Samsung cihaz xiaomi çevrilirmi ?

Bu konuyu okuyanlar

Serhatmer431

Öğrenci
Öncelikle Selamün aleyküm bugün aklıma takılan
ve yapmayı arzuladığım bir konu var.
Elimde Samsung a21s var ben bu cihazi
Xiaomi yani MIUI rom atmak istiyorum.
Baya araştırdım ve Xiaomi telefonlardan androide geçiş olarak sonuçlar buldum.
Benim yapmak istediğim samsung android 10 sürümü olan telefonu MIUI son sürüm rom atmak yapılabiliyorsa hangi yolları izlemeliyim bilgi verirseniz minettar olurum sevgiler..
 

wpa_supplicant

Profesör
En basitinden Poco launcher kur, magisk ile mıuı sesi kurarasın. Al sana Xiaomi, elinde samsung olup ta Xiaomi ye çevirmek zaten çok ilginç.
 

Kaan_M

Asistan
Öncelikle bir geliştiricinin (Bu işlere hakim olan ve kod düzenleyebilecek olan biri) Xiaomi tarafında sizin işlemciye yakın bir modelini sizin cihaza kurulabilir hale getirmesi lazım (örneğim snapdragon 820 işlemcili bir telefona snapdragon 821 işlemcili bir telefonunkini kurulabilir hale getirmesi gibi). Ardından tonla çıkan hatayı düzeltmesi ve cihazın bilgilerini girmesi gerekmekte. Bu tip rom'lara 'Port' adı verilir. Bu port romları kendi cihazınıza kurmak için ise cihazınızın 'Bootloader kilidi' açılmalıdır. Delta garanti hariç bildiğim tüm garanti firmalarında garanti bozulur. Sonra cihazınıza özel Twrp bulmanız gerekmekte (özel bir kurtarma modudur). Son adımı ise verileri silip geliştiricinin binbir emeklerle uyumlu hale getirdiği romu kurmak ve sistemi açmaktır. ;)
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst