[Rom Yükleme] Bütün Xperia Modelleri için

Bu konuyu okuyanlar

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
android3 eline emeğine sağlık, xperia ion xperia ion olalı böyle hız ve kalite görmemişti :))
benim telefonun sesi boktan çıkıyordu cızırtlı berbat bir ses, millet okadar para verdin bu ne ses diyordu :D yazılımsal olarak sesi harika bir seviyeye getirdi telefonun arka hoparlöründen hiç durmadan çok kısık bir sesle çıt çıt çıt sesler geliyordu sadece çok sessiz ortamlarda anlaşılıyordu yani gece yatakta eline alınca sinir oluyodun ses oda gitti

Tek beğenmediğim şey kamerası oldu Xperia ion normal kamerası çok daha süper gerçekten yazılımsal vs olarak onu nasıl yüklerim bilmiyorum.

Telefon acaip hızlandı lan altı üstü rom ne olacak sanki diyip 2 aydır denemedim ama iyikide denememişim o çileleri çekip şimdi eşşekten ata binmek süper oldu :)

Şimdilik bukadar ekran görüntüsüde paylaşırım artık :p Hade kolay gele:)

turkertatar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm arkadaşlar ben bir türlü bu experience v2 romu yğkleyemedim boot.img dosyasını flashlıyorum ama cwm mod acılmıyor bi yardım lutfen
You need to be on latest .54 official ICS(CLEAN VERSION IS REQUIRED). So flash official ICS .54 FTF via flashtool.
Bunu anlayamadım ne demekse tel xperia go cwm 9 kurulu şu an

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
@android3
hocam, şimdi cm9'da'ki sorunlar bitmek bilmiyor :))
1.Uzun yazdığım aslında fazlada uzun sayılmaz mesajlar gitmiyor. Bir iki cümle yazıyorum gidiyor, 10-15 kelime felan yazınca mesaj gitmiyor anlam veremedim?
2.Telefonda sdaece apollo diye saçma sapan bir şey vardı. Yeni walkman uygulamasını kurdum fakat sesi kısık dinlediğimde yada şarkı bitiminde adamın sesi hafiften kısılmaya başlayınca cızırtlı dona dona çalıyor. Sesi sona alıyorum bangır bangır birşey yok bu neden acaba?
3.Orjinal rom yüklüyken mesela uzun süre telefon yeniden başlamadıysa(2,3gün) yada ağır uygulamalardan oyunlardan kimi zaman albüm vs çıktıktan sonra ana ekrana döndüğümde 1-2 saniye sonra herşey geliyordu ve bunu günde 2-3 kez başıma geliyordu. Fakat CM9'dan sonra Henüz kuralı 1 gün olmadı en az 30 kere gelmiştir. Kimi zaman ayarlardan çıkınca bile ana ekran 1-2 saniyede geliyor?
4.Kamera için :) Bende İonun orjinal cameraui diye app'ı var yedek almıştım, Şimdi şuanda sadece system/app'da camera var onu yedekliyip orjinalin adını camera yapıp kursam kameram gelirmi :))

Mesaj konusu benim için önemli yani mesela son mesajım iletildiği halde yinede mesajlar ana sayfasında kırmızı ünlemli görünüyor, Büyük mesajlar(10-15 karekter ve üzeri) bana geliyor benden gitmiyor

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
You need to be on latest .54 official ICS(CLEAN VERSION IS REQUIRED). [/FONT][/COLOR]So flash official ICS .54 FTF via flashtool.
Bunu anlayamadım ne demekse tel xperia go cwm 9 kurulu şu an

experincev2 orjinal tabanlı olduğu için kurmak için ilk önce .54 numaralı orjinal romu flashlaman gerekiyor sonra boot.img sonra experiencexv2 yi sıra bu şekilde zaten anlatımı sayfasında mevcut. cwm'de ses kısma tuşuyla açılıyor bu arada.

