Soru Sağlık lisesi mi ? Yoksa Anadolu mu?

Bu konuyu okuyanlar

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Merhabalar arkadaşlar, ben şuan bir meslek lisesindeyim. Ulaştırma bölümü aslında okulum 55 puanla öğrenci almış ve benim puanım 70 küsür ve çok pis öğrenciler var. Okulumdan memnun değilim, ama ailem sen bu okuldan çıkarsan mecbur sağlık lisesine gideceksin diye bir baskı yapıyor aslında ben sağlıkta okumak istemiyorum ulaştırma da, ben evimden biraz uzak olan bir Anadolu lisesine gitmek istiyordum fakat ordada kontenjan yok. Bende çarşıdan bir okula gideyim diyorum fakat beni göndermiyorlar. Aslında sizce ben nakil versem sınavlara daha 2 hafta var sizce yeni okula alışabilirmiyim? Ve ailemin baskısından nasıl kurtulacağım ? Şimdiden teşekkürler ?

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Okul okuma diyenleri salla git üniversite oku. Akıllı zeki adam kaçmaz dersten. Bu okuma diyen şahıslar sınava çalışmaya gelemiyor.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Senin kendi seçimin olmalı eğer aile baskısı varsa biz senin aileni arayıpta ikna edemeyiz bizim yapacak bişeyimiz yok eğer istersen anadolu lisesine git

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Merhabalar arkadaşlar, ben şuan bir meslek lisesindeyim. Ulaştırma bölümü aslında okulum 55 puanla öğrenci almış ve benim puanım 70 küsür ve çok pis öğrenciler var. Okulumdan memnun değilim, ama ailem sen bu okuldan çıkarsan mecbur sağlık lisesine gideceksin diye bir baskı yapıyor aslında ben sağlıkta okumak istemiyorum ulaştırma da, ben evimden biraz uzak olan bir Anadolu lisesine gitmek istiyordum fakat ordada kontenjan yok. Bende çarşıdan bir okula gideyim diyorum fakat beni göndermiyorlar. Aslında sizce ben nakil versem sınavlara daha 2 hafta var sizce yeni okula alışabilirmiyim? Ve ailemin baskısından nasıl kurtulacağım ? Şimdiden teşekkürler ?
Kendim Anadolu'da Okuyorum Dersler Ağır 6 saat mat 5 saat edebiyat var haftada soruları zor soruyorlar ama üniversiteye hazırlanmak için iyi biyer eğer kendine güveniyosan Anadolu lisesine git eğer ben yapamam diyorsan sağlık meslek lisesi veya herhangi bir meslek lisesine git ara eleman olarak çıkarsın üniversite okuman zor olur üniversite düşünüp düşünmediğine bağlı ailene gelecek olursam okulun rehber öğretmenine söyle onlar konuşur senin adına

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
90 Kısılık sınıfta Hatta Cevremın en pis okulunda okudum, Halbukı Kazandıgım Bır cok okul varken Mallık yaparak anadolu Lısesıne gırdım tabi Orda da normal sınıfta Olmayan yoktu ki Mezun oldum Kendımı Universıteye attım o zaman kı aklım olsa orda okurmuydum okumazdım ama sartlar o sekıldeydi, neyse Meslek lisesi kıymetlıdır ac kalmazsın ısın gucun olur ama pıstır evet, saglık lısesıde ıyıdır seversen deger verırsen kıymetlıdır ama sana tavsıyen orda kal bıtır gerısı gelır zaten..

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
90 Kısılık sınıfta Hatta Cevremın en pis okulunda okudum, Halbukı Kazandıgım Bır cok okul varken Mallık yaparak anadolu Lısesıne gırdım tabi Orda da normal sınıfta Olmayan yoktu ki Mezun oldum Kendımı Universıteye attım o zaman kı aklım olsa orda okurmuydum okumazdım ama sartlar o sekıldeydi, neyse Meslek lisesi kıymetlıdır ac kalmazsın ısın gucun olur ama pıstır evet, saglık lısesıde ıyıdır seversen deger verırsen kıymetlıdır ama sana tavsıyen orda kal bıtır gerısı gelır zaten..
Bence kötü yol gosteriyorsunuz Anadolu lisesine gidip iyi çalışırsa Tabip Veya Dış tabipi en kotu muhendislik felan kazanırsa 8 10 bin TL maaş ile rahat rahat hayatını sürdürür meslekten iş var ancak Asgari ücret ile gecinmek çok zor

Krolz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Sana tek bir tavsiyem var ben üniversiteye gidiyorum lisede hiçbir dersi aksatmadım Ankaranın en iyi liselerinden birisine gittim fakat şimdi keşke açık liseye gitseymişim diyorum. Açık liseye gittiğin zaman maddi durumunuzu bilmiyorum ama 4 sene boyunca dershaneye gidersen liseden aldığın verimin kat ve kat fazlasını alacaksın ve onun faydasını üniversite sınavında göreceksin.