Samsung A51 mi A70 mi?

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Arkadaşlar merhaba,
Anneme bir telefon almak istiyorum. Aklımda 2 telefon var birisi A51 diğeri A70 ikiside ortalama aynı fiyatlarda. Gördüğüm kadarıyla A70 daha güncel bir işlemci kullanıyor. Daha büyük ekranı var.
Kriterkerim.
1-Batarya performansı
2-Günlük kullanım performansı
3-Kamera
4-Anne oyunları performansı :) basit oyunlar
5-Uzun ömürlü olması

Yada bu fiyat bandında, Samsung, Huawei, Xiaomi de Türkiye garantili fakat bu cihazlardan kriterlere daha uygun cihaz önerisi olan varmıdır. (Malzeme kalitesi daha iyi olan)

not: pub g oynamayacak :)

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Ben olsam A51 alırdım

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
A70 in kronik sorunları varmış araştırdıydım kullanıcı yorumlarına bakabilir inanmayan

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Neden A51
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden A51
Büyük ihtimalle kamera açısından dediler. Ama bence bir anne için en önemli şey: pil performansı.
Ve çok performans gerektiren oyunlar oynanmadığı sürece A70'in batarya süresi daha iyi olacaktır.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
A70 annen için çok büyük bir telefon bence. Taşınacak gibi değil. Mağazada inceleme fırsatı buldumda bence çok anlamsız büyük bir telefon. İkisi arasında A51 öneririm ama onun fiyatı 2550 TL bandında çok o telefona. Şu Realme XT modeli gerek tasarım gerekse kağıt üstünde güzel bir telefon gibi.

Son düzenleme:

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
A70 batarya bakımından A51 den daha iyiymiş

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
A70 kullanıyorum şarjım 2 günü rahat çıkartıyor ve çok hızlı şarj oluyor, ekranı çok büyük kullanmak zor ama dizi, film izlerken çok iyi, oyun oynamıyorum ama CoD Mobile denedim en düşük ayarlar en yüksek kare hızı seçince bile çok donuyordu. Kamera olarak GCam kurduktan sonra çok iyi fotoğraflar çekebiliyorsunuz.

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
A70 annen için çok büyük bir telefon bence. Taşınacak gibi değil. Mağazada inceleme fırsatı buldumda bence çok anlamsız büyük bir telefon. İkisi arasında A51 öneririm ama onun fiyatı 2550 TL bandında çok o telefona. Şu Realme XT modeli gerek tasarım gerekse kağıt üstünde güzel bir telefon gibi.
Hocam bilindik markalardan pek uzaklaşmak istemiyorum.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaşlar merhaba,
Anneme bir telefon almak istiyorum. Aklımda 2 telefon var birisi A51 diğeri A70 ikiside ortalama aynı fiyatlarda. Gördüğüm kadarıyla A70 daha güncel bir işlemci kullanıyor. Daha büyük ekranı var.
Kriterkerim.
1-Batarya performansı
3-Kamera
5-Uzun ömürlü olması

Yada bu fiyat bandında, Samsung, Huawei, Xiaomi de Türkiye garantili fakat bu cihazlardan kriterlere daha uygun cihaz önerisi olan varmıdır. (Malzeme kalitesi daha iyi olan)

A70 öneririm.

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
A70 kullanıyorum şarjım 2 günü rahat çıkartıyor ve çok hızlı şarj oluyor, ekranı çok büyük kullanmak zor ama dizi, film izlerken çok iyi, oyun oynamıyorum ama CoD Mobile denedim en düşük ayarlar en yüksek kare hızı seçince bile çok donuyordu. Kamera olarak GCam kurduktan sonra çok iyi fotoğraflar çekebiliyorsunuz.
Ne kadar süredir cihazı kullanıyorsunuz? kronik bir sorunla karşılaştınız mı? cihazda ısınma sorunu varmı?

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
Ne kadar süredir cihazı kullanıyorsunuz? kronik bir sorunla karşılaştınız mı? cihazda ısınma sorunu varmı?
1.5 ay oldu. Videolardaki gördüğüm oyun performansıyla benim cihazdaki performans alakasız millet 60fps oynarken ben ekranı döndüremiyorum. Kılıfsız kullanırken oyunlarda doğal olarak biraz ısınıyor ama dışında ısınmıyor.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Açıkçası ben A51 alırdım. Özellik açısından aralarında çok büyük bir fark yok. A70'in bataryası biraz daha iyi. Onun dışında A70'deki damla çentik deniyor sanırım o pek hoşuma gitmiyor bence A51'in daha iyi duruyor. Hem anneme alacağım diyorsun A70'in ekranı daha büyük, kullanımı elde tutması, kontrolü daha zor olacaktır. A51'i daha rahat kullanacaktır.

