Resmin Etrafını Nasıl Yuvarlak Kesebilirim...

Bu konuyu okuyanlar

hkncnr_ist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir resim düşünün ve ben bunun etrafını yani köşelerini yuvarlak kesmek istiyorum. nasıl yapabilirim?:rolleyes:

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yuvarlak kesemezsin tüm resimler dörtgen olmak zorunda.

Ama yuvarlak kesmek istediğin kısımları transparan yapabilirsin. Bu sayede yuvarlakmış gibi gözükür.

anticor

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Eğer uğraşmak istemem dersen buradaki siteden otomatik olarak yapabilirsin.

İleri düzey Photoshop bilgim yok ancak onda da şöyle bir yol aklıma geldi.

1- Öncelikle araç çubuğundan "Rounded Rectangle Tool"u seçin.

2-
Daha sonra fotoğrafın bir köşesinden diğer köşesine, bu araç çubuğuyla şeklimizi çizelim. Dikkat etmemiz gereken, üst araç çubuğundaki "Radius" yani yarıçap değeridir. Burada istediğiniz değeri girin. İşlemin belli olması için biraz abartarak 50 dedim.

3- Ardından sağ araç çubuğundaki "Layers" bölümünde fotoğraf, çizdiğimiz şeklin üst katmanı(layer) olmalıdır. Daha sonra fotoğrafın bulunduğu katman seçiliyken sağ tık yaparak "Create Clipping Mask" diyoruz.

4- Sonuç

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
3388.jpg

yardımcı olur umarım zaten arkadaşta anlatmış :D
tarihe bakılırsa çoktan bulmuştur :)

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
daha basit bir yol var...office 2007'de resmi power point'e kopyala...power point sayfasında resme çift tıklayınca üstte efektler çıkıyor...ordan yuvarlak olanı seç...sonra F5'e basarak büyütüp klavyeden printscreen (PrtScr) tuşuna basarsın...sonra paint açıp sağ tıklayarak "yapıştır" dersin:) sonrası malum...farklı kaydet tuşuyla istediğin formatta kaydedersin:)

uzun bi anlatım oldu ama kısa bi işlem:)

umarım işine yarar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pizap a girin start deyin ordan collages i seçin sonra yuvarlak olanlara tıklayın bilgisayardan + yazan yere resmi yükleyin sonra resmi indirin photo filtre 7 yi indirin ordan transprent yapın yuvarlak olucak

yalanoldu69

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konuyu anlamamışsın maksat daire şeklinde görünmek değil sadece daire olacak mesala logo resmi yapacağım yüklersem yine kare veya dikdörtgen görünüyor

Son mesajlar