Rte: Z Kuşağı O Dönemi Bilmez(cidden bıktık )

Bu konuyu okuyanlar

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Yalan yanlış resimler bilgiler yayıp HAKLI ÇIKMAYA çalışma mesela ?

Yok 2000 öncesi SSK emeklisi şu kadar alıyordu borcu şu kadardı gibi FAKE bilgi yayma gerçekleri yazanlara evet haklısınız deyip konuyu kapat...
Yoo anneme babama dedeme soruyorum hiç senin anlattığın gibi değil anlattıkları valla.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Siz gündemi takip etmiyonuz mu ?

CHP çözüm önerisi sunduda parayı bulduda kaynak şurdan sağlayacam şu sorunu şöyle çözecem parlementer sisteme şöyle geçecez anayasayı şöyle değiştirecez maddelerimiz bunlar dedi de ben mi bilmiyom ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Seni bir gün bir konuda düzgünce bir şey yazdığını görebilecez mi ?

Hani sözde 35 yaşındasın ya 2000 öncesini bilirsin SSK ları hatırlarsın sen. ( Hiç sanmıyorum 35 yaşında olduğunu 15 yaşlarında bir velet var gibi hesapta ama neyse. )

Konuyu açan ben değilim haber yapan ben değilim gerçeği yazıyorum yaşadıklarımı yazıyorum senin gibiler cevap veremeyince sıkışınca saçma sapan konuşuyor sadece...
Ben Akp de Recep Tayyip Erdoğan'ın Fetöyle birlikteliğini dün gibi hatırlıyorum.Fetö konusunda basında birçok insan Akp yi ve Recep Tayyip Erdoğan'ı uyardığında Tayyip Erdoğan'ın Hoca efendiye yazılan yazılara tepki gösterdiğini dün gibi hatırlıyorum.Haburda Pkk larla çekilen halayları dün gibi hatırlıyorum.Somada 301 insanın hiç bir önlem alınmadan nasıl ölüme terk edildiğini dün gibi hatırlıyorum.Sen ve senin gibilere üzülüyorum.Niye üzülüyorum biliyormusun çünkü farkında olmadan şeytanın avukatlığını yapıyorsunuz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Yoo anneme babama dedeme soruyorum hiç senin anlattığın gibi değil anlattıkları valla.

:D:D Yani nasılmış 2000 öncesi SSK hastaneleri ? 5 yıldız lı otel gibi mi ?

Annene babana sorsana bir acaba Vesayet sistemine askeriyenin sürekli darbe yapmasınada Cumhuriyetin Emniyet sibobuymuş ta diyorlar mı ??

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
ya bunlar niye çok yaşlı

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Haberin başlığında cb'den, giriş seviye yetkiliye kadar herkese militan diyen bir zat'a dava açılması gerektiği duyurusu mevcut.
Haberin içeriğinde ise lahana turşusu var.

Sözcünün haberciliği de turşu suyuyla sulanmış. Sulanmış sulanmasına da gerçekten bu alakasız başlık ve içerik karşısında hala muhalif tavır sergileyebiliyorsanız kusura bakmayın bende sergilerim. CB sonuna kadar haklıdır. [Şu beyaz, a haber tırıvırılarını da koymazsanız sevinirim sözcü gibi bunlarda kaliteyi düşürüyor forumda] Devletin tırnağından saçına kadar militan diyebilen bir adamı seçimde o kutuya gömerim. Devlette bir çalışan olsam, tüm çalışanlarla kalkar suç duyurusunda bulunurum.

Z kuşağının gelişen teknolojide , Teknolojiye ulaşmada sıkıntı yaşaması, Teknolojinin çok pahalı olması, İşsizlik, gelecek kaygısı, eğitim kaygısı, sağlık kaygısı aklınıza gelebilecek bir çok şeyde kaygı yaşaması umurlarında değil....
Üniversite çağı boyunca pubg ve lol atan, sıfır tecrübe naylon staj yapan kitle değil mi bu ? Yayın yapıp kolay yoldan köşeyi dönmeyi isteyen z kuşağının tarifini görüyorum sanki.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ben Akp de Recep Tayyip Erdoğan'ın Fetöyle birlikteliğini dün gibi hatırlıyorum.Fetö konusunda basında birçok insan Akp yi ve Recep Tayyip Erdoğan'ı uyardığında Tayyip Erdoğan'ın Hoca efendiye yazılan yazılara tepki gösterdiğini dün gibi hatırlıyorum.Haburda Pkk larla çekilen halayları dün gibi hatırlıyorum.Somada 301 insanın hiç bir önlem alınmadan nasıl ölüme terk edildiğini dün gibi hatırlıyorum.Sen ve senin gibilere üzülüyorum.Niye üzülüyorum biliyormusun çünkü farkında olmadan şeytanın avukatlığını yapıyorsunuz.

