Sahibinden.com Satış

Bu konuyu okuyanlar

Proksis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben sahibinden.com da bi ürün ilanı verdim ve alıcı buldum ama daha önce herhangi bir siteden satış yapmadıgım için nasıl parayı alırım ne zaman paketi yollarım nasıl yapılır bilmiyorum bilen birileri varsa açıklarsa sevinirim

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Kart hesabınız varsa ve karşı taraf size güveniyorsa havele falan yapabilirsiniz parayı aldıkdan sonrada kargolarsınız.

Ama güven yoksa sahibinden.com kendi get hizmeti var onu açabilirsiniz bu sayede karşı taraf kart ile alabilir ve para sahibinden.com da durur karşı tarafa ürünü gönderdiğiniz zamanda ürünü onaylar para size geçer.

Proksis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kart hesabınız varsa ve karşı taraf size güveniyorsa havele falan yapabilirsiniz parayı aldıkdan sonrada kargolarsınız.

Ama güven yoksa sahibinden.com kendi get hizmeti var onu açabilirsiniz bu sayede karşı taraf kart ile alabilir ve para sahibinden.com da durur karşı tarafa ürünü gönderdiğiniz zamanda ürünü onaylar para size geçer.
Ama bu get hizmeti %9 komisyon alıyormuş dogru mu

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Evet onu ya cebinizden yada get açarken hesaba katıp acıcaksınız ama karşı taraf onaylar mı bilemiyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
get hesabı çok da güvenilir değil hatta satıcı için çok çetrefilli, zararlı bile olabiliyormuş... Hiç açma hele hele ilk satışın ise...
Elden teslim etme yöntemi var.
Bir de iban no var ise senin veya bir yakının, onun hesabına para yatırılmasını sağlayacan, yattıktan sonra adrese veya kargo şubesinden alınacak şekilde kargo yapacan. kargoyu alıcıya haberli yaparsan daha bi iyi olur.

siannn

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Ben sahibinden.com da bi ürün ilanı verdim ve alıcı buldum ama daha önce herhangi bir siteden satış yapmadıgım için nasıl parayı alırım ne zaman paketi yollarım nasıl yapılır bilmiyorum bilen birileri varsa açıklarsa sevinirim
laptopu satacağım zaman bi abi ile anlaşmıştık. ertesi gün sabah parayı yollamıştı hesabıma bende öğlen kargolamıştım. ver ibanını isim ile birlikte yollasın sende kargoya verip kargodan aldığın faturanın resmini çekip at :)