S20 FE

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Arkadaşlar... çok pardon bir kalem somuştum sadece sizi birbirinize düşürmek istemezdim..

Samsung tarafında içinde NOTE yazısı olmayan hiçbir modelinde kalem yoktur...

Kalem istiyorsan Note 10 lite modeline bakacaksın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sdn dahil Türkiye'deki hemen hemen bütün S20 Fe incelemelerinde Snapdragon 865 li model var.Niye Exynos 990 lı model incelenmiyor? Hiç düşündün mü? Exynos 990 sorunlu,çöp bir işlemci olduğu için olmasın.????

Evet işlemci çöp ondan Exynos lı tanıtmıyorlar. Hatta o kadar çöp kü 1 ay sonra telefon kapanır Google bile açılamaz çöp olur. Bu sebeplerden herkes IPHONE ALMALI işlemci önemli çünkü. ( Bunu savunan adamın 3 nesil Samsung kullanmasıda ilginç :) )

Diğer bütün özellikler önemsiz işlemci olsun bizim kardeşimiz oyun oynayacak işlemci o yüzden çok önemli...

Reaksiyon puanı
6,381
Size bu bilgiler Vahi yoluylamı geliyor ? Yok işlemci ısınıyor yanıyor 120 Hz çalıştırmıyor hiçbir şeyi açamıyor bu işlemci neymiş böyle ya ? Doğru dürüsüt bu kadar telefon tanıtan site var hepsi şerefsiz bu bilgileri söylemiyor heralde ? SDN dahil yalan söylüyor siz biliyorsunuz...

Millet 2-3 bin TL lik telefonu işlemcisi ile neler yapıyor. Halen dönüp dönüp işlemci diyorsunuz. Ben normal bir kullanının sadece işlemciye kitlenmesine karşıyım telefonda...

Ayrıca bu forumda görmedik mi hangi model önerilirse önerilsin dönüp dolaşıp boşver onu SE 2020 ( 300$ lık telefına 5000 TL ver diyen tipleri ) Ekran kasa oranı veya tip önemli değil işlemcide işlemci diyenler...
"120 Hz çalıştırmıyor hiçbir şey açamıyor"

Bunu öğrenmek için vahi inmesine gerek yok. İnternette testlerle ve bir çok da fiziksel testler ile gösteren bir çok kişi ve kuruluş var. Bunun için sosyal medyaya bakmanız yeterli. Ayrıca zaten modun ismi "Adaptive refresh rate". Ki Samsung'da bunu yalanlamadı, aksine kabul etti.

"Yok işlemci ısınıyor"

Bunun için de vahi inmesine gerek yok. Throttle'ı geçtim, çünkü yapılan bir çok testle Note 20 serisinde throttle'ın önüne geçildiği kanıtlandı. Ama bu işlemciyi kullanan S20 serisinin deli gibi ısındığını gösteren test var.

Evet işlemci çöp ondan Exynos lı tanıtmıyorlar. Hatta o kadar çöp kü 1 ay sonra telefon kapanır Google bile açılamaz çöp olur. Bu sebeplerden herkes IPHONE ALMALI işlemci önemli çünkü. ( Bunu savunan adamın 3 nesil Samsung kullanmasıda ilginç :) )

Diğer bütün özellikler önemsiz işlemci olsun bizim kardeşimiz oyun oynayacak işlemci o yüzden çok önemli...
İşlemci sadece oyuna yarayan bir şey değildir. Fotoğraf çekerken de, telefonun içinde dolaşırken de, sosyal medyada gezinirken de işlemcinin önemi fazladır. Bunu bilmeden saçma sapan söylemler ile, içi boş söylemler ile insanlara yaptığınız sadece yanlış yönlendirme.

Sırf İPhone önerilmesinden rahatsızsınız diye, bilmeden insanları yanlış yönlendirme hakkına kimse sahip değil. Bunu kendine hak gören sadece sosyal medyada ki internet çıbanları.

Ayrıca çıkıştığınız kim İPhone önerdi Allah aşkına?

Konuda Samsung alma da denilmemiş 5G olan, SD 865 kullanan modeli al denilmiş. Önerilme nedeni de sizin dediğiniz gibi performans falan değil. Exynos 990'ın kısa ömürlü ve ısınan bir işlemci olması.

SDN dahil neredeyse tüm Türk kanallarda SD 865 kullanan model inceleniyor. Madem Snapdragon'a gerek yok exynos gayet sıkıntısız, neden insanlar ve kuruluşlar Snapdragon kullanan modeli inceleyip övüyor?

O kadar editör, teknoloji konusunda bilgili ve deneyimli insanlar bunun farkında değilde siz mi sadece bunun farkındasınız?

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
"120 Hz çalıştırmıyor hiçbir şey açamıyor"

Bunu öğrenmek için vahi inmesine gerek yok. İnternette testlerle ve bir çok da fiziksel testler ile gösteren bir çok kişi ve kuruluş var. Bunun için sosyal medyaya bakmanız yeterli. Ayrıca zaten modun ismi "Adaptive refresh rate". Ki Samsung'da bunu yalanlamadı, aksine kabul etti.

