Sadece Ceza alan Banlanan Üyeler için bir Konu Başlığı olabilir mi =?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Forumda Ceza alan üyelerin kendilerini ifade etmek için sadece ceza alan kişinin yazı yazabildiği altına yorum olmayan bir bölüm oluşturulabilir mi =? Türkiye/ Gündem - Siyaset - Magazin - Konu Dışı gibi. Banlanan üye bölümü diye...

UÇUŞAN üyelerde yazıyor atıyorum tek yönlü İtalya bileti verdik yok Fİnlandiyaya tatile gönderdik. Sen kimsinde şöyle yazarsın böyle dersin hesabı ( Bazen gerekçesi yazılıyor ama çoğu zatem afaki terimler. ) Zaten üye banlandığı için mesajıde silinmiş konuda kaldırılmış oluyor kimse bir şey bilmiyor.

Mesela banlanan Üye oraya girip kendince savunmasını yapsa ve konu silinmese herkes okuyup görüp kendince tartıp karar verse. Şeffaflık için daha iyi olmaz mı =?

Atıyorum küfürden mi ceza yedi. Yazar oraya şu üyenin şu yorumu tahrik etti beni bir an gaflete düştüm yazdım özür dilerim gibi. Veya şu söylemim yanlış anlaşıldı ondan banladım daha dikkatli olacam tarzı. ( Her sabah kalkıyom 2-3 Üye uçurulmuş neden nedir gerekçesi nedir ne yazdıda gitti hiç bilmiyoz. ) Zaten banlanan üye aldığı ceza süresi kadar siteye girip yapamıyorum kendini ifade edemiyor veya aklayamıyor.

Ve altta sansünsür bir şekilde üyenin BAN aldığı söylem teşir edilse tüm üyeler görse neden banlandığını daha güzel olmaz mı =? Hem tarafsızlık hem şeffaflık için. Belki Moderatör adamın yazdığına sinirlendi keyfi banladı canı sıkıldı banladı. Kendi görüşüne ters söyelmde bulundu banladı bunları denetleyen bir yapı var mı =? A moderatörünün verdiği BANI B moderatörü kaldırabiliyor mu veya görebiliyor mu gerekçesini.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Şartı olur oradada küfür ederse ceza 2x olur veya sınırsız banlanır diye...

İletişim kısmı var :D Kimle iletişime geçiyon seni banlayan moderatör ile mi.

Mesela Jack seninde başına geldi banlandın 1 hafta 10 gün derdini anlatamadın. Orada bir konu olsa ve neden banlandın yanlış anlaşıldım özür dilerim flan desen fena mı olurdu.
Yok multi açmakla uğraştın millet arkandan neler neler dedi.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Belki Moderatör adamın yazdığına sinirlendi keyfi banladı canı sıkıldı banladı. Kendi görüşüne ters söyelmde bulundu banladı bunları denetleyen bir yapı var mı =?
Herkesin bir üstü var.

Admin maili açık ona yazabilirsiniz.

A moderatörünün verdiği BANI B moderatörü kaldırabiliyor mu veya görebiliyor mu gerekçesini.
Evet. Kimse tek başına karar vermez. İçiniz rahat olsun. Ve ban sebebi uçuşan üyeler konusuna yazılıyor.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Atıyorum küfürden mi ceza yedi. Yazar oraya şu üyenin şu yorumu tahrik etti beni bir an gaflete düştüm yazdım özür dilerim
Bu yazdığınız şey çok yanlış. Şu anda Orta Doğu ülkelerinin neredeyse tamamı "Pişmanlığa karşı af/indirim" sistemini uyguluyor. Bunun sonucu katil ya affediliyor ya da indirimle çok geçmeden çıkıyor. Öldürdüğü karısının kızını da öldürüyor. Söylediğiniz sistem tamamen mantıklı ama pişmanlık asla sebep olarak kabul edilemez. Yapmayacaktı. Ben birini öldürdüm ama salın beni pişmanım "Ok bro sorun yok" mu diyeceksiniz? Saçma bir düşünce tarzı. O yüzden banlanan üyeler için bir forum başlığı açılabilir, destekliyorum ancak dediğiniz şekilde bir savunma kabul edilmemeli.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392

Mesela Jack seninde başına geldi banlandın 1 hafta 10 gün derdini anlatamadın. Orada bir konu olsa ve neden banlandın yanlış anlaşıldım özür dilerim flan desen fena mı olurdu.

