S10e vs iPhone SE 2020

Hangisi?

• SE2020

Kullanılan: 26 81.3%
  • S10e

Kullanılan: 6 18.8%

• Kullanılan toplam oy
    32

Bu konuyu okuyanlar

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu iki telefon arasında kalmamın nedenlere birbirine üstün bazı konularının olması ve bana yardım ederseniz sevinirim.Önceliklerim: Performans,kamera,yaklaşık 4 sene götürmesi ve sosyal medya.Hangisi alınmalı?

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bu iki telefon arasında kalmamın nedenlere birbirine üstün bazı konularının olması ve bana yardım ederseniz sevinirim.Önceliklerim:performans,kamera,yaklaşık 4 sene götürmesi ve sosyal medya.Hangisi alınmalı?
Sosyal medyada instagram hikayelere video atacaksan Se 2020 almanı tavsiye ederim.Çektiğim videoyu instagram akışa koyarım diyorsan S10e de alabilirsin.İki cihazda performans ve kamerada memnun eder.Kamerada kendine şu soruyu sor:Manzara fotoğrafı çekermisin? Cevabın evet ise S10e; hayır ise Se 2020 al keyfine bak.

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Oyun oynarmısınız fazla
Bilgisayar üzerinden tercih ederim genellikle ama bazen 2-3 el atarım diye tahmin ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sosyal medyada instagram hikayelere video atacaksan Se 2020 almanı tavsiye ederim.Çektiğim videoyu instagram akışa koyarım diyorsan S10e de alabilirsin.İki cihazda performans ve kamerada memnun eder.Kamerada kendine şu soruyu sor:Manzara fotoğrafı çekermisin? Cevabın evet ise S10e; hayır ise Se 2020 al keyfine bak.
İnstagram ve facebook kullanıyorum evet ve android telefonlarda maalesef video atarken kalite bozuluyor ve ilk defa iOS kullanacağımdan dolayı SE2020'yi seçtim biraz da.Alacağım telefon 4 yıl görmeli yani uzun vadede çok performans kaybı olmamalı.

Teşekkürler.

Teşekkürler

Son düzenleme:

Candiyebiri

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Bu iki telefon arasında kalmamın nedenlere birbirine üstün bazı konularının olması ve bana yardım ederseniz sevinirim.Önceliklerim: Performans,kamera,yaklaşık 4 sene götürmesi ve sosyal medya.Hangisi alınmalı?
sosyal medya iOS larda daha stabil performans da se 2 daha iyi ikisinde 4 sene götürür ama güncelleme se 2 daha fazla kamera tartışılır ama bence s 10 e daha iyi bütçeni artırırsan s10 ikisinden de daha iyi bence

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Performans olarak günlük kullanımda farkı hissetmeseniz de SE daha güçlü.
Kamera kısmı kişisel bir mesele size hangisi daha hitap ediyorsa ona bir artı ekleyin ama gece modu, portre(SE'de yazılımsak kısıtlama mevcut) ve geniş açı gibi özellikler S10e'yi bir adım öne taşıyor.

Sosyal medya da iOS cihazlar daha optimize çalışıyor ama ben kendi cihazımdan yaptığım paylaşımlarda kalite kaybı yaşamıyorum.
Video atacağım zaman da stok uygulamadan çekip atıyorum o zaman minumum seviyede kayıp oluyor ama fotoğraf tarafında düşüş yaşanmıyor.

Bana kalırsa hem tasarımı hem de kamerası dolayısıyla S10e derdim. Ama güncelleme takıntınız varsa direkt iPhone'u tercih etmenizi tavsiye ederim.

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Performans olarak günlük kullanımda farkı hissetmeseniz de SE daha güçlü.
Kamera kısmı kişisel bir mesele size hangisi daha hitap ediyorsa ona bir artı ekleyin ama gece modu, portre(SE'de yazılımsak kısıtlama mevcut) ve geniş açı gibi özellikler S10e'yi bir adım öne taşıyor.

