Samsung galaxy C7

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
İyi forumlar öncelikle. N11 üstünden delta garantili samsung galaxy C7 aldım ve bugün elime ulaştı. imei sorgulamada ithalat yoluyla kaydedilen imei çıkmakta. Delta garantisi sorguladığımda garantili gözükmekte. Kutuyu açarken dış bandajında problem yoktu ama imei kağıdı önceden kesilmişti. Yani kutu muhtemelen önceden açılmış ve tekrar paketlenmiş. Knox durumu sorguladığımda 0x1 yazmakta. Root atıldığını düşünmekteyim. Sizce kim tarafından ve neden atılmıştır? Knox un 1 olması güncelleme yapmama engel midir? Şuanda güncelleme denerken hata alıyorum. Şuanda yapmam gereken nedir? Önerilerinize ihtiyacım var teşekkür ederim =)

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Yardımlarınızı bekliyorum. Konuyla alakalı deltaya mail attım. Öğrenmek istediğim knox un 1 olması güncellemeye engel mi?

Last Whx105sper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bildiğin üzere C7 Türkiye'de satışa sunulmadı. Aldığın ürün ithalatçı ile getirilen bir ürün. Türkiye'de satılmayan bir ürünü kullandırmak için böyle şeyler yapılıyor. Cihazı kullandığın zaman manuel güncellemeler hariç samsung tarafından güncelleme alamayacaksın maalesef.

netegitmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçen hafta bir arkadaşım için aldık. Ota güncelleme geldi 100 mb civarı 2 kez güncelleme yapmaya çalıştık olmadı. Çin ve honkong romu var sammobilede. Honkong rom yüklemeye çalıştık telefon açılmadı. Çin romunu denemek isterdim ancak ondada Google play store yok. Şu an telefon açılmıyor. Smart pc diye açılış ekranonda kalıyor. Delta servisi gönderdim bakalım ne olacak. Kesinlikle manuel rom yüklemeye çalışmayın. Ne romda isen güncellemeyi iptal et ölece kullan mutlaka çözümü çıkar zamanla hele bekleyin

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Bildiğin üzere C7 Türkiye'de satışa sunulmadı. Aldığın ürün ithalatçı ile getirilen bir ürün. Türkiye'de satılmayan bir ürünü kullandırmak için böyle şeyler yapılıyor. Cihazı kullandığın zaman manuel güncellemeler hariç samsung tarafından güncelleme alamayacaksın maalesef.
resmi ithalatci neden rom atmis olabilir sizce? guncelleme alamayacaksam resmi yollardan ithalatin ne anlami kaldi imei atmakla farki kalmadi ki.

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Rom atmayıp imei değişimi yapmış olabilir.
Kutu üstündeki imei ile cihaz içindeki imei birbirini tutuyor. Ayrıca btk dan imei sorgulatınca C7 ye ait ithalat yoluyla kaydedilen imei yazmakta. İmei değişimi görünüşte yok. Başka bir fikriniz var mı? Neden kutuyu açıp bilgisayara bağlama gereği duydular?

JozefAkarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
merhabalar bende doğubank tan aldım cihazı gerçekten cihaz detayları konusunda muhteşem şarj bitmiyor ısınma yok bu arada pc ye bağladım programını indirdim anında 2.5 gb güncelleme buldu yükledim sorun olmadı.wifi üzerinden denemedim yalnız şöyle bişey var çok nadirde olsa 4g/3g/2g/ ayarını yaptığım zaman şebeke bazen gidiyor vodafone turkcell türk telekom hepsinde denendi.ya cihazı yeniden başlatıcan yada şebekeyi 3g/2g yi ayarlayınca şebeke anında geliyor.

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
merhabalar bende doğubank tan aldım cihazı gerçekten cihaz detayları konusunda muhteşem şarj bitmiyor ısınma yok bu arada pc ye bağladım programını indirdim anında 2.5 gb güncelleme buldu yükledim sorun olmadı.wifi üzerinden denemedim yalnız şöyle bişey var çok nadirde olsa 4g/3g/2g/ ayarını yaptığım zaman şebeke bazen gidiyor vodafone turkcell türk telekom hepsinde denendi.ya cihazı yeniden başlatıcan yada şebekeyi 3g/2g yi ayarlayınca şebeke anında geliyor.
bende sebeke problemi hic olmadi turk telekom hat sahibiyim 4g sorunsuz calismakta. hangi programla guncellediniz acaba smart switch mi

JozefAkarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bende sebeke problemi hic olmadi turk telekom hat sahibiyim 4g sorunsuz calismakta. hangi programla guncellediniz acaba smart switch mi

smart switch evet anında güncelleme buldu 2.5 gb yükledim sorun yok. eğer olurda şebeke ile ilgili sorun yaşarsan lütfen bildir.

