Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Yani yine beklemeye devam o zaman.

Aynen öyle. Bana göre bütün güncellemeleri alıp 6.0.1 e geçmek daha mantıklı. Temel sağlam olursa gelecek güncellemeyi üstüne oturtmak daha iyi olur düşüncesindeyim. Ama bu iş inşaat işine benziyor mu bilmiyorum. :) Yalnız benim aklıma yatan bu şimdilik.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Aynen öyle. Bana göre bütün güncellemeleri alıp 6.0.1 e geçmek daha mantıklı. Temel sağlam olursa gelecek güncellemeyi üstüne oturtmak daha iyi olur düşüncesindeyim. Ama bu iş inşaat işine benziyor mu bilmiyorum. :) Yalnız benim aklıma yatan bu şimdilik.
Şimdi download moduna alıp kiese mi bağlayalim yoksa bırakalım kalsın mı böyle sence

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Bu arada sammobile in sitesindeki note 4 ile yazıyı okumanızı tvsiye ederim.adamlqr o kadar bunalmış ki note4 note 5 den daha iyi muhabbetini. Nasıl daha iyi olur yok kamerası yok işlemcisi yok ekranı vsvsvs yazmışlar. Birde üstüne basa basa note 4 icin en iyi note.samsungun note serisi sadece note 4 dur diyenlere note 4 ne ilk note dur nede Son olacaktır. Note 6 geliyor halef selef aratacak falan diye dokturmusler..note 5 ler ellerinde patladı elemanların sağlam şekilde hala 4 satışına devam galiba
@bb90 @baycebir

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Şimdi download moduna alıp kiese mi bağlayalim yoksa bırakalım kalsın mı böyle sence

Şöyle söyleyeyim:
Ben biraz takıntılı biriyim bu konularda. Yani son sürümü almalıyım çünkü hatalar varsa kapatılmalı cihazım iyi olmalı düşüncesindeyim. Bu yüzden son sürüme geçirirdim. Tabi bunu kiesten değil smart switch den yapardım arada çok fark var. Yazılım alma açısından değil ama programın kendi yapısından hataların olmamasından dolayı.

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Bu arada sammobile in sitesindeki note 4 ile yazıyı okumanızı tvsiye ederim.adamlqr o kadar bunalmış ki note4 note 5 den daha iyi muhabbetini. Nasıl daha iyi olur yok kamerası yok işlemcisi yok ekranı vsvsvs yazmışlar. Birde üstüne basa basa note 4 icin en iyi note.samsungun note serisi sadece note 4 dur diyenlere note 4 ne ilk note dur nede Son olacaktır. Note 6 geliyor halef selef aratacak falan diye dokturmusler..note 5 ler ellerinde patladı elemanların sağlam şekilde hala 4 satışına devam galiba
@bb90 @baycebir

Doğru demişler. Note 5 ve S6 serisi bana göre olmadı. S6 kullanan biri olarak diyorum berbat bir cihaz. Ama Note 6 iyi olacak. Bunun sinyalini S7 ile verdiler. Note 4 o kadar güzel bir cihaz ki Note 5 alacak bir sebep bulamıyorsun. İlk defa ısınmayan bir cihaz kullanıyorum. Oyunlarda bile hiç sorun yaşatmıyor. Bir kamera hoşuma gitmiyor o da daha önce dediğim gibi S6 dan sonra kötü geldi.

Son düzenleme:

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
@bb90 @baycebir

Bahsedilen konuyu paylaşayım bende:

The Galaxy Note 4 is not the last great Note Samsung ever made

baycebir

Asistan
Reaksiyon puanı
347
Doğru demişler. Note 5 ve S6 serisi bana göre olmadı. S6 kullanan biri olarak diyorum berbat bir cihaz. Ama Note 6 iyi olacak. Bunun sinyalini S7 ile verdiler. Note 4 o kadar güzel bir cihaz ki Note 5 alacak bir sebep bulamıyorsun. İlk defa ısınmayan bir cihaz kullanıyorum. Oyunlarda bile hiç sorun yaşatmıyor. Bir kamera hoşuma gitmiyor o da daha önce dediğim gibi S6 dan sonra kötü geldi.
Aynen katılıyorum. Note 5 çıkınca bende note 3 vardı. Aslında Note 5 bekledim almak için. Ama Note 4 daha cazip gelmişti. Pil gücünün az olması ve ve sd kart olayı olmayınca ben note 4 almaya karar vermiştim. Ve kesinlikle memnunum.

