Sabit diskten anlayan biri yardımcı olabilir mi?

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
ben bunun 32 mb önbelleklisini kullanıyorum. gayet memnunum. tavsiye ederim. 64 mb versiyonu daha da iyidir muhtemelen. hem performanslı hem de sessiz. wd modellere göre de fiyatı baya uygun. :)

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Alırsan memnun kalacağına eminim. Fakat 1tb diski kısa sürede doldurursun ki kısa süre önce bu fiyata 2,5 tb alabiliyordun. Son aldığım iki hdd ikinci el aldım ve memnunum. Temiz ikinci el bulursan daha uygun fiyata alacağını düşünüyorum.

Evriveydetayken

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Etrafi bi sorustururum 2.el temiz varsa alirim 1tb i ben kolay dolduramam tek hastaligim muzik 700 800 doldururum anca diye dusunuyorum. Bide wd lere gore uygun ama wd lere daha iyi diyolar dogru mu?

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Etrafi bi sorustururum 2.el temiz varsa alirim 1tb i ben kolay dolduramam tek hastaligim muzik 700 800 doldururum anca diye dusunuyorum. Bide wd lere gore uygun ama wd lere daha iyi diyolar dogru mu?
kağıt üstünde iyidir ancak günlük kullanımda fark göremezsin. hdd teknolojisi limite geldi artık. bu saatten sonra daha yukarısı yok. daha iyisi ssd. :wink:

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Aynen seagate çok kaliteli. Ama markalar artık iyidir. Tanınmışların hepsi başarılı aslında. Bu sebeple markadan çok özellik alsanız iyi olur. Cache bellek çok önemli. HDD hızını etkiliyor. Günümüzde uzunca bir süre daha ssd'ye geçemeyeceksen 32mb/s veya 64mb/s cache belleğinden düşük belleği olan hdd almayın derim. ssd'ler çok pahalı ve kapasiteleri çok düşük. Bilgisayarımı değiştirmeyi düşündüğümde hdd tarafını mümkün olduğunca melez olarak tasarlamayı düşünüyorum. işletim sistemi için ocz 120gb ssd yanında arşivim için birkaç TB'lık normal 3,5" hdd koyarım diye düşünüyorum.

Evriveydetayken

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgiler için teşekkür ediyorum. Seçtiğim hdd yi değiştirmicem sanırım bu gidişle :)