama yine de kesin konuşmuş olmayayım. Benim işim belli olmaz.

Bende beklerim heralde bu defa. İlk seri genelde hatalı oluyor çünkü.

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
bir sene geçmem diye düşünüyorum. Hem hatalar duzelsin hemde fiyat düşsün biraz diye

Katılıyorum. Fiyat düşüyor bir süre sonra nasılsa öyle almak daha iyi. S6 ya 2.500 verdim çok sürmeden 300 lira zarar ettim.

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Bu arada kuzenin telefona güvenlik güncelleştirmesi gelmiş. Mart ayına ait. Android güvenlik yaması 2016-03-01 oldu. Bendeki hala 2016-02-01 olarak duruyor. Normal yoldan gelmiyor güncelleştirme. Ayarlar/Güvenlik kısmından ulaşabiliyoruz kontrole.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Bu arada kuzenin telefona güvenlik güncelleştirmesi gelmiş. Mart ayına ait. Android güvenlik yaması 2016-03-01 oldu. Bendeki hala 2016-02-01 olarak duruyor. Normal yoldan gelmiyor güncelleştirme. Ayarlar/Güvenlik kısmından ulaşabiliyoruz kontrole.
Bendeki 01.03.2016 zaten.buyuk ihtimalle 601 den dönerken kendi oldu diye tahmin ediyorum.haberim bile yoktu sen söyleyene kadar

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Bendeki 01.03.2016 zaten.buyuk ihtimalle 601 den dönerken kendi oldu diye tahmin ediyorum.haberim bile yoktu sen söyleyene kadar

Yok dönüşte yenilikleri geri alır. Bir bende mi böyle o zaman. Kontrol ettim son güncelleştirmeler yüklü diyor.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Yok dönüşte yenilikleri geri alır. Bir bende mi böyle o zaman. Kontrol ettim son güncelleştirmeler yüklü diyor.
Belkide ben direkt romu odinden flasladigim için yükleme beraberinde gelmiştir .smart yada kies ile yapamadigim icin anca oyle son romu indirip yuklemisdim normalde 5.1 yükledikten sonra iki ufak güncelleme gelmesi gerekirken bana tek bir güncelleme gelmiş idi zaten.

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Belkide ben direkt romu odinden flasladigim için yükleme beraberinde gelmiştir .smart yada kies ile yapamadigim icin anca oyle son romu indirip yuklemisdim normalde 5.1 yükledikten sonra iki ufak güncelleme gelmesi gerekirken bana tek bir güncelleme gelmiş idi zaten.

Ondan dolayıdır o zaman. Bana gelmedi denedim de kapatıp açıp. Ya 1-2 güne gelir ya da hiç gelmez. Çokta önemli değil.

Son düzenleme:

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Ondan dolayıdır o zaman. Bana gelmedi denemedim de kapatıp açıp. Ya 1-2 güne gelir ya da hiç gelmez. Çokta önemli değil.
Aynen öyle önemli bişi değil zaten. Ben farkında bile değildim sen söyleyene kadar

kaan718

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Normal dostum. Telefon isi dikca birde yeni olduğu için olur.sonucta kalem plastik.zamanla hafifler ve gider.bende bile telefon çok isindigi da hâlâ olabiliyor arada. .Ama çok aşırı bir koku var ise yada telefon soğukken dışardan hissedebilecegin kadar bir koku ise sakatlık olabilir.

Kalemi dışarda tutucam telefona takıp çıkardıktan sonra tekrar yoğun koku olursa götürürüm bu arada gereksiz bir sürü uygulama var googlr fotoğraflar felan ikişer tane onları rootsuz kaldırmanın yolu yok mu

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Kalemi dışarda tutucam telefona takıp çıkardıktan sonra tekrar yoğun koku olursa götürürüm bu arada gereksiz bir sürü uygulama var googlr fotoğraflar felan ikişer tane onları rootsuz kaldırmanın yolu yok mu
Yok maalesef.bazilarini istersen devre dışı bırakabilirsin ancak uygulama ayarlarından. Ben şahsen oyle yaptim.Fotoğraflarda otomatik yedekleme yine kapatirsan hem herseyi yedekleme hemde şarjiıni sömürmez. Hatta smart Manager da uygulama optimasyonuda pil için iyi olur.kullanmadigin uygulamalar herzaman seçeneği yaparsan arkada veri alışverişi yapmaz pilini harcama. Yalnız sen uygulamaları açan kadar aktif olmazlar.o yüzden bildirim istediklerini yapma..

Son düzenleme:

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
ef44c64203c18f4d09f37d8eabd7c85b.jpg

Şu şekilde bir uyarı veriyor,bu 2016/03/01 tarihinin anlamına mı geliyor ?