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Açıkçası ben A51 alırdım. Özellik açısından aralarında çok büyük bir fark yok. A70'in bataryası biraz daha iyi. Onun dışında A70'deki damla çentik deniyor sanırım o pek hoşuma gitmiyor bence A51'in daha iyi duruyor. Hem anneme alacağım diyorsun A70'in ekranı daha büyük, kullanımı elde tutması, kontrolü daha zor olacaktır. A51'i daha rahat kullanacaktır.
İki telefonu da tek eliyle kullanamaz sanırım. burada benim için önemli olan kriterden ilki batarya, hem kutusundan daha hızlı şarj cihazı çıkması hemde daha fazla batarya kapasitesi yönünden A70 daha üstün. çentik olayı çok mühim değil pek fark yok. geri kalan özelliklerde de pek fark yok aslında hatta A70 in ağır bastığı işlemci ve grafik kartı olayıda var. Sanırım mağzada ikisinede bakacam hangisi olduğuna orada karar verecem ikiside birbirine çok yakın cihazlar.

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Arkadaşlar merhaba,
Kriterkerim.
1-Batarya performansı
3-Kamera
5-Uzun ömürlü olması

Sana önerim M30s e bakman. 6bin mah kapasitesi var. 51 ve 70 iyi telefon ama o kadar para vermeye gerek yok cidden. Sen zaten kullanım için gerekli şeyleri sıralamışsın. bende a70 var. Sorunlar için güncellemeler geliyor. A70 te sorun kalmadı yani. Lâkin m30s i bir düşün derim. 6 gb ram filan başını döndürmesin a70 öyle ahım şahım bir telefon değil .

İki telefonu da tek eliyle kullanamaz sanırım. burada benim için önemli olan kriterden ilki batarya, hem kutusundan daha hızlı şarj cihazı çıkması hemde daha fazla batarya kapasitesi yönünden A70 daha üstün. çentik olayı çok mühim değil pek fark yok. geri kalan özelliklerde de pek fark yok aslında hatta A70 in ağır bastığı işlemci ve grafik kartı olayıda var. Sanırım mağzada ikisinede bakacam hangisi olduğuna orada karar verecem ikiside birbirine çok yakın cihazlar.
İşlemciyi filan boşver o kadar önemli değil. Alo alo wp face instagram. Olay bitti bu. slow mation video çeksen ne çekmesen ne boşver 2700 gömme a70 e

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Arkadaşlar merhaba,
Kriterkerim.
1-Batarya performansı
3-Kamera
5-Uzun ömürlü olması

Realme 5 Pro

Filmdir dizidir izler diye düşünüyorum. ips panel olmasın istiyorum.
Kaliteli olduktan sonra fark etmez aslında o kadar.

Realme 5 Pro
Mesa
Bu telefon kamera olarak Mi 9T kadar iyi olmasa da ona yakın bir performansı var ve garip bir şekilde pahalı olan XT modelinden daha iyi bir kameraya sahip. Herhalde IPS ekran, plastik kasa filan olduğu için bu kadar ucuz.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
10,325
Batarya dendiğinde bir anne için en ideal cihaz bana göre M30s. Fazla bir oyun oynanmadıkça sanırım bir anne kullanımı için üç güne yakın performans sunacağını tahmin ediyorum. Sonuçta 6000 mah. batarya bu. Fiyatı da 1900 lira bandında, gayet makul. Ram' 4 gb olsa da bir anne için bu pek de önemli değil diye düşünüyorum, fazla fazla yeter yani.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
1.5 ay oldu. Videolardaki gördüğüm oyun performansıyla benim cihazdaki performans alakasız millet 60fps oynarken ben ekranı döndüremiyorum. Kılıfsız kullanırken oyunlarda doğal olarak biraz ısınıyor ama dışında ısınmıyor.
Sorun tek sende değil. Sanırsam XDA’da buna benzer sorunlar görmüştüm...