Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Gazanfer7

Üyecik
Arkadaşlar rx470'i uzun bir süre önce aldım ama bir türlü kullanamadım taktığımda bilgisayarı açtığımda iki dakikada bir ekran yenileniyor mouse falan donuyordu driverler güncel servise gitti çalışıyor dediler geri gönderdiler ama hala aynı acaba sistemde veya monitörde mi bi sorun var?

sistemim:
win10 64bit
8gb ram
i5 3.20

Seyhoo

Dekan
Yasaklı
Güç kaynağı marka model belirtir misin ? Öncelikle temiz bir format at ve donanım bilgilerini detaylı bir şekilde tekrar belirt. Servise gidip geldiyse teknik serviste her şekilde teste tabii tutulduğu için ekran kartında yüksek ihtimalle bir problem yok. Uyumluluk sorununda olması mümkün değil, çünkü PCI Express uyumlu olması yeterli. Temiz format sonuç vermezse güç kaynağında arıza olabilir. Eğer yazdıklarımdan sonuç almazsan detaylı bir yazı ile bunu çözebiliriz. Ama sana tavsiyem güvendiğin bir teknik servisten yardım al. Kolay gelsin.

Seyhoo

Dekan
Yasaklı
Şimdi bana tüm donanımlarının marka modelini yaz. Sana hangi işletim sistemini kurman gerektiğini söyleyeyim.

Gazanfer7

Üyecik
Hmm sağolun. Peki rx470 ekran kartını takıp mı format atayım ve sonra ekran kartı driverlerını internetten yüklesem olur mu cd sini kaybettim de?

Seyhoo

Dekan
Yasaklı
dediginiz gibi win7 home premium 64bit format yaptım fakat şimdi de ekran gidip geri geliyor ve görüntü sürücüsü yabıt vermeyi kesti ve bu durumdan kırtuldu hatasıyla karşılaştım. Ne yapmam gerek?
Güç kaynağından ekran kartına giden güç kablosunun PCIe güç connectoru olduğundan emin misin ? Ayrıca molex'ten dönüştürücü mü kullanıyorsun ? Ekran kartının ihtiyacı olan 8 pin connectorun hepsi ekran kartına takılı mı ?

Gazanfer7

Üyecik
Ekran kartı hdmı girişli monitör dvd-i bir tarafı hdmı bir tarafı dvdi olan kablo kullanıyorum evet 4+4 girişli yeri vardı zaten 8 i de birleşik olduğu için hepsini taktım.

Seyhoo

Dekan
Yasaklı
Ekran kartı hdmı girişli monitör dvd-i bir tarafı hdmı bir tarafı dvdi olan kablo kullanıyorum evet 4+4 girişli yeri vardı zaten 8 i de birleşik olduğu için hepsini taktım.
Farklı bir güç kaynağıyla dene istersen. Ekran kartın teknik servisten sağlam raporuyla geldiyse ekran kartının arızalı olmasına pek ihtimal tanımıyorum. RX 470 diğer ekran kartından daha fazla güç çekeceğinden güç kaynağında bir arıza varsa güç kaynağın bu gücü karşılayamayacaktır.

Gazanfer7

Üyecik
Farklı bir güç kaynağıyla dene istersen. Ekran kartın teknik servisten sağlam raporuyla geldiyse ekran kartının arızalı olmasına pek ihtimal tanımıyorum. RX 470 diğer ekran kartından daha fazla güç çekeceğinden güç kaynağında bir arıza varsa güç kaynağın bu gücü karşılayamayacaktır.[/QUOTE
Eski güç kaynağı ile denem şansım yok maalesef o 300w ve kabloları yetersiz rx470 için 500w bir güç kaynağı yeter demişlerdi ama bu güç kaynağı neden yetmiyor anlamış değilim. Mecbur bunu satıp yenisini alacaz artık. Öneriniz varsa güç kaynağı markası ve kaç w luk olacağı hakkında belirtirseniz sevinirim. :)

Gazanfer7

Üyecik
Eski güç kaynağı ile denem şansım yok maalesef o 300w ve kabloları yetersiz rx470 için 500w bir güç kaynağı yeter demişlerdi ama bu güç kaynağı neden yetmiyor anlamış değilim. Mecbur bunu satıp yenisini alacaz artık. Öneriniz varsa güç kaynağı markası ve kaç w luk olacağı hakkında belirtirseniz sevinirim. :)

stat counter