Ben iletişim kısmını bilmiyordum o yüzden açtım multiyi :) sonradan farkettim ve e-posta ile direk admine ulaşabiliyorsunuz.

Senin dediğin yöntem çok karışık olur küfür edince 2x ban demişsin ne bu kızan mı eğlendiriyoruz burada :D

gereksiz.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Ben iletişim kısmını bilmiyordum o yüzden açtım multiyi :) sonradan farkettim ve e-posta ile direk admine ulaşabiliyorsunuz.

Senin dediğin yöntem çok karışık olur küfür edince 2x ban demişsin ne bu kızan mı eğlendiriyoruz burada :D

gereksiz.
Usman Aga. :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu yazdığınız şey çok yanlış. Şu anda Orta Doğu ülkelerinin neredeyse tamamı "Pişmanlığa karşı af/indirim" sistemini uyguluyor. Bunun sonucu katil ya affediliyor ya da indirimle çok geçmeden çıkıyor. Öldürdüğü karısının kızını da öldürüyor. Söylediğiniz sistem tamamen mantıklı ama pişmanlık asla sebep olarak kabul edilemez. Yapmayacaktı. Ben birini öldürdüm ama salın beni pişmanım "Ok bro sorun yok" mu diyeceksiniz? Saçma bir düşünce tarzı. O yüzden banlanan üyeler için bir forum başlığı açılabilir, destekliyorum ancak dediğiniz şekilde bir savunma kabul edilmemeli.

Fark ettiyseniz ben cezası silinsin veya af edilsin diye bir şey söylemedim. Yazdığı söylemi kimse bilmiyor mesaj silinmiş konu kapatılmış... Cezası neyse çeksin. Sadece bir açıklama gelsin diye diyorum diğer üyelere.

Mesela bu üye akşam ne yazdı =? Ben kaçırdım göremedim. Bugün az önceleri gene bir multi açıp kendini ifade etmeye çalışıyordu başta ceza almamıştım sonra moderatörün cevabına gülen emoji atınca banlandım tarzı birşeyler yazıyordu gene banlandı ve konusu silindi.

1597245386182.png

Bakın mesala şu üye banlanırken ne güzel mesajıda görülmüş. Şunu şunu yazdı diye ceza aldı diye.

1597245446253.png

CapScroLL Atatürk ile ilgili ne yazmış olabilir görüp ona göre belki ilişkimi kesecem veya engelleyecem ona göre muhattap olmayacam.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968

Adam ban yemeyi göze alıp küfür ediyor zaten, bir daha küfür etse ne olur?

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Fark ettiyseniz ben cezası silinsin veya af edilsin diye bir şey söylemedim. Yazdığı söylemi kimse bilmiyor mesaj silinmiş konu kapatılmış... Cezası neyse çeksin. Sadece bir açıklama gelsin diye diyorum diğer üyelere.

Mesela bu üye akşam ne yazdı =? Ben kaçırdım göremedim. Bugün az önceleri gene bir multi açıp kendini ifade etmeye çalışıyordu başta ceza almamıştım sonra moderatörün cevabına gülen emoji atınca banlandım tarzı birşeyler yazıyordu gene banlandı ve konusu silindi.

Ekli dosyayı görüntüle 112051

Bakın mesala şu üye banlanırken ne güzel mesajıda görülmüş. Şunu şunu yazdı diye ceza aldı diye.

Ekli dosyayı görüntüle 112052

CapScroLL Atatürk ile ilgili ne yazmış olabilir görüp ona göre belki ilişkimi kesecem veya engelleyecem ona göre muhattap olmayacam.
Dediğim gibi bu söylediğiniz sisteme katılıyorum ama sizin verdiğiniz örnekteki gibi bir savunmayı geçerli görülmemesi gerektiğini söylüyorum. Beni yanlış anlıyorsunuz.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877

Ekli dosyayı görüntüle 112051

Ekli dosyayı görüntüle 112052

Konuya gidip bakabilirsin siz tapın falan diyordu hala duruyor bir iki mesajı

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Banlanan üyenin mesajı açık olarak vermek bu söylemiş olduğu kişiye saygısızlık olmaz mı? O arkadaşımızın gözüne soka soka bak sana attığı hakaret mesajı burada demekten başka bir şey değil.

