Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Beşiktaş şampiyon!

v4zojD.jpg

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Osmanlıspor ile Vodafone Arena’da şampiyonluk maçına çıktı.
Tıklım tıklım dolu tribünler önünde oynanan maçta Beşiktaş, Osmanlıspor’u 3-1 mağlup ederek 14. şampiyonluğunu elde etti.

VYygyR.jpg

1f3c6.png

15/16
08/09
02/03
94/95
91/92
90/91
89/90
85/86
81/82
66/67
65/66
59/60
57/58
56/57​

Beşiktaş'ın golcüleri :

Gomez 26
Oğuzhan 9
Cenk 8
Sosa 6
Olcay 5
Quaresma, Töre, Frei 4
Atiba, Marcelo 2
Necip, Alexis, Rhodolfo 1 (+1 kk)

Beşiktaş'ın iç sahadaki son 10 maç performansı:
G-G-G-G-G-G-G-G-G-G
Attığı gol: 26
Yediği gol: 5

Spor Toto Süper Lig Asist Kralı: Jose Ernesto Sosa! (12)

Spor Toto Süper Lig Gol Kralı: Mario Gomez (26 Gol)

Spor Toto Süper Lig En Çok Gol Atan Takım: Beşiktaş (74 Gol)

2014-15 sezonunu 55 golle bitiren Beşiktaş bu sezon 55 gole 25 maçta ulaşmıştı (33 haftada 74 gol)

Beşiktaş 100. yıldan (85) bu yana en fazla puan topladığı sezonu yaşıyor. Aradaki 12 sezonun hiçbirinde 73 puanı geçememişti. Birikim.

Süper Lig'de 9. kez üst üste ipi bir Türk teknik direktör göğüsledi: 2008'e kadar 49 sezonda yerli hocalar 14 kez kazanabilmişti.

Süper Lig tarihinin en fazla maç kazanan teknik direktörü olan Şenol Güneş, kariyerinin ilk lig şampiyonluğunu kazandı. Usta. (@Optacan)​

Son düzenleme:

SmokeXD

Dekan
Cezalı
Başta Şenol hoca olmak üzere tüm takımın emeği var (Her ne kadar Tolgaya, Olcaya kızsak ta :) )

ConfickerBelasi

Guru
Cezalı
Özel başlık
IdeaPad-S145AST
Beşiktaş'ın şampiyonluğu hayırlı uğurlu olsun seneye tekrar olamıcak çünkü Galatasaray olucak o zaman şampiyon.

mazruf

Guru
Emektar
Ahmet Nur Çebi: "İnanın bu şampiyonlukta çok emek var, çok alın teri var. Evsiz barksız, sağda solda maç yaparak bu kupayı aldık."

CihMsCzW0AAtlFW.jpg

mazruf

Guru
Emektar
Şenol Güneş:.

“Tablo ortaya çıktıktan sonra resim de güzel bakması da güzel. Herkes mutlu. Oyuncularım keyifle oynadılar. Fenerbahçe’yi de tebrik ediyorum. Biz onlardan daha iyiyiz. 17 takımla oynadık. Herkes Beşiktaş’a sevgiyle saygıyla baktı. Oynadığımız maçlarda rakibe üstünlük sağlamaya çalıştık. Daha önce şampiyonluğu ilan edebilirdik. Herkes görevini yaptı. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Kendi hikayelerini yazdılar. Başkan ve yönetim kurulu olağanüstü çalıştı.”

dbjWdL.jpg

Matthew Bellamy

Profesör
Bu ivemyle giderse yönetim anlayışı böyle devam ederse 5 yıl kimseye rahat yok.Şampiyonluğa oynayan son haftalara kadar bırakmayan bir takım görürüz.

mazruf

Guru
Emektar
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'dan Beşiktaş'a tebrik.

"Sabırla ve kenetlenmeyle geçen 3-4 yıllık zor bir süreç. Tebrikler Beşiktaş. Tebrikler Fikret Orman. Tebrikler Şenol Güneş."

mazruf

Guru
Emektar
Bu sefer "Stat attı, şampiyonluk geldi." diyeceğiz sanırım.

Zira şu üç maçı Başakşehir'de oynasak aynı coşkuyu, aynı morali almak çok zor olacaktı. Taraftar takımı kendine getirdi.

Tabii şu zorlu süreçte stadını bize açan, bu hafta acaba nerede oynayacağız endişesini bitiren Başakşehir'e de ne kadar teşekkür etsek az.

mazruf

Guru
Emektar
1f3c6.png

15/16
08/09
02/03
94/95
91/92
90/91
89/90
85/86
81/82
66/67
65/66
59/60
57/58
56/57

Beşiktaş'ın golcüleri :

Gomez 26
Oğuzhan 9
Cenk 8
Sosa 6
Olcay 5
Quaresma, Töre, Frei 4
Atiba, Marcelo 2
Necip, Alexis, Rhodolfo 1 (+1 kk)

Mario Gomez'in lig şampiyonluğu yaşadığı seneler
2007 Stuttgart
2010 Bayern Münih
2013 Bayern Münih
2016 Beşiktaş.

Beşiktaş'ın iç sahadaki son 10 maç performansı:
G-G-G-G-G-G-G-G-G-G
Attığı gol: 26
Yediği gol: 5

Spor Toto Süper Lig Asist Kralı: Jose Ernesto Sosa! (12)

2014-15 sezonunu 55 golle bitiren Beşiktaş bu sezon 55 gole 25 maçta ulaşmıştı (33 haftada 74 gol)

Beşiktaş 100. yıldan (85) bu yana en fazla puan topladığı sezonu yaşıyor. Aradaki 12 sezonun hiçbirinde 73 puanı geçememişti. Birikim.

Süper Lig'de 9. kez üst üste ipi bir Türk teknik direktör göğüsledi: 2008'e kadar 49 sezonda yerli hocalar 14 kez kazanabilmişti.

Süper Lig tarihinin en fazla maç kazanan teknik direktörü olan Şenol Güneş, kariyerinin ilk lig şampiyonluğunu kazandı. Usta. (@Optacan)

Son düzenleme:

/xo/

Dekan
Bir Beşiktaşlı olarak bu sene takip edemedim ama tebrik ediyorum. Bu arada gördüğüm şu tweet on numaraydı :D

a0f114b2030eed900da25d2f90bea9b3.jpg

mazruf

Guru
Emektar
FİKRET ORMAN: "Milli takım arasına girmeden önce sürekli takım aleyhinde haberler yapılıyordu, Oğuzhan şuraya gitti, bu buraya gitti diye.."

"Metin (Albayrak) geldi bana dedi ki 'Stadı ön plana çıkartıp takımı geriye çekmeliyiz' bu konuda bi stratejimiz var."

"Bir ton röportaj verdik stat konusunda, işe de yaradı... Ancak bu yüzden bize de çok sallandı kamuoyunda."

SDN Son Haberler

Son mesajlar