Bu konuyu okuyanlar

Gazanfer7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar rx470'i uzun bir süre önce aldım ama bir türlü kullanamadım taktığımda bilgisayarı açtığımda iki dakikada bir ekran yenileniyor mouse falan donuyordu driverler güncel servise gitti çalışıyor dediler geri gönderdiler ama hala aynı acaba sistemde veya monitörde mi bi sorun var?

sistemim:
win10 64bit
8gb ram
i5 3.20

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Güç kaynağı marka model belirtir misin ? Öncelikle temiz bir format at ve donanım bilgilerini detaylı bir şekilde tekrar belirt. Servise gidip geldiyse teknik serviste her şekilde teste tabii tutulduğu için ekran kartında yüksek ihtimalle bir problem yok. Uyumluluk sorununda olması mümkün değil, çünkü PCI Express uyumlu olması yeterli. Temiz format sonuç vermezse güç kaynağında arıza olabilir. Eğer yazdıklarımdan sonuç almazsan detaylı bir yazı ile bunu çözebiliriz. Ama sana tavsiyem güvendiğin bir teknik servisten yardım al. Kolay gelsin.

Gazanfer7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
TURBOX 500W Aktif PFC 12cm Fan Power Supply, Windows 7 mi format atayım? O zaman detaylı bir şekildeki halini eke koyarım. Ama güç kaynağım eski ekran kartımı çalıştırıyor, güç kaynağında bir problem olsa bilgisayara elektrik gitmeme gibi bir problem olmaz mıydı? Pek bilmiyorum da bu işleri :( Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    28.4 KB · Görüntüleme: 540

Gazanfer7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bu da eski ekran kartı

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    21.6 KB · Görüntüleme: 679

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Şimdi bana tüm donanımlarının marka modelini yaz. Sana hangi işletim sistemini kurman gerektiğini söyleyeyim.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
H55 anakarta en uyumlu işletim sistemi Windows 7

64 bit kurulum yap ve dene.

Gazanfer7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yeni ekran kartını takıp format atayım de mi

Gazanfer7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bir de ultimate veya professional sürümü farkeder mi?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
bir de ultimate veya professional sürümü farkeder mi?
Home Premium x64 kur. Oyun ve günlük kullanım için Home Premium ideal. Kurumsal ve iş istasyonu ağırlıklı çalışıyorsan Ultimate kur. Ama Ultimate kurmanı tavsiye etmem. Home Premium en hızlısı.

Gazanfer7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hmm sağolun. Peki rx470 ekran kartını takıp mı format atayım ve sonra ekran kartı driverlerını internetten yüklesem olur mu cd sini kaybettim de?

Gazanfer7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sağolun teşekkürler deneyip sonucunu bildireceğim hayırlı akşamlar size de ;)

Gazanfer7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartı takılı şekilde format atın.

dediginiz gibi win7 home premium 64bit format yaptım fakat şimdi de ekran gidip geri geliyor ve görüntü sürücüsü yabıt vermeyi kesti ve bu durumdan kırtuldu hatasıyla karşılaştım. Ne yapmam gerek?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
dediginiz gibi win7 home premium 64bit format yaptım fakat şimdi de ekran gidip geri geliyor ve görüntü sürücüsü yabıt vermeyi kesti ve bu durumdan kırtuldu hatasıyla karşılaştım. Ne yapmam gerek?
Güç kaynağından ekran kartına giden güç kablosunun PCIe güç connectoru olduğundan emin misin ? Ayrıca molex'ten dönüştürücü mü kullanıyorsun ? Ekran kartının ihtiyacı olan 8 pin connectorun hepsi ekran kartına takılı mı ?

Gazanfer7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartı hdmı girişli monitör dvd-i bir tarafı hdmı bir tarafı dvdi olan kablo kullanıyorum evet 4+4 girişli yeri vardı zaten 8 i de birleşik olduğu için hepsini taktım.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ekran kartı hdmı girişli monitör dvd-i bir tarafı hdmı bir tarafı dvdi olan kablo kullanıyorum evet 4+4 girişli yeri vardı zaten 8 i de birleşik olduğu için hepsini taktım.
Farklı bir güç kaynağıyla dene istersen. Ekran kartın teknik servisten sağlam raporuyla geldiyse ekran kartının arızalı olmasına pek ihtimal tanımıyorum. RX 470 diğer ekran kartından daha fazla güç çekeceğinden güç kaynağında bir arıza varsa güç kaynağın bu gücü karşılayamayacaktır.

Gazanfer7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Farklı bir güç kaynağıyla dene istersen. Ekran kartın teknik servisten sağlam raporuyla geldiyse ekran kartının arızalı olmasına pek ihtimal tanımıyorum. RX 470 diğer ekran kartından daha fazla güç çekeceğinden güç kaynağında bir arıza varsa güç kaynağın bu gücü karşılayamayacaktır.[/QUOTE
Eski güç kaynağı ile denem şansım yok maalesef o 300w ve kabloları yetersiz rx470 için 500w bir güç kaynağı yeter demişlerdi ama bu güç kaynağı neden yetmiyor anlamış değilim. Mecbur bunu satıp yenisini alacaz artık. Öneriniz varsa güç kaynağı markası ve kaç w luk olacağı hakkında belirtirseniz sevinirim. :)

Gazanfer7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eski güç kaynağı ile denem şansım yok maalesef o 300w ve kabloları yetersiz rx470 için 500w bir güç kaynağı yeter demişlerdi ama bu güç kaynağı neden yetmiyor anlamış değilim. Mecbur bunu satıp yenisini alacaz artık. Öneriniz varsa güç kaynağı markası ve kaç w luk olacağı hakkında belirtirseniz sevinirim. :)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Güç kaynağınız verimli bir güç kaynağı ve donanımlara yeterli gücü sağlayabilecek bir güç kaynağı. Ben güç kaynağınızda arıza olabileceği üzerinde durdum. Başka bir güç kaynağı bulup denemelisin. 450w ve üstü bir güç kaynağı olması şart.

Gazanfer7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güç kaynağınız verimli bir güç kaynağı ve donanımlara yeterli gücü sağlayabilecek bir güç kaynağı. Ben güç kaynağınızda arıza olabileceği üzerinde durdum. Başka bir güç kaynağı bulup denemelisin. 450w ve üstü bir güç kaynağı olması şart.
Alalı iki ay oldu ve internetten almıştım servise mi yollamalıyım güç kaynağını?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Alalı iki ay oldu ve internetten almıştım servise mi yollamalıyım güç kaynağını?
Bunu belirlemek için bilgisayarcıdan yada arkadaşından başka bir güç kaynağı temin etmen gerekiyor. Deneye deneye sonuca varacaksın.