Şampiyonlar Ligi Finali | Real Madrid - Liverpool Maçı Hangi Kanalda, Saat Kaçta?

Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki bir numaralı turnuvası UEFA Şampiyonlar Ligi'nde kupanın sahibi, İspanyol ekibi Real Madrid ile İngiliz temsilcisi Liverpool arasında oynanacak finalinin ardından belli olacak. Peki Real Madrid - Liverpool maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? İşte detaylar...

806x378-real-madrid-liverpool-sampiyonlar-ligi-maci-ne-zaman-r-madrid-liverpool-finali-hangi-k...jpg

Real Madrid ile Liverpool, Cumartesi günü oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde aralarındaki 6. karşılaşmaya çıkacak. İki takım arasında oynanan 5 maçta Liverpool'un 3, Real Madrid'in 2 galibiyeti bulunuyor.

UEFA Şampiyonlar finalinde karşılaşacak kulüplerden Real Madrid 13, Liverpool ise 6. kez kupayı kaldırma peşinde.

Maç hangi kanalda yayınlanacak, hangi gün oynanacak, saat kaçta başlayacak?

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki en önemli turnuvasının finalinde, İspanya'nın Real Madrid takımı ile İngiliz temsilcisi Liverpool, 26 Mayıs Cumartesi akşamı TSİ 21.45'te Ukrayna'nın başkenti Kiev'deki Olimpiyat Stadı'nda karşı karşıya gelecek. Mücadele TRT1 ve TRT4K'den canlı yayınlanacak.

Kupayı en fazla kazanan takım unvanını elinde tutan Real Madrid, son 5 yılda 4'üncü, toplamda 13. kez şampiyon olmak istiyor. Liverpool ise 2005'ten bu yana ilk, toplamda 6. defa kupanın sahibi olmaya çalışacak.

Kiev'e unvanını korumaya gelen Real Madrid ile 2007'den beri ilk kez adını finale yazdıran Liverpool, daha önce 5 defa karşılaştı. Bu maçların 3'ünü Liverpool, 2'sini Real Madrid kazandı. Liverpool 6, Real Madrid ise 4 gol attı.

Kaynak:Aspor

Sizce UEFA Şampiyonlar Ligi finalini hangi takım kazanacak? Yorumlarınızı bekliyorum.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Evimizde izleyebileceğiz final maçını. Gölüm Real' den yana.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Liverpool kazanırsa, şaşırmam. :)

King Solomon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Salahın çıkmasından sonra maçtan zevk alamadım. Büyük hayal kırıklığı oldu benim için.

Son mesajlar