[Rom Yükleme] Bütün Xperia Modelleri için

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arc s LT18 i için son çıkan FX.. ile başlayan hangi romu yüklemem lazım çıkamadım içinden tşkler...

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
ya ben daha tele rom dosyasını atmadan cwm yi açıp dediğin işlemleri yaptım kardeş, sonra aklıma geldi kapattım teli direk, tekrar açıp direk reboot dedim tel açılmıyor sadece sony yazıyor ekranda , ne yapmalıyım ?

xperia u da sd kart olmadığı için mecbur stock rom yükleyip telefonu açman lazım :)
ister flashtool yardımı ile stock romu yükle istersende pc companion yada update service programı ile onarma yap. tabi bootloader kapalı ise onarma yapabilirsin :)

xperia go modeline 2.3.7 gb yazılımını yuklemek istiyorum su an jb yüklü hic memnun degilim en kolay nasil yuklerim yardimlarinizi bekliyorum flashtool ile direk yukleme yapabilir miyim acil cevap

Buradan yazılımı indir flashtool ile yükle direk :)
http://www.mediafire.com/download/yoe1tkbz9swbcho/st27i_6.0.B.3.184_Original.ftf

merhaba arc s LT18 i için son çıkan FX.. ile başlayan hangi romu yüklemem lazım çıkamadım içinden tşkler...

Anzu yazanı yükleyeceksin :)

mytime

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cm9 yuklu daha fxp216 sanırım daha ustu varmı bulamadım ?

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
cwm yi kuramıyorum ya. waiting for device yazıp kalıyor orda. normalde tıklayıp yüklüyoruz dimi hani kapatıp açılırken falan yüklemiyoruz dimi?

bide cm10 xperia sola icin hangisini yüklemem lazım bi ton sürüm çıkıyor :/

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Cwm işini hallettim de...

Xperia Sola Mt27i için CM10 un hangi sürümünü ve adını yüklemem lazım? Papper sanırım da hangisini yüklemem lazım? Bi link atarsanız en güncel sürümü çok memnun olurum.
[MENTION=56637]mendocino[/MENTION] [MENTION=130683]android3[/MENTION]

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
[MENTION=297276]YEMEKTEYİZHASAN[/MENTION]

http://unrestrict.li/fxp

şurdan istediğin versiyonu yükleyebilirsin, evet pepper sola oluyor. Ayrıca cwm için her seferinde uğraşmana gerek yok romun içindeki kerneli(boot.img) flashtool ile flashla zaten kendinden cwmli rootludur.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
evet ama bikaç sürümdür değişiklik olmuyor. Sola için resmi jb çıkmadığı için kaynak kodları yok bu sebepten bazı sorunlar aşılamıyor.

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
evet ama bikaç sürümdür değişiklik olmuyor. Sola için resmi jb çıkmadığı için kaynak kodları yok bu sebepten bazı sorunlar aşılamıyor.

hala sorun var diyosun o zaman abi?

temiz temiz cm9 mu kursam ki?

kesin söyle de abi simdi seni bekliyorum :) hangisini kurayım? :)

cm10 mu? cm9 mu? hangisinden daha randıman alırım hangisi daha kullanıslı ? bide cm10 un google uygulamaları lazım bana :/

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
yükle cm10u kullan bikaç gün kendin gör. jb bütün romlarda benzer sorunlar var. Geçende söylemiştim stock jellbean portu kullanıyorum ben ufak tefek şeyler dışından memnunum. bide üstüne honami uygulamaları, sistem arayüzleri güzel oldu.
4.2.2 rom vardı cm10.1 onunda belli sıkıntıları var. 3-4 günde bir değişik romlar kullanıyorum. Hiç sorunsuz olsun istiyorsan 4.0.4 romlar kullanacaksın mecbur, cm9dan memnundum ağırlaştı diyorsan wipe yap fabrika ayarlarına döndür kullan.

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
şu boot.img olayı her seferinde uğraştırıyor acaba bende mi bir hata var?

sırayla: driver lar kurulu zaten, se bootloader ı açıp fastboot mode da boot.img flash lıyorum. sonra telefona bağlı olan(pc deki usb baslı olan kablo değil) kabloyu çekiyorum. 30 sn civarı bekleyip o telefonun kablosunu ses açmaya basarak takıyorum. O sırada mavi ışık oluyor. Sonradan telefon açılıyor. Ama programda FİNİSHED! yazısı gelmiyor. Geçen rastgele yapmıştım da bu kez olmuyor.