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Aynen katılıyorum. Note 5 çıkınca bende note 3 vardı. Aslında Note 5 bekledim almak için. Ama Note 4 daha cazip gelmişti. Pil gücünün az olması ve ve sd kart olayı olmayınca ben note 4 almaya karar vermiştim. Ve kesinlikle memnunum.

Evet kesinlikle haklısın. Her yönüyle artı bir telefon. Tek iyi olmamış dediğim yanı yandaki parlak kısımlar. Çabuk çiziliyor çünkü. Bakalım bende ya böyle devam ederim ya da işe girersem ve Note 6 da düşündüğüm şekilde gelirse geçiş yaparım. Zaten cihazımı satmayı düşünmüyorum yazık olur.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Ben cihazı download moda alıp smart switch é bağlayıcı cihazı desteklenmeyen cihaz olarak tanımlıyor. İşin bi ilginç yanında. Download modda modeli NO sağ üstte sm_n910c yazıyor. Pilin arkasında da cq olarak.ve bu yüzden bir türlü model no ve seri no uyuşmuyor. Bu sorunu yaşayan varmı arkadaslar.cihaz açık baglayunca bir sorun yok ama.

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Ben cihazı download moda alıp smart switch é bağlayıcı cihazı desteklenmeyen cihaz olarak tanımlıyor. İşin bi ilginç yanında. Download modda modeli NO sağ üstte sm_n910c yazıyor. Pilin arkasında da cq olarak.ve bu yüzden bir türlü model no ve seri no uyuşmuyor. Bu sorunu yaşayan varmı arkadaslar.cihaz açık baglayunca bir sorun yok ama.

Kardesim bi ozele bak. Normalde cihazin cq ama sen daha onceki isleminden dolayi c ye getirmissin.

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
Shiftdelete.net te note 4 avrupa guncellemesi aliyor haberi var. Orda yeni touchwiz filan demis ama sanirim ikonlarin degismesi ve spen harici degisim yok degil mi?

cemal344

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar ben ilk çıktığında note 4 aldım ve çok memnun kaldım yeni olsun takıntınız yoksa hala not 4 alınabilir aldığımdan beri tık demedi maaşallah ısınma sorunu yok kasma yok en ömemlisi gün boyu pili bitmiyor samsungun hafıza kartı desteğiylede çok verimli çalışıyor alacak arkadaşlara dediğim gibi yeni takıntıları yosa hala alınabilir hem fiyatıda uygun artık.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Dün note 4 için orjinal pil almak için tükcellin şişlideki bir bayisine gittim adam resmen muadil pili orjinal diye kakalamaya çalıştı orjinal pilde sar koruma bandı olur bunda yok dediğimde yan taraftaki samsung serviste aynısını veriyor deyip çıkıştı aman sar korumasız pil alıp 110 tl yi boşa atmayın bu arada anladığım şu ki hem samsungun cevairdeki aşağıdaki satış yerinde hemde yukarda bahsettiğim türkcellde işini sevmeyen eğitimsiz elemanlar çalışıyor özellikle cevairdeki tam bir felaketti satıcı pil yok gidin servisten alın derken ki kabalığını görseydiniz inanamazdınız eğitim şart ama amir de önemli tabi.
Sisli samsung teknik servisini oneririm

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Note 5 candir gerisi patlicandir :) haha

muratbey16

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Şuana kadar gelmedi ne zaman gelcek bu güncelleme ya bilgisı olan yokmu