"Yok işlemci ısınıyor"

Bunun için de vahi inmesine gerek yok. Throttle'ı geçtim, çünkü yapılan bir çok testle Note 20 serisinde throttle'ın önüne geçildiği kanıtlandı. Ama bu işlemciyi kullanan S20 serisinin deli gibi ısındığını gösteren test var.

İşlemci sadece oyuna yarayan bir şey değildir. Fotoğraf çekerken de, telefonun içinde dolaşırken de, sosyal medyada gezinirken de işlemcinin önemi fazladır. Bunu bilmeden saçma sapan söylemler ile, içi boş söylemler ile insanlara yaptığınız sadece yanlış yönlendirme.

Sırf İPhone önerilmesinden rahatsızsınız diye, bilmeden insanları yanlış yönlendirme hakkına kimse sahip değil. Bunu kendine hak gören sadece sosyal medyada ki internet çıbanları.

Ayrıca çıkıştığınız kim İPhone önerdi Allah aşkına?

Konuda Samsung alma da denilmemiş 5G olan, SD 865 kullanan modeli al denilmiş. Önerilme nedeni de sizin dediğiniz gibi performans falan değil. Exynos 990'ın kısa ömürlü ve ısınan bir işlemci olması.

SDN dahil neredeyse tüm Türk kanallarda SD 865 kullanan model inceleniyor. Madem Snapdragon'a gerek yok exynos gayet sıkıntısız, neden insanlar ve kuruluşlar Snapdragon kullanan modeli inceleyip övüyor?

O kadar editör, teknoloji konusunda bilgili ve deneyimli insanlar bunun farkında değilde siz mi sadece bunun farkındasınız?

S20 FE'nin Snapdragonlu ürününün Türkiye'de satışı yok... Nasıl bir mantık bu inatla olsun sen 865 olan 5G modelini al demek.

Bama video atarmısın şurada test yapmışlar işlemci el deymeyecek kıvama gelmiş 120 Hz çalışmamış şu oyunu açamamış şurada tıkanmış donmuş diye... ( Çeşitli Forumlardaki ne olduğu belirsiz ömrünü Iphone övmeye adamış kişilerin yazdığı yazıları kanıt diye getirme ama. )

Reaksiyon puanı
6,381
S20 FE'nin Snapdragonlu ürününün Türkiye'de satışı yok... Nasıl bir mantık bu inatla olsun sen 865 olan 5G modelini al demek.

Bama video atarmısın şurada test yapmışlar işlemci el deymeyecek kıvama gelmiş 120 Hz çalışmamış şu oyunu açamamış şurada tıkanmış donmuş diye... ( Çeşitli Forumlardaki ne olduğu belirsiz ömrünü Iphone övmeye adamış kişilerin yazdığı yazıları kanıt diye getirme ama. )
Tamam, S20 FE muhteşemdir ve 865 kullanan model "alınamayacağı" için size uzun vadede ısındığını söylediğimiz işlemcinin 120 Hz'i bile ısındığı için adaptif olarak uyguladığını, markanın bunu bilerek ve kabul ederek adaptife çevirmesini anlatamayacağım.

YouTube'da bir sürü Exynos 990'ın berbat olduğunu gösteren karşılaştırma ve test var. Ha ayrıca YouTube'a girmişken bir de exynos'un snapdragon'a göre verdiği daha kötü batarya performansı karşılaştırmalarını da izleyin lütfen.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Türkiye'de satışı var.Teknomehmet yada Doğubank tarafında S20 Fe 5g yi bulabilirsin.Samsung garantili almak servis tarafında tüketici için bir avantaj değil.Samsung servisinin tüketiciyi defalarca mağdur ettiği kanıtlanmış iken Tüketici 865 işlemcili yurtdışı cihazı niye almasın?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Türkiye'de satışı var.Teknomehmet yada Doğubank tarafında S20 Fe 5g yi bulabilirsin.Samsung garantili almak servis tarafında tüketici için bir avantaj değil.Samsung servisinin tüketiciyi defalarca mağdur ettiği kanıtlanmış iken Tüketici 865 işlemcili yurtdışı cihazı niye almasın?

İnsanları kaçak veya çakma IMEI kayıtlı telefonlara yönlerdir aynen aynen...

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Size bu bilgiler Vahi yoluylamı geliyor ? Yok işlemci ısınıyor yanıyor 120 Hz çalıştırmıyor hiçbir şeyi açamıyor bu işlemci neymiş böyle ya ?
Ülkemizdeki kanallarda çok detaylı testler yapılmadığı için bilmiyor olabilirsiniz. Ama bu bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmamanız gerektiği gerçeğini değiştirmez.