kaee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7.adımda dediğiniz flash a tıklayıp telefonu kapatıp ses açma tuşuna basılı tutup açıyorum ama bootloader programında altta yazı falan çıkmıyor telefonun bildirim ışığı yanıyor

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=130683]android3[/MENTION] Hocam Android 4.0.4 Bazı yerlerde ve özellikle de köy içlerinde çekmiyor. 2.3.7'de bu Problem var mı? Veya herhangi bir özel Rom'da?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
[MENTION=130683]android3[/MENTION] Hocam Android 4.0.4 Bazı yerlerde ve özellikle de köy içlerinde çekmiyor. 2.3.7'de bu Problem var mı? Veya herhangi bir özel Rom'da?
ayarlar/mobil şebekeler kısmından şebeke modunu yalnızca GSM seç. ben böyle bi sorun yaşamadım ama belki senin telefonunun yazılımında böyle bi sorun olabilir :)

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
ayarlar/mobil şebekeler kısmından şebeke modunu yalnızca GSM seç. ben böyle bi sorun yaşamadım ama belki senin telefonunun yazılımında böyle bi sorun olabilir :)

O dediğini de yapmıştım işe yaramamıştı. Bir de Türkiye yazılımı yüklü değil, Paralel ithalat (Arabistan) olduğu için güncelleme gelmemişti bende 4.0.4 Orjinal Hindistan'a ait yazılımı yüklemiştim. Ondan da olabilir mi? Türkiye yazılımını bulamadım çünkü.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selamlar sola ma custom rom olarak eXperience v2.1 yükledim adımları tam olarak yaptım ama sony ekranında takılı kalıyor cihaz açılmıyor :/ yardımcı olursanız sevinirim.

Anrokuzan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam Cm 10 versiyonlarından birini yüklemek istiyorum hangisini önerirsin telefon xperia sola

boq7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam 15. maddedeyim şuan battery stats yok ya hiçbiyerde napacam

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
yok abi baktım heryere..neyse cm 10 yüklemiştim hiç tavsiye etmem çok uyumsuz sildim orjinale döndüm

Battery Stats seçeneği cm10 larda yok sadece cm9 ve önceki sürümlerde var :)

boq7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Battery Stats seçeneği cm10 larda yok sadece cm9 ve önceki sürümlerde var :)
anladım.. ya ben fiziksel tuşlara girdim ayarlardan şeçenekleri var hepsinin kendi özelliklerini atamak istedim tuşlara ama yok olmuyor bi tek geri tuşu işliyor eve dokununca titreşim var işlem yok..bide benmi hatalı yaptım anlamadım kendi tarayıcısı açılmıyordu..google store bağlanamıyordu..keyboard hata verip duruyordu..youtubeden izledim milletin takır takır çalışıyor bu sorunlar olmasa ram durumu filan çok iyidi aslında (400 küsür mb boştu)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
anladım.. ya ben fiziksel tuşlara girdim ayarlardan şeçenekleri var hepsinin kendi özelliklerini atamak istedim tuşlara ama yok olmuyor bi tek geri tuşu işliyor eve dokununca titreşim var işlem yok..bide benmi hatalı yaptım anlamadım kendi tarayıcısı açılmıyordu..google store bağlanamıyordu..keyboard hata verip duruyordu..youtubeden izledim milletin takır takır çalışıyor bu sorunlar olmasa ram durumu filan çok iyidi aslında (400 küsür mb boştu)

hocam bu sorunlar gapps paketindende kaynaklanıyor. eski sürüm gapps yükleyemeyi deneyebilirdin :)
birde bu sorunlar cm9 da yok sanırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ROMu yükledikten sonra . sony ericsson yazısı gelip gidiyo açılmıyo:unsure:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben xperia j ye yükledim kod adına göre bularak, ama eksik çok; şöyle ki bildirim çubuğundaki ayarlar smgesine tıklıyorum ayarlar açılmıyor. Sonra menüdeyken telefonumdaki menu simgesine dokunduğumda ana ekranın gelmesi lazım ama gelmiyor. Daha da önemlisi şebekeye bağlanmıyor, yani sim kartı görmüyor ve gapps'ı yüklediğimde android klavye durdu diye sürekli hata veriyor. . . Çözümü nedir bunun? :hammer:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya biri xperia arc s için videolu veya resimli jelly bean yükleme gösterebilirmi yanlış bişey yapmaktan tırsıyorm :D

skrcngz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar. cyanogenmod 9 u yükledim ama daha sonra pc companion telefonu görmemeye başladı. aldığım yedekleri (rehber, mesaj vs) geri yükleyemiyorum. çözümü varmı arkadaşlar