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Note 5 candir gerisi patlicandir :) haha
Note 5 10 numara telefon ama sd card ve cikartilamayan batarya büyük eksiklik.cunku kullanıcıdan kullanıcıya göre değişkenlik gösteren bir ihtiyaç sonuçta. Samsung’un büyük hatası oldu bu .ben 1o numara telefonda yapsam çöpte yapsam bunlara satarım diyerekten bu olayı denedi ama başarılı olamadı. Zaten 4 ile 5 arasında çok büyük kullanıcı yararına olan bir yenilik geiteremedi cihazın güçlü olması dışında ayriyetten öyle kuvvetli bir cihaza o pilde Samsung’un lakayitligini gösteriyordu. Ben şahsen teli aldigim zaman ikiside vardı ama 4 ü tercih ettim .sebepleri yukardaki tesspilerimdi eğer 5 alsam note 6 ya geçmeyi düşününce hen içim acirdi. O kadar para verdim diye.ama note 4 den 6 ya icim rahat geçebilirim .
Birde olayın şu yönü var samsung niye 4 ile bir ayda yakaladığı satış rakamını note ile nerdeyse ya yeni yakalamış ya yakalayamadı. Genel bir tepki var kullanıcılardan cihaza. Onlarda bunun farkında oldukları için sitelerinde böyle bir açıklama yapma zorunda kaldılar. Ve şahsi fikrim ve endişem sırf 5 ve 6 satışlarını arttırmak için güncellemeler ile 4 lerin isleyislerini bozacak uğruna. Sonuçta note 5 10 numara bir cihaz.ama samsung hamleleri ile bunu batirmayi basardi

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Note 5 10 numara telefon ama sd card ve cikartilamayan batarya büyük eksiklik.cunku kullanıcıdan kullanıcıya göre değişkenlik gösteren bir ihtiyaç sonuçta. Samsung’un büyük hatası oldu bu .ben 1o numara telefonda yapsam çöpte yapsam bunlara satarım diyerekten bu olayı denedi ama başarılı olamadı. Zaten 4 ile 5 arasında çok büyük kullanıcı yararına olan bir yenilik geiteremedi cihazın güçlü olması dışında ayriyetten öyle kuvvetli bir cihaza o pilde Samsung’un lakayitligini gösteriyordu. Ben şahsen teli aldigim zaman ikiside vardı ama 4 ü tercih ettim .sebepleri yukardaki tesspilerimdi eğer 5 alsam note 6 ya geçmeyi düşününce hen içim acirdi. O kadar para verdim diye.ama note 4 den 6 ya icim rahat geçebilirim .
Birde olayın şu yönü var samsung niye 4 ile bir ayda yakaladığı satış rakamını note ile nerdeyse ya yeni yakalamış ya yakalayamadı. Genel bir tepki var kullanıcılardan cihaza. Onlarda bunun farkında oldukları için sitelerinde böyle bir açıklama yapma zorunda kaldılar. Ve şahsi fikrim ve endişem sırf 5 ve 6 satışlarını arttırmak için güncellemeler ile 4 lerin isleyislerini bozacak uğruna. Sonuçta note 5 10 numara bir cihaz.ama samsung hamleleri ile bunu batirmayi basardi
Ben batarya cikartilmasi konusu haricinde micro sd olabilir
Ancak batarya cikartilmasi tasarimo bozuyor
Benimde karsimda note 4 ve note 5 vardi
Note 5 in tasarimi islemcisi ve 4 gb ram birde kamerasi daha iyiydi ve aldim ben note 7 ye kadar degistirmem.
Yada s8 edge kadar belki note 8 kadar
2 3 sene gotursun beni diye aldim

DaredeviL_16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ben sd kartın olmasından yana değilim açıkçası çünkü artık 4.5 ile beraber bulut sistemlerine veri yüklemek daha hızlı ve daha guvenli ( veri kaybı açısından ) hale geldi kaldı ki cihaza flash bellek de takilabiliyor , sarj konusunda note 4 den daha iyi olduğunu düşünüyorum

cemal344

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Note 4 ü değiştirmek için note 6 nın pili çıkabilir ve hafıza kartı takılabilir olmalı tabi 16mp den 12mp ye kamerada da düşmek istemem.

