Samsung S21 İşte Böyle Olacak!

EFI Shell

shellx64.efi
İçerik Ekibi
Qualcomm Snapdragon'lu modellere istediğiniz ARM64 OS'u UEFI olarak kurabiliyorken, Samsung Exynos modellerde bulunan kısıtlama ile böyle bir şey söz konusu olmuyor. Onlar Windows 10 vs. kurabilirken bizler kuramıyoruz mesela. :(

Ekto02

Doçent
Şu Yeni Tasarımlarda Tek Üzüldüğüm Nokta Kavisli Ekran Samsung Her Ne Kadar Düz Ekran Kullanmaya Başlasada S6 Döneminden Beri Her S Serisinde Kavisli Ekran Onların Tasarım Dili Oldu Amiral Gemisi S Model Deyince Akla Kavisli Ekranlar Geliyordu Samsung'un Kendi Başlattığı Bu Ekran Kullanımı Bu Akımı Bırakması Üzücü Çünkü Kavisli Ekranlar Her Ne Kadar Ekran Koruyucu Bulmak Gibi Durumları Zorlaştırsada Şu Bir Gerçek En Kalın Telefona Bile Kavisli Ekran Eklendiğinde Telefon Fit Oluyor Ve Avuç İçine Oturuyor Sanırım Bir Daha S Serilerinde Kavisli Ekran Göremeyiz Bay Bay Edge Ekranı

Şu Yeni Tasarımlarda Tek Üzüldüğüm Nokta Kavisli Ekran Samsung Her Ne Kadar Düz Ekran Kullanmaya Başlasada S6 Döneminden Beri Her S Serisinde Kavisli Ekran Onların Tasarım Dili Oldu Amiral Gemisi S Model Deyince Akla Kavisli Ekranlar Geliyordu Samsung'un Kendi Başlattığı Bu Ekran Kullanımı Bu Akımı Bırakması Üzücü Çünkü Kavisli Ekranlar Her Ne Kadar Ekran Koruyucu Bulmak Gibi Durumları Zorlaştırsada Şu Bir Gerçek En Kalın Telefona Bile Kavisli Ekran Eklendiğinde Telefon Fit Oluyor Ve Avuç İçine Oturuyor Sanırım Bir Daha S Serilerinde Kavisli Ekran Göremeyiz Bay Bay Edge Ekranı
Kavisli ekran olmaması bence daha iyi.S9 plus kullandığım dönemde edge ekran yüzünden 3 sefer ekran koruyucu değiştirdim.Samsung bence doğru olanı yaptı.

Ekto02

Doçent
Kavisli ekran olmaması bence daha iyi.S9 plus kullandığım dönemde edge ekran yüzünden 3 sefer ekran koruyucu değiştirdim.Samsung bence doğru olanı yaptı.
Doğru Olanı Yaptı Ona Zaten Lafım Yokta Yinede Görünüş Anlamında Olsun Telefonu İnceleştirmesi Anlamında Olsun Kavisli Ekran Kullanıcıya Çok Avantaj Sağlıyor Yani Dezavantajı Olduğu Gibi Oldukça Avantajıda Bulunan Bir Durum

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Kavisli ekran hem dediğiniz gibi kalın cihazları inceymiş gibi hisstirmesi açısından hem de elde tutuş hissiyatı açısından çok güzel bir ekran stili. Ama bazen sorun da yaşatmıyor değil. Android 10 ile beraber geri tuşunun yanlara taşınmasıyla durum gerçekten can sıkıcı halde geldi. Mesela bir ss alıyorum ve onu kırpmak istiyorum, o yan ekranlardan içe doğru çekmek tam bir çile. Çekiyorsun çekiyorsun ekran geri olarak algılıyor falan filan. Bunun yanında ekran koruyucusu derdi var tabii.

Güzel olsalar da flat ekranlar biraz daha avantajlı bu konularda.

Szayel

Profesör
S7 kıvrımlı ekran güzeldi ama bence çoktan tadı kaçtı. Lg ve Oppodan daha çok ümitliyim tasarım konusunda Samsunga istinaden.
Bir apple olamayacaklar gibi yinede..

Bu katlanan telefonların fazla bir rağbet göreceğini zannetmiyorum. Zaten aşırı pahalılar. Extrem olarak kalmaya mahkümlar diye düşünüyorum. S21 tasarımı -çıkıntı fazla göze batacak seviyede olmazsa- bana güzel göründü.

Lakin Note serisi için çok üzgünüm. S pen Samsung'u farklı kılan en büyük özellikti. Kalemin ayrı olarak parayla sunulacak olması bence işinin bittiği anlamına geliyor.