Ancak şöyle bir durum söz konusu, bazı arkadaşlarımız Uçuşan Üyeler kısmına bakmadan hareket ediyorlar. Lütfen merak ediyorsanız o bölüme ilk önce bakınız.

Bundan sonra farklı bir düşünceye sahip olup, ban alan kişinin tam olarak neden ban aldığını açıklayarak ve hangi madde üzerinden ban aldığı açık olacak.

Bilgilerinize.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Banlanan üyenin mesajı açık olarak vermek bu söylemiş olduğu kişiye saygısızlık olmaz mı? O arkadaşımızın gözüne soka soka bak sana attığı hakaret mesajı burada demekten başka bir şey değil.

Ancak şöyle bir durum söz konusu, bazı arkadaşlarımız Uçuşan Üyeler kısmına bakmadan hareket ediyorlar. Lütfen merak ediyorsanız o bölüme ilk önce bakınız.

Bundan sonra farklı bir düşünceye sahip olup, ban alan kişinin tam olarak neden ban aldığını açıklayarak ve hangi madde üzerinden ban aldığı açık olacak.

Bilgilerinize.
Üyeler dua etsin ki bu forumun yöneticileri çok iyi kalpli. Ben DH forumda adminin sağ kolu gibi olmuştum, her hafta en az 2-3 konuyu sildiriyordum. Şimdi foruma "Din" bölümü açılacakmış, "Katı kurallı üye arıyoruz." dediler, moderatörlüğe adaylığımı koydum, tam benlik bir iş çünkü. Artık bana "Recep Baltaş 2" diyebilirsiniz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Üyeler dua etsin ki bu forumun yöneticileri çok iyi kalpli. Ben DH forumda adminin sağ kolu gibi olmuştum, her hafta en az 2-3 konuyu sildiriyordum. Şimdi foruma "Din" bölümü açılacakmış, "Katı kurallı üye arıyoruz." dediler, moderatörlüğe adaylığımı koydum, tam benlik bir iş çünkü. Artık bana "Recep Baltaş 2" diyebilirsiniz.
DH forumun biz sevgili üyeleri olarak gerekirse yönetimi deviririz. Kimse bizim siyaset ve din konuşmamıza engel olamaz.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Mesela banlanan Üye oraya girip kendince savunmasını yapsa ve konu silinmese herkes okuyup görüp kendince tartıp karar verse. Şeffaflık için daha iyi olmaz mı =?
Bence 500 mesaj üstü üyeler için bu yapılabilir bir de şu banlanan üyelerin forumda herhangi bir konuyu, mesajı görememesi kadar aptal bir özellik yok forumda onu da kesinlikle kaldırmaları lazım çünkü konuyu görmek isteyen adam gider başka tarayıcıdan tekrar girer niye böyle bir özellik konuldu ki?

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Bence 500 mesaj üstü üyeler için bu yapılabilir bir de şu banlanan üyelerin forumda herhangi bir konuyu, mesajı görememesi kadar aptal bir özellik yok forumda onu da kesinlikle kaldırmaları lazım çünkü konuyu görmek isteyen adam gider başka tarayıcıdan tekrar girer niye böyle bir özellik konuldu ki?
o çoğu forumda ve forum scriptinde var. örneğin smf'de (xenforo kullanmadım (admin olarak)) bir forum bölümü açacağım ayarlarda default olarak banlılar göremez yazıyor 2 saat onları düzeltmek için uğraştım.

bu arada başka tarayıcıya gerek yok,
1597254446607.png
diye bişey var.

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Daha ağır küfür eder öylelikle. Siteden banlıp gittiyse kimsenin umrunda olmuyor ki, aşırı önemli bir üyedir bir iki gün önemsenir sonrada kimse hatırlamaz, kısır döngü bu. 1999 yılından beri internetin içindeyim ama aşırı önemli üyede olsa onu bir süre sonra kimse umursamaz. Hem sadece o bölüme özel yazması için sitede düzenlenmesi gereken çok yer olacak, öylede kimse uğraşmaz birde gaza gelip tekrar küfür eder o durumun üzerine, böylelikle bir işe yaramaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...