Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yeni bir telefonun takılması anormal bir durum. Servise götür. Değişim veya lata iadesi talep et.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar Note 4 Gecen Gun Bır Anda Ekran Sarardı..Sonra kendıgılınden Duzeldı..Sebeb Ne Acaba ?

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
ya o degilde bu kararma meselesini okurken guluyordm telefondaki koruma kilifini cikarttim bu aksm bendede varmi diye cihaz siyah renk sarj girisinin alrindaki parlak metal kisimda kararma deglde golgelenme gibi hafif ama cok hafif dikkatli bile baksan zorla gorecegin fark edecegin bi kararti var ama dikkatli baksan bile zor gpruyorsun 4 5 mm lik bi kararma gibi aman yaa diger arkadaslari bilmiyorm ama bunu sorun edmeyin yani..

kndogruer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende temperli cam bakıyorum. Sitede ve çoğu yerde cam ön kameranın üzerine geliyor ve resim çekerken kamerayı çok ama çok etkiliyor. Buna dikkat etmelisin. Kameraya gelmemesine. Birde bugün sordum bir dükkana bana 70 tl fiyat çekti dedim ekran degistirmiycem 45 tl ye veririme kadar geldi ama hala çok aşırı fazla bence..

Normal bi telefoncuda 20 liraya uygulattım 5 aydır kullanıyorum hiç bi sıkıntı yok kameranın üstünede gelmiyo girinti yapmışlar. Ayrıca ekranın kenarları hafif bombeli olduğundan ilk başta camın kenarları tam oturmadıydı havalar ısındığından beri elimde durdukça hafif hafif bastırıyorum kenarda kalan kısımlarda yapıştı iyice

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar note 4 mü sony xperia z3 mü almalıyım bana genişçe açıklarmısınız lütfenn ben videoları izliyorum özelliklerden anlıyorum o konudan açıklayabilirsiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar öncelikle merhaba.Benim problemim şu müzik dinlerken ya da facebook uygulamasında video izlerken bir problem yok ancak başka uygulamalarda katiyen ses çıkmıyor.Hoparlör veya kulaklık fark etmiyor.Ne yapmam gerekiyor bilen var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir arkadaş ön kamarası görüntü bozulmasını yazmış. Bir sorun değil bu. Bende de aynı durum var. TeknoSA'ya gidip diğer note4'lere baktığımda onlarda da aynı durumun yaşandığını farkettim. Yani ön kamarada, yakından öz çekim yapınca kafa genişliyor ya da uzuyor.

Vet_erhanyil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar bugün note 4 siyah modelini almış bulunmaktayım. telefon 4.4.4 kit kat ile geldi.5.0 lolipopa güncelliyeyimmi.Lolipop ta bazı sıkıntılar olduğu için kararsız kaldım.yardımcı olursanız sevinirim...

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
merhaba arkadaşlar bugün note 4 siyah modelini almış bulunmaktayım. telefon 4.4.4 kit kat ile geldi.5.0 lolipopa güncelliyeyimmi.Lolipop ta bazı sıkıntılar olduğu için kararsız kaldım.yardımcı olursanız sevinirim...
Şarj daha hızlı gidiyor ve daha çok ısınıyor telwfon.Tavsiye etmem ben odinden 4.4.4 e döndüm sen kal 4.4.4 de.

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Arkadaşlar öncelikle merhaba.Benim problemim şu müzik dinlerken ya da facebook uygulamasında video izlerken bir problem yok ancak başka uygulamalarda katiyen ses çıkmıyor.Hoparlör veya kulaklık fark etmiyor.Ne yapmam gerekiyor bilen var mı?
Programda uyumsuzluk olabilir.Uyumsusluk sorunu yoksa wipe data yap tekrar yükle telefona o uygulamayı

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
arkadaşlar note 4 mü sony xperia z3 mü almalıyım bana genişçe açıklarmısınız lütfenn ben videoları izliyorum özelliklerden anlıyorum o konudan açıklayabilirsiniz
Eğer bana çok güncelleme gelsin problem yaşamayayım diyorsan z3 ama ben telefon üstünde işlemler yapıyorum iş için falan diyorsan note 4 al.