Sen olayları tarihleri karıştırıp harman yapıp konuşuyorsun ama :(

Bu kadar geriye gitme bak daha 3 gün önce Esenyurt HDP il binasından çıkanları gördün mü ? Bak bakalım onu kınamayan tek kelime edemeyen parti hangisi ? Sırf HDP kızar ittifak bozulur diye sessiz kalanlar kim. Selahattin Demirtaş'a özgürlük diyenler kim sabah akşam !!!

DHKP-C nin eylemlerine cenazelerine gidenler kim ? Atalarımıza dedelerimize Ermeni Soykırımı yaptmıştır diyenler KİM hangi partide ? Sen neyin avukatı olmuş oluyorsun bu durumda ??

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Haberin başlığında cb'den, giriş seviye yetkiliye kadar herkese militan diyen bir zat'a dava açılması gerektiği duyurusu mevcut.
Haberin içeriğinde ise lahana turşusu var.

Sözcünün haberciliği sulanmış. Sulanmış sulanmasına da gerçekten bu alakasız başlık ve içerik karşısında hala muhalif tavır sergileyebiliyorsanız kusura bakmayın bende sergilerim. CB sonuna kadar haklıdır. Devletin tırnağından saçına kadar militan diyebilen bir adamı seçimde o kutuya gömerim. Devlette bir çalışan olsam, tüm çalışanlarla kalkar suç duyurusunda bulunurum.

Üniversite çağı boyunca pubg ve lol atan, sıfır tecrübe naylon staj yapan kitle değil mi bu ? Yayın yapıp kolay yoldan köşeyi dönmeyi isteyen z kuşağının tarifini görüyorum sanki.
Milyonlarca genç gözünde oyun oynayıp yatan kişiler değil mi? Bravo böyle devam. O ayrıştırdığınız kitle zamanı gelince cevabı verecek ama.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Milyonları katmıyorum bilakis bu etiketi koyan sensin.. Dersine düşkün, hedefi olan kişi imkanı olmasa bile sıyrılabiliyor. Sözcü, A haber ve tırıvırıları kenarıya bırakın. Dün savunduğunuz parti "benim oyum çobanla bir olamaz" dediği çobanların nereleri ne bursla kazandığına bir bakın.

Sonra gidin son dönemin meşhur kahvecilerine. Lattecilere papiçüloculara bir bakın.

Siteminiz varsa çıkın özel okulları, üniversiteleri, eğitim eşitliğini konuşun. CHP'cilik veya AKP'ciliği değil.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Fikir önerisii vermek akıl vermek en kolay işler :D Ben sana kaynağı nerden bulacak işi nasıl yapacak onları soruyorum...
Yargıyı düzeltecez diyor CHP. Nasıl olacka o iş ? Nasıl yapacan neye göre ölçecen liyakatı veya bilgiyi biriki mi ? AKP'li ise bilgisiz cahil CHP'li ise bilgili birikimli mi diyecek ?
Ekonomiyi biz düzeltecez diyorlar nasıl açıklamıyor.
Atıyorum kadın cinayetleri bitsin al çok güzel bir öneri hani nasıl bitirecen ? Veya işsizlik bitsin al on numara öneri hadi nasıl bitirecen ? EYT yi ve Atanamayan öğretmeni biz çözecez güzel fikir dimi ama nasıl !!!!

