Samsung Galaxy Ace

aderanc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar daha dün aldım telefonu. Ancak eskiden yeni aldığımız telefonları Li-ion pil olmasına rağmen 16 saat şarjda tutardık kapalı olarak. Acaba bu telefonda da yapmam gerekiyor mu? Ayrıca şarjı çok çabuk bitiyor 1 gün gidiyor. Ne yapabilirim? Normal mi?

skara

Asistan
Reaksiyon puanı
3
çok kullanıyorsanız gayet normal bende galaxy s kullanıyorum 1 gün bile gitmiyor

aderanc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hadi ya :( peki ilk şarj konusunda ne düşünüyorsunuz 16 saat kalmalı mı? Siz nasıl yaptınız?

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
hadi ya :( peki ilk şarj konusunda ne düşünüyorsunuz 16 saat kalmalı mı? Siz nasıl yaptınız?

Li-Ion piller şarjda uzun süre tutulmazlar. Bahsettiğiniz uygulama Ni-MH piller için geçerliydi. Akıllı telefonların şarjının bir gün dayanması normal bir şey. Alışmanız gerekecek.

aderanc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Cevaplar için çok teşekkürler

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Telin şarjını sonuna kadar bitir ondan sonra şarja tak ve bekle telefon şarjınız dolmuştur çekiniz diyene kadar bu yazı geldikten sonrada bi 5-10 ondan sonra çıkar teli kullan,batarya şuan yeni olduğu için zamanla açılacaktır bu 2-3 ayı bulur bundan sonra şarja her taktığında tel. şarjdan çekiniz uyarısını verene kadar bekle ve kullandığın zamanda şarj bitip tel. kapanma noktasına gelinceye kadar kullan bu ikisini yaprsan bataryan daha uzun gidecektir ve açılma süresi hızlanacaktır,ayrıca marketten bu programı indir programa gir super mod a al en iyisi o ondan sonra şarjın en az 2 gün gidecektir tabikide normal kullanmayla aşırı kullanırsan her telefon bir bile gitmez,benim gio bu yaptıklarımla günde yarımsaat-1 saat falan wifi,45 dk oyun,5-10 dk görüşme,10-15 mesajla şarjım 3-4 gün gidiyor 4. gün sonunda şarj %10-%18 falan kalıyor bıraksam 1 gün daha beklemede ço rahat dururdu %20 ni altına düşünce takıyorum ben,bu dediklerimi uygula rahat edersin kardeşim bu batarya programını indirip super mod a al,biraz uzun oldu ama neyse :D https://play.google.com/store/apps/...sMSwyLDEsImNvbS5lYXN5LmJhdHRlcnkuc2F2ZXIiXQ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu telefonlar adnroit işlemci ve özellikleri çok bu yüzden çabuk yiyor bende almayı düşünüyorum