Rent a car seo çalışması

Bu konuyu okuyanlar

StratejikSEO

Öğrenci
Katılım
21 Şubat 2017
Mesajlar
47
Reaksiyon puanı
7
Puanları
8
rent-a-car-firmalari-icin-seo-stratejileri.jpg


Rent a Car hizmetinde daha kolay ulaşılabilir olmak için SEO çalışması yaptırmanız gereklidir. Neden mi? Çünkü insanlar araç kiralamak istedikleri zaman ilk olarak mobil cihazlardan veya bilgisayar üzerinden arama yapmaktadır. Bireysel veya kurumsal fark etmeksizin araç kiralamasının avantajlı ve cazip yanını bilen kişiler araç ihtiyaçlarını karşılamak için kendisine bir araç kiralama firması aramaktadır. Sizde vermiş olduğunuz hizmeti arama yapan müşterilerinize ulaştırmak için SEO çalışması yaptırarak üst sıralarda yerinizi almalısınız. Müşteri kitlenizin aktif olarak yer aldığı dijital mecrada sizde ilk sayfadaki yerinizi almalısınız.

Rent a Car Firması Hangi SEO Stratejisini Kurgulamalıdır?

SEO stratejilerini sektör ve hedef kitle baz alınarak geliştirdiğiniz zaman tam anlamıyla bir verim elde edilebilirsiniz. Rent a car firmalarının ilk aşamada uygulaması gereken SEO stratejisi yerel SEO çalışmalarıdır. İlk olarak hizmet ağını çevresinde ikamet eden insanlara duyurması gereklidir. Hemen bir örnek verelim; İstanbul Florya’da bulunan bir araç kiralama firmanız olduğunu düşünelim. Sizin şu anda potansiyel müşterileriniz Florya ve çevre ilçelerde oturan insanlar olacaktır. Yerel SEO çalışmasında hedef kitlemizi belirledik. Şimdi yerel SEO çalışmaları kapsamında web sitesinin site içi düzenlemeleri yapılmalıdır. Hızlı bir yükseliş için hizmet bölgelerinizin bulunduğu sayfalar açılabilir. ‘florya-arac-kiralama’, ‘havalimani-arac-kiralama’, ‘kucukcekmece-arac-kiralama’ gibi sayfalar açarak hizmet bölgelerindeki çalışmalarınızı duyurabilirsiniz. Ayrıca hedef kitlenizin bulunduğu gruplar, yerel haber sitelerinde tanıtım yaparak hizmetlerinizi duyurabilirsiniz.

SEO Çalışmasında Hangi Kelimeler Seçilmelidir?

seo-calismasinda-hangi-kelimeler-secilmelidir.jpg


Her sektörde olduğu gibi aranma hacmi yüksek olan kelimelere yönelmeniz gereklidir. Rent a Car firmaları için ilk adımda yerel SEO çalışmaları yürütülmesi gerektiği için bu bağlamda yerel aramalarda aranma hacmi yüksek olan kelimeler seçilmelidir. Sizin öncelikli anahtar kelimeleriniz arasında ‘Florya araç kiralama’, ‘havalimanı araç kiralama’ gibi yerel kelimeler olmalıdır. Mobil cihazlarda bulunan sesli arama özelliğini Rent a car firmanız için fırsata dönüştürün. Long tail keywords kavramından yola çıkarak uzun kuyruklu kelimeleri kullanmalısınız. Şöyle ki arama yapan müşterileriniz Örn: ‘Florya’da lüks otomatik vites dizel araç kiralama fiyatları’ , ‘havalimanından ekonomik benzinli araç kiralama hizmeti veren firmalar’gibi uzun bir kelime ile arama yaptığı zaman karşısına sizin siteniz çıkmalıdır. Bunun gibi semantik anahtar kelimeler belirleyerek SEO temelinden güçlü bir başlangıç yapabilirsiniz. Temel kelimelerde yükseldikten sonra eğer ki İstanbul geneline veya Türkiye geneline hizmet veriyorsanız kelimelerinizi de bu doğrultuda genellemeniz daha doğru olacaktır. Anahtar kelimelerinizi bu doğrultuda sistematik bir şekilde ilerlettiğiniz zaman SEO çalışmasının temelini de güçlendirmiş olacaksınız.

SEO Uyumlu Makale ama İçeriği Ne Anlatmalı?

