Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

malt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Niye akilli telefon kullaniyorsun ki diyorsun yani :D cok nimetlerinden yararlanmiyorum bu teknolojinin. :)
[emoji1] [emoji1] Sizinki şeye benziyor aslında : Artık yemeklerdeki hakkınız 10 katına çıkartılıyor, herkes artık ne güzel tatlı da yerim ayranı ikiye çıkartırım diye düşünürken. Siz ben diyetteyim bu durum beni etkiler mi diyorsunuz. [emoji1] [emoji1] Selamlar, sevgiler...

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
[emoji1] [emoji1] Sizinki şeye benziyor aslında : Artık yemeklerdeki hakkınız 10 katına çıkartılıyor, herkes artık ne güzel tatlı da yerim ayranı ikiye çıkartırım diye düşünürken. Siz ben diyetteyim bu durum beni etkiler mi diyorsunuz. [emoji1] [emoji1] Selamlar, sevgiler...

Doğrudur. :D Benim telefondaki aliskanliklarim farkli biraz. Video izlemem ama muzik cok dinlerim farkli muzik uygulamalari kullaniyorum. Bende siz ve sizin gibi telefon kullananlari anlayamiyorum. :D Bu kadar uygulamayi yukleyip nasil veri tuketimi yapiyorlar diye sasiriyorum. :D Napalim herkesin bir kullanim sekli var buna saygi duyuyorum. Tabiki soylediklerinize de :) yardimci oldugunuz icin tesekkur ederim. Saygilar..

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
4g nin pile etkisi iyi oldu. Onceden sinyal kuvveti surekli degisiyordu tabi bu da pile etki ediyordu. Suan 94 te sabit. 2 kademe cekiyor bazen 1 ama sinyal kuvveti sabit. 4 kademe cektigi zaman daha iyi sonuclar aliriz diye dusunuyorum.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
150 mbitlik 4g destekliyor diye kafaniza takilmasin o hizlari alamiyoruz zaten :)

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
root-61_cam_mod_for_Note4_Erobot_v16.rar

xda da 4.4 için yapılmış kamera modunu 5.1 Erobot V16 için camera dosyasını düzenledim.

-Jpeg quality 100% (8 ile 11mb arası boyut, uzaktaki nesneler daha keskin)
-4K 60mbit Bitrate
-FHD60 50mbit bitrate
-FHD 25 mbit bitrate

Marshmallow güncellemesi geldiğinde eklenecekler;
5 dk 4K kayıt snırını kaldırma ( fat32 den dolayı maksimum bir dosya 3.8gb yaklaşık8 dk.)
SlowMotion kayıt 720p den 1080p ye yükseltme.

Kurulum;

-Root Explorer vb uygulama ile system>app>samsungcamera3> " samsungcamera3.apk" yı ve system>etc>media_profilex.xml yi yedekyip silin.

-Ardından indirdiğiniz root-61_cam_mod_for_Note4_Erobot_v16.rar içindekileri kopyalayıp permissions izinleri 0644 rw-r-r yapın.

-Uygulama yöneticisi>Hepsi>Kamera>Önbellek ve veriyi silin.
Son olarak recovery den sadece wipe cache yapın.

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
- Jpeg Quality 100% ( 7-12mb arası dosya boyutu)
- 4K 5 dk sınırı kaldırıldı. ( Maksimum dosya boyutu 4gb, yaklaşık 9 dk [fat32] )
- 4K Bitrate oranı 70mbit
- FHD30fps bitrate oranı 61 Mbit
- FHD60fps bitrate oranı 50 Mbit 4gb 12 min. (fat32)
- Ön kamera bitrate oranı FHD,WQHD 61 Mbit
- HD 720P bitrate oranı 25Mbit
Erobot 13.4,14.4,16 aynı kamera uygulamasını kullanmakta.
Root-61_910C _EROBOT-V16_CAM_MOD v1.rar

aSaLGReCuLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba.geçen günlerde gelen 60 mb lık güncellemeden sonra batarya performansı düştü telefonumun. Sarj suresi biraz uzadı ve şarjı hızlı gitmeye başladı. Telefonu sıfırladım.ama değişen birsey olmadı yine .sizdede böyle bir sorun oldumu. İyi günler

baycebir

Asistan
Reaksiyon puanı
347
Arkadaşlar merhaba.geçen günlerde gelen 60 mb lık güncellemeden sonra batarya performansı düştü telefonumun. Sarj suresi biraz uzadı ve şarjı hızlı gitmeye başladı. Telefonu sıfırladım.ama değişen birsey olmadı yine .sizdede böyle bir sorun oldumu. İyi günler
Benim tlf. da öyle bir sorun yok. Aksine pil performansı daha da arttı.

baycebir

Asistan
Reaksiyon puanı
347
Okuduğum yorumların çoğunda kimsede sıkıntı yok gibi ama bende olunca merak ettim.güncelleme yaparken hata ilede karşılaşmadım. İlginç bir durum
Sonradan yüklediğiniz bir uygulama pili tüketiyor olabilir. Ayarlardan pil ayarlarına gidip bir kontrol etmekte fayda var.

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Konusu açılmışken; bazılarına o 60 lık güncelleme gelmedi. Buna bende dahilim. Samsung un Türkiye ayağı berbat çalışıyor.

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509

Bazen güncellemeler telefonda sorun oluşturabiliyor. Eğer bu sıfırlamakla geçmiyorsa yeniden yazılım kurdurmak daha iyi bir çözüm oluyor.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Son gelen güncelleme benide şarkımı bozdu.60 mb ile şarj çok iyi olmus idi fakat Son gelen 255 mb lik gucelleme şarjı mahvetti.5.5 _6 saat altına hiç düşmekten 4.5 saat civarına düştü eran süresi ayriyetten şarj tüketim hızı da arttı. Sanki samsung aman bu adamların şarj çok iyi oldu hemen bozalimda batarya sayalım servise is çıksın yeni tel almaya zorlayalim modunda.

aSaLGReCuLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Son gelen güncelleme benide şarkımı bozdu.60 mb ile şarj çok iyi olmus idi fakat Son gelen 255 mb lik gucelleme şarjı mahvetti.5.5 _6 saat altına hiç düşmekten 4.5 saat civarına düştü eran süresi ayriyetten şarj tüketim hızı da arttı. Sanki samsung aman bu adamların şarj çok iyi oldu hemen bozalimda batarya sayalım servise is çıksın yeni tel almaya zorlayalim modunda.
Her güncellemede çoğu şey duzelirken illa birsey bozuluyor anlamıyorum bende nasıl basariyorlar.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Her güncellemede çoğu şey duzelirken illa birsey bozuluyor anlamıyorum bende nasıl basariyorlar.
Guncelleme cok iyi bir sey degil her sistemde boyle ios elli tane beta yayinladi:)
Arada bir illaki telefonlar sifirlanmak istiyor veya guncelleme sonrasi bir sifirlama her seyi yoluna koyuyor

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Guncelleme cok iyi bir sey degil her sistemde boyle ios elli tane beta yayinladi:)
Arada bir illaki telefonlar sifirlanmak istiyor veya guncelleme sonrasi bir sifirlama her seyi yoluna koyuyor
Telefona kaç kere Format attım wipe yaptım Vs ama maalesef eski süreye kavuşamadim. Duzelttikleri şeyi kasten bozuyor adamlar bence telefon satışını arttırmak için. Eski surumede donemiyorsun bide root yapmadan.pis bir stratejiye girdi samsung artık bence