Saç dökülmesi , sivilce ...

Bu konuyu okuyanlar

emrahxlx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1. yüzüm sivilce doldu ne yapablirim önerileriniz nelerdir?
2. saç dökülmesinde önerileriniz neler ?

Önerileriniz için simdiden ty...

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Kelin ilacı olsa başına sürermiş.

sivilce için ise çekirdek yeme..fazla hayal kurma...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
ben senin yerinde olsam önce doktora bir görünürdüm.

saç için ise benim aklıma gelen ilk öneriler; çok fazla kaynar su ile saç yıkama, şampuanına dikkat et, jöle kullanma veya kullanıyorsan sık yıka hava alsın saçların, eğer uzunsa saçların kısalt. benim saçlar uzayınca daha da çok dökülüyor.

sivilce konusunda ise sana önerim; namaza başla :) sakın kızma ama bana. sık sık yüzünü yıkarsan ve temiz tutarsan yüzünü sivilcelerden kurtulabilirsin.

bunlar benim amatör görüşlerim. o nedenle önerim, kesinlikle uzmana danışman.

emrahxlx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eywallah önerileriniz için...

gizli_özne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sivilce ve saç dökülmelerinin hormonal, metabolik, mikrobik pek çok sebepleri var Saç dökülmesini durdurmak, istiyorsan çözümün dıştan değil içten geldiğini unutma
Önce doğru ve dengeli bir beslenme planı yap, stresten, üzüntüden, uykusuzluktan uzak bir yaşam planı yap.sivilce içinde troy abinin dediğini uygula derim:mrgreen:

geçmiş olsun.. sağlıklı ve güzel günler dilerim.

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
sivilce için mutlaka doktara git. herkes yeme alışkanlığından dolayı der ancak çok bilgili ve konusunda uzman birçok doktor tanıdığıma göre yeme alışkanlığı sivilcelerde sanılanın aksine çok az etkili. yani doktora gitmeni ve verdiği ilaçları kullanmanı tavsiye ederim. ileriki yaşlarında portakal gibi delikli bir yüze sahip olmaman için.

ayrıca saç dökülmesine gelirsek, genetik en önemli faktör. yani baban, anne tarafın kel ise sende büyük ihtimalle kel olursun. bunun yanında stres de önemli bir etmen. ama günümüzde stresten uzak olmak çok zor.
saç konusunda bir başka tavsiyem de beslenmene önem ver, çünkü saç beslenemediği için dökülür yada zayıflar.bol sebze meyve tüket, protein ağırlıklı beslen.
saçını çok uzatma, çünkü uzun saçın bakımı çok zordur. şampuanını iyi seç. bioxin kullanmanı tavsiye etmem.
son olarak en kötü ihtimal toppik kullanırsın :D

extra_terrestre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
sivilcelerin için troy'un tavsiyesine katiliyorum ve eger cok hassas bir cildin yoksa her gece yatmadan once limon suyu surebilirsin.ben denedim faydasi oluyor ve daha gergin bir cilde sahip olursun ;)

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Merhaba,
Öncelikle yaş bilgin önemli. Hangi dönemdesin?(Ergenlik-Yetişkinlik) Ve bu sorunlar seni ne kadar rahatsız ediyor. Cilt Tipin, önemli önemsiz rahatsızlıkların, kullandığın ilaçlar vs. bunları bilmemiz gerekir ki ona göre bir tavsiyede bulunabilelim. Sonra;
Sivilce İÇin Bu ilacı Tavsiye ederim yanlız bunu Sakın Doktora Gitmeden alıp Kulanma
Buyur Linkte Oku Sonuna Kadar oku sivilceler için önerilen ilaçtır.
http://www.roaccutane.com.tr/sub/sss.php
bu fikre katılmıyorum. Yani bu ilaç iyi bir şey değil. Bir çok yan etkisi mevcut. Amerika'da Roaccutane' a bağlı olarak artan intihar vakalarından dolayı çok titizlikle ve mecbur kalındıkça kullanılan bir ilaç. Depresyonu tetiklediği biliniyor. Zaten saçların da dökülür bu ilacı kullandığın zaman. Saçlarının yerine çıkacağı söylenir ama eskisi gibi olacağını garanti edemezler. Bence önce bir doktora git, Cildiye Mütehassısına ya da Dermotoloji Uzmanına. Ama iyi bir tahlil iste. Bu siteyi bir incele istersen http://www.suicide.org/accutane-roaccutane-suicide.html

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Uzman kişilere görünmek en doğrusu olur.

