Sagopa Kajmer - Saydam Odalar - 2011 - Yeni Albüm

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Sagopa Kajmer, Kolera, Vale dışında pek rap dinlemiyorum. Arada Abluka alarm, Kaygı, Giryeli vesayre. Bunların dışında kalan rapciler bana göre gerçekten amatör. Söyleiş tarzları bana saçma geliyor. Sanki eline kağıdı alıp okurmuş gibi söylüyorlar. Buda duygu katmıyor.

Bi kaç senedir en çok dinlediğim ne Sago, ne Kolo. En çok dinler olduğum; Vale.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Sagopa Kajmer, Kolera, Vale dışında pek rap dinlemiyorum. Arada Abluka alarm, Kaygı, Giryeli vesayre. Bunların dışında kalan rapciler bana göre gerçekten amatör. Söyleiş tarzları bana saçma geliyor. Sanki eline kağıdı alıp okurmuş gibi söylüyorlar. Buda duygu katmıyor.

Bi kaç senedir en çok dinlediğim ne Sago, ne Kolo. En çok dinler olduğum; Vale.

Ekimde bandrollü albümü çıkıyo sanırım Vale'nin , bol bol dinlersin :)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Tam tarih belli değil ama çıkar 4,5 aya. Adamın şarkıları farklı gerçekten ve anlamlı. Güzel kısaca, bak denecek laf bulamıyorum. :D

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Abluka Alarm da fenadır haaa.Birde mozila mirach severim ama son albümünü iyi dinlemedim . Valeyi çok duydum youtubedan bir dinliyeyim bakam.

interpool

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Zaten abluka alarm sagopanın yedeği gibi ... Şarkılarıda benzer. Ekip çalışması hatta.

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Zaten sagopanın şarkırlarını dinleye dinleye sıkıldıydım. Melankolia sitesinde görmüştüm öyle bir beğendim arada bir değişiklik olsun diye .

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bende mozole mirach severim :)

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Mozole de satış tayfasındandır, Melankolia'yı bırakıp diğerlerinin yanına gitti. :wink:

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Mozole de satış tayfasındandır, Melankolia'yı bırakıp diğerlerinin yanına gitti. :wink:

Diğerleri derken? Ya hu sago ve diğerleri diye ayırırsan hiç kimseyi dinlememen gerekir. Mozole ilahi tarzında parçalar yapıyor, severek dinliyorum :)

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Diğerleri derken satış tayfası var ya onların yanına gitti, önce diss attı onlara, sonra özür diledi.Onların tayfaya katıldı.Ne yaptığı umurumda değil. :)

interpool

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Hiç Ölmeyecekmiş gibi günü gün etmeniz saçma... SK

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
[video=youtube;oPXmOy6yRK8]http://www.youtube.com/watch?v=oPXmOy6yRK8[/video]

[video=youtube;Zn0OrdDlG8I]http://www.youtube.com/watch?v=Zn0OrdDlG8I[/video]

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Bu arada şunu söylemek isterim.Saydam Odalar'ı Bendeki Sen ile karşılaştırmak inanılmaz saçma bir şey.Çünkü Saydam Odalar Albüm olarak gelmedi, Saydam Odalar bir mini albümdür.Sago da bunu twitter'ından söyledi defalarca. :yes:

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Aynen ben çok sevdim albümü.Süper olmuş.Bu sefer orjinal aldım daha bir güzel oldu. :D

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
fotoraf0001sa.jpg

fotoraf0002y.jpg

Düz çektim ama upload edince yan çıktı. :D :D Geç oldu resimi eklemek için ama ekliyeyim. :D

OttOmAniA_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şöyle baştan sona herkesin söylediklerine baktım da gerçekten sagoyu pek tanımayanlar var :) albüm bence de vasat ama seviyorsan alıp dinlemelisin,sevmiyorsan hiç dinleme, albümün eskisi gibi olmamasının bikaç nedeni var tabi, 1. albüm başta sadece galiba şarkısının yer alacağı bir single olarak tasarlanmış, solo albüm öncesi bi aragaz yani :) daha sonra diss filan derken 6 parçalık bir minialbüm olmuş bu çok hızlı gelişen bi albümdü , artık serbest stil ve hafif cümleler kurması bni de eskisi gibi heyecanlandırmasa da yine de hala bu işin en iyisi yani bn bir çok mc dinlerim sago nun yeri farklı bu çok açık, sample olayına da hala çalıntı diyenler var çok gülüyorum :) sertapın rengarenk şarkısı ozaman komple çalıntı en ufak bi değişiklik yok sadece müziğn üstüne söz yazılmış bunun gibi birçok örnek var, nese bnm yorumum bukadar :p :D

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Bende neredeyse dediklerini söylemedim ama herkes her şeyin en iyisini kendi biliyor sanıyor. :)

Bu arada benden size bir sürpriz belki bilen vardır ama, Galiba'ya klip çekmiş sago bir kaç güne çıkacak, paylaşırım ben. :)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Bende neredeyse dediklerini söylemedim ama herkes her şeyin en iyisini kendi biliyor sanıyor. :)

Bu arada benden size bir sürpriz belki bilen vardır ama, Galiba'ya klip çekmiş sago bir kaç güne çıkacak, paylaşırım ben. :)
en iyi parçası bende :)
nakarattaki sözler ise süper.
Ama Galiba, Bütün Bu Olanlara Dayanamam Ama Hazırım !
Sen Giderken Adımlarını sayarım
Heyhat! NE yazık seni yanlış tanıdım sanırım

---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:09 ----------

[video=youtube;uCEP60rOv5A]http://www.youtube.com/watch?v=uCEP60rOv5A&feature=related[/video]
hocam bu versiyon daha çok hoşuma gitti :)

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Teh, klibi orjinal rap versiyon için çekmiş. :D Galiba süper ya.. :D İnsafa gel de. :)

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
'Galiba' klibinden bir kare. :) Klibinde bir an önce çıkması dileğiyle. :D

361912599.jpg

interpool

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Güzel bir kareymiş.. Sabah akşam 'Galiba' parçasını dinliyorum zaten. :)

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Az kaldı klip geliyor. :D Eğer sago'yu twitter'dan takip etmek isteyen varsa ve hala takip etmemişse buradan edebilir. :)

interpool

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Klibi beklemedeyiz :D

---------- Post added at 15:08 ---------- Previous post was at 15:05 ----------

Az kaldı klip geliyor. :D Eğer sago'yu twitter'dan takip etmek isteyen varsa ve hala takip etmemişse buradan edebilir. :)
Bayaa Ramazan mesajı yayınlamış Sago...

interpool

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Forumda sagopa kajmer sözleri diye bir konu var mı acep ? Yoksa açalım ya... Süper sözler yığını var adamın.
@adrasa