Samsung Galaxy Gio (S5660) İnceleme

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
2.3 yayınlandı bu arada. KIES'ten indirebilirsiniz.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
2.3 güncellemesi yaparken kiesde sorun yaşayan oldu mu hiç?

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
2.3 güncellemesi yaparken kiesde sorun yaşayan oldu mu hiç?

Ben yapamadım. 2 kere denedim olmadı, evdeki bilgisayarla alakalı galiba,bağlantı kesildi hatası aldım. Daha önce de yazılım güncellemesi geldiğinde yapamamıştım aynı şekilde. Ofisteki bilgisayar tıkır tıkır halletti.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Aynı sorun bende de var. Tam güncelleme yapacağı sırada bağlantı kesiliyor.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Hımm bi deniyim bakalım :)

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Bende sorun olmadı, gözle görülür bir hızlanma var, tavsiye ederim..

playboys

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben bu telefonu sırf 3mp kamerası ve flash internet desteği olmadığı için aldım bana büyük bi - gibi geldi ace nin de flash desteği yok gıcık oldum çünkü aynı fiyata ideos x5 te bile var bide samsung tanındık marka yani

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Güncellemeyi yaptım bugün. Ram kullanımı fırlamış durumda. 180 mb lerde geziyor. Fabrika ayarlarına sıfırladım yine de değişmedi

incxbxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu telefonu kesinlikle tavsiye etmiyorum arkadaşlar. Bende bir arkadaştan görerek aldım. Şimdi yani kırmamak için kendimi çok zor tutuyorum.

Kies update'i sonrası 2.3.3 yüklendi telefona. Bu sürümden sonra alet kullanılmaz hale geldi. Wi-fi ve 3g devamlı patlıyor, bir çok program çalışmıyor, Home tuşuna basınca screenshot alıyor, swype çalışmıyor, son zamanlardada kendi kendine kapanmaya başladı. telefon kapanıyor, pilini çıkartıp takmadanda açılmıyor. Sorunların birebir aynılarını arkadaşımda yaşıyor. İbreti alem olsun diye yakında telefonu paramparça edip videosunuda internete koyucam.

Destek için samsunga mail attım adamlar son sürüm kieste çek yükle diyor. Yani yaşadığımız yerin Türkiye olduğu gerçeği her zaman her şekilde yüzümüze vuruluyor... Bu kadar uyduruk bir cevap zor bulunur.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Bende de 2.3.3 yuklu ama bahsettiginiz problemlerin hiçbirini yaşamıyorum. İlginc gercekten.

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Değişik... Ama güzel bir inceleme :)

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bu telefonu kesinlikle tavsiye etmiyorum arkadaşlar. Bende bir arkadaştan görerek aldım. Şimdi yani kırmamak için kendimi çokzor tutuyorum.

Kies update'i sonrası 2.3.3 yüklendi telefona. Bu sürümden sonra alet kullanılmaz hale geldi. Wi-fi ve 3g devamlı patlıyor, bir çok program çalışmıyor, Home tuşuna basınca screenshot alıyor, swype çalışmıyor, son zamanlardada kendi kendine kapanmaya başladı. telefon kapanıyor, pilini çıkartıp takmadanda açılmıyor. Sorunların birebir aynılarını arkadaşımda yaşıyor. İbreti alem olsun diye yakında telefonu paramparça edip videosunuda internete koyucam.

Destek için samsunga mail attım adamlar son sürüm kieste çek yükle diyor. Yani yaşadığımız yerin Türkiye olduğu gerçeği her zaman her şekilde yüzümüze vuruluyor... Bu kadar uyduruk bir cevap zor bulunur.
bende bu modelden almayı düşünuyordum.bu yazdıklarından sonra vazgecebılırım

Nativist

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Home tuşuna basıldığında screenshot alıyor, wireless ve 3g sorun çıkarıyor, programların çoğu çalışmıyor... Kırmak yerine garantiye yollasanız daha iyi olmaz mı acep? :)

murat_57_

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bende bu modelden almayı düşünuyordum.bu yazdıklarından sonra vazgecebılırım
Hiç vazgeçme arkadaşım eylül ayından beri bu cihazı kullanıyorum çok memnunum hiç bir sorunu yok 2.3.5 yüklü her özelliği full çalışıyor şarjım 2 gün gidiyor flash dosyasıda açıyor artık işlemci zaten diğer orta sınıf cihazlar için mükemmel olduğu için hiç kasma falan olmuyor bende çok memnunum dokunmatiği gayet güzel asla pişman olmazsın. bu telefonu almayın diyen insan sayısı bir elin parmağını geçmez ama al diyen insan sayısı bitmez.

