Safari 4'ü Hemen Deneyin!

Bu konuyu okuyanlar

faceoff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım Apple demek Araştırma Geliştirme demek. Eğer windows mercedes ise Apple Lamborghini dir. Firefox güvenlik uyarısı tabiki verir. Çünkü bir dosya indiriyosun. Milyar dolarlık ABD nin gizli silahı Apple ın işi kalmadı sana virüs yollayacak. Sizin firefox falan dediğiniz şey açık kodlu herkesin parmaklayabildiği dar araştırma geliştirme bütçeleriyle, imece(yardımlaşma-dayanışma) usulü yapılmış ürünlerdir. Mesela bir flash got eklentisini firefoxa eklediğinde firefoxun flashgotun elinde demektir. Ama Apple firması gerek iPhone da gerek kendi işletim sisteminde buna izin vermemektedir. Sadece apple ın kaynak kodlarını açtığı düzlemde programlar üretilebilmektedir. Bu da Apple ı dünyanın en güvenilir ve üzerinde virüs-trojan-açık çalışması yapılamayan tek platformu haline getirmektedir.
Bakınız Windowsa hertarafı açık. Neden Apple da açık yok. neden virüs yok ??? Dünyanın en güvenilir server ları UNIX işletim sistemine sahiptir. Bu sistemlerde açık neredeyse yok denecek kadar azdır. Varsa bile inanılmaz profesyonel olmanız gerekir. Mesela bütün banka serverları UNIX ile çalışır. Apple windowsun Dos unun tersine Unix üzerinden çalışan bir işletim sistemine sahiptir ve dünyada virüssüz trojansız tek işletim sistemidir.
Saygılarımla.
(Tek istediğim bilen konuşsun, cehalet en büyük düşmandır)

Inanamıyorum ya. Shift delete.net e giriyorum 1 sn sürmüyor sayfanın açılması. Hem de rezil bir bilgisayarım var.

bence bu açık verme olayı birazda arz talep meselesinden kaynaklanıyor. yani dünya üzerinde windows işletim sistemi çok talep ediliyor. ben hayatım da hiçbir evde yada çalıştığım hiçbir işyerinde mac kullanan, linux kullanan kişilere rastlamadım. neden hackerlar mac yada unix tabanlı sistemler için virüs geliştirsinler ki. ben iddea ediyorum mac ve windows kullanıcıları eşit bile olsalar mac daha çok açık verirdi.

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Zaten bildiğim kadarıyla tilkim ile aynı motoru paylaşıyor

Apple Safari : Webkit
Google Chrome : Webkit
Opera : Presto
Mozilla Firefox : Gecko
Internet Explorer : Trident

En hızlı motor Webkit şuanda.
Zaten yapılan performans testlerindede