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
yok öyle bişey sallamayın kardeşim bende 2 buçuk aydır var ısınma falan yok şarj eskiden 4 saaat gidiyorsa şimdi 3 saat 45 dakika gidiyor (örneğin) insanları yanlış yönlendirmeyin kardeşim adamn kursun performans ve görsellik görsün biraz şarjım günde yarım saaat gidecek diye 6 ay öncenin güncellemesini kullanmayın

ismailvtas

Asistan
Reaksiyon puanı
62
yok öyle bişey sallamayın kardeşim bende 2 buçuk aydır var ısınma falan yok şarj eskiden 4 saaat gidiyorsa şimdi 3 saat 45 dakika gidiyor (örneğin) insanları yanlış yönlendirmeyin kardeşim adamn kursun performans ve görsellik görsün biraz şarjım günde yarım saaat gidecek diye 6 ay öncenin güncellemesini kullanmayın
Katılıyorum buna. Hatta ben şu an 4 saatin altında ekran süresi almıyorum. Isınma vb problemlerim de olmadı çevremde en az 10 kişi de note 4 kullanıyor ve onlarda da yok. Cidden ben bu lolipopta sorun yaşayanların lollipop u toptan karalamasindan sıkıldım. Beyler sorun yaşayanlardan çok sorun yaşamayanlar var. Hatta geçen gün kitkat a dönüp sonra yeniden lollipop yüklemesi mi biri? Ve evet ciddi manada performansın arttığını ben de düşünüyorum. Ek olarak da tasarım ve kullanışlılık gerçekten çok iyi. Bu arada forumda ota ile güncellemeyi yükleyen ilk kişiyim. Ve o günden beridir hiç bi sorun yaşamadım.

unicornn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Katılıyorum buna. Hatta ben şu an 4 saatin altında ekran süresi almıyorum. Isınma vb problemlerim de olmadı çevremde en az 10 kişi de note 4 kullanıyor ve onlarda da yok. Cidden ben bu lolipopta sorun yaşayanların lollipop u toptan karalamasindan sıkıldım. Beyler sorun yaşayanlardan çok sorun yaşamayanlar var. Hatta geçen gün kitkat a dönüp sonra yeniden lollipop yüklemesi mi biri? Ve evet ciddi manada performansın arttığını ben de düşünüyorum. Ek olarak da tasarım ve kullanışlılık gerçekten çok iyi. Bu arada forumda ota ile güncellemeyi yükleyen ilk kişiyim. Ve o günden beridir hiç bi sorun yaşamadım.

Ben turkcell romdan kendim çevirdim sonra lollipopu aldım sitede anlatıldığı gibi hiçbir sıkıntı yok yok kasılıyormusda pili gidiyormuşte hepsi hurafe çok da iyi lollipop çok memnunum iki tane adam cıkıyor batarya bitiyor diyor millette inanıyor olay bu !!!

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ben turkcell romdan kendim çevirdim sonra lollipopu aldım sitede anlatıldığı gibi hiçbir sıkıntı yok yok kasılıyormusda pili gidiyormuşte hepsi hurafe çok da iyi lollipop çok memnunum iki tane adam cıkıyor batarya bitiyor diyor millette inanıyor olay bu !!!
Hurafe ? Sen ney kullanıyorsun?
1bd671359673c047d7dd1b33416e568e.jpg

unicornn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 4 kullanıyorum bilader n910cq sarjın size göre ne kadar gitmesi lazım çok merak ediyorum ??

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Lollipop ile bircok telefonda sarj performansi düsüse gecti. Siz sorun yasamiyorsunuz diye herkesin telefonu sorunsuz calisacak diye bir sey yok.

Ben hala kitkat kullaniyorum o baska :wink:

unicornn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birçok arkadaşımda var bu telefon hiçbiride batarya sıkıntısı yaşamıyor siz yaşıyorsunuz diye herkes yaşayacak gibi bir durumda yok demi :) kitkat kullan sen süper ;)

ismailvtas

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Lollipop ile bircok telefonda sarj performansi düsüse gecti. Siz sorun yasamiyorsunuz diye herkesin telefonu sorunsuz calisacak diye bir sey yok.