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar telefonda internetten rahat video izlenebiliyormu yani videonun dolma süresi oynatma falan nasıldır bilgi verirmisiniz

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Hiç vazgeçme arkadaşım eylül ayından beri bu cihazı kullanıyorum çok memnunum hiç bir sorunu yok 2.3.5 yüklü her özelliği full çalışıyor şarjım 2 gün gidiyor flash dosyasıda açıyor artık işlemci zaten diğer orta sınıf cihazlar için mükemmel olduğu için hiç kasma falan olmuyor bende çok memnunum dokunmatiği gayet güzel asla pişman olmazsın. bu telefonu almayın diyen insan sayısı bir elin parmağını geçmez ama al diyen insan sayısı bitmez.
teelfoncuıya gıttım o modelı sordum.elınde olmadığı ıçın mını galaxy mı ne onu önerdı.güya şımdıye kadar 20 tane falan satmış.kımse gıo yu sormuyormuş.

john.dawace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güle güle kullanın giriş seviyesi denemez bu cihaza.

murat_57_

Asistan
Reaksiyon puanı
2
teelfoncuıya gıttım o modelı sordum.elınde olmadığı ıçın mını galaxy mı ne onu önerdı.güya şımdıye kadar 20 tane falan satmış.kımse gıo yu sormuyormuş.
sallamış arkadaşım teknosa peynir ekmek gibi sattı hatta 50 tl teknosa indirimiyle ben öyle satın aldım sana önerdiği model başlangıç seviyesi telefonu gio ondan kat ve kat üstün .
telefondan video izleme gayet güzel ben evimdeki internet hızlı olmadığı için üniversitemde eduroamla telefonumdan izliyorum yabancı dizilerimi falan.

incxbxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bahsettiğin yükseltmeyi yapınca zaten telefon 180 mb'lerde geziyor nasıl sorunsuz kullanıyorsun? yurt dışı forumlarının tamamında yavaşla problemleri rapor edilmiş. Zaten telefonun rami 256 mb. 2-3 tane wigdet açınca şişiyor telefon.

3g patlama, screenshot olayına gelincede problemlerin tam olarak aynısı bana telefonu tavsiye eden arkadaşımda da oluştu. Servis ile götüştüm tabiki. Hatta direk samsung ile görüştüm. "efendim gidin update'ini yapın yada servise gönderin" cevabı aldım tam 2 defa. Servisi aradım servistekilerde kesinlikle eski versiyonlarını yükleyemediklerini, ancak güncel versiyonlarını yükleyebileceklerinden bahsettiler. Ya dedim ben eski halini istiyorum yok olmaz diyorlar. Hizmet anlayışı sıfır.

Telefonu almak isteyen alsın. Ama çok yüksek ihtimalle paranızla rezil olacaksınız söyleyeyim ben.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ben ideos X5 tavsiye ederim ama tabi fiyatı uçmuş fena tutuldu w540TL ye aldı arkadaş şuan 650TL civarlarında , ikinci el piyasasında bulursun 1 -2 haftalık 500e falan ,

Özellikleri :

• 16 milyon renkli, 480×800 çözünürlüklü, 3.8″ genişliğinde TFT kapasitif ekran
  • 800 MHz Scorpion işlemci
  • Adreno 205 Grafik işlemci
  • Android 2.2 işletim sistemi
  • Adobe Flash desteği
  • 5MP otofokuslu LED Flaşlı kamera
  • 720p kalitesinde 30fps’lik video çekimi
  • 2 veya 4 gb dahili hafıza (microSD ile 32GB’a kadar yükseltilebilir)
  • Wi-Fi 802.11 b/g/n ve Wi-Fi hotspot
  • HSDPA 7.2 Mbps
  • Bluetooth v2.1
  • 1500 mAh Li-Po batarya, maximum 350 saat bekleme 6 saat konuşma süresi

--- Mesaj Güncellendi ---

fiyatı azalacağı yere çıktı, bütçeyi biraz daha çoğalttım bakıyorum Şuan xperia neo ve LG optimus arasındayım çiftçekirdekli işlemciler yaygınlaşsın fiyatları düşecektir.

neversayriver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu biraz eski ama yine de almakla almamak arasında tereddüt eden arkadaşlara yardımcı olayım. Bu cihaz Ace-Mini-Fit arasında en iyi olanı ve işlemci hızı Ace ile aynı hızda. 800Mhz işlemcisi var. Ace in tek artısı 5 MP kameraya sahip olması. Ayrıca Ace kullanıcıları pek de memnun değil araştırdığım kadarı ile. Sürüm olarak tavsiye arıyorsanız eğer 2.3.5 sürümü kullanıyorum ve memnunum. 2.3.6 Gio için maalesef henüz yayınlanmadı. Son olarak Gio kullanıcı olan tüm arkadaşları Gio Kullanıcıları grubuna bekliyorum. Link:http://forum.shiftdelete.net/group.php?groupid=223 Burada bilgi paylaşımı,soru-cevaplarla faydalı olunacağına inanıyorum. Umarım az da olsa faydam dokunmuştur .)