PRaNGA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
En iyi ilaç zaman. Zamanla hepsi gider ve arkana baktıgında bu kadar dert ettine çok gülüceksin :)

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Benimde sivilce sorunum vardı 8 ay önce doktora moktora gitmeden kendimce bi araştırma yaptım netten.Herkez roaccutane ilacını öneriyordu.Aldım 3 ay kullandım afedersiniz bi boka yaramadı aksine ciltte yağ yapıyo.Sonra benjamin öneren çok kişi vardı benjamin kullanıyorum 7 aydır %90 ı geçti kullanmayada devam ediyorum

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
En iyi ilaç zaman. Zamanla hepsi gider ve arkana baktıgında bu kadar dert ettine çok gülüceksin :)

Böyle diyen çok gördüm.Hiçbi tedbir almassan daha çok kalıcı oluyo bu sefer görüyosun zamanın nası bişey olduğunu.18 yaşına kadar ne yaptın yaptın 18 den sonra çok zor iğleşiyo ve kalıcı oluyo.Ergenliktir ergenliktir geçer diyolar n*h geçer!

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Benimde sivilce sorunum vardı 8 ay önce doktora moktora gitmeden kendimce bi araştırma yaptım netten.Herkez roaccutane ilacını öneriyordu.Aldım 3 ay kullandım afedersiniz bi boka yaramadı aksine ciltte yağ yapıyo.Sonra benjamin öneren çok kişi vardı benjamin kullanıyorum 7 aydır %90 ı geçti kullanmayada devam ediyorum
ocam bejamin dediğin sey tam olarak nedir?
ben de aynı dertten muzdaribim

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2

Böyle bi krem.Herhangi bi eczaneye gidip Benzamycin sivilce kremi dediğin zaman hemen verirler.Fiyatı 30 ytl.Ancak cilde göre etkisi değişiyomuş.Ben çok krem denedim bitkilerden tut ilaçlara her türlü kremlere kadar.Bi bu iyi geldi.AMa sen yinede DOKTORa gitmeden kullanma derim.Banada böyle dediler ben çıldırcaktım kullandım gerçi ama :D

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
He bu arada söylemeden geçmiyim şu ana kadar tam değil ama 7 yada 8 i geçmez kullandığım kutu. EN FAZLA 8 yani.İsterseniz 8 ay önceden bi foto ve şu anki halimden bi foto koyabilirim fark için.

chatLaqim

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Böyle bi krem.Herhangi bi eczaneye gidip Benzamycin sivilce kremi dediğin zaman hemen verirler.Fiyatı 30 ytl.Ancak cilde göre etkisi değişiyomuş.Ben çok krem denedim bitkilerden tut ilaçlara her türlü kremlere kadar.Bi bu iyi geldi.AMa sen yinede DOKTORa gitmeden kullanma derim.Banada böyle dediler ben çıldırcaktım kullandım gerçi ama :D

bnde kullandım bu kremi işe yaramıo die bıraktm... bu aralar tvde ahmet maranki meşhur onun soğan kürü fln var, qülsuyu fln işte. ama tavsiyem herzamn doğal ilaçlar kullanın bu tür kremler fln bazen cildi daha çok bozuo ve özellikle doktora gitmedn kesinlikle ilaç veya krem kullanılmamalı...

