S10e vs iPhone SE 2020

Hangisi?

• SE2020

Kullanılan: 26 81.3%
  • S10e

Kullanılan: 6 18.8%

• Kullanılan toplam oy
    32

Bu konuyu okuyanlar

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
SE2'ye hangi renk gider sizce?Seçenekler:Kırmızı,beyaz,siyah.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Götürür niye götürmesin.Android 4 yıl götürmez diyenler Androidi hala S4 zamanındaki gibi olduğunu zanneden kendini bilmez bir kitle.S10e aldın diyelim cihazında sorun yoksa güncelleme yapmayacaksın.Sistem güncellemelerine bulaşmaz, arayüzde gereksiz programları devre dışı bırakıp cihazı rahatlatır, animasyonları 0,5x yaparsan 4 yılda gider 5 yılda gider yeterli kullanmasını bil.
yok animasyonmuş falanmış se 2020 alsa animasyonla falan uğraşmadan kullanıcak niye macera arattırıyorsunuz adama?Hem android s4 zamanındaki gibi değil dedin ya peki 4 yıl boyunca 5 yıl boyunca s5 ini s6 sını kullanan var mı s4le s5 ile değil de ne ile anlayalım biz androidin uzun ömürlülüğünü kahin miyiz biz?Ama iphone 5s ve 6 yı hala kullananlar var memnun olanlar da var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçe artırmam söz konusu değil maalesef.Xr düşündüm ama o da 1.4k pahalı ki o kadar veremem.

Lite'ı sırf boyutundan dolayı direkt eledim.Çok büyük bana göre

Ayrıca evet az para değil,bu yüzden hala ikilemdeyim.İkisinin birbirine üstün yanları var bir de.Uzun ömürlü olması tercihimdir ve s10e yazılım ve işlemci hariç diğer konularda daha iyi gibi.
düzgün birinden 2.el iphone 8 plus iphone xr iphone xs falan al en mantıklısı 8 plus alırsan se gibi 4 5 değil de 3 yıl kullanırsın max ama memnun eder 8 plusı fazla önermiyorum ama önceliğin xr xs yakalamak olsun yani s10 falan boş o kadar para veriyorsan ios al en stabil telefonu kullan

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
yok animasyonmuş falanmış se 2020 alsa animasyonla falan uğraşmadan kullanıcak niye macera arattırıyorsunuz adama?Hem android s4 zamanındaki gibi değil dedin ya peki 4 yıl boyunca 5 yıl boyunca s5 ini s6 sını kullanan var mı s4le s5 ile değil de ne ile anlayalım biz androidin uzun ömürlülüğünü kahin miyiz biz?Ama iphone 5s ve 6 yı hala kullananlar var memnun olanlar da var.
Sen ve senin gibi Apple fanboyları hala Android'i S4,S5 zamanındaki android zanneriyor.O dönemden bu döneme android çok gelişti.Android 8 ve sonrası hem akıcılık,hem performans olarak çok başarılı.Animasyon ayarını yapmak zor bir şey değil.Kaldı ki animasyon olayı İphone dada var.Kardeşim 3,5 yıl S7 kullandı.S7 aldığı günden beri bir kere kasmadı,bir kere donmadı.S7 nin bile 4 yıla yakın performansını koruduğu bir ortamda S10e mi kasacak.5s ile 6 kullanan hala var bu doğru ama kullananlara bir sor bakalım 5s ile 6 nın performansından memnun larmı? 5s de 6 da bugün performans olarak bitik durumda.Sen ve senin gibi Apple fanboyluğu yapanlara gülüyorum.Sana tavsiyem Apple fanboyluğundan istifa et gerçeklerle yüzleş.???