Sizi anlatan faydalı içerikler üretin. İçerik pazarlaması SEO açısından önemli bir noktadır. Ancak ziyaretçilere bir yararı olduğu zaman geri dönüş elde edebilirsiniz. Araç kiralamada müşterilerinizin size yönelttiği soruları dikkate alarak bir içerik planlaması geliştirmelisiniz. ‘Araç kiralamasında nelere dikkat edilmelidir?’ , ‘Araç kiralamasının faydaları’ gibi içerikler geliştirerek hizmetinizi ve kalitenizi ön plana çıkarabilirsiniz. Bu tarz hizmeti ön plana çıkaran içeriklerin yanı sıra müşterilerinize cazip gelecek ve onları harekete geçirecek içeriklerde oluşturmalısınız. Mesela ‘Yeni yılın son model araçları hizmetinizde’, ‘Limuzin ile evlenme teklifi etmek ister misiniz?’ gibi içerikler üreterek müşterilerinizi çekebilirsiniz. Avantajlarınızı ve hizmetinizi ön plana çıkararak SEO uyumlu içerikler üretebilirsiniz.

Backlink Stratejisi Nasıl Belirlenmelidir?

Site dışı SEO kapsamında yapılacak olan tanıtım alanları müşterilerinize daha hızlı ulaşmak için doğru bir kanaldır. Araç kiralama firmanızın tanıtım yazısı, video ve görseller ile tanıtılacağı farklı sitelerden sizi gören ziyaretçiler sitenize daha hızlı ulaşacaktır. Backlink alanları belirlenirken genel haber siteleri, içerik paylaşım siteleri ve sosyal medya hesaplarının yanı sıra yerel haber siteleri ve sektörel siteler de kullanılmalıdır. Barnacle SEO dediğimiz büyük sitelerden backlink alınarak yükselme yöntemi Rent a car firmaları için uygun bir stratejidir. Günlük ziyaretçi potansiyeli yüksek olan Sahibinden gibi araç kiralama firmalarını bir araya getiren sitelerde üyelik açarak araç kiralama hizmetinizi tanıtabilirsiniz.

SEO Harici Hangi Dijital Pazarlama Çalışmaları Yapılabilir?

seo-harici-hangi-dijital-pazarlama-calismalari-yapilabilir.jpg


İnternetten kiralık araçlarınızı sunduğunuz sitenizi farklı pazarlama kanalları kullanarak tanıtmalısınız. Rent a car sektöründe marka bilinirliğinizi arttıracak çalışmalardan yararlanmalısınız. Online marka yönetiminin yanı sıra sosyal medya hesaplarının kullanımı da göz ardı etmeyelim. Mobil cihazların yaygınlığından dolayı hedef kitleniz burada bir hayli aktif yer alıyor. Siz de firmanızın sosyal medya hesaplarına kurumsal bir kimlik kazandırarak müşterilerinizi çekebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızı sosyal medya reklamları ile destekleyerek daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. SEO çalışmalarını desteklemek amaçlı Adwords reklamları da tercih edilebilir. Facebook reklamları, İnstagram reklamları, Twitter reklamları ve Google reklamlarını yayınlarken bölgesel çalışmalar yapmalısınız. Az önce verdiğimiz örnek üzerine devam ederek Florya’daki araç kiralama firmanız için vereceğiniz reklamlarda bölge seçimi yaparak Florya ve çevresini seçmelisiniz. Böylelikle reklamınızı yalnızca yakınızda ikamet eden müşterileriniz görebilecek.

Yapılacak olan SEO çalışmasında reklam ve sosyal medya yönetimi ile firmanızı öne çıkaracak fikirler üretilmelidir. Şöyle ki araç kiralama sektöründe ne önemlidir? Aracın modeli, yılı, yakıt türü, lüks veya ekonomik olması gibi özelliklerden ayırt edilir. Sizin elinizde bulunan lüks araçları öne çıkararak müşterileri kendinize çekebilirsiniz. Yeni çıkan bir araç modelinin tanıtımını yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra eğer ki nostalji araçlarınız bulunuyorsa bu araçların tanıtımını yaparak rakiplerinizden sıyrılabilirsiniz.

Unutmayın ki ancak doğru SEO stratejileri uygulandığı sürece hedef kitlenize daha hızlı ulaşabilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz. Rent a Car firmanız için SEO hizmeti almak için Stratejik SEO’dan teklif isteyin.

Kaynak: Stratejik Seo
 
Son düzenleme:
Üst