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
smart switch evet anında güncelleme buldu 2.5 gb yükledim sorun yok. eğer olurda şebeke ile ilgili sorun yaşarsan lütfen bildir.
Bende smart swicth hata verdi yine yapamadım. Bernim şuan güvenlik güncellemesi 1 Ekim 2016. Güncelleme olarak gerindeyim. Şebeke hatası alırsam bildiririm.

mustafaa010231

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Bende de c7 var teli ilk aldığımda 250mb lik güncelleme yaptım sorun olmadı 7.0 android güncellemesi gelirmi acaba yada güncelleme gelirmi bu telefona

JozefAkarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben cihazı iade ettim yenisini verdiler aldım sattım c9 pro aldım çok memnunum s healt ve gizli klasör harici sorun yok çok şükür

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Smart switch ile yeniden güncellemeyi denedim 2,5 gb lık bir güncelleme indirdi. Sorunsuz güncellendi. 7.0 a gelince hazirandan sonra yılın 3. çeyreğinde bekleniyor.

JozefAkarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Smart switch ile yeniden güncellemeyi denedim 2,5 gb lık bir güncelleme indirdi. Sorunsuz güncellendi. 7.0 a gelince hazirandan sonra yılın 3. çeyreğinde bekleniyor.
Güncellemen Hayırlı Olsun 7.0 ile ilgili nerden bilgin oldu? link varmı ? C9 pro için belki yazar bişeyler ?

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165

muhammet5234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende c7 aldım ama mobil veri hatasi var mobil veride hep 'h' yaziyor kapabmiyor gibi interneti kesiyor ama h isareti hep kaliyor bide ilk güncelleme hata veriyor yuklenmiyor
cihazi sifirladim ama hatalar devam ediyor ne yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim

JozefAkarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bende c7 aldım ama mobil veri hatasi var mobil veride hep 'h' yaziyor kapabmiyor gibi interneti kesiyor ama h isareti hep kaliyor bide ilk güncelleme hata veriyor yuklenmiyor
cihazi sifirladim ama hatalar devam ediyor ne yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim
Ben cihazı iade ettim yenisini verdiler aldım sattım c9 pro aldım çok memnunum s healt ve gizli klasör harici sorun yok çok şükür

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Guncellemenin ardindan gozle gorulur bir fark yok. Telefonum sorunsuzdu hala sorunsuz devam ediyor.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Normal de C serisi çok başarılı ancak uyanık Samsung millete 2 katına uyduruk A serilerini satıyor burada.

C9 Pro mesela A7'den daha iyi ve daha ucuz Samsung bunu bildiği için getirmiyor Türkiye pazarına. A7 gibi telefonu da ederi 1300TL olması gereken yerde 2200-2000TL gibi fahiş fiyatlara satıyor.

Rüyamm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, bende 4 aydır C7 kullanıyorum 2. ayından itibaren güncelleme sıkıntısı bir kenara 4-5 kez donma yaptı kilitlendi,dokunmatiği dondu bir kez yazılım atıldı ancak dün aynı şey tekrar yaşandı 2 saat boyunca tüm tuşlar dahil(ses açma-kapama,power ve home) işlevini kaybetti. Sormak istediğim cihazı nereye iade ettiniz? Aldığınız yere mi yoksa doğrudan ithalatçı garantiye mi ?

JozefAkarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba, bende 4 aydır C7 kullanıyorum 2. ayından itibaren güncelleme sıkıntısı bir kenara 4-5 kez donma yaptı kilitlendi,dokunmatiği dondu bir kez yazılım atıldı ancak dün aynı şey tekrar yaşandı 2 saat boyunca tüm tuşlar dahil(ses açma-kapama,power ve home) işlevini kaybetti. Sormak istediğim cihazı nereye iade ettiniz? Aldığınız yere mi yoksa doğrudan ithalatçı garantiye mi ?
ben cihazı buna benzer sebeplerden dolayı 4 kere servise verdim.sonunda olmadığı için birebir değişim hakkım oldu cihazın yenisini aldım doğubankta satın aldığım yere gittim açılmamış halde yeni aldığım cihazı verdim c9 pro aldım üstüne aradaki farkı verdim c7 den kurtuldum c9 pro dan çok şükür çok memnunum ve herkese tavsiye ederim
--- Gönderi Güncellendi ---
Normal de C serisi çok başarılı ancak uyanık Samsung millete 2 katına uyduruk A serilerini satıyor burada.

C9 Pro mesela A7'den daha iyi ve daha ucuz Samsung bunu bildiği için getirmiyor Türkiye pazarına. A7 gibi telefonu da ederi 1300TL olması gereken yerde 2200-2000TL gibi fahiş fiyatlara satıyor.
bende katılıyorum dediklerine tabi eksik yanları var c serisinin ama genede güzel cihaz..

arkhaotix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
C5 cihazi var bende şarj süresi 10 saat gösteriyor bunu nasıl uzatırız?
ProL4v.png
ProL4v.png

mersinn33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
smart switch indirdim ama güncelleyemedim benimde telefonum C7 ama şimdiye kadar hiç güncelleme gelmedi lütfen yardımcı olur musunuz ?