Size bir video bırakıyorum. Lütfen 0:54'den itibaren işlemcilerin ısı testlerine bir bakın ve artık inatlaşmaya bir son verin. S20 serisi ister işlemci kaynaklı olsun ister cihazlardan kaynaklı olsun absürt bir biçimde ısınıyor, nokta.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Benim kullandığım Samsunglardaki exynos işlemciler batarya yönetimi dışında sorunsuzdu.Beklemedeki fazla pil tüketimi Exynos dan uzak durmam için bana fazlası ile yetti.Siz şunu göremiyorsunuz.Exynos işlemciler 9820 ve sonrası tek kelime ile rezalet.9820 ve 9825 şebeke sorunu ile binlerce insanı mağdur ederken,990 oyunlarda throttle rezilliği ile bir çok insanı hayal kırıklığına uğrattı.Ortada böyle bir durum varken halada exynos işlemciyi savunmanıza hayret ediyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ülkemizdeki kanallarda çok detaylı testler yapılmadığı için bilmiyor olabilirsiniz. Ama bu bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmamanız gerektiği gerçeğini değiştirmez.

Size bir video bırakıyorum. Lütfen 0:54'den itibaren işlemcilerin ısı testlerine bir bakın ve artık inatlaşmaya bir son verin. S20 serisi ister işlemci kaynaklı olsun ister cihazlardan kaynaklı olsun absürt bir biçimde ısınıyor, nokta.

Arkadaşım ben Snapdragon daha kötüdür almayın flan mı diyorum sanıyorsunuz siz ?
Ne kadar ekmek o kadar köfte teknolojide işler.5800 TL lik bir telefon ve sunduğu donanım özellikler ortada.
Ama yok onu alma deyip 7-8 bin TL lik başka model söylemek mi mantık ? Veya kaçak telefon al demek mi çözüm.
Normal bir kullanıcı için saatlerce telefon üstünde ülkeyi kurtaracak işler yapmayan insanları rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum işlemci performansının... Yapay testler ile telefon ÇÖP deyip çıkıyorsunuz işin içinden.

Ayrıca Iphone'da ana mesele FİYAT YÜKSEKLİĞİ. Yok Avrupaya başka işlemci getirirse eleştirirdin flan meselesi değil... Snapdragon işlemcili Samsung cihazlar Türkiye'de olsa ve arasında 300-500 TL olsa tabii ki onu alın derim ama olmayan bir telefon üstünden diğerini karalamak saçma geliyor bana.

Reaksiyon puanı
8,012
Arkadaşım ben Snapdragon daha kötüdür almayın flan mı diyorum sanıyorsunuz siz ?
Ne kadar ekmek o kadar köfte teknolojide işler.5800 TL lik bir telefon ve sunduğu donanım özellikler ortada.
Ama yok onu alma deyip 7-8 bin TL lik başka model söylemek mi mantık ? Veya kaçak telefon al demek mi çözüm.
Normal bir kullanıcı için saatlerce telefon üstünde ülkeyi kurtaracak işler yapmayan insanları rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum işlemci performansının... Yapay testler ile telefon ÇÖP deyip çıkıyorsunuz işin içinden.

Ayrıca Iphone'da ana mesele FİYAT YÜKSEKLİĞİ. Yok Avrupaya başka işlemci getirirse eleştirirdin flan meselesi değil... Snapdragon işlemcili Samsung cihazlar Türkiye'de olsa ve arasında 300-500 TL olsa tabii ki onu alın derim ama olmayan bir telefon üstünden diğerini karalamak saçma geliyor bana.
Yapay test değil , videoyu merak edip izledim orada adam söylemiş. Bir kısmına kadar bunlar yapay test , peki günlük hayatta ne gibi farklar var diye sorarsanız diye başka teste geçelim diyor ,
Oyunda Exynos'un nasıl kastığını
Pil tüketiminde Exynos'un Snapdragon karşısında nasıl rezil olduğu
Telefonun aşırı ısınması

bunlar sentetik test değil gerçek kullanım biliyorsanız. Yani telefonda atom parçalamasına gerek yok günlük kullanımda bunları yaşayacak.

Körlemesine işlemciye sövenler gelmiş gene... Samsung ise Çöptür kafa hep aynı.
Ek olarak bu sponsorlu video mu yoksa sponsorsuz mu belirtilmesi gerekiyor bildiğim kadarıyla. Umarım açıklama yaparlar.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Kimse Exynos'u karalamıyor zaten yanlışlarını söylüyor. Ne kadar köfte o kadar ekmek değil. 6 bin lira para verip ısınan bir cihaz almak sizce akıla ve mantığa uygun mu? Ondan çok daha ucuz cihazlarda bile böyle sorunlar yaşanmıyor.
Sizin mantığınız firmanın kullancıya sunduğuyla yetinmek olabilir ama bunu doğruları egale edecek şekilde yansıtamazsınız. Exynos'lu S20 serisi ısınıyor ister sentetik test olsun ister günlük kullanım. Telefonla konuşurken bile ısınıyor ülke kurtarmasını gerek yok.
----------------------------------------------------------------------------
Buradan da açıkça duyuruyorum. Akıllı Telefonlar ve Mobil Dünya kısmında yanlış yönlendirme yapanlara işlem uygulayacağım. Az fazla verelim daha iyisi olsun uzun süre kullanalım diyen insana sorunlu cihazları sorunsuz gibi önermeyin.

14-) Forum içerisinde yanlış bilgi paylaşımı yasaktır. Kullanıcılara konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan yanlış bilgi vermek o kullanıcıyı yanlış bir ürüne yönlendirecektir.

Son mesajlar