Veya fakirlere 2000 TL dağıtacam diyor muhalefet hani nerde para nerde kaynak neyle dağıtacan ? Yoksa akıl vermek dediğim gibi en kolayı... İBB'de mesela Ekrem Başkan'da seçim öncesi sade akıl veriyordu şunları yapacaz bunları ucuzlatacaz şunlar olacak şurda israf var o paralar ile İstanbul 5 yıl krallar gibi yaşar diyordu ne oldu ? 1.5 yılın sonunda görüyoruz...

Attığım videolarda çoğuna değiniliyor. Ekonomiyi düzeltmekte mesele fakirlere maaş bağlamak falan değil o bambaşka alakasız birşey sen ekonomiyi düzeltir alım gücünü yukarı çeker enflasyonu düşürürüsen zaten fakire maaş bağlamak gibi bir derdin olmaz. Sen muhalefet ne tavsiye verdi hiçbişey vermedi diyorsunda aslında görmek istemiyorsun attığım videoların tamamını izlemiyorsun. Belli bir seviyedeki bir ekonomist için zaten bunlar belli başlı şeylerdir ekonomi bir bilimdir bak aşağıda ne gerekir iktidar neyi doğru yaptı neyi yanlış yaptı dünden bugüne nere geldik hepsini anlatıyor Özgür hoca. Ülke ekonomisi hakkına birşeyler öğrenmek istiyorsan izlersin.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Milyonları katmıyorum bilakis bu etiketi koyan sensin.. Dersine düşkün, hedefi olan kişi imkanı olmasa bile sıyrılabiliyor. Sözcü, A haber ve tırıvırıları kenarıya bırakın. Dün savunduğunuz parti "benim oyum çobanla bir olamaz" dediği çobanların nereleri ne bursla kazandığına bir bakın.

Sonra gidin son dönemin meşhur kahvecilerine. Lattecilere papiçüloculara bir bakın.

Siteminiz varsa çıkın özel okulları, üniversiteleri, eğitim eşitliğini konuşun. CHP'cilik veya AKP'ciliği değil.
Teknolojiye ulaşamadan nasıl aradan sıyrılacakmış acaba? Herkes oturup çalışıp tıp okuyacak değil ya? Bunun fotoğrafçısı var yazılımcısı var tasarımcısı var. Elinde imkan olmadan nasıl yapacak işini?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Sen olayları tarihleri karıştırıp harman yapıp konuşuyorsun ama :(

Bu kadar geriye gitme bak daha 3 gün önce Esenyurt HDP il binasından çıkanları gördün mü ? Bak bakalım onu kınamayan tek kelime edemeyen parti hangisi ? Sırf HDP kızar ittifak bozulur diye sessiz kalanlar kim. Selahattin Demirtaş'a özgürlük diyenler kim sabah akşam !!!

DHKP-C nin eylemlerine cenazelerine gidenler kim ? Atalarımıza dedelerimize Ermeni Soykırımı yaptmıştır diyenler KİM hangi partide ? Sen neyin avukatı olmuş oluyorsun bu durumda ??
Madem Hdp Akp ye bu kadar batıyor.O zaman kapatsınlar.Cumhurbaşkanı şu anda padişahlık sisteminde her yetkiye sahip,yetkilerini kullanıp Hdp yı kapatsın.Bu ülkede 15 Temmuz denilen bir tiyatro oynandı ve masum insanlar öldü sen kalkmış Ermeni soykırımından bahsediyorsun.

Son düzenleme:

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Z kuşağı ülkeyi kurtarcakmış. İyi parti en iyi parti diyorlar birde böyle şeyleri gördüğümde sesli gülüyorum.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Z kuşağıyla uğraşıp duruyorlarda sanki önceki kuşaklar bir nane becerebildide Z kuşağına çamur atıp dursunlar. :D

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Z kuşağı ülkeyi kurtarcakmış. İyi parti en iyi parti diyorlar birde böyle şeyleri gördüğümde sesli gülüyorum.
Okuma yazma bilip devlette memur olan tuzu kuru x kuşağı daha iyi demi. 2+2 bilen adamın hayatı benimkinden daha iyi be.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Madem Hdp Akp ye bu kadar batıyor.O zaman kapatsınlar.Cumhurbaşkanı şu anda padişahlık sisteminde her yetkiye sahip,yetkilerini kullanıp Hdp yı kapatsın.Dhkp-c diyorsun bu ülkede 15 Temmuz denilen bir tiyatro oynandı ve masum insanlar öldü sen kalkmış Ermeni soykırımından bahsediyorsun.