turkertatar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk başta netten güncelleme yapıp orjinal son sürüm üzerine denedim boot.img dosyasını atıyorum cwmye giremedm experience v2 de cvm ye girmek için ses açma değilde ses kısma tusuna hızlı şekilde ard arda basmam mı gerekiyor ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Birde cwm9 mu yoksa experience rom 2 mi sizce hangisi daha hızlı ve stabildir ?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
valla seninkini bilemem ama sola'da sony yazısını görünce ses kısma tuşuna ardarda basınca oluyor bütün kernellerde bu böyle. xperience 2 romu kullanıyorum memnunum cm9dan da memnundum ama sonynin arayüzünü orjinal uygulamalarını vs özledim o yüzden xperience'ye döndüm cm9 biraz daha performanslı diyebilirim. Bende hem xperience hem cm9 hemde fabrika çıkış romu olan 2.3.7 yedekleri var canım sıkıldıkça yedeği kurup kullanıyorum, 2.3.7 kadar performanslı olan romda görmedim ama tabi onunda görselliği vs sınırlı. Bide cm9'da telefon hattının sinyali wifi açmassam beyaz kalıyor senin verdiğin resimdeki gibi wifi açılınca mavi oluyor telefon uzun süre beklemede kalırsa bazen arayanlar bana ulaşamıyor aradığınız aboneye ulaşılamıyor diyormuş o sebepten cm9 canımı sıkıyordu.

turkertatar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla seninkini bilemem ama sola'da sony yazısını görünce ses kısma tuşuna ardarda basınca oluyor bütün kernellerde bu böyle. xperience 2 romu kullanıyorum memnunum cm9dan da memnundum ama sonynin arayüzünü orjinal uygulamalarını vs özledim o yüzden xperience'ye döndüm cm9 biraz daha performanslı diyebilirim. Bende hem xperience hem cm9 hemde fabrika çıkış romu olan 2.3.7 yedekleri var canım sıkıldıkça yedeği kurup kullanıyorum, 2.3.7 kadar performanslı olan romda görmedim ama tabi onunda görselliği vs sınırlı. Bide cm9'da telefon hattının sinyali wifi açmassam beyaz kalıyor senin verdiğin resimdeki gibi wifi açılınca mavi oluyor telefon uzun süre beklemede kalırsa bazen arayanlar bana ulaşamıyor aradığınız aboneye ulaşılamıyor diyormuş o sebepten cm9 canımı sıkıyordu.

Peki son bi soru bu .54 sürüm sonynin kendi yayınladıgı 4.0.4 sürümün en güncel hali mi oluyor ?

Experience v2 kurarkende root ve bootloader yapmak gerekiyor dimi cwm9 gibi

Experience v2 kurarkende root ve bootloader yapmak gerekiyor dimi cwm9 gibi

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Evet xperia u/sola/go için en güncel stock rom .54 ile biten. Bu arada Go için yeni rom eXperience v2.1.3 çıkmış.

http://d-h.st/ZHv

turkertatar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bu menjenis kernelde sorun var galiba flashlıyorum acma tusuna basınca herhangi bir sey gelmiyor ekrana ben farklı bulamadım go için munjenis kernel var mı baska acaba ya bulamadım ben

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
[MENTION=82223]hanxhanx[/MENTION] hocam
1. mesaj için böyle bir sorun duymamıştım daha önce :) büyük bir ihtimal sürümden kaynaklanıyordur. yeni güncelleme ile giderilir.
2.Apollo uygulamasını seviyordum ben :) baya kaliteli. walkman uygulaması tek başına yüklenirse (cm romlara) bi takım sorunlar oluşabilir. bunun için walkman yaması yüklemen lazım. linki bulunca atarım :)
3. bilmiyorum bunu :)
4.malesef stock kamera uygulaması cm romlarda çalışmaz

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=130683]android3[/MENTION]

hocam hani hepsini geçtim mesaj olayı büyük sorun benim için sizce fxp208'e geçiyimi bu nedenden ötürü?
birde cm10 içinde fxp209 yayınlanmış acaba önce onu kurup denesemmi :)
yada direk cm9 fxp208 :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
@android3

hocam hani hepsini geçtim mesaj olayı büyük sorun benim için sizce fxp208'e geçiyimi bu nedenden ötürü?
birde cm10 içinde fxp209 yayınlanmış acaba önce onu kurup denesemmi :)
yada direk cm9 fxp208 :)

yeni güncelleme için 5 gün kalmış ister bekle istersen cm10 u kullan :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende bu telofandan var root yapmak istiyorum bir türlü beceremedim yardımcı olursanız çok sevinirim

bur1515

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben cm 9.1 yüklemek istiyorum. cyanagenmod un kendi sitesinde haida 9.1 i indirdim bu romda Google play varmıdır. Yoksa sizin verdiğiniz CM9 için Gapps (Google uygulamaları)
bunu kursam sorun olur mu?

