"Şampiyonluktan uzaklaştık"

Bu konuyu okuyanlar

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
2908_2992_sondakika003.jpg

"Şampiyonluktan uzaklaştık"

Rijkaard, Servet'e kızdı! Turkcell Süper Lig'deki derbi karşılaşmasında ezeli rakibi Fenerbahçe'ye 1-0 yenilen Galatasaray'da, Teknik Direktör Frank Rijkaard, yediği hatalı golle maçın gündemindeki isim olan kaleci Leo Franco'nun hedef gösterilmemesi gerektiğini söyledi.
Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Rijkaard, ''Bu mağlubiyet sonrası yapılabilecek en kolay şey, bir kişiyi suçlamak. Biz takım olarak maçı kaybettik'' derken, ''Franco'ya yüklenmemek lazım. Çok ciddi iki pozisyonumuz da var ama değerlendiremedik. Kalecilik çok zor bir iş'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın girdiği pozisyonlardan birini dahi gole çevirmesi halinde, şu an farklı şeylerin konuşuluyor olacağını ifade eden Hollandalı çalıştırıcı, ''Maçın kalitesini veya futbolcuların kalitesini konuşabiliriz. Ben takımımın iyi mücadele ettiğini düşünüyorum. Çok ciddi pozisyonlar bulduk. Biri gol olsaydı, bunları konuşuyor olmayacaktık. Takımımda konsantrasyon açısından problem olduğunu düşünmüyorum'' dedi.

-SERVET'E KIZDI-

Frank Rijkaard, kendisinden önce basın mensuplarına açıklama yapan Servet Çetin'in, yeterince iyi mücadele etmedikleri yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, oyuncusunun yaptığı değerlendirmeye sinirlendi.

Servet'in böyle bir açıklama yapmış olabileceğini dile getiren Rijkaard, ''Sahada farklı şekillerde mücadele edebilirsiniz. Yüreğinizle oynayıp, çok çalışıp, çok koşabilirsiniz. İkincisi ise biraz beyninizi kullanıp, kalitenizi gösterebilirsiniz. Sakinliğini korumanız, oyunu açmanız gerekir. Bir derbiden sonra oyuncumuzun böyle söylemesi üzücü bir durum'' diye konuştu.

Sahada iyi futbol oynamak isteyen bir Galatasaray olduğunu aktaran tecrübeli teknik adam, ''Ancak golü yedikten sonra oyuncularımızın bazıları demoralize oldu. Uzun toplarla oynamaya çalıştık ve rakip savunma bize şans tanımadı. Sakin kalıp, topu ayağımızda daha çok tutmamız gerekirdi. Sahamızda oynuyoruz ve kazanmak istedik, pozisyon da bulduk ama olmadı'' dedi.

Rijkaard, Galatasaray takımının teknik direktörü olarak alınan sonuçta tüm sorumluluğu da aldığını belirtti.

-''ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA İŞİMİZ ZORLAŞTI''-

Rijkaard, Fenerbahçe karşısında aldıkları sonucun kendilerini şampiyonluk yarışında daha zor bir duruma düşürdüğünü belirterek, ''Böyle bir yenilgide sonra şampiyonluk yarışında işimiz oldukça zorlaştı. Şansımızı çok daha karmaşık bir hale getirdik. Kazansaydık daha rahat bir durumda olacaktık, ama bizim son maça kadar çalışıp, mücadelemizi sürdürmemiz gerekiyor. Taraftarımız ve takımımızın onuru için bunları yapmamız lazım'' diye konuştu.

Rijkaard, sakatlıktan yeni çıkan Arda Turan'ı oyuna sürmesinin yanlış bir değişiklik olduğunu da ifade ederek, ''Kendisi çok oynamak istiyordu. Ama şimdi baktığımızda doğru bir değişiklik değildi. Hala sakatlığının kalıntıları vardı'' diyer sözlerini tamamladı.

-ALARM ÇALDI-

Bu arada, Rijkaard'ın maç sonrası yayıncı kuruluşa maçı değerlendirdiği sırada stattaki yangın alarmının uzun süre çalması, ilginç bir durum oluşturdu.

Hollandalı teknik adam, alarm nedeniyle konuşmakta zorlandı.

Kaynak

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Servet'in böyle bir açıklama yapmış olabileceğini dile getiren Rijkaard, ''Sahada farklı şekillerde mücadele edebilirsiniz. Yüreğinizle oynayıp, çok çalışıp, çok koşabilirsiniz. İkincisi ise biraz beyninizi kullanıp, kalitenizi gösterebilirsiniz. Sakinliğini korumanız, oyunu açmanız gerekir. Bir derbiden sonra oyuncumuzun böyle söylemesi üzücü bir durum'' diye konuştu.

be herşeyi açıklıyor zaten takım hakkında. bazı oyunculara yol gözüktü..

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
adam haklı maçtan önce kim derdiki fb bukadar sakin gs bukadar telaşlı olacak

şahsen ben tam tersini düşünüyordum

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Fener bu galibiyetle haftaya yenilir :D

sefas

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yönetim Gözünü Aç Artık

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Anlaşılan Rijkaard Servet'i tamamen sildi :)

CALIYAKALI

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ne zaman bir derbi maçı olsa hep iddaa'dan para kazanıyorum,seriyi bu seferde devam ettirdim.Gelelim konuya ;

Taraftar anketi açıp en iyi taraftar gs'nin bjk'nin çıkıyordu.Ne oldu o iyi taraftarlara.Bir gol yedi hatalı kaleci her top gelişinde ıslıklıyorlar?Ne anladım ben bu taraftarlıktan

''Öte yandan, genel olarak centilmence geçen Galatasaray-Fenerbahçe maçında bazı tatsız olaylar da yaşandı. Sarı lacivertli takımı taşıyan otobüs Ali Sami Yen Stadı çevresinde bir grup Galatasaraylı taraftarın taş ve bira şişesi yağmuruna hedef oldu.

Saldırı nedeniyle otobüsün bazı camları çatlarken, futbolcular tedirgin oldu. Sarı lacivertliler taşlama olayına rağmen, stata geldiklerinde otobüsten gülerek indiler ve son derece derece sakin bir şekilde atılan laflara rağmen soyunma odasının yolunu tuttular.''