15 Temmuzda Tiyatro dimi :D:D Hee tamam sen olmuşun... Bu kafa ile devam et.

Okuma yazma bilip devlette memur olan tuzu kuru x kuşağı daha iyi demi. 2+2 bilen adamın hayatı benimkinden daha iyi be.

Şu haber bak bugün çıkmış bunun için bir şey diyebilir misin ? CHP gençlik kolları toplantısında İBB'li bir yetkilinin sözleri gizlice çekmişler. İşe alımlarda yüzde 35 CHP'li yüzde 15 İYİ partili yüzde 15 te diğerlerinden ( HDP ve SAADET ) işe alacaz diyor. Hani seçim öncesi Liyakat vardı adam kayırma yoktu partilileri işe alma yoktu ??

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877

Şu haber bak bugün çıkmış bunun için bir şey diyebilir misin ? CHP gençlik kolları toplantısında İBB'li bir yetkilinin sözleri gizlice çekmişler. İşe alımlarda yüzde 35 CHP'li yüzde 15 İYİ partili yüzde 15 te diğerlerinden ( HDP ve SAADET ) işe alacaz diyor. Hani seçim öncesi Liyakat vardı adam kayırma yoktu partilileri işe alma yoktu ??

Bütün kadroları gençlik kollarından, kartal imam hatipten mezun olanları dolduranlara ses çıkarma kimin ne idüğü belirsiz kişilerin konuştuğu kimin ne idüğü belirsiz kişiler tarafından çektiği kaydı at aynen.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Verdiğin kaynak hükümetin haber sitesi.??

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Verdiğin kaynak hükümetin haber sitesi.??
Sen haberin içeriğine baktın mı ? Videoyu izledin mi ? CHP bayraklarını flamalarını sözcülerini gördün mü ?
Hani büyük büyük laflar ediliyor ya seçim önceleri LİYAKATSIZ ADAM ALMAYACAZ BİZ... BİZDE ADAM KAYIRMAYA OLAMAYACAK... BİZ PARTİLİLERİMİZİ KAYIRMIYACAZ...

Sonuç ney ? Yüzde 35 CHP yüzde 15 İYİ parti den adam alacaz üstüne HDP'yide unutmuyorlar :D Onlardada yüzde 15 alacaz diyorlar. İlerde iktidar oldumuda bu tarz pazarlıklar dönmeyeceğinin garantisi var mı ?

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Videoyu izledim. Videoda Hdp lafı geçmiyor bu 1. Konuşulan mevzu mevsimsel işçiler 2 hafta eğitsen öğrenir bu 2. Kimse işini bırakmadan yenisini alamayız geçmiş mevsimde çalışıyorsa çıkaramayız kendisi çıkarsa yenisini alırız diyor bu 3. Liyakat dediğimiz şey üniversite eğitimi bilgi birikimi gerektiren şey. Banka yönetim kuruluna boksör atamak, thy yönetim kuruluna binlerce berat abi diye mail atanı atamak değil.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Sen haberin içeriğine baktın mı ? Videoyu izledin mi ? CHP bayraklarını flamalarını sözcülerini gördün mü ?
Hani büyük büyük laflar ediliyor ya seçim önceleri LİYAKATSIZ ADAM ALMAYACAZ BİZ... BİZDE ADAM KAYIRMAYA OLAMAYACAK... BİZ PARTİLİLERİMİZİ KAYIRMIYACAZ...

Sonuç ney ? Yüzde 35 CHP yüzde 15 İYİ parti den adam alacaz üstüne HDP'yide unutmuyorlar :D Onlardada yüzde 15 alacaz diyorlar. İlerde iktidar oldumuda bu tarz pazarlıklar dönmeyeceğinin garantisi var mı ?
Sen onu bunu bırak.Bana şunun cevabını ver.Hdp niye kapatılmıyor? Chp ile beraber olmasından Akp rahatsız oluyor,mecliste Süleyman soylu bunlara hain diyor ki haksız değil.Bu kadar partiye tepkiliyken niye kapatmıyorsun?

