Saç dökülmesi , sivilce ...

emrahxlx

Asistan
1. yüzüm sivilce doldu ne yapablirim önerileriniz nelerdir?
2. saç dökülmesinde önerileriniz neler ?

Önerileriniz için simdiden ty...

ZorhaK

Rektör
Kelin ilacı olsa başına sürermiş.

sivilce için ise çekirdek yeme..fazla hayal kurma...

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
ben senin yerinde olsam önce doktora bir görünürdüm.

saç için ise benim aklıma gelen ilk öneriler; çok fazla kaynar su ile saç yıkama, şampuanına dikkat et, jöle kullanma veya kullanıyorsan sık yıka hava alsın saçların, eğer uzunsa saçların kısalt. benim saçlar uzayınca daha da çok dökülüyor.

sivilce konusunda ise sana önerim; namaza başla :) sakın kızma ama bana. sık sık yüzünü yıkarsan ve temiz tutarsan yüzünü sivilcelerden kurtulabilirsin.

bunlar benim amatör görüşlerim. o nedenle önerim, kesinlikle uzmana danışman.

gizli_özne

Asistan
Sivilce ve saç dökülmelerinin hormonal, metabolik, mikrobik pek çok sebepleri var Saç dökülmesini durdurmak, istiyorsan çözümün dıştan değil içten geldiğini unutma
Önce doğru ve dengeli bir beslenme planı yap, stresten, üzüntüden, uykusuzluktan uzak bir yaşam planı yap.sivilce içinde troy abinin dediğini uygula derim:mrgreen:

geçmiş olsun.. sağlıklı ve güzel günler dilerim.

YoungClever

Profesör
sivilce için mutlaka doktara git. herkes yeme alışkanlığından dolayı der ancak çok bilgili ve konusunda uzman birçok doktor tanıdığıma göre yeme alışkanlığı sivilcelerde sanılanın aksine çok az etkili. yani doktora gitmeni ve verdiği ilaçları kullanmanı tavsiye ederim. ileriki yaşlarında portakal gibi delikli bir yüze sahip olmaman için.

ayrıca saç dökülmesine gelirsek, genetik en önemli faktör. yani baban, anne tarafın kel ise sende büyük ihtimalle kel olursun. bunun yanında stres de önemli bir etmen. ama günümüzde stresten uzak olmak çok zor.
saç konusunda bir başka tavsiyem de beslenmene önem ver, çünkü saç beslenemediği için dökülür yada zayıflar.bol sebze meyve tüket, protein ağırlıklı beslen.
saçını çok uzatma, çünkü uzun saçın bakımı çok zordur. şampuanını iyi seç. bioxin kullanmanı tavsiye etmem.
son olarak en kötü ihtimal toppik kullanırsın :D

sivilcelerin için troy'un tavsiyesine katiliyorum ve eger cok hassas bir cildin yoksa her gece yatmadan once limon suyu surebilirsin.ben denedim faydasi oluyor ve daha gergin bir cilde sahip olursun ;)

evowinds

Dekan
Onursal Üye
Merhaba,
Öncelikle yaş bilgin önemli. Hangi dönemdesin?(Ergenlik-Yetişkinlik) Ve bu sorunlar seni ne kadar rahatsız ediyor. Cilt Tipin, önemli önemsiz rahatsızlıkların, kullandığın ilaçlar vs. bunları bilmemiz gerekir ki ona göre bir tavsiyede bulunabilelim. Sonra;
Sivilce İÇin Bu ilacı Tavsiye ederim yanlız bunu Sakın Doktora Gitmeden alıp Kulanma
Buyur Linkte Oku Sonuna Kadar oku sivilceler için önerilen ilaçtır.
http://www.roaccutane.com.tr/sub/sss.php
bu fikre katılmıyorum. Yani bu ilaç iyi bir şey değil. Bir çok yan etkisi mevcut. Amerika'da Roaccutane' a bağlı olarak artan intihar vakalarından dolayı çok titizlikle ve mecbur kalındıkça kullanılan bir ilaç. Depresyonu tetiklediği biliniyor. Zaten saçların da dökülür bu ilacı kullandığın zaman. Saçlarının yerine çıkacağı söylenir ama eskisi gibi olacağını garanti edemezler. Bence önce bir doktora git, Cildiye Mütehassısına ya da Dermotoloji Uzmanına. Ama iyi bir tahlil iste. Bu siteyi bir incele istersen http://www.suicide.org/accutane-roaccutane-suicide.html

