S3üm yavaşladı

e|2hNx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yahu APPLE dediğiniz firma 1 yılda hatta 1 bucuk yılda 1 tane telefon çıkartıyor samsung'un en son çıkarttığı model bir telefona bile kafa tutuyor örnek verecek olursak s3 çıktığında 5 yoktu piyasada ve 4s ile s3 karşılaştırmalarını izleyin arada ucurum fark yok ( 4s 1.bucuk senelik bir telefon neredeyse ) şimdi iphone 5 çıktı iphone 5 ile s3 karşılaştırmalarını izleyin bakalım kim kimin kafasına vuruyor ? yani sonuç şu SAMSUNG habire telefon çıkartan bir firma ve android'li telefon üretiyor bu yüzden samsung'un pazar payının çok olması normal ayrıca kimse kusura bakmasın herkez 2000 lira verip iphone alamıyor ama adam kalkıp 600 700 lira verip android bir telefon alabiliyor bu yüzdende satış sıralamalarında samsung hep üstte oluyor , ha şunuda söyleyim samsung hangi cihaza tam destek vermiş ? iphone 3gs çıkalı kaç sene oldu hala destek veriyor telefona begenmediğiniz APPLE isimli firma , ama sumsung daha bugün çıkarttığı telefonu 5 ay sonra desteği kesiyor bu yüzdende sizler yeni telefon almak zorunda kalıyorsunuz ve bunlara rağmen hala samsung çok iyi bir firma diyeniniz varsa cidden şüphe duyacağım .

ha siz buna fayboyluk diyin ne derseniz diyin sizde gerçeği biliyorsunuz APPLE APPLE APPLE !

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ya hocam boşversene :) uğraşmayı seviyormuşuz, alakası yok ben nokia ile yıllarca uğraştım ömrümden ömür gitti, androidide kuzenlerimin telefonlarında kullandım ama bir ios değil olamaz da ios uğraştırmıyor ama insanı yormuyor sinirlendirmiyor ve çok stabil çok şükür.

Arkadaşada çözüm olarak bence sat elindekini 4s al kafan rahat olsun. fanboy olduğum çok belli oldu ama olmasamda bu görüşlerimi savunurdum.

Sanki s3 çok ucuz bir telefon 400 tl bir fark var iphone 4s ile :w00t:
nokida muhtemelen simbiyan ile ugraştın ki verdigin örnek bu işten nekadar anladıgını gösteriyor apple fanı oldugunu zaten söylemişsin senin kisi tv ataresiyle playstation 3 ü kıyaslamaktan hiç bi farkı yok hadi üstüne ipone 4s al diyosun hadi 5 desen anlicam s3 ün yakınından bile geçmez 4s s2 ayarında bi tlfon

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yahu APPLE dediğiniz firma 1 yılda hatta 1 bucuk yılda 1 tane telefon çıkartıyor samsung'un en son çıkarttığı model bir telefona bile kafa tutuyor örnek verecek olursak s3 çıktığında 5 yoktu piyasada ve 4s ile s3 karşılaştırmalarını izleyin arada ucurum fark yok ( 4s 1.bucuk senelik bir telefon neredeyse ) şimdi iphone 5 çıktı iphone 5 ile s3 karşılaştırmalarını izleyin bakalım kim kimin kafasına vuruyor ? yani sonuç şu SAMSUNG habire telefon çıkartan bir firma ve android'li telefon üretiyor bu yüzden samsung'un pazar payının çok olması normal ayrıca kimse kusura bakmasın herkez 2000 lira verip iphone alamıyor ama adam kalkıp 600 700 lira verip android bir telefon alabiliyor bu yüzdende satış sıralamalarında samsung hep üstte oluyor , ha şunuda söyleyim samsung hangi cihaza tam destek vermiş ? iphone 3gs çıkalı kaç sene oldu hala destek veriyor telefona begenmediğiniz APPLE isimli firma , ama sumsung daha bugün çıkarttığı telefonu 5 ay sonra desteği kesiyor bu yüzdende sizler yeni telefon almak zorunda kalıyorsunuz ve bunlara rağmen hala samsung çok iyi bir firma diyeniniz varsa cidden şüphe duyacağım .

ha siz buna fayboyluk diyin ne derseniz diyin sizde gerçeği biliyorsunuz APPLE APPLE APPLE !
Demek iPhone 5 S3 ten daha iyi :D
http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-I9300-Galaxy-S-III-vs-Apple-iPhone-5
Bir bak derim :D Ayrıca altta tercih edenler kısmı da var :D