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Sen onu bunu bırak.Bana şunun cevabını ver.Hdp niye kapatılmıyor? Chp ile beraber olmasından Akp rahatsız oluyor,mecliste Süleyman soylu bunlara hain diyor ki haksız değil.Bu kadar partiye tepkiliyken niye kapatmıyorsun?

HDP kapatılsa AKP nasıl siyaset yapacak muhalefeti nasıl suçlayacak? :D Seçim gelince demirtaştan mektup alıp osman öcalanı trt'ye çıkaranlarda CHP zaten. :D Ayrıca HDP'nin açıkça bu kadar PKK bağlantısı ortaya çıkmışken kapatılması gerekir. Kapatılmamasını savunan AKP'liler kapatınca yine açacaklar diyor ama farketmez yenisini açıp onuda terörize ederlerse onuda kapatacaksın.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Yaşın gerçekten 35 olsa bilirdin bundan önce kaç tane HDP uzantısı parti kapatıldı tekrar açılıyorlar diye 4 mü 5 mi kapandı belli değil... Şuan ki Hükümet suçları şahsi görüp cezalandırıyor gereksizse görevden alıyor kayyum atıyor veya hapse atıyor vekil ise vekilliği düşürülüyor.

Ama HDP ye kol kanat olanlar savunma destek kimden geliyor inatla göremiyorsun. BİR KINAMA YA çok zor değil bunu bile yapamayan partiler var ülkemizde 3-5 oy alacak diye HDP ile dirsek temasında takılıyorlar. Sende burada şu ucuz söylemler ile madem terorist kapat diyorsun. Sen bilmiyon mu kapatsanada parti açmak 1 günlük iş ? Veya kapatılınca şuralarda feryat figan en çok kim bağıracak hangi parti bilmiyon mu ?

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Yaşın gerçekten 35 olsa bilirdin bundan önce kaç tane HDP uzantısı parti kapatıldı tekrar açılıyorlar diye 4 mü 5 mi kapandı belli değil... Şuan ki Hükümet suçları şahsi görüp cezalandırıyor gereksizse görevden alıyor kayyum atıyor veya hapse atıyor vekil ise vekilliği düşürülüyor.

Ama HDP ye kol kanat olanlar savunma destek kimden geliyor inatla göremiyorsun. BİR KINAMA YA çok zor değil bunu bile yapamayan partiler var ülkemizde 3-5 oy alacak diye HDP ile dirsek temasında takılıyorlar. Sende burada şu ucuz söylemler ile madem terorist kapat diyorsun. Sen bilmiyon mu kapatsanada parti açmak 1 günlük iş ? Veya kapatılınca şuralarda feryat figan en çok kim bağıracak hangi parti bilmiyon mu ?

Zaten yine açacaklar diye terör bağlantılı partiyi kapatmayalım mı? Bu nasıl hukuk? Bal gibide kapatılır kim ağlarsa zırlarsa zırlasın.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Zaten yine açacaklar diye terör bağlantılı partiyi kapatmayalım mı? Bu nasıl hukuk? Bal gibide kapatılır kim ağlarsa zırlarsa zırlasın.

Bu parti kapatma olaylarını yurt dışında muhalefeti susturuyorlar gibi lanse ediyor ne yazık ki muhalefet :( HDP kapansın en çok ses kimden çıkacak sizde biliyorsunuz. HDP sevinir bile kapatılmasına madur olduk bakın kürtleri konuşturmuyorlar bizi eziyorlar diye sevinirler bile... Burada devletin arkasında duracak bir muhalefet olmayıp yurtdışına şikayet edecek bakın Türkiye güvenilir değil adalet yok muhalefeti susturuyorlar yatırım yapmayın demek için fırsat doğar...

Ben şahsen suçluların kulağından tutulup başkanmış lidermiş eş başkanmış bakılmadan görevden alınıp içeri atılmasını destekliyor. Tek sorun CHP'nin inatla HDP'ye moral olması ve umut vermesi yoksa HDP şimdiye belki kendi kendini kapatır ve PKK biterdi.

