Saçlarım dökülüyor ne yapabilirim

Bu konuyu okuyanlar

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Öncelikle merhaba arkadaşlar benim bi sorunum var saç dökülme problemi ve bu konuyu neden tekno sitesinde açtın derseniz SDN türkiyenin en büyük platdormu olduğu için burada daha kolay olur dedim

Arkadaşlar ben şuan 14 yaşındayım ve ben 11-12 yaşlarında ergenliğe girdim benim ergenliğe girdiğimden beri saçlarım dökülüyor ve şuan çok seyreldi diyebilirim önde açılmalara var sanki yavaşça dahada açılıyor gibi elimi saçıma atınca bi tuhaf hissediyorum artık ve elimi saçıma her düzeltmek için attığımda elime 3-5 tel gelirdi bazen 1-2 bazen gelmezdi fakat bu aralar pek bi dökülme yok ama yinede elimi saçıma attığımda ara sıra da olsa dökülme oluyor 1-2 fln psikoloj. olarak etkiliyor beni ve hep şu geliyor aklıma ya kel kalırsam diye bi yandan saçlarım yine çıkar dökülen yerlerden diyorum ama böyle nereye vararım bilmiyorum doktora gitmek bu sıralar biraz riskli korona virüs var ve çoğu hastane randevu ile hasta alsada yinede bazen olumsuz sonuç oluyor randevuda arkadaşlar dökülme genetik değil yani babamın saçlarında bi dökülme yok olmadı da ama annemde baya bi var onun saçı dökülüyor baya seyrelmiş ama annemin dökülüyor diye benim saçım da dökülmez diye düşünüyorum yani bilemiyorum nedenini babama hastaneye gidelim dediğimde koronayı bahane ediyor çoğu sefer ve diyorki sen gençsin büyüyorsun saçın gelişiyor ondanır yada sana öyle geliyor diyor. Ne yapmalıyım arkadaşlar benimle aynı sorunu yaşayan varmı yada daha önceden yaşaıypta şimdi kurtulmuş birileri varmı aranızda yada bigili olarak bana yardımcı olacak varmı aranızda beni umarım anlamışsınızdır en kısa bu şekilde yazılanilirdi bu lütfen yardım edin en kısa sürede cevaplarınızı bekliyorum kendinizi benim yerime koyun lütfen :I

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Randevunu alıp doktora git bence. Kendin tedavi etmeye çalışma sonra bakarsın daha kötü olur falan.
Maalesef hastaneye gidemiyorum ya hiçbir hastane müsait değil sağlık ocağına gitmeyi düşünüyorum pazartesi günü bi kan analizi yaptırıcam vitamin eksikliğinden saç dökülme olduğunu düşünüyorum olabilirmi sizce çünki ben son 4 yıldır uyku,yeme içme düzenimi bozmuştum gece hep geç saatlerde yatıyorum yeme içme düzenim çok bozuk vitamin eksikliği olabilir

Reaksiyon puanı
91
Knk kesinlikle doktora git sakın o internetteki abuksubuk zeytinyağı dok fln diyenleri dinleme kesinlikle doktora git

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Knk kesinlikle doktora git sakın o internetteki abuksubuk zeytinyağı dok fln diyenleri dinleme kesinlikle doktora git
knk zaten onlara inanmıyorum şuan hastaneye gidemiyorum ama ilk fırsatta gitmeye çalışacağım pazartesi günü bi büyüğümle sağlık ocağına gideceğim kan aldırıcam bakalım sonuç ne olacak ben dediğim gibi vitaminsizlikte olabilir diyorum ama bakalım bu arada babam kel değil ama saç seyrek 37 yaşında ve saçlar beyaz bende de aynısı olmaz deme yani olmaz heralde diye düşünüyorum kellik olsa tamm derim ama değil pazartesi günü sonuçları yazarım son 2 günü atlatayım da :D

Reaksiyon puanı
91
knk zaten onlara inanmıyorum şuan hastaneye gidemiyorum ama ilk fırsatta gitmeye çalışacağım pazartesi günü bi büyüğümle sağlık ocağına gideceğim kan aldırıcam bakalım sonuç ne olacak ben dediğim gibi vitaminsizlikte olabilir diyorum ama bakalım bu arada babam kel değil ama saç seyrek 37 yaşında ve saçlar beyaz bende de aynısı olmaz deme yani olmaz heralde diye düşünüyorum kellik olsa tamm derim ama değil pazartesi günü sonuçları yazarım son 2 günü atlatayım da :D
Helal kanama
Mesaj otomatik birleştirildi:

Helal kankama
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnşallah bunuda atlatırsın reis