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım ben 4s aldığımda s3 ile aynı paraydı. şimdi samsunga para döküp başımı ağrıtacağıma elmaya döker rahat ederim

İlk çıktıgında 1900 1800 olması çok normal ama şuan fiyatları 1600 de seyrediyor ki 4s hala 1800 e satan yerler var siz aynı işleri yapacak telefona elma var die daha çok para vermeye alışmışsınız.

kaya727

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S2 kullanıyorum S3 almaya niyetlendim. İngilterede arkadaşım var fiyatları araştırdım. s3 500 Pound İphone 5 529 pound. Tercihimi iphone 5 ten yana kullandım. Gerçi S3 TR de daha uyguna alınabilirdi. Şimdiye kadar iphone 4 kullandım 4s kullandım 5 te aralık ayında gelecek inşallah. Birkaç androidli telefon da kullandım s2 yi hala kullanıyorum. Her ikisine de fan olamadım. Her ikisinin de beğendiğim ve beğenmediğim yönleri var. İphone5 ekranı genişletmeseydi kesinlikle tercih etmeyecektim. 4s ekran küçük ve kaba(ağır) bir telefon. bUNULA BERABER İphone telefonun donduğunu hiç görmedim(2 yıl civarı kullandım) s2 de donma çok sık oluyor. Gerek uygulamalar gerek telefonun kendisi.

TR fiyatlarına bakacak olursak fiyat performans olarak Samsung(s3) ön plana çıkıyor. İphone da yurtdışının 2 katı fiyatlara kazıklama sözkonusu. Yurtdışı alma şansım olmasaydı İph 5 zaten alamazdım 4s i de tercih etmezdim tercihim s3 olurdu. Ama yurtdışı alma şansım olduğu için iphone 5 dedim. Gelsin bir bakayım hoşuma gitmezse satar s3 kullanırım.

Belki bu deneyim sonrası bir yere fan olurum :)

İşletim/uygulama sistemi bazında tercihte bulunmakta zorlanıyorum. ipad 2 kulanıyorum chorme yükledim video izleyemiyorum. ipad i satsam Android ucuz yolu bir tablet alma niyetim de var.

Özetle S3 ve 4s arası bir tercihte tercihim kesinlikle s3 olur hatta s2 4s tercihinde kalsam s2 diyebilirim. iphone 5 gelsin kullanayım bakalım.

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
nokida muhtemelen simbiyan ile ugraştın ki verdigin örnek bu işten nekadar anladıgını gösteriyor apple fanı oldugunu zaten söylemişsin senin kisi tv ataresiyle playstation 3 ü kıyaslamaktan hiç bi farkı yok hadi üstüne ipone 4s al diyosun hadi 5 desen anlicam s3 ün yakınından bile geçmez 4s s2 ayarında bi tlfon

haha tabi tabi hocam :) s2 ayarındaymışmış s3 de bile kasma oluyorken bırak s2 yi s5 de çıksa apple a kafa tutamaz samsung. neyse bu kadar yorum yeter bu konuya kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın

Linos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Saçmalık diyorum başka birşey demiyorum.Bende S3 kullanıyorum ve boş RAM 350-468 MB arası değişiyor.

Arka planda çalışan kullanmadığın uygulamaları kapatıp telefonun düzenli bakımını yaptığınızda ne kasma nede donma yaşayacağınızı sanmıyorum.Sen telefonu kullan kullan kullan bakımını yapma, ne oldu? S3'üm yavaşladı yok şu yavaşladı bu dondu şu kastı...(Yalnızca S3'e mahsus değil Android tabanlı cihazlar için geçerli.)

Android'in dilinden anlamak gerek, yoksa kullanmanın bir anlamı yok değil mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Fabrika ayarlarına geri dönmeni tavsiye ederim(sıfırla) oda olmazsa servise var

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
haha tabi tabi hocam :) s2 ayarındaymışmış s3 de bile kasma oluyorken bırak s2 yi s5 de çıksa apple a kafa tutamaz samsung. neyse bu kadar yorum yeter bu konuya kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın
dogru tartışmaya gerek yok sen simbiyan ı çözmekle ugraş android herkesin harcı diil :)

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
dogru tartışmaya gerek yok sen simbiyan ı çözmekle ugraş android herkesin harcı diil :)

onu bırakalı 1 yıl oldu hocam çok şey öğrendim sağolsun ama siz android ile birşeyler öğrenememişsiniz ona yanıyorum.