PKK nin üye sayısı 300 ün altına düşmüş dağ kadrosu erimiş. Diyarbakırda analar HDP kapısına dayanmış evlatlarımız verin diye. Onları ziyaret edemeyen 2-3 parti var bilin bakalım kim onlar ? İnatla umut olan partiler var HDP ye biz iktidar olursak Kayyum atamıyacaz yerel yönetimi güçlendirecez deyip resmen umut olanlar kim !!!

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Teknolojiye ulaşamadan nasıl aradan sıyrılacakmış acaba? Herkes oturup çalışıp tıp okuyacak değil ya? Bunun fotoğrafçısı var yazılımcısı var tasarımcısı var. Elinde imkan olmadan nasıl yapacak işini?
Yahu teknolojiye ulaşamayan bizdik biz. Sen kime neyin fakir hesabını yapıyorsun ?
Şimdi gençler cebinde bir araba parası telefonla dolaşıyor sen kime ne anlatıyorsun ?
Biz öğretmenden göremediğimizi kütüphaneden, kitaplardan, oraya gelen diğer çocuklardan öğrenmeye çalışırdık. Topu alınmış mouse olmadan bilgisayar kullanmaya çalışırdık!

Şimdi gözün gördüğü yer telefon, tablet! Kitapsaraylarda sınırsız internet bedava! Teknolojiye bilgiye erişemiyorum dediğin COPY/PASTE, REWRITE şu platformda ( kaldı ki araştırma yapan da yok ) bulamayacağın bilgiyi kitaplarda bulursun.

Her erbap sence direkt olarak son model bilgisayarla mı girişiyor o işe ? Her fotoğrafçı 100 bin dolarlık red kameralarla mı çekim yapıyor ? Yurt dışı diye ağlandığın öğrenciler barmenlik yapıyor, kasiyerlik yapıyor, paspas çekebiliyorken haspam sen mi teknolojiye erişemiyorsun ?

Tabi teknolojiye erişimden kastın senin olsa olsa 5 - 10 mbit uploadı olan yayın internetini alamamandandır doğru söylüyorsun. 56k modem bağlantısıyla mircde vakit geçiren bu millete, teknoloji dediğinde 500mbit internet lazım, son model gaming laptoplar lazım. Yoksa ne oyun yazabilirler, nede araştırma yapabilirler. Evet.

Madem Hdp Akp ye bu kadar batıyor.O zaman kapatsınlar.Cumhurbaşkanı şu anda padişahlık sisteminde her yetkiye sahip,yetkilerini kullanıp Hdp yı kapatsın.Bu ülkede 15 Temmuz denilen bir tiyatro oynandı ve masum insanlar öldü sen kalkmış Ermeni soykırımından bahsediyorsun.
Erenist realist olur musun ? Yaşın gerçekten 37 ise delikanlı gibi şunu söyleyebilir misin CHP gerçekten HDP'nin kapatılmasına izin verir mi ? Velevki verdi tamamının oyunu almak için tamam ya sonra ? El insaf yahu. Devletin başını koruduğumdan değil de kapatmasa suçlu ilan edersiniz tüm dünyayı arkanıza alırsınız, kapatmasa zaten ediyorsunuz. Size bahane gerek.

Ha birde 15 Temmuza tiyatro dersen o rahmetli insanların tüm günahı senin üstüne olur.
Bir insanın çevresinden yakını veya bir tane bile duyduğu komşusu, ahbabı olmaz mı fetöcü ?
Siyasi muhalifliğiniz bu kadar kör mü ediyor sizi yoksa suçlayacaksınız diye bile bile kalbinizi mi köreltiyorsunuz ?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Yahu teknolojiye ulaşamayan bizdik biz. Sen kime neyin fakir hesabını yapıyorsun ?
Şimdi gençler cebinde bir araba parası telefonla dolaşıyor sen kime ne anlatıyorsun ?
Biz öğretmenden göremediğimizi kütüphaneden, kitaplardan, oraya gelen diğer çocuklardan öğrenmeye çalışırdık. Topu alınmış mouse olmadan bilgisayar kullanmaya çalışırdık!

Şimdi gözün gördüğü yer telefon, tablet! Kitapsaraylarda sınırsız internet bedava! Teknolojiye bilgiye erişemiyorum dediğin COPY/PASTE, REWRITE şu platformda ( kaldı ki araştırma yapan da yok ) bulamayacağın bilgiyi kitaplarda bulursun.