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Valla ben bütün bitkiselleri denedim. ayrıca gül suyu sürdükten sonra leş gibi kokuyo. benjamini her gece yatarken sür. geçirir

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
moruq eskiden bendede coktu sivilce hatta akne falan ama askere bi gittim orda hergün yardırdım k.mızdan terler aktı ağustosun sıcağında yemek yemek için hergün 3 km. yol yürüdüm günde 3 öğün olursa 3x3=9 9x460 gün= 4140 km. (yani 13 kere kayseri ankara arası yol yaptım) yüzümden böyle terler akardı soğuk suyun altına kendimizi zor atardık ozaman terleyince yüzün yağlar hep gidiyor ve sivilceler geciyor bende öyle oldu askerdende 2 hafta önce geldim. :d

Zibi$

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ter vücuttaki kiri atar doğru :)

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bakım, sivilceyi de engeller
Cilt bakımı nasıl olmalı ve ne sıklıkta yapılmalı?
Cilt tipine göre, hem kullanılan maddeler, uygulama yolları, şekilleri hem de uygulamanın sıklığı değişiyor. Dermatologlar, hastalara tedaviye destek amacıyla cilt bakımı uygular. Böylece deriyi incelterek tedaviyi hızlandırmayı sağlarlar. Cilt bakımı, bu amaçla 7-10 günlük aralarla ve 5-6 seans şeklinde uygulanır. Bu bakımlar sonunda lekeler bir miktar açılır. Ayrıca leke açıcı kremlerin etkinliği artar, hastanın ince kırışıklıkları hafifler, günlük kırışıklık kremlerinin emilimi artar ve yağlı bir deride sivilce oluşumu engellenebilir. Her seanstan önce cilt yıkanır, sonra derin temizlik, glikolik asit (meyve asidi) ile yüzeysel peeling (soyma), seans sonunda da deri problemlerine yönelik (leke, kırışıklık, akne) kremler ve güneş koruyucu uygulandıktan sonra gerekirse nemlendirici de sürülebilir.
Cilt bakımı hangi aşamalardan oluşuyor?
Cilt temizliği: Özellikle temizlik mutlaka her gün yapılmalı. Cilt çok yağlı değilse yalnız akşam uygulanabilir. Yatmadan önce derideki kir, toz, makyajın temizlenmesi çok önemli. Makyaj temizliği, cilt tipine göre yağı çözebilen losyon, süt, kremlerle yapılabilir. Makyaj yoksa nötr (PH=7) veya asit (PH=5,5) yapıda sabunlar da kullanılabilir.
Tonik (sıkıştırıcı): Gülsuyu, retinoik asit, salisilik asit, glikolik asit veya resorsin bu aşamada kullanılabilir. İnce, hassas, kuru ciltler bu aşamayı atlayabilirler.
Nemlendirme: Yağlı ciltlerin özellikle göz ve dudak çevresine, kuru ciltler için tüm yüze jel, losyon, krem, maske formlarında alfahidroksi asit (AHA), betahidroksi asit (BHA), hyalüronik asit, gliserin gibi maddeler mutlaka her gün uygulanmalı. Maskelerdeki etken maddeler, yüzde daha uzun süre (15-20 dakika) tutularak, az sayıda (haftada 2-3 gün) uygulama ile daha etkili olabiliyor.
Güneşten korunma: Cilt bakımında olmazsa olmazlardan biri. Bu korunma biçimi leke oluşumunu, kırışmayı engellediği gibi deri kanserinden de korunmanın tek yöntemidir. Yaşa göre anti-aging ürünler kullanılacaksa bu aşamada güneş koruyucularından önce ve (veya) akşam uygulanabilirler.
Cilt bakımı sırasında nelere dikkat edilmeli?
# Cilt bakımı yapan kişi temizliğine özen göstermeli. Ellerine tercihen eldiven giymeli, yüze uygulanan tüm malzeme ve maddeler tek kullanımlık olmalı.
# Bakım yapılan deride aktif akne (sivilce) veya bulaşıcı başka bir enfeksiyon (siğil, uçuk, mantar vb.) olmamalı.
# Siyah veya beyaz noktalar (açık ve kapalı komedonlar) zorlanarak çıkarılmamalı.
# Peeling işlemi yazın yapılmamalı.
# Cilt bakımı sonrası güneşten koruyucu krem sürülmeli. Seanslar boyunca güneşten korunmaya özen gösterilmeli.