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar yarın allahın izniyle inşallah sağlık ocağına gidiyorum kan tahlili yaptırayım benim düşüncem vitaminsizlik olabilir çünkü kıl kaybı da var kolumu ovduğumda fln kılda elime gelior araştırdığıma göre bu vitaminsizlikten ama büyük konuşmıcam inşallah atlatacağım bunu 3 yıldır dökülüyordu saçlarım önemsemiyordum ama şimdi seyreldiği için çok önemsedim dua edin arkadaşlar bana inşallah sonuç ciddi olmaz doktorların yardımyla allahın ızniyle sizlerin dualarıyla atlatcağım inşallah tekrar saçlarım gürleşir dökülerek açılar yerler kapanır dökülmeden kurtulurum sağlıklı saçlara kavuşurum inşallah

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
bildiğim kadarıyla saçlar vücuttaki vitamini alıyor hatta fazla saç uzatmak bu yüzden vitamin eksikliğine sebep oluyor. Vitaminsizliktendir diye düşünüyorum. Fazla proteinde kıllanmaya sebep oluyor. Bıldırcın yumurtasında bolca protein var diye biliyorum. Bıldırcın yumurtası tüketebilirsin. Ama genede doktora git tahlil yaptır farklı bir durumda olabilir.

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
sinir, stres, yaşadığın ortam, aldığın hava, yediğin yemek, taşıdığın gen aslında birçok etken var dökülmesine neden olan.
tavsiyem saçlarının kısa tutulması. sürekli 3 numara vur. bir de badem yağı sür saçlarına masaj yap. satın alırken dikkat et. kimi marka yağın içine başka yap katıyor. sen soğuk sıkım al. arifoğlu baharat ın var mesela soğuk sıkım badem yağı.

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
işte yarın sağlık ocağına gideceğim hastanelere şuan gidemiyorum sağlık ocağında bi tahlil yapayım olmadı hastaneye giderim öneriniz için çok teşkürrler

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
arkadaşlar sabah 11 de sağlık ocağına gittim sadece gebe kan tahlili yapıyoruz dediler hastaneye gitmelisiniz dediler o zaman çocuk hastanesinden randevu alıcam öyle gidicem başka seçenek yok ama randevu tarihi çok geç veriliyor ayın 25 i gibi çıkıyor o kadar vaktim yok

Reaksiyon puanı
91
arkadaşlar sabah 11 de sağlık ocağına gittim sadece gebe kan tahlili yapıyoruz dediler hastaneye gitmelisiniz dediler o zaman çocuk hastanesinden randevu alıcam öyle gidicem başka seçenek yok ama randevu tarihi çok geç veriliyor ayın 25 i gibi çıkıyor o kadar vaktim yok
Reis kaç yasindasin

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Aynı yastayiz kellik varsa 18 yasinda saç ekimi vb şeylere başvur tabi istersen
ya şimdi saç ekimi dinen uygun değil ve ben doğru yoldan kazanmak istiyorum onun için ekim meselesini hep sallarım ama şuan müdahale yapma imkanım var da işte gelde hastaneye git gidebilirsen :D

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
Hastaneye git dostum. Hiçbir şampuanın dökülmeye engel olabildiğini görmedim.

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
yarın behçet uz hastanesinden randevu alacağım inşallah kısa sürede olur babamla bi gideyim korona da nasipte varsa alırız yoksa sapa sağlam eve döneriz inşallah dua edin bana arkadaşlar :)

Reaksiyon puanı
91
ya şimdi saç ekimi dinen uygun değil ve ben doğru yoldan kazanmak istiyorum onun için ekim meselesini hep sallarım ama şuan müdahale yapma imkanım var da işte gelde hastaneye git gidebilirsen :D
Reis bazen saç durup
yarın behçet uz hastanesinden randevu alacağım inşallah kısa sürede olur babamla bi gideyim korona da nasipte varsa alırız yoksa sapa sağlam eve döneriz inşallah dua edin bana arkadaşlar :)
Dualarımız seninle??

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
şampuanını değiştir vitamin al doktorunla iletişim kur

Reaksiyon puanı
91
Bide knk kullandığın şampuanın saç tipine ve cinsiyetine uygun olmasına dikkat et saç tipini bilmiyorsan tüm saç tipleri için yazan şampuanları al ben öyle yapiyom

mertrr15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Merhaba, birçok nedeni olabilir saç dökülmesinin ama en iyi kararı hekim verecektir. Sağlıklı günler.

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar sonunda allaha şükür randevu aldım 21 ocakta gidiyorum inşallah rabbimin izniyle saçlarım eski haline döner sağlıklı,gür,uzun saçlarım olur inşallah