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Sen ve senin gibi Apple fanboyları hala Android'i S4,S5 zamanındaki android zanneriyor.O dönemden bu döneme android çok gelişti.Android 8 ve sonrası hem akıcılık,hem performans olarak çok başarılı.Animasyon ayarını yapmak zor bir şey değil.Kaldı ki animasyon olayı İphone dada var.Kardeşim 3,5 yıl S7 kullandı.S7 aldığı günden beri bir kere kasmadı,bir kere donmadı.S7 nin bile 4 yıla yakın performansını koruduğu bir ortamda S10e mi kasacak.5s ile 6 kullanan hala var bu doğru ama kullananlara bir sor bakalım 5s ile 6 nın performansından memnun larmı? 5s de 6 da bugün performans olarak bitik durumda.Sen ve senin gibi Apple fanboyluğu yapanlara gülüyorum.Sana tavsiyem Apple fanboyluğundan istifa et gerçeklerle yüzleş.???
istediğin kadar gül kendim android 10 kullanıyorum mate 20 gram memnun değilim bak animasyon ayarlarını da biliyorum 2 telefonda da ben telefonunu hızlandırmak için kıvranmasın diyr öyle dedim. Hem ben mesajımda s7den bahsettim mi? S7 ye lafım yok benim şimdiki orta seviye cihazlar neysr o akıcılıkts o telefon şu an iphone 7 de öyle. Sen benim apple fan boyu olduğumu nerden çıkardın? Samsungun en ağır androidlerden biri olduğunu biliyorsundur umarım ben en hafif androidi kullanmama rağmen memnun değilim hem cihazım daha 1.5 yıllık ?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

düzgün birinden 2.el iphone 8 plus iphone xr iphone xs falan al en mantıklısı 8 plus alırsan se gibi 4 5 değil de 3 yıl kullanırsın max ama memnun eder 8 plusı fazla önermiyorum ama önceliğin xr xs yakalamak olsun yani s10 falan boş o kadar para veriyorsan ios al en stabil telefonu kullan
İos al en stabil telefonu kullan.?????????? Sen hiç eline S20, Oppo find x2,Mi 10,One plus 8 alıp kullandın mı? Bu cihazların ortak özelliği ne biliyormusun? Hepsinde 120 Hz ekran hızı var.Senin stabil dediğin İphone ları stabilite konusunda bu cihazlar ikiye katlıyor.Bana inanmıyorsan YouTube a yaz bak.??? Sen ve senin gibi Apple fanboyluğu yapanlara gülmekten yoruldum.???

istediğin kadar gül kendim android 10 kullanıyorum mate 20 gram memnun değilim bak animasyon ayarlarını da biliyorum 2 telefonda da ben telefonunu hızlandırmak için kıvranmasın diyr öyle dedim. Hem ben mesajımda s7den bahsettim mi? S7 ye lafım yok benim şimdiki orta seviye cihazlar neysr o akıcılıkts o telefon şu an iphone 7 de öyle. Sen benim apple fan boyu olduğumu nerden çıkardın? Samsungun en ağır androidlerden biri olduğunu biliyorsundur umarım ben en hafif androidi kullanmama rağmen memnun değilim hem cihazım daha 1.5 yıllık ?
Bir laf var bilirmisin? "Ne kadar ekmek o kadar köfte" 1500-2000 TL verdiğin bir cihazdan ne bekliyorsun? 1500 TL ye İphone da var o da şu an beklentileri karşılamaz.Bugün android amiral gemisi cihazlar uzun vadede kullanıcıyı memnun ediyor.Kardeşimde P30 var.Cihazından çok memnun.İphone 7 diyorsun İphone 7 pil konusunda bir insanı kanser edecek cihazlardan biri.7 performanslı olsa ne olacak."Samsung en ağır androidlerden biri."Eğer orta seviye cihazlar için bu yorumu yapıyorsan lafım yok ama amiral gemisi cihazlarıda katıyorsan sana tavsiyem S20 yı bir eline al kullan.Samsung da One ui arayüzü ile beraber eski hantal görüntüsünden uzaklaştı.Bakış açın çok yanlış Mate 20 lite kullanıp android sorunlu demek bana mantıklı gelmiyor.Android yüksek ram,üst düzey işlemcilerde beklentileri karşılayan bir işletim sistemi.Android cihaz alacaksan ya amiral gemisi alıcaksın yada orta üst segment bir cihaz alıcaksın.

Son düzenleme:

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
İos al en stabil telefonu kullan.?????????? Sen hiç eline S20, Oppo find x2,Mi 10,One plus 8 alıp kullandın mı? Bu cihazların ortak özelliği ne biliyormusun? Hepsinde 120 Hz ekran hızı var.Senin stabil dediğin İphone ları stabilite konusunda bu cihazlar ikiye katlıyor.Bana inanmıyorsan YouTube a yaz bak.??? Sen ve senin gibi Apple fanboyluğu yapanlara gülmekten yoruldum.???