Cildi çok temizlemek de zararlı
Sabun zararlı mı?
Hayır, kullanma biçiminize bağlı. Günde 10-15 defa sabun kullanırsanız cildinizi kurutur, buruşturur ve tahrip eder. Ama sabun, uzun vadeli yaşlanmaya neden olmaz. Kuruluk, yaşlı derinin sonucudur, nedeni değil.
Sabunun cinsi önemli mi?
Klasik sabunları günde iki-üç kez kullanabilirsiniz ve bu problem yaratmaz. Cilt nemini, yağını tekrar yerine koyuyor çünkü. Sosyoekonomik düzeyin yükselmesiyle neredeyse her gün duş alınıyor, banyo yapılıyor. Derimiz buna çok hazırlıklı değil ve kuruma oluşuyor. Sonuçta yaşlanma değil ama kuruluk, kaşınma ve egzama olabiliyor.
Krem cilt için gerekli mi?
Duruma göre değişir. Biz cildimizi olması gerektiğinden fazla temizliyoruz. Böyle olunca ister istemez nemlendiricilere muhtaç kalıyoruz. Yaşlanma ve güneşin etkisiyle kuruma olduğundan kreme ihtiyaç var.
Özellikle nemlendiricileri banyodan sonra uyguladığımızda çok daha etkili oluyor.
Çok sayıda krem var. Hem gözaltı, hem gündüz, hem gece... Liste uzayıp gidiyor. Hepsini kullanmak şart mı?
Hepsini kullanmak şart değil. Ne amaçladığınızı belirleyin. Kırışıklıkları azaltmak istiyorsanız, buna yönelik ürünleri kullanın. Mucizevi olmasa da faydalılar. Altı ay-bir yıl kullandığınızda etkisini görebiliyorsunuz.
Özellikle içinde ne madde olduğunu, neye yönelik olduğunu bildiğiniz ürünleri kullanın.

* * * * *

Kuru cilde domates, çatlak dudağa bal
Dışarıdan satın alınan ürünler dışında doğal maddelerden hazırlanan karışımlar da cilt güzelliği için kullanılabiliyor.
Kuruyan cildi canlandırma: Büyükçe bir domatesi doğrayarak küçük küçük parçalar haline getirdikten sonra içine iki yemek kaşığı badem tozu ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze yedire yedire sürün. 10 dakika sonra yüzünüzü durulayın ve üzerine nemlendirici krem sürün.
Göz çevresindeki kırışıklıklar: Jel şeklindeki göz kremi, göz çevresindeki ince kırışıkların hafifletilmesi için yardımcı olabilir, ancak kremi göz çevresine hafifçe uygulanması gerekir. Gözaltındaki siyah halkanın giderilmesi için ise elma kullanabilirsiniz. Gözünüze iki dilim elma koyun ve meyve asidinin siyah halkayı hafifletmesini bekleyin.
Çatlayan dudaklar için: Yumuşak bir diş fırçasıyla dudaklarımızı hafifçe fırçaladıktan sonra dudaklarınıza balla masaj yapın. Balın içerdiği vitamin ve nemlendirici maddeler çatlayan dudakları iyileştirir.
Sertleşen ellerimizi yumuşatmak: İki haşlanmış patates, bir bardak süt, beş damla gül suyu ve iki yumurtayı iyice karıştırdıktan sonra elde edilen karışımı elinize sürün ve 10 dakika bekleyin. Elinizin ipek gibi yumuşadığını göreceksiniz. Gece yatmadan önce elinize ılık zeytinyağı sürün ve üzerine lastik bir eldiven geçirin. Sabah kalktığınızda eskiye göre çok güzelleşmiş, kadife gibi ellerle karşılaşacaksınız.

ALINTIDIR. Arşivimde buldum istiyorsan devamını gönderebilrm. Cilt Güzelliği yazı dizisi.

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Ben sivice içim Cleocin-T kullanmıştım. Antibiyotik etkisinden dolayı sivilceleri kurutuyor. Hatta doktorun önerdiğinden biraz daha sık kullandım. faydasını gördüm. Ergenlik dönemindeysen uzunca bir süre kullanman gerekecek. Çünkü kullanmayı bırakınca sivilceler bir süre sonra geri geliyor. Herhangi bir yan etkisine rastlamadım.

