RN8p bir anda kilitlendi.

Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Merhabalar,
Daha az önce normal bir şekilde telefonumdan tarayıcıdan foruma girecekken arkadan WhatsApp bildirimi geldi. Tam WhatsApp'a girdiğim anda ise telefon aniden donuverdi, arkada ESET hem günlük tarama yapıyor hemde veritaban güncelliyordu. 10 saniye sonra kendine geldi ancak cihazı yeni aldığımı düşünürsek bu beni telefondan soğuttu diyebilirim. O anda sanal tuşlar kilitlendi ve ne güç tuşu ne de parmak izi sensörü çalışıyordu. Cihaz şarjdaydı.

Peki arkadaşlar bu neden olmuş olabilir? Virüs bulmadı antivirüsler. Açıkçası bu durum beni cihazdan soğuttu.
Cevaplarınızı bekliyorum.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Önceden oluyormuydu.Güncelleme n e zaman yaptınız.Güncellemeden sonramı oldu

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Evet ama cihaz 1.5 haftalık. Daha önce hiç yaşamamıştım.
Hocam benim düşüncem şu yönde:
MIUI 12, efektleri dolayısıyla oldukça Ram kullanıyor. Arkada hem Antivirüs Taraması hem de Veritaban güncellemesi olduğu için cihazın ram'i bir anlığına tamamen kullanıldığı için takılma olmuş olabilir. Bence kafanıza takmanıza gerek yok :) .

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
MIUI buglıdır o yüzden olabilir güncellemelerle düzelir hocam.
Umarım öyledir. Gerçekten tuhafıma gitti. Virüs falan da yoktu ama bir an kilit yani cihaz hiçbir şekilde tepki vermedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam benim düşüncem şu yönde:
MIUI 12, efektleri dolayısıyla oldukça Ram kullanıyor. Arkada hem Antivirüs Taraması hem de Veritaban güncellemesi olduğu için cihazın ram'i bir anlığına tamamen kullanıldığı için takılma olmuş olabilir. Bence kafanıza takmanıza gerek yok :) .
Bug olmuştur virüs filan değildir.
MIUI buglıdır o yüzden olabilir güncellemelerle düzelir hocam.
Önceden oluyormuydu.Güncelleme n e zaman yaptınız.Güncellemeden sonramı oldu
Teşekkürler.

• Beğen
Reactions: bwr

ATHEON

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Hocam 11 den 12 geçtiğinizde hard reset attınız mı acaba?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhabalar,
Daha az önce normal bir şekilde telefonumdan tarayıcıdan foruma girecekken arkadan WhatsApp bildirimi geldi. Tam WhatsApp'a girdiğim anda ise telefon aniden donuverdi, arkada ESET hem günlük tarama yapıyor hemde veritaban güncelliyordu. 10 saniye sonra kendine geldi ancak cihazı yeni aldığımı düşünürsek bu beni telefondan soğuttu diyebilirim. O anda sanal tuşlar kilitlendi ve ne güç tuşu ne de parmak izi sensörü çalışıyordu. Cihaz şarjdaydı.

Peki arkadaşlar bu neden olmuş olabilir? Virüs bulmadı antivirüsler. Açıkçası bu durum beni cihazdan soğuttu.
Cevaplarınızı bekliyorum.
Telefonda antivirüs programı kullanmanı önermem.Virüs konusunda Apk olayına girmediğin sürece bir şey olmaz.Antivirüs programı virüs bulacam diye hem cihazı yavaşlatıyor,hemde keyif kaçıran hatalara sebep olabiliyor.

Ramazan Özkaya

Asistan
Reaksiyon puanı
97
erenist hocamın dediği gibi ESET yavaşlatır ve yorar teli .tele virüs bulaşmayın da eseti kullanmak iyi değil

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Heyecan yapmış parmağı reklama filan çarpmış olabilir abi. Ordan iner anca virüs.
Öyle şeylerde çok heyecan yapmamak gerek. Diğer arkadaşın gizli sekme olayına döner yoksa. :D
Dogru dedin kral. Onca senedir kullanirim daha virus yemedim. Ceydanin mesajina cevap yazmista olabilir.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Dogru dedin kral. Onca senedir kullanirim daha virus yemedim. Ceydanin mesajina cevap yazmista olabilir.
Sitelerde tehlikeli noktaları öyle bilirim ki sanki reklam virüsleri kendim yerleştirmişim.
Öyle yerlerden makas ata ata geçerim iş bitene kadar :D

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Sitelerde tehlikeli noktaları öyle bilirim ki sanki reklam virüsleri kendim yerleştirmişim.
Öyle yerlerden makas ata ata geçerim iş bitene kadar :D
Benimde bilinç gidiyor. Icgudusel hareket ediyorum koku,tat ve haz duyularim nirvanaya ulasiyor. Gordugum ilk hedefe adete vahsice saldiriyorum.
Dolunayda kurtadama donusmus gibiyim ?

Son mesajlar