S7 edge always on display sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Selamlar dostlar bir sorum var 2 ay önce s7 edge aldım aşırı memnunum ama merak ettiğim bir şey var bu always on display da saatin yerini nasıl ayarlarım yani ekranı kapadığımda bazen aşşağıda açıp tekrar kaparkende yukarıda oluyor yani nasıl ayarlarım yerini ?

recepix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Selamlar dostlar bir sorum var 2 ay önce s7 edge aldım aşırı memnunum ama merak ettiğim bir şey var bu always on display da saatin yerini nasıl ayarlarım yani ekranı kapadığımda bazen aşşağıda açıp tekrar kaparkende yukarıda oluyor yani nasıl ayarlarım yerini ?
Yerini ayarlayamazsin kardeşim amoled ekran yanmasın diye görüntü otomatik hareket ediyor. Eğer sabit kalırsa bir süre sonra o görüntünün izi kalır ekranda.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Yerini ayarlayamazsin kardeşim amoled ekran yanmasın diye görüntü otomatik hareket ediyor. Eğer sabit kalırsa bir süre sonra o görüntünün izi kalır ekranda.
haaa anladım hocam tamamdır teşekkürler mantıklı dediğin

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Bende de Galaxy S7 Edge var. Ancak Always On Display ekranda hareket etmiyor. Sabit bir yerde kalıyor. Sadece cihazı açıp tekrar ekranı kapattığımda yer değiştiriyor. Bende sorun çıkarır diye kapattım. Yani neden öyle oluyor ?

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Bende de Galaxy S7 Edge var. Ancak Always On Display ekranda hareket etmiyor. Sabit bir yerde kalıyor. Sadece cihazı açıp tekrar ekranı kapattığımda yer değiştiriyor. Bende sorun çıkarır diye kapattım. Yani neden öyle oluyor ?
Hocam aslında hareket ediyor ama piksel piksel tarayarak hareket ettiği için ve bizim ekranlar sağolsun piksel yoğunluğu fazla olduğu için gözle farkedilir bir hızda hareket etmiyor. Yani her açtığınızda hareket etmiş olmasının sebebi tamamen arada geçen zamanda oraya ulaşmış olması.

İsterseniz saat görüntüsünün üzerini yarım şekilde kapatın bir kağıtla gün batımı gibi saatin yavaş yavaş aşağı indiğini ve kağıdın arkasında kaybolduğunu görürsünüz ;)

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Eyvallah saolasın içimi rahatlattın bende bir sorun mu var diye korkuyorum. :D Birde ne kadardır kullanıyorsunuz telefonu ? Ekran solma falan var mı ?
Benim daha 3 ay falan oldu.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Benim de daha yeni 2 ay oldu ama s6edge de kullandım öncesinde bir buçuk sene hiç bir sorun yaşamadım. Ayrıca bu forum dışında DH forumu da takip ediyorum ve ilk çıktığından bu yana kullananlardan dahi ekran solması ya da ekran yanması gibi bir sorun işitmedim henüz.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Tekrar saolsın :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Birde Clear View kılıf kullanıyor musun ? Ekranı çiziyor gibi şeyler duydum.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Hocam ben kapaklı kılıf hiç kullanmam hatta kılıf kullanmam desem yeri. Bütün telefonlarım için bugüne kadar hep spigenin tough armor serisini kullandım ama onu da yalnızca dışarıda kullanırım (ceket ya da mont gibi düşün :D). Sokak hariç hiçbir yerde kılıf takmam.
Cam filmi kullanmayı da s6edge ile bıraktım :)

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Ya ben öyle ucuz bir şey aldım. Geçici süreliğine korusun diye ama telefonu patatese çevirdi. Geçen okula götürdüm. Millet dedi telefonu rezil etmişssin diye. Eve bir geldim çıkardım kılıftan. :D Ondan sonra geçen okulda bir çocuk da bizim gibi S7 Edge kullanıyor. O telefonu böyle kılıfsız hiç korumasız kullanıyormuş. Telefonu yere düşürdüm dedi. Ekran gitmiş buna 1300 TL afedersin 1300 TL geçirmişler. :D Ondan sonra orjinal Clear View kılıf almış. :D Ama telefonu gayet iyi gösteriyor. Gayet şık duruyor. İşlevselde ama 200 TL. :D Birde üstüne internette ekranı çiziyor gibi şeyler okudum. Doğru mudur acaba ? Bir bilgin yok mu ?

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
S6edge için olanda haberlerini vs okudum ama s7edge için birşey duymadım. Muhtemelen kullanan kişilerin azlığından kaynaklı.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Yani ne yapsam bilmiyorum. Hafıza kartı kullanıyor musun ?

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Dostlar hazır kılıf demişken benimde kapaklı bir kılıfım var yani kapağındanmı bilinmez telefonda kılcal çizikler var yani ışığa tutunca belli azda değil uzun yani sizce o çizik nasıl geçebilir mi geçmessede mesela satarken vsvs yerlerde sıkıntı çıkarmı ışığa tutulunca çıkıyor

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Gayet iyi fiyatı da uygun görünüyor ama istersen aynı karta bir de hepsiburadadan bak belki daha uygun bulabilirsin.

Reaksiyon puanı
125
bu uygulama s8-de yapılıyor. sanal tuş var ya ona işte. her defasında sağa ve ya sola kaydırılıyor. ölü piksel olmasın diye.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
o saat in konumu kendi kendine hareket ediyorsa sabitlenir konumu manuel değişmez

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Yok hocam bir düşse yine kırılacak koruma bence 0 spigen slim armor alacağım okullar başlıyor millet durmadan denemek istiyor telefonumu :D :D

:D s7 edge güzeldir de s8 falan alsaymışsınız bu sefer işiniz baya bir zor olurdu zaten gerek yok o kadar parayı vermeye teknolojiyi 1 sene geç takip edip ürün almak en iyisi bende zaten sırf Note 8 çok güzel diye gidip onu 1-2 sene sonra alıcam

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
:D s7 edge güzeldir de s8 falan alsaymışsınız bu sefer işiniz baya bir zor olurdu zaten gerek yok o kadar parayı vermeye teknolojiyi 1 sene geç takip edip ürün almak en iyisi bende zaten sırf Note 8 çok güzel diye gidip onu 1-2 sene sonra alıcam
Benim aldığım zamanda S8 yoktu hocam :D :D

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Keşke bu sene alsaydınız telefonların çıktığı ilk zamanki fiyatlar çok şişirme oluyor ben bile note 8 i çok beğendim çok hoşuma gidiyor ancak 2 sene sonra alabilirim
Yapacak bir şey yok gerekliydi bütçem belliydi aldım zaten fiyatları 2700 şu an :D