S4 Mini Oyunlarda Kasıyor

KarkinLi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçenlerde bi S4 mini aldım hemen oyuna filan yüklendim sonra subway surfersı açtım oynadım kastı hafifçe ard arda bi kaç kere kastı sonra düzeldi normal oyunlarda filanda başıma geldi sonra bütün uygulamalarımı sd karta taşıdım değişmedi yine kastı.Çok Gıcık Kaptım Ne yapmalıyım sizce ? :cursing::cursing::cursing::cursing::cursing:

Android Sürümü:4.2.2

Yüklü olan oyunlarım:

screenshot_2013-08-17-02-27-30_1.png

Yüklü Uygulamalar:

screenshot_2013-08-17-02-27-44.png

screenshot_2013-08-17-02-27-54.png

Buda Ram Durumu(Hafızayı Silip Çektim):

screenshot_2013-08-17-02-30-26.png

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
oyunlar oldukça basit ip 5 kullanıyorum böyle problemlerim yok ama s4 minidede kasmaması lazım sanırım restore denedin mi 0 dan sistemi silip yüklesen ?

KarkinLi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece bi kere fabrika ayarlarına çevirdim bu nedenle baska bi sey yapmadım tam da bilmiyorum nası yapılı edilir

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ram booster, dr web, easy finder ve mobile care'i sil hepsi gereksiz telefon şişiren uygulamalar

KarkinLi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihaz Rootsuz Onu Unutmuşum.

aduket95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bendede aynı sorun var garantiye verdim yazılım atmışlar ama düzelmedi ekran kartından şüpheleniyorum çözümü bilen varmı ? telden soğudum yaa:hammer:

KarkinLi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok Sadece bir kere fabrika ayarlarına çevirdim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var subway sufers ve temple run da belli zamanlarda kasıyor fabrika ayarlarına dönsek düzelirmi o kadar para verdik yahu

Chikoo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hiç uğraşma direk servisini ara seni yonlendırırler yazılım sorunu fln vardır büyük ıhtımal

Chikoo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu arada ram temizleme gibi uygulamaların hepsini kaldır gereksiz şeyler onlar telefona hiç bir yararı olmaz !

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Garip doğrusu bakın bi videoya
[video=youtube;IymZTroc6bc]http://www.youtube.com/watch?v=IymZTroc6bc[/video]
http://www.youtube.com/watch?v=IymZTroc6bc,Download with AllDebrid

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fabrika ayarlarına sıfırlamak her zaman çözüm değil, fotoğraf ve müziklerini falan yedekle bilgisayara, fabrika ayarlarına döndürüp SD kartı tamamen temizle, hem telefonun dahili hafızasını hem de harici SD kartı. Düzelebilir belki o şekilde. Uygulama yüklerken de dikkatli ol, sadece kullandığın uygulamaları yükle.

Dr.Yunus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok gereksiz arka planda çalışan uygulama yüklemişsin . ondan kasıyor başka sebebi yok .

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
O görev çubuğunun hali ne öyle.Bir sürü gereksiz uygulama çalışıyor arkada sonra kasıyor diyorsun.Tabiki kasar.

Onların hepsini sil.Hepsi boş program.Hiçbir işe yaramıyor.Aynı işi zaten görev yöneticisine girip hafızayı sil dediğinde de telefon kendisi yapıyor.

vbb_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Boşuna para vermeye bayılıyosunuz bu telefonlara ya Allah Allah kardaşım paran varsa iphone 5 Allah Allah yani......

AngreRisinyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu telefon kasmasında ben mi kasim:) bi ben yokum şu uygulamalarda oyunlara bak kasar canım dahaaaa çok kasar:)

efsanex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben fabrika ayarlarına döndüm ve uygulama olarak sadece facebook whatsapp ve subway ve temple run ı kurdum hala kasmaya devam ediyor oyuna başlıyorum gayet güzel oynarken belirli aralıklarla donma meydana geliyor

KarkinLi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında ilk aldım çok yüklendim telefona sonra fabrika ayarlarına çevirip temple run subway surfers okey vb az uygulama yükledim yine kasınca bende bastım uygulamayı :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var yeni aldım telefonu çözüm nedir bilen varmı subway surf oynarken kasıyor ..

MCgranths

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Abi bende asphalt 7 de var Cok sükür bi kasma görmedim

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
ne yapalım kardeşim gelip s4 minileriniz yerine biz mi oynayalım oyunlarınızı.

symbazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dr.Web ve MobileCare programlarını kaldır. Sen cihazına kasması için bütün kötülükleri yapmışsın, cihaz ne yapsın. Mobilecare zaten pc de bile kasan programdır. Dr.Web saçma sapan, arka planda ne yaptığı muamma bir yazılım. İlk başta bunları sil. Bütün taşınabilir yazılımlarını sd karta taşı. Ram Booster gibi programları kullanma. Bu programlar ram boşaltmayı bırak, ram' i devamlı kontrol edip temizleyerek, onların meşgulde kalmalarını sağlar. Bunlara dikkat et, kasma olmaz.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayın. Artı olarak SD kartı biçimlendirin. Telefon kutusundan çıktığı haline geri döner. Fotoğraf, video, müzik gibi verilerinizi saklamayı unutmayın. Küçük ve gereksiz programlar da yüklemeyin derim. Dr. Web ya da batarya seviyesini gösteren widget benzeri programlar sadece cihazı kastırır.

symbazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bendede var yeni aldım telefonu çözüm nedir bilen varmı subway surf oynarken kasıyor ..