DaredeviL_16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Note 4 ü değiştirmek için note 6 nın pili çıkabilir ve hafıza kartı takılabilir olmalı tabi 16mp den 12mp ye kamerada da düşmek istemem.
Ben Samsung 'un birkaç seri daha kompact bir tasarımla ilerliyecegini düşünüyorum ama 4000 seviyesinde bir batarya sahip olursa gereği kalmaz

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Ben sd kartın olmasından yana değilim açıkçası çünkü artık 4.5 ile beraber bulut sistemlerine veri yüklemek daha hızlı ve daha guvenli ( veri kaybı açısından ) hale geldi kaldı ki cihaza flash bellek de takilabiliyor , sarj konusunda note 4 den daha iyi olduğunu düşünüyorum
Bende açıkçası o bulut olayina çok ısınamadım. (Kisisel guvenlik acisindan)Ha kullaniyormuyum kullanıyorum ama babadan kalma kafa ile hala sd card taraftarıyım. Sonuç olarak tabiki bir üst model bir alt modelden daha iyi olacak tersi beklenemez. Ama suda gerçekçi note 5 note 4 den sonra samsung için hayalkirikligi oldu satış konusunda.. hala note 4 satışları note 5 den fazla.yada note 5 in toplamda note 4 satışına yaklaşması mümkün bile değil . Bunun fiyatla çok alakası yok.ayni s4 ve s5 olayını yaşadı samsung..s5 de Samsung’un hayalkirikligi olan bir serisi idi satış rakamları userinde..ki Son samsung açıklamaları samsung un kendi içinde ne kadar sıkıntı yaşadığını bir kanitidirkoca samsung 2 sene önceki modeli ile yenisini karşılaştırip nerdeyse note 4 den konuşmayın artık note 5 alın konuşun diye ima edecek kadar ezilmiş.
Yoksa kimse note 5 é kötü telefon diyemez tabikide.

cemal344

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Çırpınıyor desenize malum note 5 satışları çok düşük bu samsungu teleşlandırmışa benziyor zaten sabit kasaya geçişte büyük bir riskti e katlanacak ozaman.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Kamera düşürülecek fakat daha iyi çekim yapacak.kamerada mp nin önemi yoktur aslında önemli olan merceği ışığı alma kapasitesidir. Ve en onemlisi diyafram araligi tabi birde

DaredeviL_16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Aynen katılıyorum dediklerinize , note 4 fiyat performans oraninda da rakipsiz olunca keske note 5 alsaymisim veya vaybe s7 edge bak dedirtmedi ( yani ben oyle demedim :) ) güncelleme desteğini sürdürürlerse veya bir guncellemeyle fişini cekmezlerse note 6' nin da satışlarını etkileyeceğini düşünüyorum

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Çırpınıyor desenize malum note 5 satışları çok düşük bu samsungu teleşlandırmışa benziyor zaten sabit kasaya geçişte büyük bir riskti e katlanacak ozaman.
Note 6 da sabit kasa olmayacak ve sd kart takmalı olacak diyorlardı ama emin değilim. Az kafaları çalışıyorsa yaparlar .çok diretirerse ilerde sonları nokia gibi olur..sen aslan gibi tel yap içini kafana göre doldur kullanıcıya azıcık yer bırak birde sd card takamazsin de...O zaman gider iphone alır adam ben aynı hatayı yapacaklarını sanmıyorum. Yada bir şekilde cozeceklersir diye sunuyorum. Note 6 deli bir telefon olacak diye bekliyorum sahsen

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Aynen katılıyorum dediklerinize , note 4 fiyat performans oraninda da rakipsiz olunca keske note 5 alsaymisim veya vaybe s7 edge bak dedirtmedi ( yani ben oyle demedim :) ) güncelleme desteğini sürdürürlerse veya bir guncellemeyle fişini cekmezlerse note 6' nin da satışlarını etkileyeceğini düşünüyorum
Tek korkumda zaten bi güncelleme ile fişimizi cekecekleri ya dostum .