Her erbap sence direkt olarak son model bilgisayarla mı girişiyor o işe ? Her fotoğrafçı 100 bin dolarlık red kameralarla mı çekim yapıyor ? Yurt dışı diye ağlandığın öğrenciler barmenlik yapıyor, kasiyerlik yapıyor, paspas çekebiliyorken haspam sen mi teknolojiye erişemiyorsun ?

Tabi teknolojiye erişimden kastın senin olsa olsa 5 - 10 mbit uploadı olan yayın internetini alamamandandır doğru söylüyorsun. 56k modem bağlantısıyla mircde vakit geçiren bu millete, teknoloji dediğinde 500mbit internet lazım, son model gaming laptoplar lazım. Yoksa ne oyun yazabilirler, nede araştırma yapabilirler. Evet.

Erenist realist olur musun ? Yaşın gerçekten 37 ise delikanlı gibi şunu söyleyebilir misin CHP gerçekten HDP'nin kapatılmasına izin verir mi ? Velevki verdi tamamının oyunu almak için tamam ya sonra ? El insaf yahu. Devletin başını koruduğumdan değil de kapatmasa suçlu ilan edersiniz tüm dünyayı arkanıza alırsınız, kapatmasa zaten ediyorsunuz. Size bahane gerek.

Ha birde 15 Temmuza tiyatro dersen o rahmetli insanların tüm günahı senin üstüne olur.
Bir insanın çevresinden yakını veya bir tane bile duyduğu komşusu, ahbabı olmaz mı fetöcü ?
Siyasi muhalifliğiniz bu kadar kör mü ediyor sizi yoksa suçlayacaksınız diye bile bile kalbinizi mi köreltiyorsunuz ?
Kendine şu soruyu sor:”Hdp nin kapatılması Chp nin elindemi yoksa Recep Tayyip Erdoğan ın mı elinde? 15 Temmuza gelince o gün orda şehit olan her insana üzüldüm.Ben tiyatro derken ölen insanları suçlamıyorum.Benim tepkim Recep Tayyip Erdoğan ve Akp ye.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Sevgili kardeşim, bak kardeşim diyorum sana büyük olsan da küçük olsan da.
Atatürk'ün biz gençlere hitabında ne yazar ? Dahili ve harici bedhahların olacaktır diye boşuna mı söyler ? Sadece laiklik ilkesine mi takılın der onca ilkeler arasında ?

Bu adamlar bu baş yönetmekteyken devleti, kaç defa şikayet etmiştir dış devletlere kendininkini ? İnsan kendini ellere şikayet eder mi ? Suçluyu hapsetmeyip özgürlük verenlere sitem ederken yine aynı zatlar dememişmidir adaleti serbest bırakın diye ? Korumamışmıdır bu devletin bağrında yaralar açanları ? Peki ya baş'ın söylediği yurt dışı mihraklar ? Onlar yaptırım uygulamamış mıdır ? Yani Atatürk dahili ve harici deyince oluyor da ( kıyas yapmıyorum ama o bir baş! cumhurun başı! o makamın yeri başkadır! ama yüceltmiyorum da çünkü yücelik Allah'ındır!) cumhur başkanı dediğinde mi alay konusu oluyor bu bedhahlar ?

Eğri oturalım doğru konuşalım! Kollarımızı açıp gelin biz kardeşiz dediğimiz adamlar, oyuna gelip bizi yaraladığında terör örgütü diyemeyen kişiler mi kapatılmasını isteyecek HDP'yi ? HDP ile oy birliği içerisinde değiller mi ? Koskoca Rahmetli Büyük Komutan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün kurduğu, miras bıraktığı bu partiye yakışır mı ? Hadi partiye yakıştı ilkelerine, nutuğuna, kültürüne, tarihine yaraşır mı ?

Mesele akp, mhp meselesi değildir. Mesele bir kişiye düşmanlık besliyorum diye yılana sarılmaktır, doğruya darılmaktır. Doğru her yerde tektir. Tutulacak taraf varsa oda devlettir, birliktir, tekliktir!