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
:) istersen 10 gb ram 213123 çekirdek işlemci kullan İŞLETİM SİSTEMİN 5 para etmedikden sonra stabil çalışmadıkdan sonra 3 ay sonra şiştikden sonraaaaaaaaa :)
3 ay sonra şişiyor mu :D Kardeşim cahil cahil konuşup milletin sinirlerini bozmayın.Kimseyi de kandırmayın.S3 şişiyormuş hah yalanında bu kadarı :D Kimse kusura bakmasın iPhone 5 alacak paraya sahibim.Ama 2000-3000 TL ye oyuncak telefon almak istemiyorum.Tabi size göre belki çok güzel bir telefondur o ayrı bu benim düşüncem...

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Demek iPhone 5 S3 ten daha iyi :D
http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-I9300-Galaxy-S-III-vs-Apple-iPhone-5
Bir bak derim :D Ayrıca altta tercih edenler kısmı da var :D
Telefonum S3 Apple fanı değilim ama bir yanlışlık var Android için o özellikler yeterli ama iOS için durum farklı çünkü Apple işlemciyi kendi yönetiyor uygulamada şu seviyede çalışsın boşta şu kadar yani Apple işlemcisini özelliştiriyor aynı şey Samsung için geçerli değil + S3 gayet sağlam bir telefon nasıl yavaşlarki

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefonum S3 Apple fanı değilim ama bir yanlışlık var Android için o özellikler yeterli ama iOS için durum farklı çünkü Apple işlemciyi kendi yönetiyor uygulamada şu seviyede çalışsın boşta şu kadar yani Apple işlemcisini özelliştiriyor aynı şey Samsung için geçerli değil + S3 gayet sağlam bir telefon nasıl yavaşlarki
Sonuç olarak alt kısımda insanlar tercih yapmış ve %77 si S3 demiş.

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kim kullandığı eşyayı küçümser mantıklı düşün S3 daha çok sattı hem daha uygundu hemde i5 daha piyasada yoktu
Kardeşim android en çok tercih edilen işletim sistemi kimse inkar etmesin.iOS'un insanı kendine çeken bir özelliği yok bence.

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim android en çok tercih edilen işletim sistemi kimse inkar etmesin.iOS'un insanı kendine çeken bir özelliği yok bence.
Hala anlamıyorsun Android çok geniş bir kavram her firmanın kendine ait telefonları var hespi Android şimdi düşün 6 adet iOS telefonu şu anda sadece 4 4s ve 5 satılıyor şu anda sence adil bir karşılaştırma olurmu

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hala anlamıyorsun Android çok geniş bir kavram her firmanın kendine ait telefonları var hespi Android şimdi düşün 6 adet iOS telefonu şu anda sadece 4 4s ve 5 satılıyor şu anda sence adil bir karşılaştırma olurmu
Arkadaşım sen hiç S3 kullanmamışsın.Sen bir yakınında teknoloji mağazası varsa bir git eline al telefonu.Sen iPhone'dan çok alışveriş yaptın herhalde onu çok savunuyorsun.

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım sen hiç S3 kullanmamışsın.Sen bir yakınında teknoloji mağazası varsa bir git eline al telefonu.Sen iPhone'dan çok alışveriş yaptın herhalde onu çok savunuyorsun.
Tabi cebimde S3 var kullanmıyorum ben yanlışlığı savunuyorum sen diyorsunki kral Android diyorsun tamam eyvallah 1. sırada amam artık o da birinci olmassa yh yani çok büyük bir telefon kitlesi var Androidin belki 200 300 telefon android bunların hepsi farklı modelde

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Saçmalık diyorum başka birşey demiyorum.Bende S3 kullanıyorum ve boş RAM 350-468 MB arası değişiyor.

Arka planda çalışan kullanmadığın uygulamaları kapatıp telefonun düzenli bakımını yaptığınızda ne kasma nede donma yaşayacağınızı sanmıyorum.Sen telefonu kullan kullan kullan bakımını yapma, ne oldu? S3'üm yavaşladı yok şu yavaşladı bu dondu şu kastı...(Yalnızca S3'e mahsus değil Android tabanlı cihazlar için geçerli.)

Android'in dilinden anlamak gerek, yoksa kullanmanın bir anlamı yok değil mi?
bakım ne arkadaş ya, yazlık kışlık bakımı, 10.000km bakımı filan mı var :D ben iphone hiç bakım yapmadım ama donma takılma gibi bişey hiç olmadı..