Ben hala kitkat kullaniyorum o baska :wink:
O zaman bu durumda tersi de geçerli. Sorun yaşanıyor diye herkes yaşayacak diye bi şey de yok. 😊

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Note 4 kullanıyorum bilader n910cq sarjın size göre ne kadar gitmesi lazım çok merak ediyorum ??
Senin grafiğinde böyle çıkıyorsa seninkide berbat. Ben note serilerinin hepsini kulanan ve birçok telefonu kullandım ve deneyimlerim içerisinde en hızlı şarjı biten 1. telefon oldu. İphone 5 ve 6 da bile bundan daha fazla süre alınıyordu. Ayrıca daha önceki note serilerinde 1 günü rahat çıkartıp 1.5 hatta 2 günü gören arkadaşlar da vardı. Tabi note 3 son güncellemesiyle delirdi o ayrı bir olay.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Birçok arkadaşımda var bu telefon hiçbiride batarya sıkıntısı yaşamıyor siz yaşıyorsunuz diye herkes yaşayacak gibi bir durumda yok demi :) kitkat kullan sen süper ;)
1. Hitap şekline dikkat et.
2. Kit katta batarya süresi lolipopa göre daha uzun.

O zaman bu durumda tersi de geçerli. Sorun yaşanıyor diye herkes yaşayacak diye bi şey de yok. 
Lolipop ile şarj sürelerinin kısaldığı nesnel bir yargıdır. Tersi diye birşey söz konusu olamaz.

ismailvtas

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Senin grafiğinde böyle çıkıyorsa seninkide berbat. Ben note serilerinin hepsini kulanan ve birçok telefonu kullandım ve deneyimlerim içerisinde en hızlı şarjı biten 1. telefon oldu. İphone 5 ve 6 da bile bundan daha fazla süre alınıyordu. Ayrıca daha önceki note serilerinde 1 günü rahat çıkartıp 1.5 hatta 2 günü gören arkadaşlar da vardı. Tabi note 3 son güncellemesiyle delirdi o ayrı bir olay.

Hangi telefon 4 saat ekran süresini geçmiş ki ? Ben ciddi manada telefonu yoruyorum Wifi 3g sürekli olarak kullanıyorum. Sabah 8 de çıkarıp akşam 10 gibi şarja takabiliyorum ve bu full kullanım daha ne yapsın 2k ekran

unicornn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Lolipop ile şarj sürelerinin kısaldığı nesnel bir yargıdır. Tersi diye birşey söz konusu olamaz.

Kitkat kullan sen

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşlar elin gavuru para kazancak siz birbirinizle didişmeyin. Olqya şöyle bakalım.
1) note 4 piyasada sadece qhd ekranlı teller ile kıyaslanmalı.
2) en kötü halinde bile 1 günü çıkartan bir dev bu cihaz.
3) sanırım kimsenin cihazın hızına ve işlevselliğine lafı yoktur.
4) lolipop ile cihaz hızlandı ve pil süresi bir miktar düştü.

Netice olarak kesinlikle bir güncelleme ile bazı sorunların çözümüne yönelik destek lazım. Ancak yine kesinlikle diğer cihazlara göre daha kötü değil.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hangi telefon 4 saat ekran süresini geçmiş ki ? Ben ciddi manada telefonu yoruyorum Wifi 3g sürekli olarak kullanıyorum. Sabah 8 de çıkarıp akşam 10 gibi şarja takabiliyorum ve bu full kullanım daha ne yapsın 2k ekran
İphone 5 5s 6 olarak sana en çok şarj tüketen diye adı çıkan telefonları örnek verebilirim.

ismailvtas

Asistan
Reaksiyon puanı
62

Şarj süresinin tersi neden olmasın? Ayrıca tersi dediğim konu orada siz sorun yasamiyosaniz başkası yaşamayacak anlamına gelmez teziydi. Bu tezin tersi de olabilir dedim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar elin gavuru para kazancak siz birbirinizle didişmeyin. Olqya şöyle bakalım.
1) note 4 piyasada sadece qhd ekranlı teller ile kıyaslanmalı.
2) en kötü halinde bile 1 günü çıkartan bir dev bu cihaz.
Sorun o değil sorun arkadaşlar ortaya hipotez yarattı biz de onu çürüttük.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Şarj süresinin tersi neden olmasın? Ayrıca tersi dediğim konu orada siz sorun yasamiyosaniz başkası yaşamayacak anlamına gelmez teziydi. Bu tezin tersi de olabilir dedim.
Yapılan testlerde tüm lolipop kullanan cihazlarda kitkat a göre şarj sürelerinde düşmeler var. Bu eşit yapılan bir testte kanıtlanmış bir olgudur.