Bycapoeira

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bencede ace den epk farkı yok RAM farkı var galıba oda sorun olmaz gule gule kulan kardes

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
olumsuz elestiri yapanlar olmus...
aylardir gio kullaniyorum. bu bir akilli telefondur. dolayisiyla tipki bilgisayarlarda oldugu gibi isletim sistemi vardir.
EGER FORMAT ATMAYİ, YAZİLİM KURUP KALDİRMAYİ ve diger teknik konulardan anlamiyorsaniz veya zamanininz yoksa, zamanla problemler cikarabilir. bilgisayar kullanan herkes bana hak verecektir.
iste olumsuz elestiri yapan arkadasinda problemi bundan cokta farkli degil

buarada kesinlikle 2.2.1 froyo surumunu kullaniniz. tecrubemle soyluyorum bunu...

zamaninda indirimle teknosadan 450 liraya aldim ama benimkinden hafiza karti cikmadi.......

glucotrol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonumun ekranına su kaçtı sanırım. şarja taktığımda android pil güvenliği diyerek şarj etmeyi bırakıyor. ekranın küçük bir kısmındaydı fakat şu an tüm ekranı kaplamış durumda. ön kapağını çıkarmayı bilmiyorum ya da çıkıyor mu onu da bilmiyorum. sorun benzerini yaşayanlar var ise yardımcı olabilirler mi ya da ön kapak nasıl çıkarılır bilgi verebilecek olan var ise destek bekliyorum.

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Konu biraz eski ama yine de almakla almamak arasında tereddüt eden arkadaşlara yardımcı olayım. Bu cihaz Ace-Mini-Fit arasında en iyi olanı ve işlemci hızı Ace ile aynı hızda. 800Mhz işlemcisi var. Ace in tek artısı 5 MP kameraya sahip olması. Ayrıca Ace kullanıcıları pek de memnun değil araştırdığım kadarı ile. Sürüm olarak tavsiye arıyorsanız eğer 2.3.5 sürümü kullanıyorum ve memnunum. 2.3.6 Gio için maalesef henüz yayınlanmadı. Son olarak Gio kullanıcı olan tüm arkadaşları Gio Kullanıcıları grubuna bekliyorum. Link:http://forum.shiftdelete.net/group.php?groupid=223 Burada bilgi paylaşımı,soru-cevaplarla faydalı olunacağına inanıyorum. Umarım az da olsa faydam dokunmuştur .)
Yanlışsın arkadaşım şöyleki;gionun ekranı 3.2 inç ace 3.5 inç-gio kamera flsh yok ace war-gio 3.2 MP ,ace 5 MP-gio ekranda bişey yok acede gorilla glass ekranwar gorilla glassı açıklayım gorilla glass çizilmez ekran yani ekrana çivi sokmaya çalışmassan çizilmez o derece bilmem anlatabildimmi şimdi sus ve düşün bidahada bilip bilmeden yorum yapma...

telefonumun ekranına su kaçtı sanırım. şarja taktığımda android pil güvenliği diyerek şarj etmeyi bırakıyor. ekranın küçük bir kısmındaydı fakat şu an tüm ekranı kaplamış durumda. ön kapağını çıkarmayı bilmiyorum ya da çıkıyor mu onu da bilmiyorum. sorun benzerini yaşayanlar var ise yardımcı olabilirler mi ya da ön kapak nasıl çıkarılır bilgi verebilecek olan var ise destek bekliyorum.
Bence hiç uğraşma arkadaşm garantiye gönder yada servise aksi halde garanti dışı kalır ve geri dönülmez bir hal alabilir...

by*cambaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung galaxy gio alcamda youtubeden vb sitelerden video izleniliyormu

AndroidBoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu telefon önereceğim en iyi Rom 2.3.4 Polonya play romu.Oyun performansı şarj performansı çok iyi tavsiye ederim.

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar bu üründe 5830i gibi kronik bir sorun varmıdır yokmudur bugün almam lazım acilen

Son mesajlar