Rode online türkçe oldu

Bu konuyu okuyanlar

oyuncuyum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Hanımlar ve Beyler

Bu yıl MMORPG bombalarından biri daha geldi.

RODE ONLINE TÜRKÇE OLDU.

Aslında oyun açıktı.Yakın zamanda yeni bir sunucu ile bir çok dil desteği koydular oyun içerisine ve bununla beraber türkçe dil desteği ile müşteri desteği de aktif oldu. Resmi sitesi http://rode.netgame.com/ adresidir.

Oyun hakkında kısaca bilgi vermem gerekirse;

Grafik: Bedava bir oyuna göre mükemmel
Dövüş Sistemi: Skill delay dediğimiz olay yok. Skill bastığın anda vuruyor. Bu da PVP sini akıcı kılıyor.
Sınıflar: Savaşçı, Düzenbaz, Ruhban, Büyücü
Alt Sınıflar: Vahşi Savaşçı-Kutsal Şövalye, Rüzgar Katili-Ruh Korucusu, Elementalist-Rahip, Ateş Kahini-Ölüm Efendisi (10 LvL' dan sonra seçilebiliyorlar)
Binekler: Bu kısım oldukça uğraşılmış. Kendi ejderhanızı yumurta halinden alıp sürekli seviye atlatarak ejderha haline kadar büyütüyorsunuz.
Bineklerin kendi combat skill leri var. Özellikle ejderhalarla havada savaş müthiş.
Binekler nasıl kasılıyor: Kasılmaktan kastettiğimiz bineğin Loyalty değeridir. Bunu kasmak için işinize yaramayan gear ları bineğe yediriyorsunuz. Binek gear mı yer olarak bakmayın olaya bu sayede düşen işinize yaramayan itemlar bir şeye bağlanmış. Loyalty si %100 olduğunda şehirden scroll alıp bineğe seviye atlatıyorsunuz. Seviye atlayan bineğin hızı ve skill leri artıyor.
Ayrıca binekleri birbirleriyle kombine edip yeni bir binek çıkarmanıza yarayan NPC'ler var townlarda. Binek işi ciddi bir uğraş olmuş.
Petler: Oyunda petlerinizi de binekler gibi kasabiliyorsunuz. Petler sizinle savaşmıyorlar ama ekstra bufflar veriyorlar.
PVP: Sürekli sıraya yazılıp savaşa girebiliyorsunuz. Skill delay olmadığından oldukça akıcı.
Meslek Sistemi: Toplama yetenekleri ve balıkçılığı herkes yapabiliyor. Ama ana mesleklerden sadece birini seçebiliyorsunuz. Ana meslekler: Mücevher Becerisi, Şekillendirme, Terzilik.
Aklıma gelen ekstra özellikler;
Weapon Skills: Elinizdeki silaha özel skill leriniz var. Üstelik silahlarınız o skill e bastığınızda otomatik değişiyor. (Örnek: Templar karakteri 1. silahları kılıç ve kalkan 2. silahı ise iki el kılıç. Elinizde kılıç kalkan varken, iki el silah ile kullanılabilen bir skill e bastığınızda silah otomatik olarak iki el silaha geçiş yaparak skill i atıyor. Kalkanla vurulan bir skill e bastığınızda da otomatik olarak kılıç kalkana dönüp skill i atıyor.

Magic Box: Inventory' nin altında yer alan Magic Box üzerinden moblardan düşen gri itemları bu kutuda birleştirerek daha işe yarar bir item çıkarmaya çalışıyorsunuz. Bu sayede düşen antin kuntin item lar da bir şeye bağlanmış oluyorlar.

Disassemble: Bildiğimiz disenchant gear ları parçalayarak malzeme çıkarma şansınız var.

Wastebasket: Bildiğimiz geri dönüşüm kutusu. İtem lar ilk olarak bu kutuya düşüyorlar. Böylece town a dönmeden işinizi halledebiliyorsunuz. Fakat geri dönüşüm kutunuzdan eşyaları geri almak için belli bir miktar para ödemeniz gerekiyor.