Şimdi bana dersin ki CHP'nin mi elinde diye ? Şuan AKP bunu kapatsa CHP, bariz şekilde desteğini söyleyen BİDEN'e gitmeyecek mi ? Partiyi kapattırdı diye bangır bangır kendi devletini kötülemeyecek mi ? Yeterki seçimleri kazanalım diye her türlü oyuna tamam demeyecek mi ?

Ben tiyatro derken ölen insanları suçlamıyorum. Benim tepkim Recep Tayyip Erdoğan ve Akp ye.
Yahu gene yanlış değil mi ? Hadi akp dakikasını saatini her karesini biliyordu bu bir oyundu! Yahu bu generaller, komutanlar, yüzbaşılar da mı oyun oynadı ? Bunca uzaklaştırılan savcı, hoca o bu şu oyun için mi desteklediler ? Bir oyun için insan insanı ezer mi tanklarla arabalarla ? Dağda delikte it gibi yaşar mı ? Bunca lükse, zenginliğe doyup hayatlarına tedbir konmuş insanlar aç fakir gezmeye gönülleri razı gelir mi ? Youtubede orda burda sürekli devlete giydirir olmuş olanlarına hiç mi denk gelmedin. Hiç mi başka partiler içerisine sızıp muhalif görünümünde olanları gözüne çarpmadı. Yahu herşeyi geçtim; Bizi bize kırdıranlar oyun oynuyor bizle, akp dediğin nedir kimdir ? Göremiyor musunuz ?

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Yahu gene yanlış değil mi ? Hadi akp dakikasını saatini her karesini biliyordu bu bir oyundu! Yahu bu generaller, komutanlar, yüzbaşılar da mı oyun oynadı ? Bunca uzaklaştırılan savcı, hoca o bu şu oyun için mi desteklediler ? Bir oyun için insan insanı ezer mi tanklarla arabalarla ? Dağda delikte it gibi yaşar mı ? Bunca lükse, zenginliğe doyup hayatlarına tedbir konmuş insanlar aç fakir gezmeye gönülleri razı gelir mi ? Youtubede orda burda sürekli devlete giydirir olmuş olanlarına hiç mi denk gelmedin. Hiç mi başka partiler içerisine sızıp muhalif görünümünde olanları gözüne çarpmadı. Yahu herşeyi geçtim; Bizi bize kırdıranlar oyun oynuyor bizle, akp dediğin nedir kimdir ? Göremiyor musunuz ?

Gerçekten ideolojik bir körlük var ülkede. Erdoğan nefreti öyle bir hale getirmiş ki adamları ne denirse inanıyorlar mantıklı düşünme diye bir şey kalmamış :) Tek duygu nefrete dönmüş.
Bilimde bile sen bir tezini kanıtlamak istiyorsan önce argümanlar sunarsın belgelerini bilgilerini delillerini gösterirsin. ama yok direk TİYATRO BU DARBE deyip geç git :D İnanan kitlede var ona yanıyom ben.

Yaa bu binlerce insan sabah akşam küfür yedi darbe gecesi tutuklananlar ne dayaklar yedi donlarına işettiler adamları hepsi mevki makam sahibi insanlar VATAN HAİNLİĞİ ile yargılandılar çoğu 300-500 kere ağırlaştırılmış mühebbet yani hücre cezası aldı. Üst düzey Albaylar paşaların rütbeleri söküldü. Düz er'in altı oldular kidem olarak. Bu insanların aileleri var çocukları var ne için TİYATRO YAPACAKLAR ? Erdoğan'a seçim kazandırmak için mi :D Zor değil ya azcık ama azcık düşünerek taşınarak cevap verin.
Bir asker için Vatan haini damgası yemek ne demek diye bir düşün. Bu isimler ilerde hapiste ölürse normal vatandaşın yanınada gömülmüyor diye biliyorum ben ayrı bir yere gömülüyorlar vatan haini diye.... Bir insan ne için kim için ne karşılığında bunları yapar ? Erdoağn sevgisi ile mi yapmışlardır sence !!!

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
15 Temmuz tiyatro değil ama bir tarikatı devletin bir parçası haline getirmek büyük bir hainlik. Araları bozulmasa aynı düzen devam edecekti. Utanılası bir durum.