Yaw arkadaş sende subway surf oynama yani. Demekki devamlı arkada senkronizasyon yapıor, devamlı reklam indiriyor. Bi oyun için telefonmu değiştirceksiniz. :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayın. Artı olarak SD kartı biçimlendirin. Telefon kutusundan çıktığı haline geri döner. Fotoğraf, video, müzik gibi verilerinizi saklamayı unutmayın. Küçük ve gereksiz programlar da yüklemeyin derim. Dr. Web ya da batarya seviyesini gösteren widget benzeri programlar sadece cihazı kastırır.

Bellemişsiniz fabrika ayarlarına al format at diye. Peki bu adam internet bankacılığı ile ilgili programlar kullanıyorsa, ne biliyim, banka anahtar programıydı, yada sonra bulamayacağı program vesaire kullanıyorsa ne olacak. Benim mesela, yaklaşık altı adet, telefonuma göre ayarlanmış, bankacılık ve diğer programlarım var. Ne yapcam , sil hepsini gitsin. Olmaz böyle. Siz parmak kanayınca, kangren oldu deyip bacağı kesenlerdensiniz. Fabrika ayarlarına getir, sd kartı biçimle,ee adam gitsin 3310 alsın kullansın o zaman. Telefon her kastığında format at, kartı biçimlendir. Yanlış uygulama.
Arkadaşlar, mesela facebooka giriyorsunuz, çıkarken home tuşuyla çıkıyorsunuz. Olmadı işte, aslında o program hala arka planda çalışıyor. Çoğumuz ram booster gibi saçma sapan programlar kullanıyoruz. Aslında rami boş yere meşgul ediyoruz. Antivirüs programları ayrı bir sorun. Tam bir ram ve pil canavarları. Siz siz olun free olan herşeyi indirmeyin. Çoğu arka planda reklam indiriyor. İndirirken sizden zorla almak istedikleri izinleri iyi okuyup öyle yükleyin. Gelişigüzel yazılımla telefonları çorbaya çevirip, sonrada cihazlara bahane bulmayın. Bir telefonun üretiminde yaklaşık 300 tane tecrübeli mühendis çalışıyor. Tasarımdan geliştirme, yorma ve eskitmelere kadar. Drop testlerinden zorlama testlerine kadar. Bir arabanın aslında 250 km hızla gidecekken 200 e ayarlanıp % toleranslar verilmesi gibi, bu cihazlarda da toleranslar belirlenir ve imalatına karar verilir. Ama hesaba katmadıkları tek şey tüketicinin, telefonların hafızasına en olmadık şeyleri çorba ederek yükleyecekleri. Bende S4 mini kullanıcısıyım. NoteII de kullandım S3 te kullandım. Öyle şeyler yükledim ki NoteII yi bile kastırdım. Cihaz nerdeyse benden kurtulmak istedi. Şu an S4 minim var, root suz. Ama blackmartla bütün yazılımları indirip kuruyorum. Oyun dersen hepsini kurdum oynadım ve kaldırdım. Hiçbirinde kasma yapmadı. Antivirüs kullanmadım. Kullanmak saçmalık bence. Telefonunu rootlama, programı kendi sitesinden indir, hiçbirşey olmaz. Advanced care yada ram boost gibi, aslında arka planda sizlere reklam okutmak olan programları kullanmam, tavsiye ederim. Ve ve ve. Bu IOS tabanlı cihazlarda da, Windows mobile tabanlılarda da, Android tabanlılarda da aynıdır, değişmez. Telefonunuzu açtıktan sonra bir ay kesintisiz kullanmayın. 3-5 günde bir telefonunuzu kapatıp açın. Cihazınız refresh yapsın. İşte çalışanlar öğle yemeğine çıkarlar değilmi, bu da aynı işte. Cihazları da biraz dinlendirin, ırgat gibi çalıştırmayın. İşlemci ve batarya ısındıkça, çalışma hızı düşecektir, bunu unutmayın.

Neyse biraz dinleneyim, ilerde yazıma devam ederim.

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
sana tavsiyem samsung alma. Para biriktir 1 yıl boyunca , ne güzel telefonlar çıkacak onlardan birini beğen al.Samsung Türkiye'ye adam gibi işlemcili telefonları pek yollamaz ondan dolayı kasabilir.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İş için telefon kullanan bir kişinin telefonuna bu çeşit uygulamaları yüklemesi saçma olur zaten. Android'in doğasında var, sıfırlarsan bir nebze kendine gelir. İki program silersen ömrü iki gün olur, yine takılır sorun çıkartır. Cihazlarımın üçünde de sorun oluştuğunda ve internette çözüm bulamadığımda yaptığım sıfırlamak oldu. Çözülmeyen sorun da görmedim. Yine iş için telefon kullanan biri de bütün bilgilerini bir telefon içerisindeki SD kartta saklamaz. Bulut ya da başka bir cihaz da kullanır.

fatihselimyakar

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Kardesm guc tasarrufu modu cok etkilio o aciksa kapat.Ayarlardan bir kurcala ve antivirus vb. yazilim programlarina fazla gerek yok onlari sil.Rahatlar muhtemelen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonda baya uygulama, oyun var. bunları sıfırlarsan düzelir. malesef ki. bu herkesde oluyor. öyle dene bi kasmaması lazım.
ben çok oyun oynayam biri değilim. 5 tane oyun var s3 minide. hiç kasıntı yok.(nadirde olsa ara ara hariç)

88febo88

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Samsung telefonların ilk çıktıkları hali hep sorunlu oluyor. Ama yakında güncelleme verirlerse düzelir diye tahmin ediyorum. Ayrıca pil gösteren uygulamalara gerek yok. Ayarları kurcala biraz orada pil göstergesini açma kapama gibi bişey olması lazım.