RTX 2060 Displayport girişleri çalışmıyor!

Bu konuyu okuyanlar

emir06taha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar 2 gün önce itopya dan GIGABYTE GeForce RTX 2060 WINDFORCE OC 6GB GDDR6 192 Bit ekran kartı aldım. Bugün geldi bilgisayarcıma götürdüm taktı. Görüntü testi yaptık sıkıntı çıkmadı, eve geldim evde denedim görüntü geldi fakat diğer 2 ekranıma gelmedi, internetden çözümlerine baktım olmadı, ramlerin yerini değiştirdim silgiyle sildim fakat işe yaramadı, ekranlarım sırasıyla bunlar orta ekranım Acer SA230bid 23" sağ ekranım Asus VP228HE 21.5" sol ekranım LG Flatron L1953S
orta ekranımı HDMİ girişi ile çalıştırabiliyorum, sol ekranım vga sağ ekranım ise dvi destekliyor ama ekran kartımda 1 adet HDMİ 3 adet Displayport girişi var, elimde bir kaç tane dönüştürücü var daha dünki sistemimde sıkıntısız çalışıyordu ama bugün bu sistemde çalışmıyor. Sol ekranımı displayport dönüştürücüleri ile denediğimde check signal cable hatası ile karşılaşıyorum fakat HDMİ dönüştürücüsü ile HDMİ kısmına taktığımda sol ekranım açılıyor. Yardım edecek birileri çıkar diye düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Dönüştürücüler pek stabil olmayabiliyor uyum sorunu olabilir onun haricinde driverleri güncelleyin windows ayarları görüntü ayarları gelip eski ekran algılamadan algıla de olmazsa ekran kartının girişlerde problem olabilir

emir06taha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartının girişlerinde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, daha bu sabah geldi bana hiçbir yere düşürmedim etmedim. Bilgisayarcının yanındaydım zaten o da bir şey yapmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3 girişin 3üde bozulmaz diye düşünüyorum

emir06taha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
algılaya bastım fakat başka ekran algılanamadı diyor

yan ekranlar tek başınada çalışmıyor zaten display porta sokunca, ama hdmi'e sokunca yan ekranlar çalışıyor

İnternetten yüzlerce kaynağa baktım ama sanırım genel bir sorun NVIDIA'nın kendi sitesinde son 30 dakika içinde tam 3 kişi siyah ekran sorunum var yazmış. Bütün sürücüleri indirdim, ki zaten hepsi yüklüydü, NVIDIA desteğe başvurdum birazdan canlı görüşme başlatılacakmış bakalım ne olacak

BIOS da güncelledim olmuyor

Son düzenleme:

emir06taha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çözen arkadaşa döner ısmarlıyorum

emir06taha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar sorunu çözdüm, sorun tamamen kablolar ile ilgili, ama kabloyu sakın internetten almayın, gerçekten güzel bir bilgisayarcıya gidin ve orada teker teker deneyim kabloları, Dark marka vs. kabloların hiç biri çalışmadı, sadece gerçekten iyi markalar çalıştı mesela HP marka DVI to Displayport çalıştı, yan ekranıma onu taktım orta ekranımı HDMI ile çalıştırıyorum, sol ekran içinde çalışan iyi marka bir kablo bulamadık o yüzden yenisi gelince alıcam onuda, benim aldığım kablo amazaonda 130TL bilgisayarcım 100 e satıyor tanıdık olduğu içinde 70e verdi.