(Resimli) Disk Boot Failure İnsert System Disk And Press Enter

meldowkan

Asistan
Reaksiyon puanı
2

suleyman242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer kabloları doğru taktığına eminsen biosa girip hdd seçimini otomatik yap
biostan hdd yi görmen lazım sorun kalmaz

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
1) Bios'unuzu sıfırlayıp tekrar deneyiniz.
2) İşletim sistemi kurmayı deneyiniz
3) Sata Kablolarını kontrol ediniz

Bu hatayı bios donanımı görmediği için verir. Sisteminizin sata2 yi desteklediğinden emin olunuz.

Not: Sata kablonuzda sorun olabilir. Başka bir sata kablosu ile deneyiniz.

meldowkan

Asistan
Reaksiyon puanı
2
işletim sistemi kurmaya çalışıyorum zaten ama biosa girince ne yapacağımı söylermisiniz tam olarak. Harddisk kısmı zaten autoda. Ne yapmam gerek

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
HDD güç almıyor sanırım,anakartının modelini söylersen sana yardımcı olabilirim ama öncelikle kasanın için açıp (ama PC kapalıyken ve fişi çekiliyken)HDD'ye giden kabloları kontrol et veya değiştir,HDD çalışıyormu emin olalım.

meldowkan

Asistan
Reaksiyon puanı
2
anakartım gigabytr ma770t-es3
harddiske güç gidiyor. güç kablosuyla sata takılı

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Sorun kesinlikle Hdd - Bios ikilisinde pc'yi kapat elektriği kes ve kabloları doğru taktığından emin ol, bios ayarlarını Default yap düzelecektir..

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
kardeş Xp cdnin doğru çalıştığına emin misin? Cd de bozuk olabilir. Sistem sata harddiski görmüyor olabilir. Biosta ilk 2-3 bölümün resmini çek yardım edeyim sana. (Hdd, ide modunu raid'den ahci'ye alman lazım)

meldowkan

Asistan
Reaksiyon puanı
2
anakartın cdsini taktım birşeyler yaptım bu sefer
loading operating system yazıyor şimdi ne yapmam gerek
xp değil win7 kuracağım. Win 7yi direk iso dosyası olarak yazdım dvdye. Sorun ordan olabilirmi. Öncedende öyle yapmıştım sorun olmamıştı.

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
anakartın cdsini taktım birşeyler yaptım bu sefer
loading operating system yazıyor şimdi ne yapmam gerek
xp değil win7 kuracağım. Win 7yi direk iso dosyası olarak yazdım dvdye. Sorun ordan olabilirmi. Öncedende öyle yapmıştım sorun olmamıştı.
biosa giricen orda boot ayarları var cdrom onu 1 e alıcan boot ayarları ıcın ınternetten arasıtır boot ayarlarını yaptıktan sonra xp cdısını tak bıtır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sa bnm pc windws 7 format attm bnde de aynı hatayı weryo Disk Boot Failure İnsert System Disk And Press Enter" bu hata ama windws 7 format cdsını takınca pc acılıyo sorun n olablir yardmcı olurmsnz :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benimde dün böyleydi kasa içindeki kabloları tek tek çıkartıp tekrar takın olur benimki öyle düzeldi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben 4 tane bilgisayarcıya gösterdm hiçbirindede okumuyordu harddisk 500 gb sata samsung harddiski attım çöpe 160 gb sata II aldm düzelmez kardeşim cok denedm bende hiç bir türlü olmuyorrrr

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pcye hemen reset at açılmadan f8 e basılı tut çıkan seçenekte dvd veya cd rom u seç devam kolay gelsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:clap::clap::clap::clap::clap:pcye hemen reset at açılmadan f8 e basılı tut çıkan seçenekte dvd veya cd rom u seç devam kolay gelsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim hdd de bozuldu galiba yeni hdd aldım boot press falan bişiler çıkıyor windows açılmıyor kablolarını degiştim olmadı hdd başka kasalara taktım olmadı yardımcı olurmusunuz acaba sıfır aldıgım hhd mi bozuk acaba

Beholder

Doçent
Reaksiyon puanı
30
HDD pert senin kardeş kurtuluş yolun servis e gönder en iyi çözüm yada bilgisayarcıya götür

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim şimdi içini açip kablolari tek tek çikar sonra tekrar tak. Siyah ekranda altta delete tuşu bios ayarina giriyor bende sende farklidir biosa gir (ben delete ile giriyorum) girdikten sonra 1. Ye cd room 2. Ye floppy 3. Ye harddisk yap onu yaptiktan sonra aşşada hdd var onu enabled yap bu kadar çözüm olmazsa bilgisayar tamircisine götür 2 dkkda düzeltir. Fiyati en az 10-15 bi güzelde temizlettir derim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaa benim pc de dede aynı sorun çıktı daha yapılmayacak pc masrafı veya nasıl yaparım

Samet Ayful Say

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı hata bendede var format atmaya çalışışıyorum biosta ayarlar yapılı format cdsini takıyorum disk boot failure insert system disk and press enter hatası veriyo yardım edin çıldırcam artık