PRaNGA

Asistan
En iyi ilaç zaman. Zamanla hepsi gider ve arkana baktıgında bu kadar dert ettine çok gülüceksin :)

Zibi$

Profesör
Benimde sivilce sorunum vardı 8 ay önce doktora moktora gitmeden kendimce bi araştırma yaptım netten.Herkez roaccutane ilacını öneriyordu.Aldım 3 ay kullandım afedersiniz bi boka yaramadı aksine ciltte yağ yapıyo.Sonra benjamin öneren çok kişi vardı benjamin kullanıyorum 7 aydır %90 ı geçti kullanmayada devam ediyorum

Zibi$

Profesör
En iyi ilaç zaman. Zamanla hepsi gider ve arkana baktıgında bu kadar dert ettine çok gülüceksin :)

Böyle diyen çok gördüm.Hiçbi tedbir almassan daha çok kalıcı oluyo bu sefer görüyosun zamanın nası bişey olduğunu.18 yaşına kadar ne yaptın yaptın 18 den sonra çok zor iğleşiyo ve kalıcı oluyo.Ergenliktir ergenliktir geçer diyolar n*h geçer!

antilove

Profesör
Benimde sivilce sorunum vardı 8 ay önce doktora moktora gitmeden kendimce bi araştırma yaptım netten.Herkez roaccutane ilacını öneriyordu.Aldım 3 ay kullandım afedersiniz bi boka yaramadı aksine ciltte yağ yapıyo.Sonra benjamin öneren çok kişi vardı benjamin kullanıyorum 7 aydır %90 ı geçti kullanmayada devam ediyorum
ocam bejamin dediğin sey tam olarak nedir?
ben de aynı dertten muzdaribim

Zibi$

Profesör

Böyle bi krem.Herhangi bi eczaneye gidip Benzamycin sivilce kremi dediğin zaman hemen verirler.Fiyatı 30 ytl.Ancak cilde göre etkisi değişiyomuş.Ben çok krem denedim bitkilerden tut ilaçlara her türlü kremlere kadar.Bi bu iyi geldi.AMa sen yinede DOKTORa gitmeden kullanma derim.Banada böyle dediler ben çıldırcaktım kullandım gerçi ama :D

Zibi$

Profesör
He bu arada söylemeden geçmiyim şu ana kadar tam değil ama 7 yada 8 i geçmez kullandığım kutu. EN FAZLA 8 yani.İsterseniz 8 ay önceden bi foto ve şu anki halimden bi foto koyabilirim fark için.

chatLaqim

Asistan

Böyle bi krem.Herhangi bi eczaneye gidip Benzamycin sivilce kremi dediğin zaman hemen verirler.Fiyatı 30 ytl.Ancak cilde göre etkisi değişiyomuş.Ben çok krem denedim bitkilerden tut ilaçlara her türlü kremlere kadar.Bi bu iyi geldi.AMa sen yinede DOKTORa gitmeden kullanma derim.Banada böyle dediler ben çıldırcaktım kullandım gerçi ama :D

bnde kullandım bu kremi işe yaramıo die bıraktm... bu aralar tvde ahmet maranki meşhur onun soğan kürü fln var, qülsuyu fln işte. ama tavsiyem herzamn doğal ilaçlar kullanın bu tür kremler fln bazen cildi daha çok bozuo ve özellikle doktora gitmedn kesinlikle ilaç veya krem kullanılmamalı...

Zibi$

Profesör
Valla ben bütün bitkiselleri denedim. ayrıca gül suyu sürdükten sonra leş gibi kokuyo. benjamini her gece yatarken sür. geçirir

S4B0T4J

Profesör
moruq eskiden bendede coktu sivilce hatta akne falan ama askere bi gittim orda hergün yardırdım k.mızdan terler aktı ağustosun sıcağında yemek yemek için hergün 3 km. yol yürüdüm günde 3 öğün olursa 3x3=9 9x460 gün= 4140 km. (yani 13 kere kayseri ankara arası yol yaptım) yüzümden böyle terler akardı soğuk suyun altına kendimizi zor atardık ozaman terleyince yüzün yağlar hep gidiyor ve sivilceler geciyor bende öyle oldu askerdende 2 hafta önce geldim. :d