Sosyal medya da iOS cihazlar daha optimize çalışıyor ama ben kendi cihazımdan yaptığım paylaşımlarda kalite kaybı yaşamıyorum.
Video atacağım zaman da stok uygulamadan çekip atıyorum o zaman minumum seviyede kayıp oluyor ama fotoğraf tarafında düşüş yaşanmıyor.

Bana kalırsa hem tasarımı hem de kamerası dolayısıyla S10e derdim. Ama güncelleme takıntınız varsa direkt iPhone'u tercih etmenizi tavsiye ederim.
Güncelleme takıntım yok öyle fakat dediğim gibi sosyal medya kullanıcısıyım.Hala aradayım s10e mi se2 mi diye.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
O zaman baya devrim olacak sizin için :)
Ben şu an S10 kullanıyorum ve özellikle de iPhone'un çerçevelerinden kurtulduğum için çok mutluyum. Hele ki benim gibi dizi-film düşkünü iseniz bence SE'den uzak durun.

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
O zaman baya devrim olacak sizin için :)
Ben şu an S10 kullanıyorum ve özellikle de iPhone'un çerçevelerinden kurtulduğum için çok mutluyum. Hele ki benim gibi dizi-film düşkünü iseniz bence SE'den uzak durun.
Evet dediğiniz gibi.Galibaa s10e alacağım,teşekkürler.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Se2020 de seni tasarımıyla mutsuz eder. Bütçe arttırırsan iPhone 11 seni tatmin eder bence.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Android bir cihazı 4 sene kullanabileceğini çok düşünmüyorum. iPhone SE 2020 almanı öneririm.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Önceliklerinizi göz önünde bulundurursak iPhone SE2 almanız daha iyi olacaktır.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,169

Gereksiz heyecan aramayın derim, İphone SE almanız daha sağlıklı olacaktır.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
S10e 4 yıl götürmez mi?
Götürür niye götürmesin.Android 4 yıl götürmez diyenler Androidi hala S4 zamanındaki gibi olduğunu zanneden kendini bilmez bir kitle.S10e aldın diyelim cihazında sorun yoksa güncelleme yapmayacaksın.Sistem güncellemelerine bulaşmaz, arayüzde gereksiz programları devre dışı bırakıp cihazı rahatlatır, animasyonları 0,5x yaparsan 4 yılda gider 5 yılda gider yeterli kullanmasını bil.

Özelbiradam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Götürür niye götürmesin.Android 4 yıl götürmez diyenler Androidi hala S4 zamanındaki gibi olduğunu zanneden kendini bilmez bir kitle.S10e aldın diyelim cihazında sorun yoksa güncelleme yapmayacaksın.Sistem güncellemelerine bulaşmaz, arayüzde gereksiz programları devre dışı bırakıp cihazı rahatlatır, animasyonları 0,5x yaparsan 4 yılda gider 5 yılda gider yeterli kullanmasını bil.
Sırf Anroid iki sene kasar diye arada kaldım zaten(söylenenlere göre) ve hala aradayım,sipariş vermedim de daha.Kamera olarak manzara falan illaki çekeceğim ve se2'de geniş açı yok.Ben arkadaşlarla buluştuğumda max 3 el pubg oynarım o da nadir,onun dışında sosyal medya kullanırım ve genelde fotoğraf çekinirim.Yeterli midir s10e yoksa se2 kesinlikle alayım mı?

Sırf Anroid iki sene kasar diye arada kaldım zaten(söylenenlere göre) ve hala aradayım,sipariş vermedim de daha.Kamera olarak manzara falan illaki çekeceğim ve se2'de geniş açı yok.Ben arkadaşlarla buluştuğumda max 3 el pubg oynarım o da nadir,onun dışında sosyal medya kullanırım ve genelde fotoğraf çekinirim.Yeterli midir s10e yoksa se2 kesinlikle alayım mı?
Uzun götürsün mümkünse zaten