Samsung cihaz xiaomi çevrilirmi ?

Bu konuyu okuyanlar

Serhatmer431

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle Selamün aleyküm bugün aklıma takılan
ve yapmayı arzuladığım bir konu var.
Elimde Samsung a21s var ben bu cihazi
Xiaomi yani MIUI rom atmak istiyorum.
Baya araştırdım ve Xiaomi telefonlardan androide geçiş olarak sonuçlar buldum.
Benim yapmak istediğim samsung android 10 sürümü olan telefonu MIUI son sürüm rom atmak yapılabiliyorsa hangi yolları izlemeliyim bilgi verirseniz minettar olurum sevgiler..

sed67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Eskiden böyle birşey varmış ama kaldırmışlar bununla ilgili detaylı bir bilgi bulman zor gibi

Serhatmer431

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eskiden böyle birşey varmış ama kaldırmışlar bununla ilgili detaylı bir bilgi bulman zor gibi
Evet bende biliyorum o kismini eski ansroid telefonlari MIUI atiliyormuş . Şuan guncel bilgi bulamadigim icin rom isine girmeden sorayim dedim

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Evet bende biliyorum o kismini eski ansroid telefonlari MIUI atiliyormuş . Şuan guncel bilgi bulamadigim icin rom isine girmeden sorayim dedim
internette birini görmüştüm kendi telefonuma video yapmış miui rom diye,internette de var fakat optimize olmaz değmez geçmenize bence.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
MIUI romuna geçmek hayatında yaptığın en aptalca şeylerden olur bu yüzden yapma. Developer romlardan birine geç.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
En basitinden Poco launcher kur, magisk ile mıuı sesi kurarasın. Al sana Xiaomi, elinde samsung olup ta Xiaomi ye çevirmek zaten çok ilginç.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Öncelikle bir geliştiricinin (Bu işlere hakim olan ve kod düzenleyebilecek olan biri) Xiaomi tarafında sizin işlemciye yakın bir modelini sizin cihaza kurulabilir hale getirmesi lazım (örneğim snapdragon 820 işlemcili bir telefona snapdragon 821 işlemcili bir telefonunkini kurulabilir hale getirmesi gibi). Ardından tonla çıkan hatayı düzeltmesi ve cihazın bilgilerini girmesi gerekmekte. Bu tip rom'lara 'Port' adı verilir. Bu port romları kendi cihazınıza kurmak için ise cihazınızın 'Bootloader kilidi' açılmalıdır. Delta garanti hariç bildiğim tüm garanti firmalarında garanti bozulur. Sonra cihazınıza özel Twrp bulmanız gerekmekte (özel bir kurtarma modudur). Son adımı ise verileri silip geliştiricinin binbir emeklerle uyumlu hale getirdiği romu kurmak ve sistemi açmaktır. ;)

Son mesajlar