Sort: Eşyalarınızı tek bir tuşla sıralayabilirsiniz.
Auction House: Var
Personal Shop Açma: Var
Ödeme talepli mail gönderme: Var

Oyunda kasmak çok kolay. Görevlerle bile level alabilirken, grind yapmak istediğinizde moblardan düşürdüğünüz her şeyi bir yerlerde kullanabildiğiniz yetmiyormuş gibi bir de lot points diye bir sistem var. Lot point kazanmak için mob öldürmeniz yeterli, dungeon mobları daha fazla lot point veriyor. Lot pointleriniz her 50 ve katlarına ulaştığında ekrana 5 kart çıkıyor. Birini seçiyorsunuz ve rastgele bir ödül kazanıyorsunuz. Bu ödüller buff, para ve experience olabiliyor.

Aklınıza gelen bir şey olursa sorabilirsiniz. Biraz uzun oldu ama hala anlatmadığım özellikler var

Herkese iyi oyunlar!

www.rodeonline.com

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mükemmel ama rica etsem düzenbaz fln diyor orda karekter sınıfları hanqi skilleri var resimli anlatım alsak mümkünse ? en kısa zamanda senden cevap bekliyorum ellerine sağlık

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Oyunu oynayan iletişime geçsin iletişime geçelim tim takılalım :)

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Kimse çıkmamış :)

Ara sıra yazim buraya belki çıkar birileri :)

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu oyunda bitik abi ben diyim bouşuna 5 gb lık oyunu indirdik.:)

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Oyunun pazarlamısını yapmadılar ama forumda yakında reklam lar başlıcak demiş Gm o zaman rayına oturur.

9 dilde hizmet veren oyun boş degildir :)

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Gel maestia oynayak dedim biz şimdi kasarız oynarız oyun batar ben biliyom şanş yok ama aksine oyun tutulursa cidden çok zevk verir abi kapışmalar itemli gezmek felan :)

arla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun güzelse ben varım arkadaşlar :) üye olayım da indireyim.. Bana görselleri metin2 ile silkroad karışımı gibi geldi.

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Oyun güzelse ben varım arkadaşlar :) üye olayım da indireyim.. Bana görselleri metin2 ile silkroad karışımı gibi geldi.

Usta ben dün oynadım metin2 ile alakası yok onu bir kere diyeyim silkroad'a benziyor biraz fakat nasıl diyim maestia oynadınmı ona benziyor grafik olarak süper i3 işlemcili bilgisayar kastı düşün yani :)
gelirsen iyi olur tim takılırız çokluk iyidir :) oyun boyutu 5gb sanırım.

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15

Gel sende gel ama hakaret etmeden gel metin2 ile alakası yok ve her türlü benzetmeyi hakaret sayarım :)

Irk olarak Firevian mıydı neydi onu seçin kırmızı olan oyuncu sayısı ve Türk sayısı daha fazla

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Gel sende gel ama hakaret etmeden gel metin2 ile alakası yok ve her türlü benzetmeyi hakaret sayarım :)

Irk olarak Firevian mıydı neydi onu seçin kırmızı olan oyuncu sayısı ve Türk sayısı daha fazla

Metin2 knıght dan daha iyi tabiki orası kesin usta ordu kuracaz ordu :)

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
[MENTION=340617]mesut ruthless[/MENTION] yarım saate oyundayım eve geçiyorum şimdi gireceksen mesaj at şimdilik iyi akşamlar herkeze.

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Turkishdi sanırım abi oyuna girdiğinde bana yazarmısın forumdan

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Oyun nickname ? :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Usta nerdesin nick'in ne ben 1.ci serverdayım

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
ForMyLife yeni açtım yay oldum :) giriş bölgesindeyim

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
insan bi davet eder oyun var der sende gel kopalım der yoook :) bu indirme hızı ile 8 gün sonra sizinleyim :) :p

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bende indiriyorum şu an ... neden olmasın severim öyle çoklu oyunları :) şu an w.o.t oynuyorum o da çok güzel ama herkes oynayamıyor nedense ...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

siz hangi karakteri seçtiniz söyleyinde bende ona göre seçeyim :) farklı olması iyi olur galiba

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
[MENTION=200254]oL~¡z~v£LL[/MENTION] Gelin tabi ne kadar kalabalık o kadar zevkli olur.

Şuan konuyu takip edenleride davet edelim :) [MENTION=37812]TsamV[/MENTION], [MENTION=140027]Nemre[/MENTION] , [MENTION=63745]mei[/MENTION], [MENTION=342677]pilger[/MENTION], [MENTION=287297]blizzard_[/MENTION] :)