Bir laf var bilirmisin? "Ne kadar ekmek o kadar köfte" 1500-2000 TL verdiğin bir cihazdan ne bekliyorsun? 1500 TL ye İphone da var o da şu an beklentileri karşılamaz.Bugün android amiral gemisi cihazlar uzun vadede kullanıcıyı memnun ediyor.Kardeşimde P30 var.Cihazından çok memnun.İphone 7 diyorsun İphone 7 pil konusunda bir insanı kanser edecek cihazlardan biri.7 performanslı olsa ne olacak."Samsung en ağır androidlerden biri."Eğer orta seviye cihazlar için bu yorumu yapıyorsan lafım yok ama amiral gemisi cihazlarıda katıyorsan sana tavsiyem S20 yı bir eline al kullan.Samsung da One ui arayüzü ile beraber eski hantal görüntüsünden uzaklaştı.Bakış açın çok yanlış Mate 20 lite kullanıp android sorunlu demek bana mantıklı gelmiyor.Android yüksek ram,üst düzey işlemcilerde beklentileri karşılayan bir işletim sistemi.Android cihaz alacaksan ya amiral gemisi alıcaksın yada orta üst segment bir cihaz alıcaksın.
Bak ben 120hz cihazları zaten seviyorum şimdi 7 8binlik bir telefon alıcak olsam düz s20 alır geçerim. Samsungun androidi ağır dediğim de a71e kadar s10 ve sonrası kasmaz zaten (s9 da kasmayabilir tam emin değilim). Hem ben mate 20 lite kullanmıyorum mate 20 kullanıyorum o kirin 980li olandan. Ben iphone 7 ye zaten"Çok iyi telefon en az 2 sene götürür falan da demedim"bataryası yüzünden götürmez.Ben mesajlarımda dedim ki 2.ele yönel iphone 8 8plus xr xs yakala dedim sen beni hala apple fan boyu sandığın için mesajlarımı doğru düzgün okumuyorsun bile. Apple fan boyu olsaydım şu an sıfır iphone 7 alırdım ve kıvranırdım.Ben sadece iphone 7 yi şu konuda savundum şu an s6 kullananlar güncel yazılım kullanıyor mu. Ya da iphone 7 kullananlar kadar memnun mudur. Keşke alırken samsung değil iphone alsaydım vs. İphone 7 sadece 2.el alınır o da max 2000 tl olursa. Bence iphone 7 kullanmak rn8 kullanmaktan iyidir.

iphone 12 pro 120 hz ile gelsin sen de iphone 12 pro da alınır bütçe yetmezse s20 alın dersin. Ben p40 da denedim o güzel ama çok da denemedim böyle 2 kaydırdım falan öyle güzel olmasının sebebi de 90 hz yoksa onun da kullanırken p30 dan pek farkı olmaz

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bir hayırlı olsun alırım artık.Kırmızı se2020 aldım :)

CengizhanTr2007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bu iki telefon arasında kalmamın nedenlere birbirine üstün bazı konularının olması ve bana yardım ederseniz sevinirim.Önceliklerim: Performans,kamera,yaklaşık 4 sene götürmesi ve sosyal medya.Hangisi alınmalı?
iPhone se 2020 derim seni uzun süre götürür performansı oyun için vs ideal kamerası gayet uygun abartıldı değil fakat bence iPhone se2020 alıcağınıza biraz daha koyup Xr veya Xs aalmak daha iyi olabilir tasarım olarak vs daha hoş fakat işlemci olarak se2020 daha iyi benim tavsiyem iPhone olurdu

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
S10, 8 Plus dan hertürlü daha iyi
????

Bir hayırlı olsun alırım artık.Kırmızı se2020 aldım :)
Hayırlı olsun.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Atma ziya :)

IMG-20200716-WA0003.jpg

Bu söylemlerden artık o kadar bıkkınlık geldi ki gerçekten artık gülünçsünüz. Android'i hala esi dönemlerdeki gibi sanmak teknoloji özürlülüğüdür.
S6'yı ilk aldığımda dönemin en iyi Android cihazıydı ama o zaman bile takılmalar vs. klişelmiş Android sorunları vardı. Fakat artık öyle sorunlar YOK. Android gayet stabil ve iOS'ten kalır bir yanı yok. Güncel bir Android cihaz kullanmadığınız zaten çok açık bari yorum da yapmayın. Keşke yanımda olsanız da beğenmediğiniz S10'u inceleyip tekrar stabil değil diyebilseniz :)