Sakarya'da 2 yıldır at etli döner satılıyor!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
donerde_buyuk_tehlike13401844710_h893624.jpg

Sakarya'da 2 yıldır at eti sattığı belgelenen dönerci olduğu, ancak bu dönercinin faaliyetine son verilmediği iddia edildi.

Sakarya Kasaplar Odası Başkanı Nihat Kobal , 1,5-2 liraya ekmek arası köfte ve döner satanlar olduğuna dikkat çekerek, bu fiyata satılan dönerin yüzde 100 dana eti olmasının mümkün olmadığını vurguladı.

Nihat Kobal, “Zaten bunun ekmeği, maydanozu 1,5 lira tutuyor. 1,5 liraya gerçek dana eti verilmesi mümkün değil. Karışık etlerden olsun, tek tırnak etlerden olsun, bunları ucuza alıp böyle değerlendiriyorlar. Herkesi kastetmiyorum.“ ifadelerini kullandı...

“AT DÖNERİ SATANLAR VAR AMA BİR ŞEY YAPILMIYOR”

Sakarya'da bu işi yapanların belli olduğunun altını çizen Kobal, bu konuda 5-6 mahkemesi olanların dönercilik yapmayı sürdürdüğünü dile getirdi. Kobal, “Eşek etlerini de getirenler belli. Bunlar devamlı bu işi yapıyorlar. Bu konuda çok muzdarip olduk. Benim esnafım kesinlikle böyle bir şey yapmaz. Esnafım böyle yaptığı taktirde ben bu insanlara yöneticilik yapmam. Bakın dönerci yaptı, at eti yakalandı, kasabın üstüne atıyor. Mahkeme neticesinde bunu göreceğiz. O arkadaşımızda en ufak bir suç bulunmayacaktır. Ona bu suçu atanlar Allah'a hesap veremeyecekler. At eti satanlar devam ediyor. Bu hayvanlar Bolu, Düzce tarafından geliyor.“ şeklinde konuştu.,

“630 KİLO AT ETİNİ GÖZ GÖRE GÖRE VATANDAŞLARA YEDİRDİLER”

Kobal, 2011 yılında 630 kilo at eti yakaladıklarını, ancak yetkililerin hiçbir şey yapmadığını savundu.

Kobal, şöyle devam etti:

“O kişi hiçbir fatura ibraz edemedi bize. Kesinlikle at etiydi. Veteriner hekimlerle kontrol etmiştik. 33 yıldır kasaplık yapıyorum, hangisi at eti, hangisi değil, bunu anlıyorum. Kesinlikle at etiydi, ama tahlile gitti 4 gün sonra rapor geldi dana eti diye. Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, o kişiye geri verdi. Göz göre göre at eti vatandaşlarımıza yedirildi.“ şeklinde konuştu.

Başvurulan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden ise konu ile ilgili açıklama yapılmadı.

Cihan-Haber7

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
kapitalizm insana kendini yedirir diye boşuna dememişler. at yiyorsak yine iyi.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Ya insan fiyattan işgillenir yahu her yenilen şeyin bir alt fiyatı olması gerek insanların aklında bu bu fiyata veriliyorsa bir şeyi vardır deyip uzak durma yerine ucuzmuş hemen alalım hemen yiyelim. O zaman bunu hakedersin!

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ya insan fiyattan işgillenir yahu her yenilen şeyin bir alt fiyatı olması gerek insanların aklında bu bu fiyata veriliyorsa bir şeyi vardır deyip uzak durma yerine ucuzmuş hemen alalım hemen yiyelim. O zaman bunu hakedersin!

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Her şeyin bir kılıfı var. Ceza da almaz bunlar, yediğimizle kalırız.

Her şeyin bir kılıfı var. Ceza da almaz bunlar, yediğimizle kalırız.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
630 kilo halka yedirildikten sonra mı kahramanlığa soyunup basına açıklama yapıyor. Zamanında neredeydin diye sormazlar mı adama?

esawq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kapitalizm insana kendini yedirir diye boşuna dememişler. at yiyorsak yine iyi.
Çok doğru söylemişsin. İnşallah içerisinde başka bilmediğimiz şeyler yoktur. Ucuz etin yahnisi sak olur derler. Eğer ucuza satılan bir döner varsa şüphelenmek gerekiyor.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Tadı biraz farklı olur diye düşünüyorum.. Eskişehire gittiğimde yediğim bir etten şüphe duymuştum :)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
martı tavuk dönerden sonra at eti çok da sürpriz olmadı.

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Et Fiyatlarının Bu Kadar Yüksek Olduğu Bir Ülkede Kar Amaçlı At Etide Yedirirler Domuz Etide Adamlar Düşük Maliyet Yüksek Kazanç İlkesini Benimsemiş Ne Diyelim Afiyet Olsun

diciboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bazı müşterilerin normal karşıladığı, bir durumu para kazananlar neden anormal görsünlerki..

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Vedat Milör Beyden kaliteli at eti kullanan yerler içn bir program yapmasını talep ediyorum. :D

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Devlet böyle durumlarda bin lira binbeşyüzlira ceza yazıp 3 gün kapatmak ile bu kişileri engelleyemez, daha caydırıcı daha korkutucu daha tırsıtıcı cezalar verilmeli örnek veriyorum bunu yapanlar yakalandığı zaman toplumun gözü önünde bunlara 2 ay 3 ay lağım faresi yeme cezaları verilmeli bence bunların yaptığı ile bu ceza arasında bir fark yok