3. SE Bootloader programını indirelim ve arşivden çıkartıp SE Bootloader_Unlocking_Relocking.exe uygulamasını açalım
(daha önce Fastboot driverlarını yüklemediyseniz bu konuya bir göz atın.http://forum.shiftdelete.net/sony/29...m-yukleme.html (Xperia S Root Yapma - Bootloader Unlock - CWM - Rom yükleme) ) bu kısmı anlayamadım bunları yapmadan önce bootloader kilidimiz açık mı olmalı? Yani bu bootloader işlemimi ben anlayamdım.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Ben cm 9.1 yüklemek istiyorum. cyanagenmod un kendi sitesinde haida 9.1 i indirdim bu romda Google play varmıdır. Yoksa sizin verdiğiniz CM9 için Gapps (Google uygulamaları)
bunu kursam sorun olur mu?

3. SE Bootloader programını indirelim ve arşivden çıkartıp SE Bootloader_Unlocking_Relocking.exe uygulamasını açalım
(daha önce Fastboot driverlarını yüklemediyseniz bu konuya bir göz atın.http://forum.shiftdelete.net/sony/29...m-yukleme.html (Xperia S Root Yapma - Bootloader Unlock - CWM - Rom yükleme) ) bu kısmı anlayamadım bunları yapmadan önce bootloader kilidimiz açık mı olmalı? Yani bu bootloader işlemimi ben anlayamdım.

CM rom yüklersen Gappsı da yüklemek zorundasın Google Play için.
Cm romlar Bootloader kapalı ise yüklenmez. açman gerekir. Ayrıca orada fastboot driverlarını yükleyin demek istemiştim :)

bur1515

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam ben 9.1 romunu kurup sizin paylaştığınız cm9 gappsı nı kursam sorun olurmuki

fantaystic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bi türlü beceremedim yaptığım işlemler ;
1 rom ve uygulamaları zipten açmadan hafıza kartına attım
2 romun içindeki boot.img i masaüstüne attım
3 se bootloaderi zipten cıkardım flashtool drivers tan flashboot u kurdum
4 ardından se bootloaderi çalıştırdım.. flashboot u sectim
5 boot.img i gösterdim flash diyorum ardından kapalı olan telefonu bilgisayara bağlıyorum ama hiç bir şey olmuyor ...
(telefonum hata ayıklama açık ve sahte hani google play dısından uygulama yüklemek için bir yeri açıyorduk ya o da açık)

se bootloader programında bir şeye tıklayınca donmada oluyor sistem 64 bit diyemi acaba yoksa ?

bur1515

Asistan
Reaksiyon puanı
1
geri tuşuna basarak bağlıyorsun değiımi?

kaee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia miro st23i yok mu ya ?

GökHan AvCı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Telefonum Sony Xperia Neo L MT25i
android 4.0.4 - 4.1.B.0.631 derleme numarası

Nasıl Root ve Rom yapabiliriz. Hafif detaylı yardımcı olur musun. Bir haftadır inceliyorum, kurcalıyorum ama Neo L için uygununu bulamadım ve de tereddütte kaldım.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841

serdalm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia S için CM9 u kurdum.
Cm9 da güncellemeye geldiğimde 1 adet güncelleme buldu. cm-9.1.0 diye.
İndir dediğimde indirdi ve cihaz yeniden başladığında boot ekranına geldi.
Wipe vs birşey yapmadan cm update alt klasörünün altından (boot ekranında) kur dedim fakat kurmuyor.
Gerekli bi güncellememidir?
Ve nasıl kurarım?

Son mesajlar