PRaNGA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Böyle diyen çok gördüm.Hiçbi tedbir almassan daha çok kalıcı oluyo bu sefer görüyosun zamanın nası bişey olduğunu.18 yaşına kadar ne yaptın yaptın 18 den sonra çok zor iğleşiyo ve kalıcı oluyo.Ergenliktir ergenliktir geçer diyolar n*h geçer!
Şahsen Ben 18 yaşındayım Hİç bir Problemim yok.Zamanında bende de çok vardı. hiç bir ilaç neyim kullanmadım. Dua edersen olur fakat sende sıkıntı oldugu için degil.Herkes için dua okuyacaksın ki sende hayırlı olanlardan ol.Ama sen kendinden vazgeçmişssin.Doktora degil Prof. doktora görünsen çare bulmaz.Sadece sivilce degil bütün hastalıklar için geçerli.Yüce Yaratıcı istemedikçe.Unutma Doktorlar Vesile.

gizli_özne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlarım bir şey daha eklemek istiyorumm sevin ,sevilin, mutlu olun . Mutlu insanların cildi de, yüzü de, saçı da parlar mutluluk bağışıklık sisteminizi güçlendirir, hastalıklara karşı da direnciniz artar. :D

extra_terrestre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben sivice içim Cleocin-T kullanmıştım. Antibiyotik etkisinden dolayı sivilceleri kurutuyor. Hatta doktorun önerdiğinden biraz daha sık kullandım. faydasını gördüm. Ergenlik dönemindeysen uzunca bir süre kullanman gerekecek. Çünkü kullanmayı bırakınca sivilceler bir süre sonra geri geliyor. Herhangi bir yan etkisine rastlamadım.

tavsiye ettigin ilaç çok etkili ben kutusunu goturup eczaneden isteyince recetesiz veremeyiz bu cok ozel bir antibiyotik dediler doktor bir yakinimda bilicsiz kullanilinca cilde zarar verebilecegini soyledi..
eger arkadasin sivilceleri gercekten rahatsiz edici boyuttuysa bence bir dermatologa gorunsun ;)

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
ben senin yerinde olsam önce doktora bir görünürdüm.

saç için ise benim aklıma gelen ilk öneriler; çok fazla kaynar su ile saç yıkama, şampuanına dikkat et, jöle kullanma veya kullanıyorsan sık yıka hava alsın saçların, eğer uzunsa saçların kısalt. benim saçlar uzayınca daha da çok dökülüyor.

sivilce konusunda ise sana önerim; namaza başla :) sakın kızma ama bana. sık sık yüzünü yıkarsan ve temiz tutarsan yüzünü sivilcelerden kurtulabilirsin.

bunlar benim amatör görüşlerim. o nedenle önerim, kesinlikle uzmana danışman.
Troy besleyici wax dediğimiz bal mumundan yapılmış joleler var artık hem besliyo hem güzel kokutuyo hemde dökmmüyo ve normal jole gibi şekil veriyor ;) bende wax kullanıyorum avcılardan aldım isteyen olursa bana özel mesaj atsın ben açık adres vereceğim (burda reklam yapmayayım) ayrıca buradan inceleyebilirsiniz sadece 3 tl

tuvana

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bence bir cilt doktoruna git sen saç dökülmesi ırsi ise çaresi yok.Eğer değilse çeşitli ilaçlarla kurtulabilirsin saç dökülmesi insanın psikolojisinide etkiliyor aynı sorunu bende yaşıyorum maalesef geçmiş olsun.

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
wax jole volkanik kilden yapiliyo bildigime göre askerdeyken kullanirdim özellikle kuaförlerden satin alirdim ama sakin kullanma geceleri yikamazsan sabaha kadar sacin mahvoluyo dökülüyo yoksa sacin ne alaka adam sacim dökülüyo demis sen adama jole önermissin tamamen yanlis bi öneri..

mydg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
saç dökülme sorunu yaşayan arkadaşlara kesinlikle Minoxidililacını öneririm gerçekten işe yarıyor zaman alsada doğruk kullanıldığı takdirde çok güzel etkileri olabiliyor buradan da bakabilirsiniz www.minoxidilsatis.com

---------- Post added at 15:08 ---------- Previous post was at 15:07 ----------

saç dökülme sorunu yaşayan arkadaşlara kesinlikle Minoxidililacını öneririm gerçekten işe yarıyor zaman alsada doğruk kullanıldığı takdirde çok güzel etkileri olabiliyor buradan da bakabilirsiniz www.minoxidilsatis.com