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
bimdeki note 4 de mefta olmuştu. Çok iyi telefondu ama şarjının çabuk bitmesi ve mail senkronizasyon sorunu vardı. Bi de bazen çekmiyordu makine dairelerinde, hatta suç
Note 4 ü değiştirmek için note 6 nın pili çıkabilir ve hafıza kartı takılabilir olmalı tabi 16mp den 12mp ye kamerada da düşmek istemem.

Aslında 12mp çözünürlük eşit sayılır. S7 4:3 formatında çekim yapıyor ve lensinden dolayı daha çok alan sığıyor. Aynı mesafeden Note 4 ve S7 ile çekim yapıldığında bu fark anlaşılmakta ki S7 ve Note 4 ün dikey çözünürlükleri neredeyse aynı. (2988-30xxpx) S7 yatay olarak daha az çözünürlüğe sahip olsa da lensinden dolayı Note 4 den daha fazla alan sığdırıyor. Yani uzağı yaklaştırarak çekmiyor. Elbette zoom yapıldığında 16mp in farkı var. Yalnız Note 6 da bence de 12mp olmamalı.

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Arkadaşlar merhaba
sammobilde firmware kısımında not 4(N910C) diye arattığınızda aşağıdaki ülkelerde Android 6 gelmiş görünüyor Bendeki cihazda Tr cihazı N910CQ
bu romların herhangi birisini deneyen varmı polonya romunda hatalar oldugu için kurmadım bu romlar tarihine bakılırsa yeni yayınlanmış deneyen ve dikkatini çeken arkadaşlar varsa cevaplarınızı bekliyorum herkese iyi forumlar
4uBU9BI.jpg
[/IMG]
Ekran Alıntısı.JPG

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba note 4 ve note 5 arasındayım ama note 5 almaya pek gönüllü değilim pil konusunda çok fark etmiyorsa. Aldığınız ekran süresi hakkında bilgi verebilir misiniz? Ve bu süre güç tasarruf modunda mı değil mi onu da söyleyerek çünkü ben alırsam hep güç tasarrufla kullanacağım merak ediyorum note 4'te ne kadar ekran süresi alacağımı.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Arkadaşlar merhaba note 4 ve note 5 arasındayım ama note 5 almaya pek gönüllü değilim pil konusunda çok fark etmiyorsa. Aldığınız ekran süresi hakkında bilgi verebilir misiniz? Ve bu süre güç tasarruf modunda mı değil mi onu da söyleyerek çünkü ben alırsam hep güç tasarrufla kullanacağım merak ediyorum note 4'te ne kadar ekran süresi alacağımı.
5.5 6 saat arası alıyorum. Ama bu sizin kullanma alışkanlığını göre değişir. Güç tasarrufunu kullanmıyorum.

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
5.5 6 saat arası alıyorum. Ama bu sizin kullanma alışkanlığını göre değişir. Güç tasarrufunu kullanmıyorum.
Gayet iyiymiş bu süre. Ben pek oyun oynamam müzik dinler, whatsapp ve instagrama girerim sadece. Güç tasarrufu açıp kullansam 5 6 saat gider herhalde. Sizin kullanımınız nasıl oluyor hocam biraz detay verebilir misiniz acaba? Hani şu kadar saat video izliyorum şu kadar saat oyun oynuyorum mail atıyorum mobil veri genel olarak açık falan gibi.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Gayet iyiymiş bu süre. Ben pek oyun oynamam müzik dinler, whatsapp ve instagrama girerim sadece. Güç tasarrufu açıp kullansam 5 6 saat gider herhalde. Sizin kullanımınız nasıl oluyor hocam biraz detay verebilir misiniz acaba? Hani şu kadar saat video izliyorum şu kadar saat oyun oynuyorum mail atıyorum mobil veri genel olarak açık falan gibi.
Wifi bende hiç kapanmaz .disarda iken devamli mobil veri aciktir.whatsapp instagram yoğun kullanırım. Günde 1 saate yakin oyun garanti vardır herhalde.rutin facebook konuşma mail kntrol tapatalk internet vs geri kalan..Birde tabi bu olay telefonu nasıl alistirdigina bağlı. Şarjı bitmeden takmaman.tam dolmadan almamak.uygulama optimasyonunu kullanma .parlaklığı otomatik değil manuel kullanmak.full değil yarı aydinlikda kullanmak tabi. Gereksiz olan senkronizasyonlari kapamak.vsvsvs.

cemal344

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Yahu yukarda arkadaşın verdiği listeye baktımda özbeklere kazaklara marshmallow gelmiş hala Türkiyeye yok en çok satışı yapan Türkiyeyi samsung umursamamakta direniyor bravo.