Xiaomi RN8p bir anda kilitlendi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

SonicDash

Profesör
Merhabalar,
Daha az önce normal bir şekilde telefonumdan tarayıcıdan foruma girecekken arkadan WhatsApp bildirimi geldi. Tam WhatsApp'a girdiğim anda ise telefon aniden donuverdi, arkada ESET hem günlük tarama yapıyor hemde veritaban güncelliyordu. 10 saniye sonra kendine geldi ancak cihazı yeni aldığımı düşünürsek bu beni telefondan soğuttu diyebilirim. O anda sanal tuşlar kilitlendi ve ne güç tuşu ne de parmak izi sensörü çalışıyordu. Cihaz şarjdaydı.

Peki arkadaşlar bu neden olmuş olabilir? Virüs bulmadı antivirüsler. Açıkçası bu durum beni cihazdan soğuttu.
Cevaplarınızı bekliyorum.

SonicDash

Profesör

SonicDash

Profesör
MIUI buglıdır o yüzden olabilir güncellemelerle düzelir hocam.
Umarım öyledir. Gerçekten tuhafıma gitti. Virüs falan da yoktu ama bir an kilit yani cihaz hiçbir şekilde tepki vermedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam benim düşüncem şu yönde:
MIUI 12, efektleri dolayısıyla oldukça Ram kullanıyor. Arkada hem Antivirüs Taraması hem de Veritaban güncellemesi olduğu için cihazın ram'i bir anlığına tamamen kullanıldığı için takılma olmuş olabilir. Bence kafanıza takmanıza gerek yok :) .
Bug olmuştur virüs filan değildir.
MIUI buglıdır o yüzden olabilir güncellemelerle düzelir hocam.
Önceden oluyormuydu.Güncelleme n e zaman yaptınız.Güncellemeden sonramı oldu
Teşekkürler.

Erenist2020

Profesör
Merhabalar,
Daha az önce normal bir şekilde telefonumdan tarayıcıdan foruma girecekken arkadan WhatsApp bildirimi geldi. Tam WhatsApp'a girdiğim anda ise telefon aniden donuverdi, arkada ESET hem günlük tarama yapıyor hemde veritaban güncelliyordu. 10 saniye sonra kendine geldi ancak cihazı yeni aldığımı düşünürsek bu beni telefondan soğuttu diyebilirim. O anda sanal tuşlar kilitlendi ve ne güç tuşu ne de parmak izi sensörü çalışıyordu. Cihaz şarjdaydı.

Peki arkadaşlar bu neden olmuş olabilir? Virüs bulmadı antivirüsler. Açıkçası bu durum beni cihazdan soğuttu.
Cevaplarınızı bekliyorum.
Telefonda antivirüs programı kullanmanı önermem.Virüs konusunda Apk olayına girmediğin sürece bir şey olmaz.Antivirüs programı virüs bulacam diye hem cihazı yavaşlatıyor,hemde keyif kaçıran hatalara sebep olabiliyor.

Son mesajlar