Soru Hangi HDD'yi Almalıyım

Bu konuyu okuyanlar

Middovah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçen günlerde oyunlar ve çeşitli dosyalar için kullandığım HDD'im öldü, ben de yenisini almak için bilgisayarcıya gittim ama adam sıfırına 700 TL diyor. 2. el 1.5-2 yıl kullanılmış (bilgisayarcı kendisi müzik için kullanmış) 1 TB diske ise 300 TL diyor.
-
İnternette 2 tane 1TB sıfır HDD buldum 500 TL'ye, sizce 2. el olanı mı almalıyım yoksa 0 olanı mı? 200 TL aradaki farka değer mi? Sıfır olan diyorsanız aşağıdakilerden hangisi daha iyi? Hangi linktekini almalıyım? Okuma hızları, genel kaliteleri iyi mi? Kargo gelirken bir sıkıntı çıkar mı? Bu linktekilerin 2. el olma gibi bir ihtimali var mu? Bu arada aynı fiyat bandında ya da daha düşüğe daha iyi 0 HDD biliyorsanız linkini atabilirsiniz...

SEAGATE :

favicons
www.hepsiburada.com
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Sabit Fiyatı
https://www.hepsiburada.com/seagate...sata-3-sabit-disk-st1000dm010-p-HBV000003FDEG

cache-v2

favicons
amazon
Seagate ST1000DM010, 1 TB

WD BLUE :

cache-v2

favicons
amazon
WD Blue Dahili Disk, 1TB, 7200RPM, 3.5 inç - WD10EZEX

(İki diskin de amazon ve hepsi burada versiyonu var, hangi siteden almalıyım, garanti, kargo, vergi olarak sıkıntı çıkmasın)
(Amazon yorumlarında hatalı geldi, kargolama sıkıntı falan yazmışlar, hepsiburada'dan alınır mı? Ne dersiniz? Hangisini nereden alayım?)

Mesaj otomatik birleştirildi:

-

Son düzenleme:

Middovah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@met 35 Bu ikisi de WD'nin aynı modeli değil mi? Sadece farklı link. Seagate alma diyorsunuz yani. WD'yi de amazondan alacaktım ama yorumlarda hatalı geldi falan yazmışlar, hepsiburada'da da kapağı yok, açık kasa yani, ne diyorsunuz? Hangisini hangi siteden alsam daha rahat olurum?

Tolgahan Tosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Geçen günlerde oyunlar ve çeşitli dosyalar için kullandığım HDD'im öldü, ben de yenisini almak için bilgisayarcıya gittim ama adam sıfırına 700 TL diyor. 2. el 1.5-2 yıl kullanılmış (bilgisayarcı kendisi müzik için kullanmış) 1 TB diske ise 300 TL diyor.
-
İnternette 2 tane 1TB sıfır HDD buldum 500 TL'ye, sizce 2. el olanı mı almalıyım yoksa 0 olanı mı? 200 TL aradaki farka değer mi? Sıfır olan diyorsanız aşağıdakilerden hangisi daha iyi? Hangi linktekini almalıyım? Okuma hızları, genel kaliteleri iyi mi? Kargo gelirken bir sıkıntı çıkar mı? Bu linktekilerin 2. el olma gibi bir ihtimali var mu? Bu arada aynı fiyat bandında ya da daha düşüğe daha iyi 0 HDD biliyorsanız linkini atabilirsiniz...

SEAGATE :

favicons
www.hepsiburada.com
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Sabit Fiyatı
https://www.hepsiburada.com/seagate...sata-3-sabit-disk-st1000dm010-p-HBV000003FDEG

cache-v2

favicons
amazon
Seagate ST1000DM010, 1 TB

WD BLUE :

cache-v2

favicons
amazon
WD Blue Dahili Disk, 1TB, 7200RPM, 3.5 inç - WD10EZEX

(İki diskin de amazon ve hepsi burada versiyonu var, hangi siteden almalıyım, garanti, kargo, vergi olarak sıkıntı çıkmasın)
(Amazon yorumlarında hatalı geldi, kargolama sıkıntı falan yazmışlar, hepsiburada'dan alınır mı? Ne dersiniz? Hangisini nereden alayım?)

Mesaj otomatik birleştirildi:

-
WD Daha Kaliteli Gibi

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kapaksız, öyle açık HDD olmaz. O resim temsili.
@met 35 Bu ikisi de WD'nin aynı modeli değil mi? Sadece farklı link. Seagate alma diyorsunuz yani. WD'yi de amazondan alacaktım ama yorumlarda hatalı geldi falan yazmışlar, hepsiburada'da da kapağı yok, açık kasa yani, ne diyorsunuz? Hangisini hangi siteden alsam daha rahat olurum.
Kapaksız, öyle açık HDD olmaz. O resim temsili.